Dėl buvusių urėdų postų varžosi po keturis kandidatus

Publikuota: 2018-03-28
Atnaujinta 2018-03-28 09:26
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Į VĮ Valstybinės miškų urėdijos (VMU) 26 regioninių padalinių vadovų postus pretenduoja 106 kandidatai, t.y. kiekvienam įmonės padaliniui vadovauti vidutiniškai pretenduoja po keturis kandidatus.

Apie tai antradienio popietę Seimo narius informavo Kęstutis Navickas, aplinkos ministras, supažindinęs parlamentarus su tuo, kaip įgyvendinamos pernai liepos 11 d. priimtos Miškų įstatymo pataisos, kurios atvėrė kelią apjungti 42 miškų urėdijas į viena valstybės įmonę.

„Į kiekvieną vietą vidutiniškai pretenduoja po keturis kandidatus, tad rinktis įmonei iš ko bus“, - sakė aplinkos ministras.

Ieško tarp sistemos darbuotojų

Kandidatų atranką planuojama atlikti per balandį.

Kovo 26 d. baigėsi pretendentų paraiškų padavimo terminas į buvusių urėdijų - VMU padalinių  - vadovus.

Kovo 2 d. VMU valdyba patvirtino naują įmonės struktūrą ir kriterijus, kuriais remiantis bus atrenkami kandidatai į 26 regioninių padalinių vadovus.

Pretendentams kaip būtini kvalifikaciniai reikalavimai yra nustatyti: aukštasis universitetinis arba jam prilygintas miškininkystės krypties išsilavinimas (magistro ar jam prilygintas kvalifikacinis laipsnis) ir ne mažesnė kaip 3 metų darbo patirtis miškininkystės srityje. Vadovavimo patirtis, užsienio kalbų mokėjimas, teisės aktų žinojimas ar kitos savybės bus vertinama kaip privalumai. 

VMU regioninio padalinio vadovas bus atsakingas už padalinio valdymą, vykdant jame deleguotą kompleksinę miškų ūkio veiklą, apimančią šių miškų atkūrimą, priežiūrą, apsaugą, racionalų miškų išteklių naudojimą ir prekybą mediena bei miško ištekliais. Taip pat šie vadovai organizuos miškų atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir miško išteklių naudojimo pažangių technologijų diegimą.

VŽ šaltiniai teigė, kad iš dabar einančių regioninių įmonės padalinių pareigas laikinai beveik niekas nebus paskirtas ir kad iš kandidatų bus reikalaujama ištikimybės valdančiųjų politikai. Tada ministras Navickas komentavo, kad tokio reikalavimo „pretendentams konkurso aprašyme nėra". 

Atranka rūpinsis VMU vadovas

Marius Pulkauninkas, naujasis  VMU vadovas, interviu VŽ sakė, kad regioninių padalinių vadovų atrankoje dalyvaus, nes tai yra įmonei svarbios pozicijos. „Darbuotojai turės būti savo srities specialistai, aktyvūs reformos vykdytojai, siekiantys savo darbą kasdien padaryti vis geriau, kelti sau ambicingus tikslus ir jų siekti“, - sakė p. Pulkauninkas.

Jis tikino sieksiantis, kad per metus bendrovė pereitų prie bendros apskaitos sistemos, visiškai centralizuotų prekybą mediena, prekybą kuria iš likviduojamos Generalinės miškų urėdijos nuo sausio perėmė biokuro biržą administruojanti UAB „Baltpool“, o viena didžiausių valstybės valdomų įmonių duotų deramą grąžą mokesčių mokėtojams. 

Ministras Navickas informavo, kad Aplinkos ministerija VMU valdybai yra parengusi akcininko lūkesčių laišką, kuriame pagrindinis lūkestis įmonei efektyviai ir darniai valdyti 1 mln. ha užimančius valstybinius miškus, suderinant ekonominius, aplinkosauginius ir socialinius tikslus.

Naujasis VMU vadovas Pulkauninkas VŽ sakė, kad jo bendravimas su valdyba bus „natūraliai glaudus“. 

VŽ žiniomis, VMU valdyba siekė nustatyti kriterijus, kurie leistų į buvusias urėdijas pritraukti jaunesnių, su vienų metų darbo patirtimi ir įvairias miškininkystės srities pakraipas baigusių specialistų, tačiau pačioje įmonėje nuspręsta kandidatus rinktis iš didesnę darbo patirtį turinčių miškų sistemos specialistų.

„Šiuo klausimu valdyba pateikė rekomendaciją. Ar į ją atsižvelgti, sprendžia kompetentingi įmonės vadovai. Mano lūkestis – kad bendravimas būtų toks, jog būtų sutariama dėl rekomendacijų. Jeigu valdyba priėmė rekomendacijas, įmonė į jas turi atsižvelgti arba argumentuoti, kodėl jų nepriėmė, ir taip bendroje diskusijoje rasti bendrus sprendimus“, - sakė p. Pulkauninkas.

VŽ rašė, kad kovo pradžioje iš VMU valdybos pirmininko pareigų pasitraukė Gediminas Jasinevičius.  Ministras Navickas tada tikino, kad jokio konflikto su  p. Jasinevičiumi ar įmonės valdyba nėra.

Seimo nariams antradienį pasigedus didesnės ministro ir valdančiųjų įtakos, labai konkrečių tikslų iškėlimo valstybinių miškų  reformą įgyvendinančiai VMU, p. Navickas akcentavo: „Politinė valdžia negali reikalauti kaip turi elgtis valdyba, kurioje veikia 4 nepriklausomi nariai iš septynių.  Strategija, perteikta per lūkesčių laišką, įmonei duoda kryptį, o konkrečius sprendimus, pvz., kaip atsitiko dėl įmonės struktūros, turi priimti valdyba“.

Lietuva, kuri siekia dar šiemet tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare, iki narystės įsipareigojo depolitizuoti valstybės valdomas įmones. Valstybinių miškų ūkis buvo labiausiai politizuotas sektorius.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą AGROVERSLO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Pasėlių draudimą dar vertina skeptiškai, bet šiemet draudžiasi noriau Premium

Šį rudenį žemdirbiai pasėlius draudžia noriau – apsidraudusių ūkininkų skaičius, palyginti su praėjusiais...

Agroverslas
2018.12.12
Prezidentė: siūlomų tiesioginių išmokų žemdirbiams dydis Lietuvai nepriimtinas 3

Naujajam finansiniam periodui Europos Komisijos siūlomų tiesioginių išmokų dydis Lietuvai šiai dienai nėra...

Agroverslas
2018.12.10
„Agrokoncerno grūdų“ pajamos mažėjo 1,6%

Politiko Ramūno Karbauskio kontroliuojamos bendrovės „Agrokoncerno grūdai“ pajamos per finansinius metus (nuo...

Agroverslas
2018.12.07
Ekologinė žemdirbystė: kiti metai bus tuštesni, 2020 m. – sunkūs Premium 5

Nors nuolat kalbama apie ekologinių produktų populiarėjimą ir ekologinio ūkininkavimo perspektyvas, Lietuvoje...

Agroverslas
2018.12.05
„Bayer“ planuoja atleisti 12.000 darbuotojų ir parduoti dalį savo verslų

Vokietijos agrochemijos bendrovė „Bayer“, įsigijusi kitą sektoriaus milžinę „Monsanto“, planuoja peržiūrėti...

Agroverslas
2018.12.03
Afrikos ūkininkus nuo vabzdžių atakų saugos satelitai 1

Jungtinės Karalystės (JK) tyrėjai sukūrė sistemą, kuri leidžia apsaugoti Afrikos ūkininkų laukus nuo...

Agroverslas
2018.12.02
„Linas Agro Group“ augino pajamas, bet pelnas smuko

„Linas Agro Group“ per 2018-2019 finansinių metų 3 mėnesius, pasibaigusius spalį, savo pajamas augino 21%,...

Agroverslas
2018.11.30
Patvirtinti tiesioginių išmokų ir susietosios paramos dydžiai ūkininkams 1

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) apskaičiavo, kaip pareiškėjams bus apskaičiuojamos ir mokamos tiesioginės...

Agroverslas
2018.11.29
Toliau mažėja lietuviškų grūdų eksporto apimtys

Lietuvos grūdų supirkimo įmonės spalį eksportavo 149.193 t grūdų – 31% mažiau nei pernai analogišku...

Agroverslas
2018.11.26
Ūkininkams išmokėta 288 mln. Eur avansinių išmokų 7

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pareiškėjams išmokėjo avansus už 2018 m. deklaruotus plotus. Ūkininkų...

Agroverslas
2018.11.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau