Siekiant apsisaugoti nuo kiaulių maro Prancūzijos pasienyje bus statoma siena

Publikuota: 2018-10-17
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Europoje siaučiant afrikiniam kiaulių marui (AKM), Prancūzija nuo ligos patekimo į šalį saugosis statydama sieną pasienio su Belgija atkarpose.

Kaip rašo „Reuters“, neseniai Belgijoje pradėjus plisti AKM, jo židinių buvo rasta ir už kelių kilometrų nuo Prancūzijos sienos.

Dėl to Prancūzijos pasienio zonoje uždrausta medžioklė, o netrukus čia bus pradėta statyti siena, turinti apsaugoti nuo laukinių šernų, galinčių platinti ligą.

Nors, siekiant išvengti ligos plitimo, Belgijos tarnybos įsakė sunaikinti keliolika tūkstančių kiaulių, šalis jau susiduria su eksporto į Kiniją bei Pietų Korėją ribojimais. Tiesa, kol kas šalyje virusas randamas tik šernuose – jo protrūkio komerciniuose kiaulininkystės ūkiuose užfiksuota nebuvo.

Kiaulių marui plintant, nuo jo kenčia vis daugiau valstybių – pranešama apie naujus ligos protrūkius Kinijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Čekijoje bei kitose valstybėse.

VMVT duomenimis, Lietuvoje nustatyti 50 AKM atvejai kiaulių laikymo vietose ir 1.257 atvejis laukinėje faunoje.

AKM užkrėstų vietų tarp Europos valstybių daugiausiai užfiksuota Lenkijoje – 1.961, Latvijoje – 559, Estijoje – 198, Rumunijoje – 60, Vengrijoje – 35.

Žinote, ką norite žinoti?
Užsisakykite personalizuotą naujienlaiškį.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau