Valstybinių miškų urėdijos padalinių vadovams mokės 1.799 Eur atlyginimą

Publikuota: 2018-04-25
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Valstybinių miškų urėdija (VMU) paviešino, kokius atlyginimus mokės įmonės vadovams ir darbuotojams. 

Nurodoma, kad Mariui Pulkauninkui, VMU direktoriui, š. m. I ketvirtį nustatytas 6.031 Eur mėnesinis atlyginimas.

Keturiems VMU direktoriaus pavaduotojams nustatyta 4.058 Eur alga, VMU padalinių - buvusių urėdijų, vadovai, kurių atranka šiuo metu vykdoma, gaus 1.799 Eur, o girininkai gaus 1.113 Eur atlyginimą.

„Miškų urėdijų reformos esminis tikslas – kad Valstybinių miškų urėdija taptų šiuolaikiška, skaidriai valdoma ir efektyviai veikianti įmonė, o kiekvieno žmogaus darbas – tinkamai įvertintas ir atlygintas, “ – pranešime teigia VMU direktorius Pulkauninkas.

Jo teigimu, VMU siekis – kiekvienam darbuotojui mokėti jo darbo rezultatus atitinkantį konkurencingą rinkos atlyginimą.

VMU nurodo, kad vienas prioritetinių uždavinių įgyvendinant valstybinių miškų valdymo reformą yra suvienodinti darbuotojų atlygio sistemas, įdiegiant atitinkamus visų darbuotojų, specialistų ir vadovų bazinio atlyginimo lygius ir aiškiais principais grindžiamą kintamo atlygio dalies įvertinimo ir apskaičiavimo sistemą.

Iki reformos atskirų buvusių 42 urėdijų darbuotojų atlyginimai dėl skirtingo įmonių pajėgumo, valdomo miškų ploto ir finansinės padėties reikšmingai skyrėsi. Pavyzdžiui, algos girininkams skyrėsi nuo 765 Eur buvusioje Zarasų urėdijoje iki 1.292 Eur buvusioje Kretingos urėdijoje, nurodė Aplinkos ministerija (AM).

Įvertinus šiuo metu galiojančias sistemas ir atsižvelgus į geriausią Europos šalių valstybinių miškų sektoriuje taikomą praktiką, VMU parengtus siūlymus dar aptars su VMU darbuotojais bei profsąjungomis.

Piktinosi VMU vadovo alga

jau rašė, kad socialdemokratas Seimo narys Juozas Oleka šios savaitės pradžioje išplatintame pranešime pasipiktino, kad po urėdijų pertvarkos VMU vadovo atlyginimas išaugo daugiau nei du kartus, nors iki reformos Generaliniam urėdui buvo mokamas 2.679 Eur mėnesinis atlyginimas (Iki 2018 m. urėdijų veiklą koordinavo šiuo metu likviduojama Generalinė miškų urėdija).  Politikas, remdamasis jam AM pateikta informaciją, nurodė, kad VMU vadovui 2018 m. I pusmetį nustatytas 6.319 Eur atlyginimas, t.y. beveik 300 Eur daugiau nei vėliau patikslino VMU.

„Direktoriaus mėnesio atlyginimas - didesnis skaičius (6.319 Eur). O mažesnį pateikėme, todėl, kad tai yra išmokėtas pirmą ketvirtį, nes jis dirbo tik kovą ir tą patį nepilną“, - paaiškino Vilija Railaitė, VMU atstovė komunikacijai. Ponas Pulkauninkas VMU direktoriumi dirba nuo kovo 19 d.

Palyginamoji analizė parodė, kad VMU vadovui paskirtas atlyginimas nėra jokia išimtis palyginti su kitų didžiųjų valstybės valdomų įmonių (VVĮ) vadovų atlyginimais. Didesni nei 6.000 Eur atlyginimai „ant popieriaus“ mokami, pavyzdžiui, AB „Lietuvos geležinkelių“, UAB „Lietuvos energijos“ ar AB „Lietuvos pašto“ vadovams. Be to, VVĮ vadovų atlyginimai yra iki penktadalio mažesni už mokamus panašaus dydžio privačiose įmonėse.

VMU patikėjimo teise valdo 1 mln. ha valstybinio miško, kurio vertė konservatyviais vertinimais siekia apie 1 mlrd. Eur.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Parse Error line 0, character 0
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau