Šią savaitę svarbu (20)

Publikuota: 2018-05-13
"Booking.com" Vilniuje turės didžiulį klientų aptarnavimo centrą. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.
"Booking.com" Vilniuje turės didžiulį klientų aptarnavimo centrą. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.

Tarptautinė viešbučių užsakymo internetu bendrovė Vilniuje atidarys didelį klientų aptarnavimo centrą, turėtų būti paskirtas naujas teisingumo ministras, Europos Sąjungos lyderiai pasitars dėl būsimosios ilgametės finansinės perspektyvos dėlionių, Kauno „Žalgiris“ kausis dėl „Eurolygos“ čempionų titulo, Londone – vėl karališkosios vestuvės.

„Booking.com“ Vilniuje sukurs šimtus darbo vietų

Antradienį Vilniuje, viename iš naujųjų verslo centrų tarptautinė viešbučių užsakymo internetu bendrovė „Booking.com“ atidarys didelį klientų aptarnavimo centrą. Jame per penkerius metus gali būti įdarbinta iki 900 žmonių. Kompanija jau pernai įregistravo savo antrinę įmonę Lietuvoje „Booking.com Customer Service Center“, kuriai vadovauja jos klientų aptarnavimo viceprezidentas Jamesas Watersas. Įmonės įstatinis kapitalas siekia 6 mln. Eur., o akcijų skaičius yra 6 mln. „Mes visada ieškome specifinių lingvistinių gebėjimų, pvz., rusų, vokiečių, lenkų, anglų, ir, žinoma, lietuvių kalbų. Vilnius greitai įsitvirtina kaip svarbus regioninis centras, kur mes galime priimti tinkamus talentus mūsų verslui ir toliau auginti mūsų darbuotojų būrį. Dėl to, tai buvo tobula vieta pirmojo klientų aptarnavimo centro Baltijos šalyse atidarymui“, – teigė Holly Kenyon, vyresnioji komunikacijos vadybininkė. Ši kompanija Lietuvoje veikia nuo 2014 m. per kitą savo antrinę įmonę „Booking.com (Lithuania)“. „Booking.com“ nuo 2005 m. valdo JAV kelionių bendrovė „The Priceline Group“, kuri tuo metu ją įsigijo už 133 mln. USD.

Užtrukusi ministro paieškos istorija gali baigtis

nuotrauka::1 right

Tikimasi, kad šios savaitės pradžioje premjeras Saulius Skvernelis pateiks prezidentei Daliai Grybauskaitei kandidatą į naujuosius teisingumo ministrus. Planuota, kad pateikimą jis atliks dar praėjusią savaitę, tačiau, premjero patarėjų teigimu, užtrukus formalumų tvarkymui, ši procedūra buvo atidėta iki šios savaitės. Kaip VŽ jau skelbė prieš beveik mėnesį, į teisingumo ministro pareigas turėtų būti siūlomas premjero patarėjas, buvęs socialdemokratas Elvinas Jankevičius. Pagal valdančiosios koalicijos susitarimą, Teisingumo ministerijos vadovo portfelis priklauso Socialdemokratų darbo partijai. Galutinį sprendimą dėl ministro skyrimo priims prezidentė. Ponas Jankevičius yra antras ministro pirmininko kandidatas vadovauti Teisingumo ministerijai, šalies vadovei prieš kelias savaites ministru nepaskyrus advokato Giedriaus Danėliaus. Teisingumo ministro postas liko laisvas dar kovo pradžioje atsistatydinus Mildai Vainiutei. Ji tai padarė sulaukusi prezidentės kritikos dėl nesuvaldytos situacijos kalėjimų sistemoje. Tuo metu šį antradienį Seimo posėdyje prisieks ir pradės eiti pareigas naujas žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, pakeitęs atsistatydinusį Bronių Markauską.

ES lyderiai pasikalbės apie Balkanus ir pinigus

nuotrauka::2 left

Europos Sąjungos valstybių lyderiai ketvirtadienį susitiks Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Formaliai tai bus susitikimas, skirtas ES santykiams su Vakarų Balkanų šalimis aptarti, todėl į Sofiją atvyks ne tik visų 28 Bendrijos valstybių ir vyriausybių vadovai bei Donaldas Tuskas, ES Vadovų tarybos prezidentas, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos pirmininkas, bet ir šešių Balkanų valstybių – Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Serbijos, Juodkalnijos, Makedonijos ir Kosovo – lyderiai. ES yra paskelbusi strategiją, kuri numato, kad iki 2025 m. bent dalis Vakarų Balkanų valstybių galėtų būti priimta į Bendriją. Manoma, kad ES valstybių lyderiai, galbūt jau be britų premjerės Theresos May, aptars ir neseniai paskelbtus Europos Komisijos pasiūlymus dėl naujosios ES 2021–2027 m. finansinės perspektyvos, kurie atvėrė kelią daugiau kaip metus truksiančioms tarpvalstybinėms deryboms dėl ilgamečio biudžeto dėlionių. Spėjama, kad derybos nebus lengvos. ES lyderių susitikimas vyks Bulgarijoje, nes šį pusmetį būtent ši pietų Europos valstybė pirmininkauja Bendrijos tarybai.

„Žaliai-balti“ bandys iškovoti svarbiausią trofėjų

nuotrauka::3 right

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savaitgalį Serbijos sostinėje Belgrade kovos „Eurolygos“ finaliniame ketverte, bandydami pakartoti savo komandos 1999 m. sėkmę, kai pirmą kartą iškovojo šio prestižinio ir bene svarbiausio žemyne krepšinio turnyro čempionų taurę. „Eurolygos“ finalo ketvertas yra finalinės krepšinio turnyro varžybos, kurių metu išaiškinami pirmųjų keturių vietų laimėtojai. Ketverto varžybos transliuojamos daugiau kaip šimtui pasaulio valstybių. Šarūno Jasikevičiaus treniruojami žalgiriečiai penktadienį Belgrado „Štark“ arenoje turnyro pusfinalyje susitiks su Stambulo „Fenerbahce“ komanda. Kitame pusfinalyje rungtyniaus Maskvos CSKA ir Madrido „Real“ ekipos. Šių dviejų dvikovų nugalėtojai sekmadienį susikaus dėl šių metų „Eurolygos“ čempiono titulo, o pralaimėjusieji tą pačią dieną, tik kiek anksčiau susitiks dvikovoje dėl trečios vietos. „Žalgiris“ į „Eurolygos“ finalo ketvertą pateko pirmąkart per pastaruosius beveik dvidešimt metų. Kauno komandos šansai laimėti pagrindinį trofėjų vertinami vidutiniškai. Lažybų tarpininkai spėja, kad „Eurolygos“ čempionu gali tapti CSKA.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

BIUDŽETAS. Pirmadienį Briuselyje bus surengtas Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdis, kuriame vyks pirmasis nuomonių pasikitimas dėl naujosios ES biudžetinės perspektyvos. Europos Komisijos gegužės pradžioje pristatytame 2021–2027 m. ilgametės perspektyvos biudžete numatyta, kad išlaidos siektų apie 1.135 mlrd. Eur (šių metų kainomis). Lietuvos kasmetinė įmoka padidėtų apie 200 mln. Eur.

AMBASADA. Ketvirtadienį Jeruzalėje numatoma atidaryti Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadą. Toks prezidento Donaldo Trumpo sprendimas savotiškai pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine sukėlė dalies valstybių pasipiktinimą.

TARIFAI. Antradienį Jungtinių Amerikos Valstijų Prekybos departamentas turėtų paskelbti savo išvadas, kaip derėtų elgtis su prezidento Donaldo Trumpo pasiūlymu įvesti papildomus tarifus įvežamam metalui ir kitai produkcijai. Nuo šio atsakymo priklausys, ar tarp JAV ir Europos Sąjungos bei Kinijos kils vadinamasis prekybos karas.

TRANSPORTAS. Lietuvos susisiekimo sektorius pirmą kartą bus pristatytas Šanchajuje nuo šio trečiadienio vykstančioje didžiausioje Kinijos transporto ir logistikos parodoje „Transport Logistic China 2018“. Lietuva ir jos svarbiausios susisiekimo įmonės prisistatys ne tik parodos stende, bet ir Globaliame logistikos forume bei Šilko kelio logistikai skirtame verslo forume, kuriame bus surengta speciali Lietuvos sesija.

ŽEMĖ. Antradienį Seimas vėl, jau ketvirtą kartą šį pavasarį svarstys opozicijos pasiūlymą sudaryti specialią laikinąją parlamentinę komisiją, kuri turėtų ištirti padėtį žemės rinkoje. Šiam tyrimui priešinasi valdantieji, nes jis gali paliesti ir stambų žemvaldį, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininką Ramūną Karbauskį. Jo verslą gali paliesti ir opozicijos siūlomas Tiekiamų rinkai trąšų įstatymo projektas, kurį Seimui žadama pateikti ketvirtadienį.

PILIETYBĖ. Šią savaitę Seimo specialioji darbo grupė, vadovaujama parlamento vicepirmininko Arvydo Nekrošiaus, ketina susitarti dėl Konstitucijos pataisos formuluotės, kuri būtų teikiama referendumui dėl dvigubos pilietybės įteisinimo. Tokį referendumą žadama surengti kitąmet gegužę kartu su prezidento rinkimais.

TURIZMAS. Seimo plenariniame posėdyje žadama grįžti prie įstatymo projekto, kuriuo būtų numatyta, kad po 1% nuo kiekvienos įsigyjamos turistinės kelionės būtų pervedama į specialų garantinį fondą.

PASKYRIMAI. Antradienį Seimas svarstys pasiūlymą Stasį Žirgulį paskirti naujuoju Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininku. Ketvirtadienį parlamentarams turėtų būti pateiktas siūlymas Darių Biekšą atleisti iš Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nario pareigų ir Renato Pociaus paskyrimo į šią vietą.

EKSTRADICIJA. Amerikos teismas šį antradienį turėtų spręsti dėl buvusios teisėjos Neringos Venckienės, kaltinamos įvairiais nusikaltimais, ekstradicijos į Lietuvą.

VYRIAUSYBĖ. Trečiadienį Vyriausybė ketina aptarti migracijos procedūrų tobulinimą, transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo rinkos veikimo tobulinimo planą, taip pat Lietuvos piliečių bei jų šeimos narių perkėlimo iš humanitarinės krizės apimtų šalių ar regionų į Lietuvą teisinį reguliavimą.

ATLIEKOS. Šią savaitę Seimo Aplinkos apsaugos bei Sveikatos reikalų komitetai ketina bendrame posėdyje aptarti atliekų surinkimo ir tvarkymo pertvarką, įvykdytą Vilniuje nuo gegužės pradžios. Sostinės savivaldybė pripažįsta, kad susiduriama su tam tikromis problemomis šioje srityje.

STADIONAS. Iki antradienio Vilniaus miesto savivaldybė ir Vyriausybė turėtų pateikti likusius atsakymus dėl Nacionalinio stadiono projekto finansavimo, įskaitant ir Europos Sąjungos paramos panaudojimą.

UNIVERSITETAI. Antradienį Seimui numatoma pateikti nutarimo „Dėl pritarimo Šiaulių universiteto reorganizavimui prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu“ projektą.

PARODA. Trečiadienį „Litexpo“ parodų centre prasidės kelios su transportu ir logistika susijusios parodos „Mechanika“, „TransBaltica“ ir „Balttechnika“. Taip pat vyks automobilinis renginys „Auto Bazar 2018“, įvyks „Lietuvos komercinio automobilio 2018“ apdovanojimų ceremonija.

FORUMAS. Penktadienį ir šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks Europos kultūros sostinės „Kaunas 2022“ forumas.

BLOCKCHAIN. Ketvirtadienį vyks programavimo mokyklos „Vilnius Coding School“ ir Ilja Laurso renginys „Praktiniai blockchain pritaikymai ir nauda jau šiandien“. Ponas Laursas pasidalins įžvalgomis apie blokchain kilmę ir reikšmę ir tendencijas. Po pagrindinio pranešimo vyks diskusija.

STARTUOLIAI. Trečiadienį ir ketvirtadienį Vilniuje, Techparke, jau šeštą kartą vyks vienas didžiausių startuolių renginių Baltijos šalyse „Startup Fair. Growth“.

JUBILIEJUS. Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje numatoma surengti iškilmingą buvusio Seimo pirmininko Česlovo Juršėno 80-mečio jubiliejaus paminėjimą.

VESTUVĖS. Šeštadienį Londone vyks britų princo Harry ir buvusios aktorės amerikietės Meghan Markle vestuvės. Pati santuokos ceremonija bus surengta Vindzoro pilies Šventojo Jurgio koplyčioje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Žada sutrumpinti bankroto procedūrą 1

Pertvarkius juridinių asmenų nemokumo sistemą maždaug trečdaliu sutrumpėtų bankroto procedūros laikotarpis.

Verslo aplinka
2018.11.13
Už 2016-aisiais padarytus pažeidimus iš LSDP atimta biudžeto dotacija 5

Dabar jau opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pripažinta padariusi šiurkščius rinkimų...

Verslo aplinka
2018.11.13
Valdžios pusiaukelė: rašomas atsargiai teigiamas pažymys Premium

Dveji šio Seimo ir Vyriausybės darbo metai parodė, kad valdžia iš esmės vykdo užsibrėžtus tikslus, tačiau...

Verslo aplinka
2018.11.13
Neblogus Vyriausybės planus temdo skandalai ir kompetencijos trūkumas Premium

Dabartinė valdančioji dauguma iš esmės geba užtikrinti pakankamą paramą savo Vyriausybei ir tikriausiai...

Verslo aplinka
2018.11.13
Distancijos vidurys: atsipūsti nėra laiko 3

Valdžia nuėjo pusę jai skirto kelio – rytoj sukanka dveji metai, kai pradėjo dirbti dabartinis Seimas, po...

Verslo aplinka
2018.11.13
Prasideda prezidento rinkimų politinė kampanija

Iki prezidento rinkimų likus lygiai pusmečiui prasideda šių rinkimų politinės kampanijos laikotarpis – tris...

Verslo aplinka
2018.11.11
Rusų lokys bunda iš miego Viduriniuose Rytuose Premium 4

Prieš trejus metus Rusijai įsitraukus į konfliktą Sirijoje, pasigirdo balsų, teigiančių, kad Vladimiras...

Verslo klasė
2018.11.10
„Sodra“ turės laikiną vadovą

Aštuonerius metus „Sodrai“ vadovavęs Mindaugas Sinkevičius baigia savo darbą šiose pareigose. Nuo pirmadienio...

Verslo aplinka
2018.11.09
Valstiečiai-žalieji vėl siūlo mažinti Seimą – šįkart iki 121 nario 5

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) vėl siūlo projektą dėl Seimo narių skaičiaus...

Verslo aplinka
2018.11.09
Ligoninių tinklą peržiūrės kas 5 metus, jose atsiras valdybos

Seimui vėl teikiamos pataisos dėl gydymo įstaigų pertvarkos, be kita ko numatančios ir galimybę optimizuoti...

Verslo aplinka
2018.11.09
Perbėgėliai liko ant ledo 27

Žlugo „valstiečių“ planas apdovanoti mokesčių mokėtojų pinigais prie jų prisišliejusius perbėgėlius iš...

Finansai
2018.11.09
Paskirstyta dotacija partijoms, sprendimas dėl socialdemokratų atidėtas 1

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį partijoms paskirstė antrojo pusmečio dotacijas. Turėjo būti...

Verslo aplinka
2018.11.08
Valdantieji socialdarbiečiai pinigų iš biudžeto šiemet negaus

Seimui nepavyko surinkti pakankamai balsų, kad būtų atmestas prezidentės Dalios Grybauskaitės veto įstatymui,...

Verslo aplinka
2018.11.08
Juda į priekį individualaus konstitucinio skundo įteisinimas

Pakankama Seimo narių dauguma balsavo už tai, kad kiekvienas Lietuvos pilietis galėtų tiesiogiai kreiptis į...

Verslo aplinka
2018.11.08
Pritarta prezidentės veto dėl metro statybų

Seimas sutiko su prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlymais gerokai pakeisti ir sugriežtinti priimtąjį...

Verslo aplinka
2018.11.08
„Facebook“: Rusijos troliai siekė paveikti JAV kadencijos vidurio rinkimus 7

Su Kremliumi siejama interneto trolių grupė bandė daryti įtaką Jungtinių Amerikos Valstijų kadencijos vidurio...

Verslo aplinka
2018.11.07
Iš degalų prekybos ir keleivių pervežimų šešėlio sieks ištraukti milijonus

Vyriausybė deklaruoja ieškanti būdų, kaip sugriežtinti prekybos degalais bei keleivių pervežimo apskaitą ir...

Verslo aplinka
2018.11.07
„Nord Stream 2“ ir atviras laiškas A. Merkel  – pakeiskite kryptį! 7

Tiesiai šviesiai – įsivardinkim dujotiekio „Nord Stream 2“ perspektyvą bei pasekmes Lietuvai, Baltijos jūros...

Verslo aplinka
2018.11.06
Seimas svarstys dvigubos pilietybės referendumo kartelės mažinimą 1

Rengiantis kitąmet gegužę įvyksiančiam referendumui dėl dvigubos pilietybės įteisinimo, Seimas sutiko...

Verslo aplinka
2018.11.06
Valdantiesiems nepavyko patvirtinti LRT tyrimo išvadų

Seimo valdantiesiems kol kas nepavyko surinkti pakankamai balsų, kad būtų patvirtintos prieštaringai...

Verslo aplinka
2018.11.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau