Šią savaitę svarbu (20)

Publikuota: 2018-05-13
"Booking.com" Vilniuje turės didžiulį klientų aptarnavimo centrą. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.
"Booking.com" Vilniuje turės didžiulį klientų aptarnavimo centrą. Fabrizio Bensch ("Reuters") nuotr.

Tarptautinė viešbučių užsakymo internetu bendrovė Vilniuje atidarys didelį klientų aptarnavimo centrą, turėtų būti paskirtas naujas teisingumo ministras, Europos Sąjungos lyderiai pasitars dėl būsimosios ilgametės finansinės perspektyvos dėlionių, Kauno „Žalgiris“ kausis dėl „Eurolygos“ čempionų titulo, Londone – vėl karališkosios vestuvės.

„Booking.com“ Vilniuje sukurs šimtus darbo vietų

Antradienį Vilniuje, viename iš naujųjų verslo centrų tarptautinė viešbučių užsakymo internetu bendrovė „Booking.com“ atidarys didelį klientų aptarnavimo centrą. Jame per penkerius metus gali būti įdarbinta iki 900 žmonių. Kompanija jau pernai įregistravo savo antrinę įmonę Lietuvoje „Booking.com Customer Service Center“, kuriai vadovauja jos klientų aptarnavimo viceprezidentas Jamesas Watersas. Įmonės įstatinis kapitalas siekia 6 mln. Eur., o akcijų skaičius yra 6 mln. „Mes visada ieškome specifinių lingvistinių gebėjimų, pvz., rusų, vokiečių, lenkų, anglų, ir, žinoma, lietuvių kalbų. Vilnius greitai įsitvirtina kaip svarbus regioninis centras, kur mes galime priimti tinkamus talentus mūsų verslui ir toliau auginti mūsų darbuotojų būrį. Dėl to, tai buvo tobula vieta pirmojo klientų aptarnavimo centro Baltijos šalyse atidarymui“, – teigė Holly Kenyon, vyresnioji komunikacijos vadybininkė. Ši kompanija Lietuvoje veikia nuo 2014 m. per kitą savo antrinę įmonę „Booking.com (Lithuania)“. „Booking.com“ nuo 2005 m. valdo JAV kelionių bendrovė „The Priceline Group“, kuri tuo metu ją įsigijo už 133 mln. USD.

Užtrukusi ministro paieškos istorija gali baigtis

nuotrauka::1 right

Tikimasi, kad šios savaitės pradžioje premjeras Saulius Skvernelis pateiks prezidentei Daliai Grybauskaitei kandidatą į naujuosius teisingumo ministrus. Planuota, kad pateikimą jis atliks dar praėjusią savaitę, tačiau, premjero patarėjų teigimu, užtrukus formalumų tvarkymui, ši procedūra buvo atidėta iki šios savaitės. Kaip VŽ jau skelbė prieš beveik mėnesį, į teisingumo ministro pareigas turėtų būti siūlomas premjero patarėjas, buvęs socialdemokratas Elvinas Jankevičius. Pagal valdančiosios koalicijos susitarimą, Teisingumo ministerijos vadovo portfelis priklauso Socialdemokratų darbo partijai. Galutinį sprendimą dėl ministro skyrimo priims prezidentė. Ponas Jankevičius yra antras ministro pirmininko kandidatas vadovauti Teisingumo ministerijai, šalies vadovei prieš kelias savaites ministru nepaskyrus advokato Giedriaus Danėliaus. Teisingumo ministro postas liko laisvas dar kovo pradžioje atsistatydinus Mildai Vainiutei. Ji tai padarė sulaukusi prezidentės kritikos dėl nesuvaldytos situacijos kalėjimų sistemoje. Tuo metu šį antradienį Seimo posėdyje prisieks ir pradės eiti pareigas naujas žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, pakeitęs atsistatydinusį Bronių Markauską.

ES lyderiai pasikalbės apie Balkanus ir pinigus

nuotrauka::2 left

Europos Sąjungos valstybių lyderiai ketvirtadienį susitiks Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Formaliai tai bus susitikimas, skirtas ES santykiams su Vakarų Balkanų šalimis aptarti, todėl į Sofiją atvyks ne tik visų 28 Bendrijos valstybių ir vyriausybių vadovai bei Donaldas Tuskas, ES Vadovų tarybos prezidentas, Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos Komisijos pirmininkas, bet ir šešių Balkanų valstybių – Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Serbijos, Juodkalnijos, Makedonijos ir Kosovo – lyderiai. ES yra paskelbusi strategiją, kuri numato, kad iki 2025 m. bent dalis Vakarų Balkanų valstybių galėtų būti priimta į Bendriją. Manoma, kad ES valstybių lyderiai, galbūt jau be britų premjerės Theresos May, aptars ir neseniai paskelbtus Europos Komisijos pasiūlymus dėl naujosios ES 2021–2027 m. finansinės perspektyvos, kurie atvėrė kelią daugiau kaip metus truksiančioms tarpvalstybinėms deryboms dėl ilgamečio biudžeto dėlionių. Spėjama, kad derybos nebus lengvos. ES lyderių susitikimas vyks Bulgarijoje, nes šį pusmetį būtent ši pietų Europos valstybė pirmininkauja Bendrijos tarybai.

„Žaliai-balti“ bandys iškovoti svarbiausią trofėjų

nuotrauka::3 right

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savaitgalį Serbijos sostinėje Belgrade kovos „Eurolygos“ finaliniame ketverte, bandydami pakartoti savo komandos 1999 m. sėkmę, kai pirmą kartą iškovojo šio prestižinio ir bene svarbiausio žemyne krepšinio turnyro čempionų taurę. „Eurolygos“ finalo ketvertas yra finalinės krepšinio turnyro varžybos, kurių metu išaiškinami pirmųjų keturių vietų laimėtojai. Ketverto varžybos transliuojamos daugiau kaip šimtui pasaulio valstybių. Šarūno Jasikevičiaus treniruojami žalgiriečiai penktadienį Belgrado „Štark“ arenoje turnyro pusfinalyje susitiks su Stambulo „Fenerbahce“ komanda. Kitame pusfinalyje rungtyniaus Maskvos CSKA ir Madrido „Real“ ekipos. Šių dviejų dvikovų nugalėtojai sekmadienį susikaus dėl šių metų „Eurolygos“ čempiono titulo, o pralaimėjusieji tą pačią dieną, tik kiek anksčiau susitiks dvikovoje dėl trečios vietos. „Žalgiris“ į „Eurolygos“ finalo ketvertą pateko pirmąkart per pastaruosius beveik dvidešimt metų. Kauno komandos šansai laimėti pagrindinį trofėjų vertinami vidutiniškai. Lažybų tarpininkai spėja, kad „Eurolygos“ čempionu gali tapti CSKA.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

BIUDŽETAS. Pirmadienį Briuselyje bus surengtas Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdis, kuriame vyks pirmasis nuomonių pasikitimas dėl naujosios ES biudžetinės perspektyvos. Europos Komisijos gegužės pradžioje pristatytame 2021–2027 m. ilgametės perspektyvos biudžete numatyta, kad išlaidos siektų apie 1.135 mlrd. Eur (šių metų kainomis). Lietuvos kasmetinė įmoka padidėtų apie 200 mln. Eur.

AMBASADA. Ketvirtadienį Jeruzalėje numatoma atidaryti Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadą. Toks prezidento Donaldo Trumpo sprendimas savotiškai pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine sukėlė dalies valstybių pasipiktinimą.

TARIFAI. Antradienį Jungtinių Amerikos Valstijų Prekybos departamentas turėtų paskelbti savo išvadas, kaip derėtų elgtis su prezidento Donaldo Trumpo pasiūlymu įvesti papildomus tarifus įvežamam metalui ir kitai produkcijai. Nuo šio atsakymo priklausys, ar tarp JAV ir Europos Sąjungos bei Kinijos kils vadinamasis prekybos karas.

TRANSPORTAS. Lietuvos susisiekimo sektorius pirmą kartą bus pristatytas Šanchajuje nuo šio trečiadienio vykstančioje didžiausioje Kinijos transporto ir logistikos parodoje „Transport Logistic China 2018“. Lietuva ir jos svarbiausios susisiekimo įmonės prisistatys ne tik parodos stende, bet ir Globaliame logistikos forume bei Šilko kelio logistikai skirtame verslo forume, kuriame bus surengta speciali Lietuvos sesija.

ŽEMĖ. Antradienį Seimas vėl, jau ketvirtą kartą šį pavasarį svarstys opozicijos pasiūlymą sudaryti specialią laikinąją parlamentinę komisiją, kuri turėtų ištirti padėtį žemės rinkoje. Šiam tyrimui priešinasi valdantieji, nes jis gali paliesti ir stambų žemvaldį, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininką Ramūną Karbauskį. Jo verslą gali paliesti ir opozicijos siūlomas Tiekiamų rinkai trąšų įstatymo projektas, kurį Seimui žadama pateikti ketvirtadienį.

PILIETYBĖ. Šią savaitę Seimo specialioji darbo grupė, vadovaujama parlamento vicepirmininko Arvydo Nekrošiaus, ketina susitarti dėl Konstitucijos pataisos formuluotės, kuri būtų teikiama referendumui dėl dvigubos pilietybės įteisinimo. Tokį referendumą žadama surengti kitąmet gegužę kartu su prezidento rinkimais.

TURIZMAS. Seimo plenariniame posėdyje žadama grįžti prie įstatymo projekto, kuriuo būtų numatyta, kad po 1% nuo kiekvienos įsigyjamos turistinės kelionės būtų pervedama į specialų garantinį fondą.

PASKYRIMAI. Antradienį Seimas svarstys pasiūlymą Stasį Žirgulį paskirti naujuoju Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininku. Ketvirtadienį parlamentarams turėtų būti pateiktas siūlymas Darių Biekšą atleisti iš Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nario pareigų ir Renato Pociaus paskyrimo į šią vietą.

EKSTRADICIJA. Amerikos teismas šį antradienį turėtų spręsti dėl buvusios teisėjos Neringos Venckienės, kaltinamos įvairiais nusikaltimais, ekstradicijos į Lietuvą.

VYRIAUSYBĖ. Trečiadienį Vyriausybė ketina aptarti migracijos procedūrų tobulinimą, transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo rinkos veikimo tobulinimo planą, taip pat Lietuvos piliečių bei jų šeimos narių perkėlimo iš humanitarinės krizės apimtų šalių ar regionų į Lietuvą teisinį reguliavimą.

ATLIEKOS. Šią savaitę Seimo Aplinkos apsaugos bei Sveikatos reikalų komitetai ketina bendrame posėdyje aptarti atliekų surinkimo ir tvarkymo pertvarką, įvykdytą Vilniuje nuo gegužės pradžios. Sostinės savivaldybė pripažįsta, kad susiduriama su tam tikromis problemomis šioje srityje.

STADIONAS. Iki antradienio Vilniaus miesto savivaldybė ir Vyriausybė turėtų pateikti likusius atsakymus dėl Nacionalinio stadiono projekto finansavimo, įskaitant ir Europos Sąjungos paramos panaudojimą.

UNIVERSITETAI. Antradienį Seimui numatoma pateikti nutarimo „Dėl pritarimo Šiaulių universiteto reorganizavimui prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu“ projektą.

PARODA. Trečiadienį „Litexpo“ parodų centre prasidės kelios su transportu ir logistika susijusios parodos „Mechanika“, „TransBaltica“ ir „Balttechnika“. Taip pat vyks automobilinis renginys „Auto Bazar 2018“, įvyks „Lietuvos komercinio automobilio 2018“ apdovanojimų ceremonija.

FORUMAS. Penktadienį ir šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks Europos kultūros sostinės „Kaunas 2022“ forumas.

BLOCKCHAIN. Ketvirtadienį vyks programavimo mokyklos „Vilnius Coding School“ ir Ilja Laurso renginys „Praktiniai blockchain pritaikymai ir nauda jau šiandien“. Ponas Laursas pasidalins įžvalgomis apie blokchain kilmę ir reikšmę ir tendencijas. Po pagrindinio pranešimo vyks diskusija.

STARTUOLIAI. Trečiadienį ir ketvirtadienį Vilniuje, Techparke, jau šeštą kartą vyks vienas didžiausių startuolių renginių Baltijos šalyse „Startup Fair. Growth“.

JUBILIEJUS. Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje numatoma surengti iškilmingą buvusio Seimo pirmininko Česlovo Juršėno 80-mečio jubiliejaus paminėjimą.

VESTUVĖS. Šeštadienį Londone vyks britų princo Harry ir buvusios aktorės amerikietės Meghan Markle vestuvės. Pati santuokos ceremonija bus surengta Vindzoro pilies Šventojo Jurgio koplyčioje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Mokesčių ir pensijų reforma perduota taršyti Seimui 2

„Sodros“ įmokų tarifo sumažinimas ir įmokų „lubos“, tam tikrą pajamų mokesčių progresyvumas, darbuotojo ir...

Brošiūroje gyventojams švedai nurodė ruoštis karui 9

Kitą savaitę Švedija šalies gyventojams išsiųs instrukcijas, kaip pasirengti kariniam konfliktui.

Verslo aplinka
2018.05.22
Artėjant BDAR kartojama: Duomenų inspekcija kurį laiką nebaus 1

Nors naujus reikalavimus duomenų apsaugos srityje įvedantis ir dideles baudas už jų nesilaikymą nustatantis...

Verslo aplinka
2018.05.22
„Facebook“ vadovas stos prieš ES pareigūnus: ko tikėtis

Socialinį tinklą „Facebook“ valdančios bendrovės vadovas Markas Zuckerbergas antradienį viešai atsakinės į...

2018.05.22
Premjeras viliasi, kad Seimas patvirtins Vyriausybės siūlomas reformas 1

Premjeras Saulius Skvernelis tikisi, kad Seimas neprieštaraus Vyriausybės teikiamų struktūrinių reformų...

Verslo aplinka
2018.05.22
Svarstys dar vieną kandidatą į VTEK vadovus

Teisininkas Edmundas Sakalauskas pasiūlytas paskirti naujuoju Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos...

Verslo aplinka
2018.05.22
ES imasi prekybos derybų su Australija ir Naująja Zelandija

Europos Komisija antradienį gavo įgaliojimus bei derybinius nurodymus prekybos deryboms su Australija ir...

Verslo aplinka
2018.05.22
Nesvarstys siūlymo riboti vaistinių skaičiaus miestuose

Seimas nusprendė nesvarstyti grupės politikų iniciatyvos nuo 2022-ųjų pradėti riboti tam pačiam tinklui...

Verslo aplinka
2018.05.22
„Gazprom“ byla: Briuselio taikos vėliava labai panaši į baltą Premium 8

Europos Komisija šią savaitę žada paskelbti apie susitarimą su „Gazprom“ antimonopolinėje byloje –...

Energetika
2018.05.22
Žlungančios Venesuelos prezidentu abejotinuose rinkimuose perrinktas Maduro

Venesuelos kairiųjų lyderis Nicolas Maduro perrinktas dar vienai šešerių metų kadencijai šalies prezidento...

Verslo aplinka
2018.05.21
Kur keliauja „Nord Stream 2“ pinigai Premium 5

„Nord Stream 2“ projekto lėšos paskleistos plačiai – nuo Suomijos iki Italijos, tačiau Rytų Europa, arba,...

Energetika
2018.05.21
Auga „darbiečių“, mažėja liberalų populiarumas 5

Viktorui Uspaskichui grįžus vadovauti Darbo partijai, išaugo šios politinės jėgos populiarumas, o paviešinta...

Verslo aplinka
2018.05.19
Dėl el. laiškų skandalo smuko prezidentės populiarumas 15

Dėl žiniasklaidoje paskelbto prezidentės Dalios Grybauskaitės susirašinėjimo su buvusiu liberalų lyderiu...

Verslo aplinka
2018.05.19
„MG Baltic“ bylą nagrinės birželio 7 d.

Vilniaus apygardos teismas skelbia „MG Baltic“ ir Liberalų sąjūdžio bei Darbo partijos korupcijos bylą skyręs...

Verslo aplinka
2018.05.18
18 mln. žmonių galimybės prisijungti prie ES bendrosios rinkos išlieka miglotos Premium

Dėl augančios konkurentų įtakos Balkanuose sunerimę ES lyderiai parodė dėmesį šio regiono valstybėms, tačiau...

Verslo aplinka
2018.05.18
Kinija pateikė JAV pasiūlymą, kaip gerokai sumažinti prekybos deficitą 3

Pekinas pasiūlė Vašingtonui prekybos nuolaidų ir didesnių JAV prekių pirkimo apimčių paketą. Tai galėtų...

Verslo aplinka
2018.05.18
„MG Baltic“ Seimo etikos komisijai skundžia Baką ir Juknevičienę 3

Verslo koncernas „MG Baltic“ ketvirtadienį kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo narių...

Verslo aplinka
2018.05.17
Lenkija išardė prorusišką grupuotę, kuri siekė kurstyti nesantaiką su Ukraina 2

Lenkija sulaikė moterį iš Rusijos, priklausiusią grupuotei, kuri kurstė nesantaiką tarp Ukrainos ir Lenkijos.

Verslo aplinka
2018.05.17
Seimas svarstys, ar reguliuoti trąšų importą iš trečiųjų šalių

Seimo valdantieji sutiko svarstyti opozicinių konservatorių pasiūlytą įstatymą, kuriuo būtų leista reguliuoti...

Verslo aplinka
2018.05.17
Gerokai padidintos baudos už neteisėtą praturtėjimą 3

Už pajamas, kurių mokesčių mokėtojas negalės pagrįsti, jis privalės ne tik sumokėti visus nustatytus...

Verslo aplinka
2018.05.17

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau