Butkevičius žada mažinti reguliavimo verslui naštą

Publikuota: 2015-10-14
„Verslas 2016“ konferencija. Iš kairės: Rolandas Barysas, „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius, Algirdas Butkevičius, premjeras, ir Linas Linkevičius, užsienio reikalų ministras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
„Verslas 2016“ konferencija. Iš kairės: Rolandas Barysas, „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius, Algirdas Butkevičius, premjeras, ir Linas Linkevičius, užsienio reikalų ministras. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
 

Premjeras Algirdas Butkevičius, pradėdamas jau tradicine tapusią „Verslo žinių“ ir „Danske“ banko organizuojamą konferenciją „Verslas 2016“, kaip svarbiausius kitų metų tikslus minėjo ir reguliavimo naštos verslui mažinimą, ir daugiabučių renovacijos programų tęstinumą bei švietimo sistemos pertvarką.

„Esame priėmę sprendimą pertvarkyti visą verslo priežiūros sistemą. Pagal parengtus planus, priežiūros institucijų konsolidavimą planuojama baigti kitais metais“, - žada p. Butkevičius.

Anot jo, tai didžiulis darbas, kuriam, viena vertus, trukdo esamos tvarkos užtarėjai. Kita vertus, būtina atlikti milžinišką techninį darbą ir pakeisti beveik 8.000 teisės aktų.

„Nors popierizmo jau sumažėjo, verslas valstybės biurokratiją nurodo kaip didelį trukdį. Per visus laisvos Lietuvos metus buvo sukurti gilūs įvairių tvarkų klodai. Tikimės pasiekti protingos kontrolės ir verslo poreikių pusiausvyros“, - kalba p. Butkevičius.

Anot jo, tai būtina ir kuriant palankesnes sąlygas jau veikiantiems verslas, ir ypač jauniems, pirmuosius žingsnius žengiantiems verslininkams.

Energetika – prioritetas

Pasak p. Butkevičiaus, ekonominės politikos prioritetas išlieka energetika.

„Suskystintų dujų terminalas yra vienas sėkmingiausių projektų. Elektros jungtys su Švedija ir Lenkija yra energetinio savarankiškumo nauji žingsniai. Dėl visų šių veiksmų sulaukėme tarptautinės akademinės ir politinės bendruomenės pripažinimo. Kitais metais tęsime energetikos sektoriaus pertvarką ir pradėsime kogeneracinių elektrinių statyba Vilnuje ir Kaune“, - pažymi p. Butkevičius.

Tark kitų svarbių kitų metų darbų p. Butkevičius mini ir vidaus paklausos stiprinimą. Tai ketinama daryti mažinant mokestinę naštą. Pasak premjero, mažiausias pajamas gaunantiems asmenims nuo kitų metų 36 Eur didinamas neapmokestinamas pajamų dydis, o fiksuotas papildomas neapmokestinamas pajamų dydis dvigubai bus didinamas už kiekvieną vaiką.

„Kitos priemonės – didesnė minimali mėnesio alga ir atlyginimų didinimas kai kuriuose sektoriuose. Tai turi sinerginę galią, nes skatina vartojimą, taigi turi įtakos ir verslui“, - kalba p. Butkevičius.

Anot jo, ilgalaikę naudą neša ir daugiabučių renovavimo programa, tad ją kitais metais ketinama tęsti.

„Pradėsime kvartalinę renovaciją ir jai bus taikomos įvairios priemonės: lengvatinės paskolos, subsidijos, valstybės garantijos, viešoji ir privačioji partnersytė“, - kalba p. Butkevičius.

Dėmesys mokslui

2016 m. premjeras žada dėmesio ir mokslo bei studijų reformai bei atverti šalies duris talentingiems žmonės, specialistams.

„Yra parengta Sumaniosios specializacijos strategija, kuriai skirta 600 mln. Eur. Pagal šią programą buvo atrinktos 6 mokslo kryptys, į kurias bus telkiama daugiausiai dėmesio. Taip pat skatinamas verslo ir mokslo bendradarbiavimas. Tikime, kad ši strategija paskatins mentalinį lūžį. Kitais metais paskelbsime šios strategijos konkrečius projektus“, - žada premjeras.

Anot jo, keičiama ir migracijos tvarka, kuri padės profesionalams, investuotojams iš trečiųjų šalių lengviau kurtis Lietuvoje.

Pasak p. Butkevičiaus, kitų metų prioritetas yra ir narystė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

„Kur mūsų galimybių ribos? Lietuva ne karta peržengė ribas. Viskas priklauso nuo to, kokius tikslus išsikelsime ir kaip jų sieksime. Lietuva auga tvariai, ateityje šis augimas bus dar spartesnis, nes mažės Rusijos įtaka mums. Verslas jau rado kelių į naujas rinkas. Vyriausybė taip pat padeda, kiek gali. Tikiu, kad svarbus veiksnys mūsų augimui bus ir ES ūkio atsigavimas“, - pažymi p. Butkevičius.

FOTOGALERIJA „Verslas 2016“ konferencija galerija (44 nuotr.)

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
PVM grobstymas ES sukuria 307 mlrd. Eur prekybos perteklių, kurio neturėtų būti  Premium

Skaičiuojama, kad bendroji Europos Sąjungos (ES) rinka turi 307 mlrd. Eur prekybos perteklių, kurio apskritai...

Finansai
2020.01.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau