Atleidžiamiems BKT darbuotojams siūlomas darbas kitose įmonėse

Milijonų tonų Belaruskalij krovinių nuo vasario netekęs Klaipėdos Birių krovinių terminalas (BKT) teigia nematantis galimybių krauti kitus krovinius, todėl atleis visus darbuotojus. Maždaug 30-čiai žmonių iš 146 atleidžiamų jau siūlomas darbas kitose miesto įmonėse, pranešė Užimtumo tarnyba.
Ketvirtadienį tarnybai apie grupinį darbuotojų atleidimą pranešęs BKT nurodė, jog veiklą neribotam laikui stabdo dėl valdžios sprendimų, be to, įmonė neturi galimybių krauti kitus birus krovinius.
Įtraukti kitus naujus birius krovinius, kurie galėtų būti perkraunami terminale, tvyrant geopolitinei įtampai nėra jokių galimybių. Todėl numatytų darbuotojų atliekamos darbo funkcijos įmonei yra nebereikalingos dėl ekonominių priežasčių, susijusių su pagrindinės veiklos sustabdymu neribotam laikui, pranešė tarnyba.
Atleidimai planuojami nuo kovo 31 iki gegužės 31 dienos, darbo sutartys nutraukiamos šalių susitarimu. BKT tarnybai ketvirtadienį buvo pranešusi planuojanti atleisti 136 darbuotojus.
Darbo neteks 60 krovikų, 27 kranų, kėlimo įrenginių ir panašių mašinų operatorių, 16 mechanikų, taip pat transporto tarnautojai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, elektromechanikai ir elektromonteriai, buhalteriai, verslo paslaugų ir administracijos vadovai, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, kambarinės ir pagalbininkai.
Pasak Užimtumo tarnybos, dalį jų jau žada įdarbinti kitos Klaipėdos bendrovės.
Tik pranešus apie terminalo sprendimą, jau sulaukėme trijų įmonių skambučių dėl atleidžiamų darbuotojų. Šios įmonės įdarbintų apie 30 darbuotojų. Dar apie trečdalį, jei juos tenkintų siūlomos darbo sąlygos, atlyginimai galėtume įdarbinti į šiuo metu į paskelbtas laisvas darbo vietas Klaipėdos mieste, pranešime sakė Jurgita Petraitienė, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento direktorė.
Užimtumo tarnybos duomenimis, kovo 1 dieną registruotas nedarbas Klaipėdoje siekė 9,2%, šiuo metu mieste registruota apie 800 laisvų darbo vietų.
Belaruskalij tranzitas nuo sienos su Baltarusija iki Klaipėdos uosto vyko ilgiau nei dešimtmetį, jis nutrauktas vasario 1-ąją, Vyriausybei patvirtinus, jog iki 2023 metų pabaigos turėjusi galioti sutartis tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskalij neatitinka šalies saugumo interesų.
Trečiadienį šiai Baltarusijos bendrovei sankcijas pritaikė Europos Sąjunga.
VŽ rašė, kad sankcijos Belaruskalij trąšų tranzitui labiausiai paveiks tris Lietuvos įmones: Lietuvos geležinkelių grupę, Birių krovinių terminalą ir Klaipėdos valstybinį jūrų uostą. Pastarasis jau anksčiau skelbė apie darbuotojų skaičiaus sumažinimą. Baltarusijos valstybinė kalio trąšų įmonė Belaruskalij per Lietuvą eksportuodavo apie 95% visų jos pagamintų trąšų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Vadyba
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti