„Intellerts“ Lietuvoje kurs inovatyvius produktus Europos rinkai

Publikuota: 2019-08-12

Liepos 31 d. oficialiai buvo atidarytas jungtinės Nyderlandų ir Lietuvos kompanijos „Intellerts“ padalinys Kaune. Duomenų analitikos ir programinių sprendimų bendrovė, jau ketverius metus teikianti sprendimus Europos viešajam bei privačiam sektoriui, Lietuvoje sutelks talentus, kursiančius dirbtiniu intelektu paremtus ateities produktus.

„Pagrindinis mūsų tikslas – fundamentalias akademines žinias paversti komerciniais sprendimais, o bendrąja prasme duomenų mokslą ir sudėtingas duomenų analitikos technologijas padaryti prieinamas kuo platesniam ratui žmonių. Tai išties nelengva misija“, – taip atidarymo iškilmėse, kuriose dalyvavo ir akademinės bendruomenės nariai bei „Investuok Lietuvoje“ atstovai, kalbėjo „Intellerts“ vadovaujantysis direktorius Martinas Haagoortas.

Anot jo, duomenys jau nebe pirmi metai yra aktualiausia pasaulinės ekonomikos tema, o dirbtinis intelektas (DI) – šiandienos konkurencingumo variklis, verslui galintis suteikti kosminį pagreitį.  Norint sėkmingai pasinaudoti DI suteikiamomis galimybėmis, būtina puikiai išmanyti duomenų mokslą, tuo tarpu dauguma duomenų kompanijų šiandien apsiriboja itin specializuotomis, dažnai techninėmis funkcijomis. „Intellerts“ stiprybė – gebėjimas sujungti informacines technologijas, akademines duomenų mokslo žinias ir verslo poreikius – tris pagrindines sėkmingos verslo analitikos dedamąsias.

„Teikdami sprendimus ir kurdami naujus produktus neapsiribojame vien techniniu palaikymu ar veiksmingais algoritmais. Visada atsižvelgiame į verslo poreikius ir kasdienius procesus, kuriuose dalyvauja žmonės – tokiame kontekste DI panaudojimas tampa kur kas kompleksiškesne užduotimi nei vien veiksmingo algoritmo sukūrimas“, – tikina „Intellerts“ vadovas ir vienas įkūrėjų Mindaugas Leonavičius.

IT, DI ir verslo ekspertai

„Intellerts“ įkurta 2015 metais Nyderlanduose, tačiau duomenų srityje turi didesnį patirties bagažą. Mindaugas Leonavičius su partneriais nuo 2014 m. teikė paslaugas vienai didžiausių Nyderlandų strateginės plėtros konsultavimo kompanijai „Berenschot“ – kūrė įmonių strateginės plėtros projektus, paremtus didžiųjų duomenų valdymo modeliais. Iš šios veiklos ilgainiui gimė kompanija „Intellerts“, įsteigta kartu su partneriais iš Nyderlandų.

Pagrindiniai bendrovės užsakovai – fintech, bankų, audito sektoriaus įmonės bei viešojo sektoriaus organizacijos, čia „Intellerts“ jau užsitarnavusi stiprias pozicijas. Tačiau kompanijos vadovai neslepia, kad neketina būti vienos specializacijos įmone – turimas know-how nuosekliai taikomas įvairiuose rinkos segmentuose.

„Visur galioja tas pats principas: surenkame duomenis, juos analizuojame ir remdamiesi jais pateikiame išvadas, keičiančias kasdienybę“, – sako M. Leonavičius.

Vienas įspūdingesnių kompanijos įgyvendintų projektų – polių, ant kurių pastatyti didžioji dalis Nyderlandų pastatų, nusidėvėjimo tyrimas, atliekamas remiantis įvairiais palydovų surenkamais žemės paviršiaus matavimų duomenimis. Naudojant kompanijos sukurtą duomenų analizės modelį, išvengiama sudėtingos ir labai brangios fizinės polių būklės patikros.

Duomenų atpažinimo modelius „Intellerts“ specialistai taiko ir sveikatos srityje: kartu su KTU mokslininkais kuria algoritmus, kurie naudodamiesi kasdienių nešiojamų prietaisų surenkamais žmogaus fiziniais rodikliais nustatytų jo širdies būklę ir sveikatos  rizikos laipsnį.

„Sveikatos apsauga – milžiniško potencialo segmentas, kuriame neišvengiamai turi įvykti fundamentalus lūžis. Populiacija sensta, o išlaidos sveikatai ir gydymui muša visus rekordus. Būtina surasti būdus, kaip saugiai stebėti žmonių sveikatos duomenis ir tas žinias panaudoti prevenciškai“, – kalba M. Haagoortas.

Pokyčių epicentre, anot jo, yra ir transportas: modernus automobilis šiandien turi daugiau kaip 20 iš aplinkos informaciją surenkančių sistemų, taigi duomenų analitikos prasme tai yra vandenynas ant ratų, atveriantis kol kas neišnaudotas galimybių erdves gamintojams.

Bendrovė ypatingą dėmesį skiria duomenų saugumui užtikrinti. Anot pašnekovų, organizacijoms pirmiausia svarbu aiškiai suvokti, kokiais duomenimis jos disponuoja ir turėti veiksmingus valdymo įrankius.

„Kita vertus, matome ir milžinišką poreikį tiesiog edukacijai – žmonės nesupranta ir net baiminasi tokių technologijų kaip DI. Tai natūralu, inovacijos visais laikais kėlė nerimą. Ir būtent dėl to reikia kuo daugiau apie tai šnekėti, aiškinti, išsklaidyti mistikos rūką ir padaryti šią sritį suprantamą ir prieinamą visiems“, – dėsto M. Haagoortas. Tuo tikslu kompanija įsteigė „Intellerts“ akademiją, kurioje klientus, darbuotojus ir visus pageidaujančius supažindina su duomenų mokslu, DI, algoritmais ir jų atveriamomis galimybėmis.

Produktų kūrimo komanda – Lietuvoje

Šiandien didžioji 25 žmonių komandos dalis – projektų vadovai, konsultantai – dirba Olandijos mieste Utrechte. Nuo šių metų pradžios veikiantis Lietuvos padalinys – bendrovės  mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (R&D) branduolys. Čia bus kuriami ir vystomi bendrovės produktai „Intellerts“ klientams, kurių sąraše rikiuojasi didžiausias Olandijos bankas „Rabobank“, tarptautinė apskaitos ir audito kompanija „Crowe Horwath“, Olandijos parlamentas, Hagos, Utrechto, Roterdamo savivaldybės, UMC Utrecht (Utrechto Universitetinė ligoninė)  ir kitos Europos bendrovės.

„Mano kaip vieno iš įmonės partnerių tikslas visada buvo didesnės pridėtinės vertės, t.y. nuosavų produktų kūrimas. Pradžioje dirbę kaip paslaugų teikėjai, prieš metus žengėme strateginį žingsnį į priekį ir dabar jau turime išgrynintas produktų platformas Fintech, SmartCity ir HealthIQ, Intellerts Akademiją. Labai džiaugiuosi, kad globalūs, tarptautinei rinkai skirti produktai nuo šiol bus kuriami čia, Lietuvoje, o mūsų talentai turės visas sąlygas atsiskleisti savo šalyje“, – tikina M. Leonavičius.

Bendrovė visuomet palaikė glaudžius santykius su Lietuvos mokslininkais, bendradarbiauja su KTU, Vilniaus universiteto akademikais, o aukštas fundamentalių mokslų lygis tapo viena kertinių priežasčių steigti padalinį Lietuvoje. M. Leonavičius dėkingas ir VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ bei Lietuvos Respublikos ambasadai Nyderlanduose – šių organizacijų parama buvo itin reikšminga padedant įtikinti bendrovės partnerius olandus investuoti Lietuvoje.  

Kitas svarbus aspektas – talentų pritraukimas. Pasak pašnekovų, ši užduotis mūsų šalyje vis dar įgyvendinama paprasčiau, nei Vakaruose: mūsiškiai labiau nori mokytis, vertina įmonės viduje suteikiamas galimybes augti, yra kur kas lojalesni. „Be to, yra labai aukštos kvalifikacijos specialistai, labai išsimokslinę, puikiai sugebantys dirbti komandoje“, – lietuviams gerų žodžių negaili M. Haagoortas.

Talentų, kuriuos pašnekovai atvirai vadina svarbiausiu ir vieninteliu „Intellerts“ sėkmės garantu, Lietuvoje laukia įtraukianti darbo aplinka, draugiškas mikroklimatas ir galimybės gilintis į dominančią sritį, erdvė tobulėti, reikšti iniciatyvą.

„Net 30 proc. investicijų skiriame tiriamiesiems projektams, kurių rezultatai nebūtinai atneš komercinę sėkmę artimiausiu metu. Mūsų komandos nariai turi visas sąlygas „džiazuoti“ savo interesų lauke, bandyti naujas technologijas, tyrinėti ir atrasti“, – sako M. Leonavičius.

Talentams palanki aplinka

Anot bendrovės vadovo, kalbėdamas su kandidatu pretenduojančiu tapti „Intellerts“ šeimos nariu, jis pirmiausia ieško ne dešimtmečių patirties, o degančių akių, noro sužinoti, siekio tobulėti ir būti kolektyvo nariu. Ne žvaigždžių, o talentų, galinčių pilnai atsiskleisti demokratiškoje, draugiškoje, tarptautinėje ir labai profesionalioje aplinkoje.

nuotrauka::1 right  

„Lietuvos ir Nyderlandų organizacinė kultūra smarkiai skiriasi – olandai įpratę prie visiškai plokščių organizacijų, kuriose visi bendrauja kaip su sau lygiais, tuo tarpu Lietuvoje vis dar įprasta hierarchinė struktūra, vertikalus sprendimų priėmimas. „Intellerts“ yra šių abiejų kultūrų miksas ir tai dar viena mūsų stiprybė: žinodami, kad yra vertinami, kad jais pasitikima, kad turi laisvę tyrinėti ir klysti, žmonės tiesiog gerai jaučiasi darbe. Tokia aplinka – palankiausia terpė inovacijoms“, – kolegą papildo M. Haagoortas, pridurdamas kad kompanijos viduje ypač skatinamas atvirumas ir drąsą veikti, o nesėkmės yra neišvengiama ir netgi būtina pažangos sąlyga – svarbiausia nepamiršti mokytis iš klaidų.

Šiuo metu bendrovės biure Kaune dirba 7 produktų plėtotojai, duomenų architektai, matematikai, sistemų artchitektai, programuotojai. Per artimiausius 8 mėn. prie kolektyvo Lietuvoje turėtų prisijungti dar 20 narių, o penkerių metų kompanijos planuose – 60-90 žmonių komanda. Po lygiai Lietuvai ir Olandijai laiką dalijantis M. Leonavičius save vadina „tarpininku tarp dviejų kultūrų“ bei prisipažįsta, kad į priekį jį veda ir patriotinės paskatos: noras rasti ir išlaikyti Lietuvoje savo srities „perliukus“, talentus, kurių darbo vaisiai konkuruotų Europos rinkoje.

Kalbėdamas biuro atidarymo iškilmėse, jis pirmiausia dėkojo savo komandai: „Aš kasdien mokausi iš jūsų – iš kiekvieno projekto, iš kiekvieno pokalbio. Šis procesas – ne kas kita, kaip duomenų rinkimas, analizė ir tobulėjimas gautų išvadų pagrindu. Toks yra ir „Intellerts“ tikslas: prisidėti prie pasaulinės duomenų panaudojimo evoliucijos ir padėti įžengti į naują ekonomikos ir verslo kultūros erą.“

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VMI nusitaikė į asmenines atostogas, nurašomas į įmonių sąnaudas Premium 7

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) akyliau stebi, ar įmonių vadovų ir darbuotojų asmeninės kelionės...

Finansai
05:45
Atleistam „Grigeo Klaipėdos“ vadovui inicijuojama baudžiamoji byla Premium 6

Iš pareigų atleistam AB „Grigeo Klaipėda“ generaliniam direktoriui inicijuojama baudžiamoji byla – kalbama...

Pramonė
05:45
„Intellerts“ Lietuvoje kurs inovatyvius produktus Europos rinkai Verslo tribūna

Liepos 31 d. oficialiai buvo atidarytas jungtinės Nyderlandų ir Lietuvos kompanijos „Intellerts“ padalinys...

Vadyba
2019.08.12
Kodėl kartais verta „atleisti“ save 4

Kiekvienas smulkiojo verslo savininkas frazę apie atleidimą arba yra pats ištaręs, arba išgirdęs pats būdamas...

Gazelė
2019.08.11
„Kempinski“ darbuotojai viešbučio svetingumą pirmiausia išbando patys Premium

Galimybė nuolat tobulėti ir aiškios karjeros perspektyvos – šios priežastys gali paskatinti specialistus...

Vadyba
2019.08.10
Norvegiška patirtis: ką daryti, jei darbuotojas geras, bet geria 16

Daugelis vadovų, ypač sėkmingai dirbančių įmonių, supranta, kad rezultatų be geros komandos nepasieksi.

Gazelė
2019.08.10
Ko nepamiršta teisingai augantys smulkieji 2

Daug smulkiojo verslo savininkų nori plėstis, ir augti greitai. Bet jeigu skubama neturint plano, kyla nemažų...

Gazelė
2019.08.10
Kaip padidinti klientų rekomendacijų skaičių Premium

Efektyvių pardavimų siekiančios ir į klientus orientuotos įmonės nuolat stebi Palankių klientų rodiklį – NPS...

Pardavimai
2019.08.08
Kaune startavo nauja verslo akceleravimo programa Verslo tribūna 1

Lietuvos startuolių ekosistemoje vis dažniau girdime apie naujų verslo akceleravimo programų atsiradimą –...

Vadyba
2019.08.07
Klaipėdiškis rizikavo šeimos gerove, bet verslą Norvegijoje įkūrė Premium 5

Rizika investuoti visas šeimos santaupas ir kurti įmonę Norvegijoje Tomui Kybartui pasiteisino: bendrovė ne...

Gazelė
2019.08.07
Darbo pokalbiai: kas – naudinga, o kas – nebemadinga Premium 5

Darbo pokalbiai iš stresą keliančio kvotimo ir tardymo transformuojasi į partnerišką bendravimą tarp...

Vadyba
2019.08.05
Globali vizija: kaip įžengti į užsienio rinką 2

50% įmonių Europoje neišgyvena pirmų 5 m., tad tos, kurios auga ir įsitvirtino vidaus rinkoje, – jau yra...

Gazelė
2019.08.04
Kaip apsaugoti intelektinę nuosavybę

Vienas svarbiausių startuoliams klausimų yra konfidencialios informacijos ir intelektinės nuosavybės apsauga,...

Gazelė
2019.08.03
Testamentas – ne išeitis: ką daryti, kad paveldėtojai neištaškytų verslo Premium

Verslo savininkas turėtų pagalvoti, kas pasirūpins jo verslu, jei to negalės padaryti pats. Tačiau praktika...

Gazelė
2019.08.02
Prasideda konkursas „Metų finansų vadovas 2019“ 3

„Verslo žinios“ kartu su Finansų analitikų asociacija kviečia finansų vadovus dalyvauti „Metų finansų vadovo...

Finansai
2019.08.01
Be investicijų pradėjusių ir sėkmingai augančių patarimai naujokams

Kai natūralios kosmetikos prekės ženklo „Manilla“ įkūrėjai – Rūta Merkytė-Elekšienė ir Vytautas Tauginas –...

Gazelė
2019.08.01
Kokios reputacijos įmonės pritraukia geriausių darbuotojų Premium

Įmonės reputacija gali būti lemiamas veiksnys, ar specialistas sukirs rankomis su naujuoju darbdaviu.

Vadyba
2019.07.31
„Headex“ Lietuvos regiono vadovė: nemeilė mums yra visai nepagrįsta Premium 4

Nors laikinojo įdarbinimo ar kitaip vadinamų darbuotojų samdymo įmonių paslaugos gali duoti verslui daug...

Vadyba
2019.07.29
Trečdalio didžiųjų darbdavių algos – aukštesnės nei vidurkis 6

Tik trečdalis didžiųjų darbdavių birželį mokėjo didesnes už šalies vidurkį algas.

Vadyba
2019.07.28
Geidžiamiausių darbdavių algų medianos birželį 9

Naujausi „Sodros“ duomenys atskleidžia, kokius atlyginimus birželį mokėjo geidžiamiausi šalies darbdaviai.

Vadyba
2019.07.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau