Dėl buvusių urėdų postų varžosi po keturis kandidatus

Publikuota: 2018-03-28
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Į VĮ Valstybinės miškų urėdijos (VMU) 26 regioninių padalinių vadovų postus pretenduoja 106 kandidatai, t.y. kiekvienam įmonės padaliniui vadovauti vidutiniškai pretenduoja po keturis kandidatus.

Apie tai antradienio popietę Seimo narius informavo Kęstutis Navickas, aplinkos ministras, supažindinęs parlamentarus su tuo, kaip įgyvendinamos pernai liepos 11 d. priimtos Miškų įstatymo pataisos, kurios atvėrė kelią apjungti 42 miškų urėdijas į viena valstybės įmonę.

„Į kiekvieną vietą vidutiniškai pretenduoja po keturis kandidatus, tad rinktis įmonei iš ko bus“, - sakė aplinkos ministras.

Ieško tarp sistemos darbuotojų

Kandidatų atranką planuojama atlikti per balandį.

Kovo 26 d. baigėsi pretendentų paraiškų padavimo terminas į buvusių urėdijų - VMU padalinių  - vadovus.

Kovo 2 d. VMU valdyba patvirtino naują įmonės struktūrą ir kriterijus, kuriais remiantis bus atrenkami kandidatai į 26 regioninių padalinių vadovus.

Pretendentams kaip būtini kvalifikaciniai reikalavimai yra nustatyti: aukštasis universitetinis arba jam prilygintas miškininkystės krypties išsilavinimas (magistro ar jam prilygintas kvalifikacinis laipsnis) ir ne mažesnė kaip 3 metų darbo patirtis miškininkystės srityje. Vadovavimo patirtis, užsienio kalbų mokėjimas, teisės aktų žinojimas ar kitos savybės bus vertinama kaip privalumai. 

VMU regioninio padalinio vadovas bus atsakingas už padalinio valdymą, vykdant jame deleguotą kompleksinę miškų ūkio veiklą, apimančią šių miškų atkūrimą, priežiūrą, apsaugą, racionalų miškų išteklių naudojimą ir prekybą mediena bei miško ištekliais. Taip pat šie vadovai organizuos miškų atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir miško išteklių naudojimo pažangių technologijų diegimą.

VŽ šaltiniai teigė, kad iš dabar einančių regioninių įmonės padalinių pareigas laikinai beveik niekas nebus paskirtas ir kad iš kandidatų bus reikalaujama ištikimybės valdančiųjų politikai. Tada ministras Navickas komentavo, kad tokio reikalavimo „pretendentams konkurso aprašyme nėra". 

Atranka rūpinsis VMU vadovas

Marius Pulkauninkas, naujasis  VMU vadovas, interviu VŽ sakė, kad regioninių padalinių vadovų atrankoje dalyvaus, nes tai yra įmonei svarbios pozicijos. „Darbuotojai turės būti savo srities specialistai, aktyvūs reformos vykdytojai, siekiantys savo darbą kasdien padaryti vis geriau, kelti sau ambicingus tikslus ir jų siekti“, - sakė p. Pulkauninkas.

Jis tikino sieksiantis, kad per metus bendrovė pereitų prie bendros apskaitos sistemos, visiškai centralizuotų prekybą mediena, prekybą kuria iš likviduojamos Generalinės miškų urėdijos nuo sausio perėmė biokuro biržą administruojanti UAB „Baltpool“, o viena didžiausių valstybės valdomų įmonių duotų deramą grąžą mokesčių mokėtojams. 

Ministras Navickas informavo, kad Aplinkos ministerija VMU valdybai yra parengusi akcininko lūkesčių laišką, kuriame pagrindinis lūkestis įmonei efektyviai ir darniai valdyti 1 mln. ha užimančius valstybinius miškus, suderinant ekonominius, aplinkosauginius ir socialinius tikslus.

Naujasis VMU vadovas Pulkauninkas VŽ sakė, kad jo bendravimas su valdyba bus „natūraliai glaudus“. 

VŽ žiniomis, VMU valdyba siekė nustatyti kriterijus, kurie leistų į buvusias urėdijas pritraukti jaunesnių, su vienų metų darbo patirtimi ir įvairias miškininkystės srities pakraipas baigusių specialistų, tačiau pačioje įmonėje nuspręsta kandidatus rinktis iš didesnę darbo patirtį turinčių miškų sistemos specialistų.

„Šiuo klausimu valdyba pateikė rekomendaciją. Ar į ją atsižvelgti, sprendžia kompetentingi įmonės vadovai. Mano lūkestis – kad bendravimas būtų toks, jog būtų sutariama dėl rekomendacijų. Jeigu valdyba priėmė rekomendacijas, įmonė į jas turi atsižvelgti arba argumentuoti, kodėl jų nepriėmė, ir taip bendroje diskusijoje rasti bendrus sprendimus“, - sakė p. Pulkauninkas.

VŽ rašė, kad kovo pradžioje iš VMU valdybos pirmininko pareigų pasitraukė Gediminas Jasinevičius.  Ministras Navickas tada tikino, kad jokio konflikto su  p. Jasinevičiumi ar įmonės valdyba nėra.

Seimo nariams antradienį pasigedus didesnės ministro ir valdančiųjų įtakos, labai konkrečių tikslų iškėlimo valstybinių miškų  reformą įgyvendinančiai VMU, p. Navickas akcentavo: „Politinė valdžia negali reikalauti kaip turi elgtis valdyba, kurioje veikia 4 nepriklausomi nariai iš septynių.  Strategija, perteikta per lūkesčių laišką, įmonei duoda kryptį, o konkrečius sprendimus, pvz., kaip atsitiko dėl įmonės struktūros, turi priimti valdyba“.

Lietuva, kuri siekia dar šiemet tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare, iki narystės įsipareigojo depolitizuoti valstybės valdomas įmones. Valstybinių miškų ūkis buvo labiausiai politizuotas sektorius.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku