„Intellerts“ Lietuvoje kurs inovatyvius produktus Europos rinkai

Publikuota: 2019-08-12

Liepos 31 d. oficialiai buvo atidarytas jungtinės Nyderlandų ir Lietuvos kompanijos „Intellerts“ padalinys Kaune. Duomenų analitikos ir programinių sprendimų bendrovė, jau ketverius metus teikianti sprendimus Europos viešajam bei privačiam sektoriui, Lietuvoje sutelks talentus, kursiančius dirbtiniu intelektu paremtus ateities produktus.

„Pagrindinis mūsų tikslas – fundamentalias akademines žinias paversti komerciniais sprendimais, o bendrąja prasme duomenų mokslą ir sudėtingas duomenų analitikos technologijas padaryti prieinamas kuo platesniam ratui žmonių. Tai išties nelengva misija“, – taip atidarymo iškilmėse, kuriose dalyvavo ir akademinės bendruomenės nariai bei „Investuok Lietuvoje“ atstovai, kalbėjo „Intellerts“ vadovaujantysis direktorius Martinas Haagoortas.

Anot jo, duomenys jau nebe pirmi metai yra aktualiausia pasaulinės ekonomikos tema, o dirbtinis intelektas (DI) – šiandienos konkurencingumo variklis, verslui galintis suteikti kosminį pagreitį.  Norint sėkmingai pasinaudoti DI suteikiamomis galimybėmis, būtina puikiai išmanyti duomenų mokslą, tuo tarpu dauguma duomenų kompanijų šiandien apsiriboja itin specializuotomis, dažnai techninėmis funkcijomis. „Intellerts“ stiprybė – gebėjimas sujungti informacines technologijas, akademines duomenų mokslo žinias ir verslo poreikius – tris pagrindines sėkmingos verslo analitikos dedamąsias.

„Teikdami sprendimus ir kurdami naujus produktus neapsiribojame vien techniniu palaikymu ar veiksmingais algoritmais. Visada atsižvelgiame į verslo poreikius ir kasdienius procesus, kuriuose dalyvauja žmonės – tokiame kontekste DI panaudojimas tampa kur kas kompleksiškesne užduotimi nei vien veiksmingo algoritmo sukūrimas“, – tikina „Intellerts“ vadovas ir vienas įkūrėjų Mindaugas Leonavičius.

IT, DI ir verslo ekspertai

„Intellerts“ įkurta 2015 metais Nyderlanduose, tačiau duomenų srityje turi didesnį patirties bagažą. Mindaugas Leonavičius su partneriais nuo 2014 m. teikė paslaugas vienai didžiausių Nyderlandų strateginės plėtros konsultavimo kompanijai „Berenschot“ – kūrė įmonių strateginės plėtros projektus, paremtus didžiųjų duomenų valdymo modeliais. Iš šios veiklos ilgainiui gimė kompanija „Intellerts“, įsteigta kartu su partneriais iš Nyderlandų.

Pagrindiniai bendrovės užsakovai – fintech, bankų, audito sektoriaus įmonės bei viešojo sektoriaus organizacijos, čia „Intellerts“ jau užsitarnavusi stiprias pozicijas. Tačiau kompanijos vadovai neslepia, kad neketina būti vienos specializacijos įmone – turimas know-how nuosekliai taikomas įvairiuose rinkos segmentuose.

„Visur galioja tas pats principas: surenkame duomenis, juos analizuojame ir remdamiesi jais pateikiame išvadas, keičiančias kasdienybę“, – sako M. Leonavičius.

Vienas įspūdingesnių kompanijos įgyvendintų projektų – polių, ant kurių pastatyti didžioji dalis Nyderlandų pastatų, nusidėvėjimo tyrimas, atliekamas remiantis įvairiais palydovų surenkamais žemės paviršiaus matavimų duomenimis. Naudojant kompanijos sukurtą duomenų analizės modelį, išvengiama sudėtingos ir labai brangios fizinės polių būklės patikros.

Duomenų atpažinimo modelius „Intellerts“ specialistai taiko ir sveikatos srityje: kartu su KTU mokslininkais kuria algoritmus, kurie naudodamiesi kasdienių nešiojamų prietaisų surenkamais žmogaus fiziniais rodikliais nustatytų jo širdies būklę ir sveikatos  rizikos laipsnį.

„Sveikatos apsauga – milžiniško potencialo segmentas, kuriame neišvengiamai turi įvykti fundamentalus lūžis. Populiacija sensta, o išlaidos sveikatai ir gydymui muša visus rekordus. Būtina surasti būdus, kaip saugiai stebėti žmonių sveikatos duomenis ir tas žinias panaudoti prevenciškai“, – kalba M. Haagoortas.

Pokyčių epicentre, anot jo, yra ir transportas: modernus automobilis šiandien turi daugiau kaip 20 iš aplinkos informaciją surenkančių sistemų, taigi duomenų analitikos prasme tai yra vandenynas ant ratų, atveriantis kol kas neišnaudotas galimybių erdves gamintojams.

Bendrovė ypatingą dėmesį skiria duomenų saugumui užtikrinti. Anot pašnekovų, organizacijoms pirmiausia svarbu aiškiai suvokti, kokiais duomenimis jos disponuoja ir turėti veiksmingus valdymo įrankius.

„Kita vertus, matome ir milžinišką poreikį tiesiog edukacijai – žmonės nesupranta ir net baiminasi tokių technologijų kaip DI. Tai natūralu, inovacijos visais laikais kėlė nerimą. Ir būtent dėl to reikia kuo daugiau apie tai šnekėti, aiškinti, išsklaidyti mistikos rūką ir padaryti šią sritį suprantamą ir prieinamą visiems“, – dėsto M. Haagoortas. Tuo tikslu kompanija įsteigė „Intellerts“ akademiją, kurioje klientus, darbuotojus ir visus pageidaujančius supažindina su duomenų mokslu, DI, algoritmais ir jų atveriamomis galimybėmis.

Produktų kūrimo komanda – Lietuvoje

Šiandien didžioji 25 žmonių komandos dalis – projektų vadovai, konsultantai – dirba Olandijos mieste Utrechte. Nuo šių metų pradžios veikiantis Lietuvos padalinys – bendrovės  mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (R&D) branduolys. Čia bus kuriami ir vystomi bendrovės produktai „Intellerts“ klientams, kurių sąraše rikiuojasi didžiausias Olandijos bankas „Rabobank“, tarptautinė apskaitos ir audito kompanija „Crowe Horwath“, Olandijos parlamentas, Hagos, Utrechto, Roterdamo savivaldybės, UMC Utrecht (Utrechto Universitetinė ligoninė)  ir kitos Europos bendrovės.

„Mano kaip vieno iš įmonės partnerių tikslas visada buvo didesnės pridėtinės vertės, t.y. nuosavų produktų kūrimas. Pradžioje dirbę kaip paslaugų teikėjai, prieš metus žengėme strateginį žingsnį į priekį ir dabar jau turime išgrynintas produktų platformas Fintech, SmartCity ir HealthIQ, Intellerts Akademiją. Labai džiaugiuosi, kad globalūs, tarptautinei rinkai skirti produktai nuo šiol bus kuriami čia, Lietuvoje, o mūsų talentai turės visas sąlygas atsiskleisti savo šalyje“, – tikina M. Leonavičius.

Bendrovė visuomet palaikė glaudžius santykius su Lietuvos mokslininkais, bendradarbiauja su KTU, Vilniaus universiteto akademikais, o aukštas fundamentalių mokslų lygis tapo viena kertinių priežasčių steigti padalinį Lietuvoje. M. Leonavičius dėkingas ir VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ bei Lietuvos Respublikos ambasadai Nyderlanduose – šių organizacijų parama buvo itin reikšminga padedant įtikinti bendrovės partnerius olandus investuoti Lietuvoje.  

Kitas svarbus aspektas – talentų pritraukimas. Pasak pašnekovų, ši užduotis mūsų šalyje vis dar įgyvendinama paprasčiau, nei Vakaruose: mūsiškiai labiau nori mokytis, vertina įmonės viduje suteikiamas galimybes augti, yra kur kas lojalesni. „Be to, yra labai aukštos kvalifikacijos specialistai, labai išsimokslinę, puikiai sugebantys dirbti komandoje“, – lietuviams gerų žodžių negaili M. Haagoortas.

Talentų, kuriuos pašnekovai atvirai vadina svarbiausiu ir vieninteliu „Intellerts“ sėkmės garantu, Lietuvoje laukia įtraukianti darbo aplinka, draugiškas mikroklimatas ir galimybės gilintis į dominančią sritį, erdvė tobulėti, reikšti iniciatyvą.

„Net 30 proc. investicijų skiriame tiriamiesiems projektams, kurių rezultatai nebūtinai atneš komercinę sėkmę artimiausiu metu. Mūsų komandos nariai turi visas sąlygas „džiazuoti“ savo interesų lauke, bandyti naujas technologijas, tyrinėti ir atrasti“, – sako M. Leonavičius.

Talentams palanki aplinka

Anot bendrovės vadovo, kalbėdamas su kandidatu pretenduojančiu tapti „Intellerts“ šeimos nariu, jis pirmiausia ieško ne dešimtmečių patirties, o degančių akių, noro sužinoti, siekio tobulėti ir būti kolektyvo nariu. Ne žvaigždžių, o talentų, galinčių pilnai atsiskleisti demokratiškoje, draugiškoje, tarptautinėje ir labai profesionalioje aplinkoje.

nuotrauka::1 right  

„Lietuvos ir Nyderlandų organizacinė kultūra smarkiai skiriasi – olandai įpratę prie visiškai plokščių organizacijų, kuriose visi bendrauja kaip su sau lygiais, tuo tarpu Lietuvoje vis dar įprasta hierarchinė struktūra, vertikalus sprendimų priėmimas. „Intellerts“ yra šių abiejų kultūrų miksas ir tai dar viena mūsų stiprybė: žinodami, kad yra vertinami, kad jais pasitikima, kad turi laisvę tyrinėti ir klysti, žmonės tiesiog gerai jaučiasi darbe. Tokia aplinka – palankiausia terpė inovacijoms“, – kolegą papildo M. Haagoortas, pridurdamas kad kompanijos viduje ypač skatinamas atvirumas ir drąsą veikti, o nesėkmės yra neišvengiama ir netgi būtina pažangos sąlyga – svarbiausia nepamiršti mokytis iš klaidų.

Šiuo metu bendrovės biure Kaune dirba 7 produktų plėtotojai, duomenų architektai, matematikai, sistemų artchitektai, programuotojai. Per artimiausius 8 mėn. prie kolektyvo Lietuvoje turėtų prisijungti dar 20 narių, o penkerių metų kompanijos planuose – 60-90 žmonių komanda. Po lygiai Lietuvai ir Olandijai laiką dalijantis M. Leonavičius save vadina „tarpininku tarp dviejų kultūrų“ bei prisipažįsta, kad į priekį jį veda ir patriotinės paskatos: noras rasti ir išlaikyti Lietuvoje savo srities „perliukus“, talentus, kurių darbo vaisiai konkuruotų Europos rinkoje.

Kalbėdamas biuro atidarymo iškilmėse, jis pirmiausia dėkojo savo komandai: „Aš kasdien mokausi iš jūsų – iš kiekvieno projekto, iš kiekvieno pokalbio. Šis procesas – ne kas kita, kaip duomenų rinkimas, analizė ir tobulėjimas gautų išvadų pagrindu. Toks yra ir „Intellerts“ tikslas: prisidėti prie pasaulinės duomenų panaudojimo evoliucijos ir padėti įžengti į naują ekonomikos ir verslo kultūros erą.“

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Darbuotojų motyvacija ekstremaliomis sąlygomis Verslo tribūna

Akivaizdu, kiekvienas darbdavys nori matyti savo įmonėje motyvuotus darbuotojus. Tačiau tokius buriant, tenka...

Vadyba
06:00
Verslo lyderių apdovanojimai: išrinktas „Metų CEO“ 1

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą išrinko Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.23
Dažnai keičiantys darbą nebepatenka į juoduosius sąrašus

Kai talentingi darbuotojai graibstomi kaip karštos bandelės, o specialistai atvirai deklaruoja savo...

Vadyba
2019.10.22
4 didžiausios CEO klaidos 1

Richardas Bransonas yra sakęs, kad versle gali būti tikras tik dėl vieno: klysta visi, įskaitant tave patį.

Vadyba
2019.10.21
Kaip prognozuoti, kokių talentų trūksta komandai, ir kur jų ieškoti Premium

Darbdavys už darbuotoją neužsimanys tobulėti ir neįgis naujų kompetencijų, tačiau jis gali sukurti atmosferą,...

Vadyba
2019.10.21
VDU šuolis dar vienuose tarptautiniuose reitinguose Verslo tribūna

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir toliau kyla tarptautiniuose reitinguose. Šį kartą universitetas...

Vadyba
2019.10.21
VMI: bendrovė įmokas į III pakopos fondus gali mokėti ir iš algų fondo Premium 1

Įmonė gali dalį planuojamo darbo užmokesčio skirti įmokoms į III pakopos pensijų fondus darbuotojų naudai,...

Finansai
2019.10.21
 Metų CEO TOP 5: lyderystės receptai

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.20
„Alibaba“ įkūrėjas atsitraukimui nuo verslo ruošėsi dešimtmetį 2

Jackas Ma, Kinijos elektroninės prekybos gigantės „Alibaba“ įkūrėjas, rugsėjį pasitraukė iš vadovo posto. Jis...

Vadyba
2019.10.19
Kad įkurtų savo verslą, imasi sunkiausių darbų

Prastas tas kareivis, kuris nenori tapti generolu. Arba darbuotojas, nežadantis kilti karjeros laiptais.

Gazelė
2019.10.19
Darbuotojai robotais pasitiki labiau, negu vadovais Premium 1

2020-ųjų prognozės sako, kad vienas svarbiausių iššūkių darbuotojams bus gebėjimas dirbti kartu su dirbtiniu...

Vadyba
2019.10.18
Metų CEO rinkimai. 60 sekundžių su „Lidl Lietuvos“ vadovu 3

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.18
Lyderio klaidos kaina: verslas gali žlugti, o vadovo alga – ūgtelėti Premium

Vadovo klaida gali nugramzdinti įmonę, bet stipraus lyderio karjerą sugriauna retai. Verslo istorija rodo,...

Vadyba
2019.10.18
Vilniaus meras turi naują atstovę spaudai 2

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus atstove spaudai tapo Ieva Dirmaitė, buvusi vidaus reikalų ministro...

Vadyba
2019.10.18
„Verslo žinių“ skaitytojai renka Metų CEO: finalinė dvikova

„Verslo žinių“ skaitytojai toliau balsuodami renka savo metų CEO. Paskutiniame rinkimų etape varžosi 2...

Vadyba
2019.10.18
Apdovanotos Panevėžio regiono „Gazelės“

Ketvirtadienį Panevėžyje vykstančioje „Gazelės“ konferencijoje paaiškėjo, kokios įmonės sparčiausiai augo...

Gazelė
2019.10.17
Metų CEO rinkimai. 60 sekundžių su „Fredos“ vadovu

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.17
Duomenų analitika: nuo ko pradėti ir kaip sau padėti personalo sprendimuose

Pasaulis fragmentiškėja, todėl tenka segmentuoti informaciją ir sprendimus vis mažesnėms auditorijoms, kad...

Vadyba
2019.10.17
Metų CEO rinkimai. 60 sekundžių su „Girteka Logistics“ vadovu 8

„Verslo žinios“ kartu su „UniCredit Leasing“ devintą kartą renka Metų CEO – lyderį, sukūrusį daugiausia...

Vadyba
2019.10.16
TILS tyrimas: verslo antikorupcinis imunitetas stiprėja Premium 1

Trečią kartą „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atliktas didžiausių šalies įmonių skaidrumo...

Vadyba
2019.10.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau