Šią savaitę svarbu (20)

Publikuota: 2018-05-13
"Booking.com" Vilniuje turės didžiulį klientų aptarnavimo centrą. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.
"Booking.com" Vilniuje turės didžiulį klientų aptarnavimo centrą. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.

Tarptautinė viešbučių užsakymo internetu bendrovė Vilniuje atidarys didelį klientų aptarnavimo centrą, turėtų būti paskirtas naujas teisingumo ministras, Europos Sąjungos lyderiai pasitars dėl būsimosios ilgametės finansinės perspektyvos dėlionių, Kauno „Žalgiris“ kausis dėl „Eurolygos“ čempionų titulo, Londone – vėl karališkosios vestuvės.

„Booking.com“ Vilniuje sukurs šimtus darbo vietų

Antradienį Vilniuje, viename iš naujųjų verslo centrų tarptautinė viešbučių užsakymo internetu bendrovė „Booking.com“ atidarys didelį klientų aptarnavimo centrą. Jame per penkerius metus gali būti įdarbinta iki 900 žmonių. Kompanija jau pernai įregistravo savo antrinę įmonę Lietuvoje „Booking.com Customer Service Center“, kuriai vadovauja jos klientų aptarnavimo viceprezidentas Jamesas Watersas. Įmonės įstatinis kapitalas siekia 6 mln. Eur., o akcijų skaičius yra 6 mln. „Mes visada ieškome specifinių lingvistinių gebėjimų, pvz., rusų, vokiečių, lenkų, anglų, ir, žinoma, lietuvių kalbų. Vilnius greitai įsitvirtina kaip svarbus regioninis centras, kur mes galime priimti tinkamus talentus mūsų verslui ir toliau auginti mūsų darbuotojų būrį. Dėl to, tai buvo tobula vieta pirmojo klientų aptarnavimo centro Baltijos šalyse atidarymui“, – teigė Holly Kenyon, vyresnioji komunikacijos vadybininkė. Ši kompanija Lietuvoje veikia nuo 2014 m. per kitą savo antrinę įmonę „Booking.com (Lithuania)“. „Booking.com“ nuo 2005 m. valdo JAV kelionių bendrovė „The Priceline Group“, kuri tuo metu ją įsigijo už 133 mln. USD.

Užtrukusi ministro paieškos istorija gali baigtis

nuotrauka::1 right

Tikimasi, kad šios savaitės pradžioje premjeras Saulius Skvernelis pateiks prezidentei Daliai Grybauskaitei kandidatą į naujuosius teisingumo ministrus. Planuota, kad pateikimą jis atliks dar praėjusią savaitę, tačiau, premjero patarėjų teigimu, užtrukus formalumų tvarkymui, ši procedūra buvo atidėta iki šios savaitės. Kaip VŽ jau skelbė prieš beveik mėnesį, į teisingumo ministro pareigas turėtų būti siūlomas premjero patarėjas, buvęs socialdemokratas Elvinas Jankevičius. Pagal valdančiosios koalicijos susitarimą, Teisingumo ministerijos vadovo portfelis priklauso Socialdemokratų darbo partijai. Galutinį sprendimą dėl ministro skyrimo priims prezidentė. Ponas Jankevičius yra antras ministro pirmininko kandidatas vadovauti Teisingumo ministerijai, šalies vadovei prieš kelias savaites ministru nepaskyrus advokato Giedriaus Danėliaus. Teisingumo ministro postas liko laisvas dar kovo pradžioje atsistatydinus Mildai Vainiutei. Ji tai padarė sulaukusi prezidentės kritikos dėl nesuvaldytos situacijos kalėjimų sistemoje. Tuo metu šį antradienį Seimo posėdyje prisieks ir pradės eiti pareigas naujas žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, pakeitęs atsistatydinusį Bronių Markauską.

ES lyderiai pasikalbės apie Balkanus ir pinigus

nuotrauka::2 left

Europos Sąjungos valstybių lyderiai ketvirtadienį susitiks Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Formaliai tai bus susitikimas, skirtas ES santykiams su Vakarų Balkanų šalimis aptarti, todėl į Sofiją atvyks ne tik visų 28 Bendrijos valstybių ir vyriausybių vadovai bei Donaldas Tuskas, ES Vadovų tarybos prezidentas, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos pirmininkas, bet ir šešių Balkanų valstybių – Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Serbijos, Juodkalnijos, Makedonijos ir Kosovo – lyderiai. ES yra paskelbusi strategiją, kuri numato, kad iki 2025 m. bent dalis Vakarų Balkanų valstybių galėtų būti priimta į Bendriją. Manoma, kad ES valstybių lyderiai, galbūt jau be britų premjerės Theresos May, aptars ir neseniai paskelbtus Europos Komisijos pasiūlymus dėl naujosios ES 2021–2027 m. finansinės perspektyvos, kurie atvėrė kelią daugiau kaip metus truksiančioms tarpvalstybinėms deryboms dėl ilgamečio biudžeto dėlionių. Spėjama, kad derybos nebus lengvos. ES lyderių susitikimas vyks Bulgarijoje, nes šį pusmetį būtent ši pietų Europos valstybė pirmininkauja Bendrijos tarybai.

„Žaliai-balti“ bandys iškovoti svarbiausią trofėjų

nuotrauka::3 right

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savaitgalį Serbijos sostinėje Belgrade kovos „Eurolygos“ finaliniame ketverte, bandydami pakartoti savo komandos 1999 m. sėkmę, kai pirmą kartą iškovojo šio prestižinio ir bene svarbiausio žemyne krepšinio turnyro čempionų taurę. „Eurolygos“ finalo ketvertas yra finalinės krepšinio turnyro varžybos, kurių metu išaiškinami pirmųjų keturių vietų laimėtojai. Ketverto varžybos transliuojamos daugiau kaip šimtui pasaulio valstybių. Šarūno Jasikevičiaus treniruojami žalgiriečiai penktadienį Belgrado „Štark“ arenoje turnyro pusfinalyje susitiks su Stambulo „Fenerbahce“ komanda. Kitame pusfinalyje rungtyniaus Maskvos CSKA ir Madrido „Real“ ekipos. Šių dviejų dvikovų nugalėtojai sekmadienį susikaus dėl šių metų „Eurolygos“ čempiono titulo, o pralaimėjusieji tą pačią dieną, tik kiek anksčiau susitiks dvikovoje dėl trečios vietos. „Žalgiris“ į „Eurolygos“ finalo ketvertą pateko pirmąkart per pastaruosius beveik dvidešimt metų. Kauno komandos šansai laimėti pagrindinį trofėjų vertinami vidutiniškai. Lažybų tarpininkai spėja, kad „Eurolygos“ čempionu gali tapti CSKA.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

BIUDŽETAS. Pirmadienį Briuselyje bus surengtas Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdis, kuriame vyks pirmasis nuomonių pasikitimas dėl naujosios ES biudžetinės perspektyvos. Europos Komisijos gegužės pradžioje pristatytame 2021–2027 m. ilgametės perspektyvos biudžete numatyta, kad išlaidos siektų apie 1.135 mlrd. Eur (šių metų kainomis). Lietuvos kasmetinė įmoka padidėtų apie 200 mln. Eur.

AMBASADA. Ketvirtadienį Jeruzalėje numatoma atidaryti Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadą. Toks prezidento Donaldo Trumpo sprendimas savotiškai pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine sukėlė dalies valstybių pasipiktinimą.

TARIFAI. Antradienį Jungtinių Amerikos Valstijų Prekybos departamentas turėtų paskelbti savo išvadas, kaip derėtų elgtis su prezidento Donaldo Trumpo pasiūlymu įvesti papildomus tarifus įvežamam metalui ir kitai produkcijai. Nuo šio atsakymo priklausys, ar tarp JAV ir Europos Sąjungos bei Kinijos kils vadinamasis prekybos karas.

TRANSPORTAS. Lietuvos susisiekimo sektorius pirmą kartą bus pristatytas Šanchajuje nuo šio trečiadienio vykstančioje didžiausioje Kinijos transporto ir logistikos parodoje „Transport Logistic China 2018“. Lietuva ir jos svarbiausios susisiekimo įmonės prisistatys ne tik parodos stende, bet ir Globaliame logistikos forume bei Šilko kelio logistikai skirtame verslo forume, kuriame bus surengta speciali Lietuvos sesija.

ŽEMĖ. Antradienį Seimas vėl, jau ketvirtą kartą šį pavasarį svarstys opozicijos pasiūlymą sudaryti specialią laikinąją parlamentinę komisiją, kuri turėtų ištirti padėtį žemės rinkoje. Šiam tyrimui priešinasi valdantieji, nes jis gali paliesti ir stambų žemvaldį, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininką Ramūną Karbauskį. Jo verslą gali paliesti ir opozicijos siūlomas Tiekiamų rinkai trąšų įstatymo projektas, kurį Seimui žadama pateikti ketvirtadienį.

PILIETYBĖ. Šią savaitę Seimo specialioji darbo grupė, vadovaujama parlamento vicepirmininko Arvydo Nekrošiaus, ketina susitarti dėl Konstitucijos pataisos formuluotės, kuri būtų teikiama referendumui dėl dvigubos pilietybės įteisinimo. Tokį referendumą žadama surengti kitąmet gegužę kartu su prezidento rinkimais.

TURIZMAS. Seimo plenariniame posėdyje žadama grįžti prie įstatymo projekto, kuriuo būtų numatyta, kad po 1% nuo kiekvienos įsigyjamos turistinės kelionės būtų pervedama į specialų garantinį fondą.

PASKYRIMAI. Antradienį Seimas svarstys pasiūlymą Stasį Žirgulį paskirti naujuoju Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininku. Ketvirtadienį parlamentarams turėtų būti pateiktas siūlymas Darių Biekšą atleisti iš Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nario pareigų ir Renato Pociaus paskyrimo į šią vietą.

EKSTRADICIJA. Amerikos teismas šį antradienį turėtų spręsti dėl buvusios teisėjos Neringos Venckienės, kaltinamos įvairiais nusikaltimais, ekstradicijos į Lietuvą.

VYRIAUSYBĖ. Trečiadienį Vyriausybė ketina aptarti migracijos procedūrų tobulinimą, transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo rinkos veikimo tobulinimo planą, taip pat Lietuvos piliečių bei jų šeimos narių perkėlimo iš humanitarinės krizės apimtų šalių ar regionų į Lietuvą teisinį reguliavimą.

ATLIEKOS. Šią savaitę Seimo Aplinkos apsaugos bei Sveikatos reikalų komitetai ketina bendrame posėdyje aptarti atliekų surinkimo ir tvarkymo pertvarką, įvykdytą Vilniuje nuo gegužės pradžios. Sostinės savivaldybė pripažįsta, kad susiduriama su tam tikromis problemomis šioje srityje.

STADIONAS. Iki antradienio Vilniaus miesto savivaldybė ir Vyriausybė turėtų pateikti likusius atsakymus dėl Nacionalinio stadiono projekto finansavimo, įskaitant ir Europos Sąjungos paramos panaudojimą.

UNIVERSITETAI. Antradienį Seimui numatoma pateikti nutarimo „Dėl pritarimo Šiaulių universiteto reorganizavimui prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu“ projektą.

PARODA. Trečiadienį „Litexpo“ parodų centre prasidės kelios su transportu ir logistika susijusios parodos „Mechanika“, „TransBaltica“ ir „Balttechnika“. Taip pat vyks automobilinis renginys „Auto Bazar 2018“, įvyks „Lietuvos komercinio automobilio 2018“ apdovanojimų ceremonija.

FORUMAS. Penktadienį ir šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks Europos kultūros sostinės „Kaunas 2022“ forumas.

BLOCKCHAIN. Ketvirtadienį vyks programavimo mokyklos „Vilnius Coding School“ ir Ilja Laurso renginys „Praktiniai blockchain pritaikymai ir nauda jau šiandien“. Ponas Laursas pasidalins įžvalgomis apie blokchain kilmę ir reikšmę ir tendencijas. Po pagrindinio pranešimo vyks diskusija.

STARTUOLIAI. Trečiadienį ir ketvirtadienį Vilniuje, Techparke, jau šeštą kartą vyks vienas didžiausių startuolių renginių Baltijos šalyse „Startup Fair. Growth“.

JUBILIEJUS. Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje numatoma surengti iškilmingą buvusio Seimo pirmininko Česlovo Juršėno 80-mečio jubiliejaus paminėjimą.

VESTUVĖS. Šeštadienį Londone vyks britų princo Harry ir buvusios aktorės amerikietės Meghan Markle vestuvės. Pati santuokos ceremonija bus surengta Vindzoro pilies Šventojo Jurgio koplyčioje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Popiežiaus tylia malda pagerbė okupacijų aukas 2

Lietuvoje besilankantis popiežius Pranciškus tylia malda Vilniuje pagerbė nacių likviduoto žydų geto bei...

Laisvalaikis
18:17
Popiežius aukojo mišias Kaune ir ragino kunigus būti arčiau žmonių

Daugiau kaip 100.000 tikinčiųjų iš Lietuvos ir gretimų valstybių dalyvavo sekmadienį Kauno Santakos parke...

Laisvalaikis
10:42
Partijų reitinge konservatorius lenkia „valstiečiai“ 15

Partijų reitinge valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) po ilgo laiko nežymiai aplenkia...

Verslo aplinka
2018.09.22
Tarp kandidatų į prezidentus pirmauja Nausėda ir Skvernelis 14

Paprašyti įvardinti geriausius pretendentus į prezidento postą, gyventojai dažniausiai rinkosi šią savaitę...

Verslo aplinka
2018.09.22
Popiežius Lietuvoje lankėsi prieš ketvirtį amžiaus – ar išgirdome jo žodžius Premium 1

1993 m. rugsėjį šv. Jonas Paulius II išlipęs iš lėktuvo pabučiavo Lietuvos žemę prabėgus vos kelioms dienoms,...

Verslo klasė
2018.09.21
„Airbnb“ pakluso Eurokomisijai – keis kainų paskelbimo politiką 2

Apgyvendinimo paslaugų įsigijimo tarpininkavimo paslaugas teikianti interneto platforma „Airbnb“ įsipareigojo...

Verslo aplinka
2018.09.20
Seime liepsnoja diskusijos dėl kogeneracinių jėgainių ateities 3

Atliekų deginimo gamyklų negalima statyti arčiau nei už 20 km atstumu nuo gyvenamųjų vietovių. Vyriausybė...

Verslo aplinka
2018.09.20
Gerokai didėja valstybės rinkliava už oro vežėjų licenciją 1

Civilinės aviacijos administracijos (CAA) renkama oro vežėjų licencijos rinkliava padidinta tris kartus.

Verslo aplinka
2018.09.19
Interviu su Valstybinių miškų urėdijos vadovu – apie naują komandą, kirtimus Labanoro girioje Premium 2

Marius Pulkauninkas, VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU) direktorius, skaičiuoja, kad naujoje vadovų...

Agroverslas
2018.09.19
2021-aisiais Lietuvoje liks vienas pagalbos numeris

Vyriausybė siūlo Seimui priimti įstatymą, kad po kelerių metų Lietuvoje liktų vienas modernizuoto Bendrojo...

Verslo aplinka
2018.09.19
MMA kitąmet turėtų padidėti iki 430 Eur 19

Nors Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovus vienijanti Trišalė taryba fiksuoja skirtingas nuomones...

Verslo aplinka
2018.09.18
Trijų jūrų infrastruktūros sąraše – sinchronizacija, „Via Baltica“, „Rail Baltica“, GIPL

Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime Rumunijoje Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų regiono lyderiai...

Verslo aplinka
2018.09.18
Imtasi svarstyti kitąmet vyksiančių rinkimų datų paskelbimą

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai turėtų įvykti kitų metų kovo 3 d., prezidentas turėtų būti renkamas...

Verslo aplinka
2018.09.18
Seimo sesijos darbų programoje – keli šimtai projektų

Rugsėjo 10-ąją prasidėjusioje ir iki Kalėdų vyksiančioje Seimo rudens sesijoje planuojama apsvarstyti iki 600...

Verslo aplinka
2018.09.18
Klausimų mąžta, bet atsakymų į kai kuriuos dar teks palaukti Premium 5

Potencialių pretendentų į prezidentus sąraše kol kas yra septynios pavardės. Politologai ir sociologai...

Verslo aplinka
2018.09.18
Žygimantas Pavilionis nedalyvaus prezidento rinkimuose 14

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos ir Seimo narys Žygimantas Pavilionis...

Verslo aplinka
2018.09.17
Liberalai į Klaipėdos merus kels S. Gentvilą 1

Klaipėdos miesto liberalai kandidatu į merus iškėlė Seimo narį Simoną Gentvilą.

Verslo aplinka
2018.09.17
Gitanas Nausėda pranešė dalyvausiąs prezidento rinkimuose 52

Apklausose pirmaujantis ekonomistas Gitanas Nausėda dalyvaus kitąmet gegužę vyksiančiuose prezidento...

Verslo aplinka
2018.09.17
Konservatoriai pirminiams prezidento rinkimams kelia 12 kandidatų 11

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) skyriai dalyvauti pirminiuose šios...

Verslo aplinka
2018.09.17
Prezidentė siūlo antstolių paslaugų įkainius koreguojančias pataisas 10

Vykdymo bylos administravimo išlaidų antstoliai nebegalės susieti su išieškoma suma, o atlygis antstoliui bus...

Verslo aplinka
2018.09.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau