Mobilizacijai vykstant ir Kaliningrade, Lietuva kelia greitojo reagavimo pajėgų budrumo lygį

„Kadangi Rusijos karinė mobilizacija bus vykdoma ir Kaliningrado srityje, t. y. mūsų kaimynystėje, tai Lietuva negali vien tik stebėti. Mūsų greitojo reagavimo pajėgose pakeliamas budrumo lygis“, – feisbuke paskelbė A. Anušauskas.
Pasak jo, taip siekiama „užkirsti kelią bet kokioms provokacijoms iš Rusijos pusės“.
A. Anušausko teigimu, taip pat svarstoma, kaip Ukrainai dar padidinti paramą.
„Kviečiame visus mūsų sąjungininkus šios paramos srautą dar padidinti. Rusijos agresija turi būti sustabdyta Ukrainoje. Rusijos mobilizacinė desperacija rodo, kad ji neturi kitų galimybių išsaugoti okupuotas Ukrainos teritorijas ir griebiasi paskutinio šiaudo“, – teigė ministras.
Anksčiau ministras pabrėžė, kad Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, trečiadienį paskelbta dalinė mobilizacija rodo prastą šalies padėtį, tačiau siunčiami rezervistai kare prieš Ukrainą tebus „patrankų mėsa“.
Trečiadienį V. Putinas kreipdamasis į tautą paskelbė, kad šalyje pradedama dalinė mobilizacija. Jis taip pat kaltino Vakarus siekiant sunaikinti Rusiją ir grasino panaudoti visas turimas priemones, įskaitant branduolinius ginklus, kad ją apsaugotų.
Gynybos ministerija nurodė, kad bus mobilizuota 300.000 rezervistų.