Sjevierodonecką užėmė okupantai, V. Putinas žada Baltarusijai perduoti raketų kompleksų „Iskander“

Publikuota: 2022-06-25
Atnaujinta 2022-06-25 20:05
  • Šeštadienio rytą Ukraina praneša apie raketų atakas Žytomyro, Lvivo, Černihivo regionuose, per naktį į Ukrainos teritoriją paleista daugiau kaip 50 raketų.
  • Iš Baltarusijos teritorijos į Žytomyro regioną paleistos 24 raketos. Ukrainos kariuomenės teigimu, apšaudymas susijęs su Kremliaus pastangomis įtraukti Baltarusiją į karą.
  • JAV karo tyrimų institutas (ISW) prognozuoja, kad okupantai bandys apsupti Lysyčanską, bet susidurs su problemomis.
  • Pentagonas žada pristatyti visas HIMARS raketų paleidimo sistemas Ukrainai iki liepos vidurio.
  • Rusijos pajėgos teigia, kad įžengė į Ukrainos rytinį Lysyčansko miestą, kur prasidėjo gatvių kautynės su Kyjivo pajėgomis.
  • Sjevierodonecką kontroliuoja okupantai, pranešė miesto meras O. Striukas.

 

Penktadienio įvykius galite rasti čia.

Baigiame pildyti šeštadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime sekmadienį 8 val.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:













Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

19:58 A. Lukašenka: sankcijos Kaliningrado tranzitui laikytinos „karo paskelbimu“

Neteisėtas Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka šeštadienį susitikime su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pareiškė, kad prekių tranzito į Kaliningrado sritį per Lietuvos teritoriją apribojimai, įvesti įgyvendinant Europos Sąjungos sankcijas, laikytini „karo paskelbimu“, praneša naujienų agentūra „Unian“. 

A. Lukašenka sakė, kad Baltarusija tranzito į Kaliningrado sritį „blokavimą“ laiko karo paskelbimu. 

„Pastaruoju metu auga informacijos srautas apie jų sumanymą nutraukti tranzitą iš Rusijos per Baltarusiją į Kaliningradą, izoliuoti Kaliningradą. Tai panašu į kažkokio karo paskelbimą. Dabartinėmis sąlygomis tai neleistina“, – kalbėjo A. Lukašenka per susitikimą su V. Putinu Sankt Peterburge. 

Praėjusią savaitę įsigaliojus ES sankcijoms, Lietuva apribojo plieno, juodųjų metalų ir kitų prekių tranzitą į Kaliningradą, ir nurodė tai padariusi remdamasi Europos Komijos išaiškinimu.

Maskva pirmadienį pareiškė, kad tranzito ribojimais pažeidžiami tarptautiniai susitarimai, ir pagrasino atsaku. Lietuvos pareigūnai teigia, jog Rusija šalį dėl tranzito ribojimų kaltina nepagrįstai, nes ji tiesiog įgyvendina ES sankcijas.

19:08 Rusija perduos Baltarusijai raketų kompleksų „Iskander“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pranešė apie sprendimą perduoti Baltarusijai trumpo nuotolio balistinių raketų „Iskander M“, galinčių nešti branduolines kovines galvutes, šeštadienį pranešė rusų žiniasklaida.

„Kaip sutarėme su jumis, o jūs iškėlėte tokį klausimą – sprendimas priimtas. Artimiausiais mėnesiais mes perduosime Baltarusijai taktinių raketų kompleksų „Iskander M“, galinčių naudoti tiek balistines, tiek sparnuotąsias raketas“, – sakė V. Putinas, šeštadienį Sankt Peterburge susitikęs su autoritariniu Baltarusijos lyderiu Aliaksandru Lukašenka.    

A. Lukašenka dar pernai lapkritį sakė, kad Minskas norėtų gauti iš Rusijos kelis divizionus „Iskander M“, kad galėtų juos dislokuoti prie šalies vakarinių ir pietinių sienų.

Minskas taip pat sakė planuojantis pirkti iš Rusijos modernių oro erdvės gynybos sistemų „S-400 Triumf“.

17:29 Sjevierodonecką kontroliuoja okupantai

Rusijos pajėgos visiškai kontroliuoja Sjevierodonecką Luhansko srityje, praneša „RBC Ukraina“.

„Miestas yra visiškai okupuotas Rusijos Federacijos. Jie bando ten įvesti savo tvarką, paskyrė kokį nors savo komendantą. Miestas taip sugriautas, kad žmonėms bus sunku susidoroti su situacija. Tikėkimės, kad miestas kuo greičiau grįš į Ukrainos rankas“, – Sjevierodonecko merą Oleksandrą Striuką cituoja „RBC Ukraina“.

Mero teigimu, kol kas žmonės negali evakuotis, tik išvykti į okupuotą teritoriją.

„Iš dalies jie (žmonės, buvę slėptuvėse – rbc.ua) jau palieka „Azot“ teritoriją. Jie išleidžiami, su jais filmuojami propagandiniai vaizdo įrašai. Jiems reikia medicininės ir psichologinės pagalbos“, – pridūrė Striukas.

16:08 Rusijos remiami separatistai teigia įžengę į Lysyčansko miestą

Rusijos pajėgos ir jų sąjungininkai įžengė į Ukrainos rytinį Lysyčansko miestą, kur prasidėjo gatvių kautynės su Kyjivo pajėgomis, šeštadienį teigė promaskvietiški separatistai.

„Luhansko liaudies respublikos liaudies milicija ir Rusijos kariuomenė įžengė į Lysyčansko miestą... Šiuo metu vyksta gatvių kautynės“, – „Telegram“ parašė prorusiškaų separatistų atstovas Andrejus Maročka.

Jeigu užimtų Lysyčanską ir šalia jo esantį Sjevierodonecko miestą, Rusijos pajėgos galutinai perimtų kontrolę Luhansko srityje ir galėtų toliau vystyti puolimą kitose Donbaso regiono teritorijose.

15:55 „Roskosmos“ vadovas: tranzito ribojimai kelia abejonių dėl Lietuvos ir Rusijos sienos

Rusijos kosmoso programos vadovas Dmitrijus Rogozinas pareiškė, kad įsigaliojus prekių tranzito į vakarinį Kaliningrado eksklavą per Lietuvos teritoriją apribojimams pagal Europos Sąjungos (ES) sankcijas, įvestas Maskvai dėl karo Ukrainoje, gali iškilti pavojus Rusijos ir Lietuvos susitarimui dėl bendros sienos, šeštadienį pranešė rusų žiniasklaida..

Duodamas interviu televizijai „Rossija 24“ agentūros „Roskosmos“ vadovas D. Rogozinas, kuris prieš Lietuvai 2004 metais įstojant į Europos Sąjungą buvo specialusis prezidento atstovas Kaliningrado srities problemoms, susijusioms su Bendrijos plėtra, sakė, kad Vilnius savo sprendimu apriboti tranzitą „iššovė netgi ne sau į koją, o į galvą“.

„Kadangi mes tarėmės dėl tranzito per Lietuvą, Lietuva iškėlė klausimą, kad (susitarimų – BNS) paketo dalimi turi tapti Lietuvos Respublikos sienos su RF (Rusijos Federacija – BNS) pripažinimas, – kalbėjo D. Rogozinas. – Jeigu jie dabar imasi šiurkščiai ardyti susitarimus, kurie 2003 metais pašalino milžinišką įtampą, kilusią tarp Europos Sąjungos, Rusijos ir Lietuvos... mano, kaip tas derybas vedusio žmogaus, požiūriu, ji (Lietuva – BNS) tiesiog privertė suabejoti visu susitarimų paketu.“

„Iš esmės Lietuva sukėlė abejonių dėl jos pačios sienų“, – pridūrė jis.

Praėjusią savaitę įsigaliojus ES sankcijoms, Lietuva apribojo plieno, juodųjų metalų ir kitų prekių tranzitą į Kaliningradą, ir nurodė tai padariusi remdamasi EK išaiškinimu. Maskva pirmadienį pareiškė, kad tranzito ribojimais pažeidžiami tarptautiniai susitarimai ir pagrasino atsaku. Lietuvos pareigūnai teigia, jog Rusija šalį dėl tranzito ribojimų kaltina nepagrįstai, nes ji tiesiog įgyvendina ES sankcijas.

15:31 Rusija į Ukrainos teroriją paleido daugiau kaip 50 raketų

Per naktį Rusijos kariuomenė į Ukrainos teritoriją paleido daugiau kaip 50 įvairaus tipo raketų, feisbuke pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų vadovybė.

„Birželio 25-osios naktį Rusijos kariai surengė masinį raketų smūgį Ukrainos teritorijoje. Iš viso buvo paleista daugiau kaip penkiasdešimt įvairių tipų raketų: oro, jūrų ir antžeminių“, – sakoma pareiškime.

Nurodoma, kad Rusija pirmą kartą prieš Ukrainą panaudojo tolimojo nuotolio bombonešius „Tu-22M3“ iš Baltarusijos teritorijos, taip pat atnaujino operatyvinių-taktinių kompleksų „Iskander“ naudojimą iš šios šalies teritorijos.

„Iš jūros paleistos sparnuotosios raketos „Kalibr“ daugiausia buvo nukreiptos į taikinius Vakarų Ukrainoje. Šiaurine kryptimi priešas naudojo raketas „X-22“ iš lėktuvų „Tu-22M3“, taip pat sausumos raketas iš operatyvinių-taktinių kompleksų „Iskander“ ir „Tochka-U“, – teigiama ataskaitoje.

Pietų kryptimi okupantai naudojo operatyvinio-taktinio komplekso „Bastion“ raketas „Onyx“.

Dalį okupantų raketų numušė Ukrainos priešlėktuvinės gynybos įrenginiai.

15:02 Kyjivas: Rusijos protestai dėl Ukrainos ir Moldovos europinių aspiracijų rodo jos silpnumą

Rusijos protestai dėl Europos Sąjungos sprendimo suteikti Ukrainai ir Moldovai kandidačių į Bendrijos nares statusą rodo Maskvos silpnumą, šeštadienį pareiškė Ukrainos diplomatijos vadovas. 

„Po dešimtmečius trukusios agresija, prievarta ir nepagarba grindžiamos politikos Rusija dabar gali tik spjaudytis grasinimais kitoms valstybėms, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba. – Visa tai tik parodo Rusijos silpnumą.“

„Stovime petys į petį su mūsų draugės Moldovos vyriausybe ir žmonėmis naujų Maskvos grasinimų akivaizdoje“, – sakė jis.

ES lyderiai ketvirtadienį nusprendė oficialiai suteikti Ukrainai ir Moldovai kandidačių į Bendrijos nares statusą.  

Rusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį pasmerkė šį sprendimą ir pavadino jį bandymu geopolitiškai „sulaikyti Rusiją“.  

Šis sprendimas „patvirtina, kad NVS (Nepriklausomų Valstybių Sandraugos) erdvės geopolitinė monopolizacija aktyviai tęsiama siekiant sulaikyti Rusiją“, sakoma URM atstovės Marijos Zacharovos pranešime.

14:36 Rusija nuėmė Lenkijos vėliavą nuo Katynės žudynių memorialo

Rusijos valdžia nuėmė Lenkijos vėliavą nuo paminklo, skirto tūkstančiams Sovietų Sąjungos NKVD sušaudytų lenkų kariškių atminti, tarp Maskvos ir Varšuvos tvyrant didžiulei įtampai dėl Rusijos karo prieš Ukrainą. 

Penktadienį socialiniuose tinkluose į vėliavos dingimą dėmesį atkreipė istorikai ir Katynės memorialo Rusijos vakarinėje Smolensko srityje lankytojai.  

Smolensko miesto meras penktadienio vakarą patvirtino, kad vėliava buvo nuimta. Jis paskelbė nuotrauką, kurioje matyti, kad prie įėjimo į memorialą plevėsuoja tik Rusijos vėliava.

„Ant Rusijos paminklų negali būti Lenkijos vėliavų, juolab, po atvirai antirusiškų Lenkijos politinių lyderių komentarų“, – socialiniame tinkle „VKontakte“ pareiškė Andrejus Borisovas.

„Rusijos Federacijos kultūros ministerija priėmė teisingą sprendimą nuimti Lenkijos vėliavą. Katynė yra Rusijos memorialas“, – teigė meras.

14:26 Ukrainos kariuomenė: apšaudymas susijęs su Kremliaus pastangomis įtraukti Baltarusiją į karą

Ukrainos šiaurinės ir šiaurės rytinės sritys šeštadienį ryte patyrė Rusijos „masinį bombardavimą raketomis“, paleistomis iš Maskvos sąjungininkės Baltarusijos teritorijos, šeštadienį pranešė ukrainiečių kariuomenė.

„Naktį į birželio 25-ąją Ukrainos teritorijai buvo suduotas masinis raketų ir bombų smūgis, – sakoma per platformą „Telegram“ paskelbtame Ukrainos kariuomenės pranešime, kuriame taip pat nurodoma, kad buvo smogta Kyjivo, Černihivo ir Sumų sritims.

Pasak kariuomenės, šeši Rusijos bombonešiai Tu-22M3, pakilę iš aerodromo vakarinėje Kalugos srityje, paleido 12 sparnuotųjų raketų Ch-22 iš Baltarusijos oro erdvės, skrisdami už maždaug 50–60 km nuo sienos su Ukraina.

Kariuomenė nurodė, kad šis smūgis yra pirmasis žinomas atvejis, kai Rusijos aviacija atakavo Ukrainą tiesiogiai iš Baltarusijos oro erdvės.

„Šiandienos apšaudymas tiesiogiai susijęs su Kremliaus valdžios pastangomis įtraukti Baltarusiją į karą su Ukraina, kad jis taptų jo tiesiogine dalyve“, – sakoma pranešime.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

13:40 V. Zelenskis atleido iš pareigų ambasadorius penkiose šalyse

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido iš pareigų Ukrainos ambasadorius Gruzijoje, Slovakijoje, Portugalijoje, Irane ir Libane. Kaip nurodo „Unian“, tai įrodo dekretai, paskelbti Prezidento kanceliarijos interneto svetainėje.

12:50 G. Nausėda: Vyriausybė turi pradėti konsultacijas su EK dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui 

Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija (EK) dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui įgyvendinimo, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija, kad įgyvendinamos sankcijos nepažeistų nei Lietuvos interesų, nei tarptautinių susitarimų. Tik veikdami išvien, pasieksime, kad sankcijos būtų skaudžios šaliai agresorei“, – feisbuke šeštadienį paskelbė iš Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimo Briuselyje grįžęs G. Nausėda.

Šalies vadovas sako tranzito klausimus ketvirtadienį aptaręs su EK pirmininke Ursula von der Leyen ir jai išsakęs Lietuvos poziciją, jog nuolaidžiavimas Rusijai negalimas.

Daugiau apie tai skaitykite čia. 

12:26 B. Johnsonas atsistatydintų jei reikėtų nutraukti paramą Ukrainai

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas interviu BBC pareiškė, kad atsistatydintų, jeigu reikėtų atsisakyti paramos Ukrainai.

„Jei man pasakytų, kad turime atsisakyti Ukrainos reikalo, nes tai tapo per daug sudėtinga, o paramos šiai valstybei kaina yra per didelė infliacijos, ekonominės žalos požiūriu, pripažinsiu, kad pralaimėjau labai svarbų argumentą, ir pasitrauksiu“, – sakė B. Johnsonas.

12:09 Berlyne prieš G-7 susitikimą ministrai pasmerkė Rusijos „grūdų karą“

Vokietija penktadienį apkaltino Rusiją paėmus pasaulį „įkaitu“ savo vykdomu „grūdų karu“, Berlyne įvykus konferencijai, per kurią buvo aptarti apsirūpinimo maistu saugumo klausimai, įskaitant galimą badą kai kuriose šalyse dėl karo Ukrainoje.

Konferencijoje „Uniting for Global Food Security“ dalyvavo užsienio reikalų, žemės ūkio ir plėtros ministrai iš 40 šalių. Ji buvo surengta ruošiantis sekmadienį Bavarijoje prasidėsiančiam Didžiojo septyneto (G-7) aukščiausio lygio susitikimui.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

11:00 Raketomis atakuotas Mykolajivas

Pietų Ukrainos gynybos pajėgų Jungtinio koordinacinio spaudos centro vadovė Natalija Humeniuk pranešė apie raketų atakas Mykolajivui.

„Pietus, kaip ir visą šalį, taip pat slėgė oro antskrydžiai. Ryte taip pat buvo smogtas galingas raketų smūgis Mykolajivui. Sugriovimų ir aukų mastas dar tikslinamas, tačiau jau žinome, kad buvo užpulta uosto infrastruktūra, gyvenamieji rajonai, taikių piliečių poilsio zonos“, – sakė ji.

Ji užsiminė, kad okupantai raketas „Onyx“ paleido iš laikinai okupuoto Krymo.

Šeštadienį pranešta apie Rusijos atakas Lvivo srityje, Javorivo rajone, kur atakuotas karinis objektas, iš Baltarusijos teritorijos paleistos 24 raketos į karinius dalinius ir objektus Žytomyro apylinkėse, raketos paleistos į Černihivo srityje esantį Desnos kaimą, kur yra kariuomenės mokymo centras.

 10:31 A. Jermakas: jie turi daug raketų

Po masinių raketų smūgių Ukrainos miestams, Andrijus Jermakas, Prezidento kanceliarijos vadovas, pabrėžė, kad Ukrainai reikia modernių ginklų, daugiausia dėmesio skiriant jų kiekiui ir pristatymo greičiui.

„Šį rytą rusai į mūsų teritoriją paleido dešimtis raketų. Jie ir toliau naudojasi Baltarusijos teritorija, turi daug raketų, įskaitant senas, technologiškai atsilikusias“, – sakė A. Jermakas.

Šeštadienio rytą Ukraina pranešė apie raketų atakas Žytomyro, Lvivo, Černihivo regionuose.

10:10 Maskva: ES kandidatės statusas Ukrainai – bandymas „sustabdyti Rusiją“

Rusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį pasmerkė Briuselio sprendimą suteikti Ukrainai oficialios kandidatės įstoti į Europos Sąjungą statusą kaip žingsnį, kuriuo geopolitiškai siekiama „sustabdyti Rusiją“.

Šis sprendimas „patvirtina, kad NVS (Nepriklausomų Valstybių Sandraugos) erdvės geopolitinė monopolizacija aktyviai tęsiama siekiant sustabdyti Rusiją“, sakoma URM atstovės Marijos Zacharovos pranešime.

09:41 Rusija paleido 6 raketas į Lvivo sritį

Šeštadienio rytą Rusijos pajėgos paleido 6 raketas į karinį objektą Javorivo rajone, Lvivo srityje. Dvi iš šešių raketų buvo numuštos Ukrainos oro gynybos pajėgų. Apie tai „Telegram“ pranešė Maksimas Kozyckis, Lvivo srities valstybinės administracijos vadovas.

„Šiandien apie 4.00 val. iš Juodosios jūros buvo paleistas raketos smūgis į Lvivo srities teritoriją. Šešios raketos: keturios pataikė, dvi buvo numuštos. Objektas yra karinis Javorivo rajono teritorijoje“, – sakė M. Kozyckis.

Dėl raketos smūgio buvo sužeisti keturi žmonės – vienas patyrė vidutinio sunkumo sužalojimus, trys – lengvus.

08:32 Praneša apie raketų atakų iš Baltarusijos grėsmę

Ukrainos generalinis štabas praneša apie raketų atakų grėsmę iš Baltarusijos teritorijos. Nurodoma, kad birželio 25 d. Rusijos aviacija iš Baltarusijos teritorijos sudavė raketinį smūgį Ukrainai. Sprogimai buvo girdimi Kyjivo, Černihivo ir Žytomyro regionuose.

„Rusijos okupantai toliau vykdo raketų smūgius prieš karinius ir svarbius civilinės infrastruktūros objektus Ukrainos teritorijoje. Voluinės ir Polesės kryptimis Baltarusijos Respublikos ginkluotųjų pajėgų veiklos situacija iš esmės nepasikeitė. Išlieka grėsmė, kad iš šios šalies teritorijos gali būti panaudotas raketinis ginklas“, – rašoma Ukrainos generalinio štabo pranešime.

Apie atakas iš Baltarusijos feisbuke pranešęs Žytomyro meras Serhijus Suchomilinas nurodė, kad Rusija iš Baltarusijos teritorijos į Žytomyro sritį paleido 24 raketas.

„Šį rytą visi pabudome nuo naktinių sprogimų. Virš Žytomyro niekas neskraidė. Buvo apšaudomi kariniai objektai aplink Žytomyrą. Raketos buvo paleistos iš lėktuvų. Jie atvyko iš Baltarusijos. Iš viso į karinius dalinius ir objektus Žytomyro apylinkėse buvo paleistos 24 raketos“, – sakė jis.

Kaip šeštadienio rytą pranešė stebėsenos grupė „Belarusian Gayun“, tikėtina, kad bombonešiai kilo iš Rusijos teritorijos, todėl neturėjo informacijos apie pakilimus iš Baltarusijos – Baranovičių, Luninecų, Lydos, Mačiuliškių

„Anksčiau schema būdavo tokia: lėktuvai pakyla iš Rusijos aerodromų, įskrenda į Baltarusijos oro erdvę, skrenda netoli sienos su Ukraina, paleidžia raketas, kai lėktuvas yra virš Baltarusijos, kad nebūtų numuštas, apsisuka. Ir atgal į Rusijos Federaciją“, – pranešė „Belarusian Gayun“.  

08:22 JAV karo tyrimų institutas (ISW): Okupantai bandys apsupti Lysičanską

Kad visiškai izoliuotų Lysyčanską, Rusijos okupantai turėtų nutraukti Ukrainos logistikos kelius iš Bachmuto ir Syversko. Tačiau Ukrainos pajėgos toliau ginsis aplink Lysičanską ir vargins Rusijos okupantus, kurie susidurs su problemomis bandydami apsupti miestą, teigiama ISW ataskaitoje.

„Ukrainos kariuomenė užims aukštas pozicijas Lysyčanske, todėl kurį laiką galės atremti rusų atakas, jei rusai nesugebės jų apsupti ar izoliuoti“, – nurodo ISW.

Ekspertai priduria, kad rusams Sjevierodonecke, kuris yra kitame upės krante priešais Lysyčanską, reikės įrengti upių perėjas iš rytų, o tai pareikalaus papildomo laiko ir pastangų. 

„Tikėtina, kad Rusijos pajėgos susidurs su sunkumais užbaigdamos didelę apsuptį aplink miestą dėl gegužės pradžioje nepavykusio bandymo persikelti per upę ties Belogorovka į šiaurės vakarus nuo Lysyčansko. Tikėtina, kad Ukrainos pajėgos sąmoningai pasitrauks iš Lysyčansko, jei Rusijos pajėgos kels grėsmę Ukrainos tvirtovėms šiame regione“, – mano ISW ekspertai.

Penktadienį pranešta, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų išvedimas iš Sjevierodonecko truks kelias dienas, tačiau dar nekalbama apie Ukrainos kariuomenės atsitraukimą iš Lysyčansko.

08:14 Pentagonas žada Ukrainai HIMARS sistemas iki liepos vidurio

„Unian“ skelbia, kad Pentagonas žada Ukrainai pristatyti visas HIMARS raketų paleidimo sistemas iki liepos vidurio.

Apie tai birželio 24 d. vykusiame pasitarime pranešė neįvardytas JAV gynybos departamento atstovas, praneša radijas „Svoboda“.

„Galiu pasakyti, kad pirmoji keturių HIMARS partija jau yra Ukrainoje. Negaliu konkrečiai pasakyti, kur jie yra, bet Ukrainoje. Todėl Ukrainos ginkluotosios pajėgos gali naudoti HIMARS mūšyje. Juos prižiūri apmokyta įgula, kuri buvo apmokyta tiek eksploatacijos, tiek techninės priežiūros ir palaikymo klausimais“, – sakė JAV gynybos departamento atstovas.

08:04 Rusų raketos atakavo Desnos kaimą Černihivo srityje

Naktį Rusijos raketos antrą kartą pataikė į Desnos gyvenvietę, Černihivo srityje. Apie išpuolį savo „Telegram“ kanale pranešė regiono administracijos vadovas Viačeslavas Čausas. Informacijos apie aukas kol kas nėra.

Tai antrasis Desnos apšaudymas raketomis. Kaip pranešė „Unian“ , gegužės 17 d. apie 5.00 val. ryto Rusijos oro pajėgos į Desnos gyvenvietę paleido keturias raketas, iš kurių dvi pataikė į pastatą. Preliminariais duomenimis, per raketų ataką žuvo aštuoni žmonės ir 11 buvo sužeista. Vėliau pranešta, kad per apšaudymą žuvo 87 žmonės.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Šeštadienį užregistruoti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė, rodo sekmadienį...

Lietuvoje padaugėjo melagingų pranešimų apie visuomenei gresiantį pavojų

Policijos duomenimis, per septynis mėnesius pradėta 14 ikiteisminių tyrimų dėl melagingų pranešimų apie...

Cirkas su pinigais Juodkrantėje: pastatus griauti reikia, bet iškeldinti gyventojų negali Premium

Teismui prieš daugiau nei dešimtmetį įpareigojus nugriauti du nelegalius vadinamuosius jachtininkų viešbučius...

Latvijos vadovas siūlo panaikinti Rusijos agresiją remiančių užsieniečių leidimus gyventi 6

Latvijos prezidentas Egilas Levitas mano, kad Rusijos agresiją palaikantiems asmenims Latvijoje iki šiol...

Verslo aplinka
2022.08.13
Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą smūgiais Zaporižios AE

Ukraina ir Rusija šeštadienį viena kitą apkaltino smūgiais Ukrainos pietryčiuose esančiai Zaporižios atominei...

Verslo aplinka
2022.08.13
Maskva: Rusija ir JAV derasi dėl JAV krepšinio žvaigždės iškeitimo į „mirties pirklį“

JAV ir Rusija svarsto galimą apsikeitimą kaliniais, kurį vykdant pagarsėjęs rusų ginklų prekeivis būtų...

Verslo aplinka
2022.08.13
Nusekus Reinui iš dalies stabdoma laivyba

Reino upės vanduo penktadienį nuseko žemiau ribos, svarbios vertinant upės tinkamumą laivybai, pranešė...

Verslo aplinka
2022.08.13
Oderyje dėl numanomos cheminės taršos „visur“ matomos nugaišusios žuvys

Per Lenkiją ir Vokietiją tekančios Oderio upės, kurią lenkai vadina Odra, pakrantes nuklojus tūkstančiams...

Verslo aplinka
2022.08.13
Dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo kunigas J. Kusas pašalintas iš dvasininkų luomo

Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius už nepilnamečių tvirkinimą ir seksualinį išnaudojimą iš dvasininkų luomo...

Verslo aplinka
2022.08.13
Per užpuolimą subadytas rašytojas S. Rushdie prijungtas prie kvėpavimo aparato

Britų rašytojas Salmanas Rushdie, dėl savo kūrybos sulaukęs Irano grasinimų jį nužudyti ir priverstas...

Verslo aplinka
2022.08.13
Nauji ūkio subjektai: kokių veiklų renkamasi mažiau

Šių metų antrąjį ketvirtį įregistruoti 3.659 nauji ūkio subjektai, kai tuo pačiu laikotarpiu 2021-aisiais –...

Gazelė
2022.08.13
COVID-19 statistika: 1.482 nauji atvejai, vienas žmogus mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1.482 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo šeštadienį...

Verslo aplinka
2022.08.13
Per reidą D. Trumpo namuose paimta „visiškai slaptų“ dokumentų

FTB agentai per reidą buvusio prezidento Donaldo Trumpo rezidencijoje Floridoje paėmė dokumentų su žyma...

Verslo aplinka
2022.08.13
Estija išsiuntė vizų režimą pažeidusius Rusijos žurnalistus

Estijos policija vėlai penktadienį išlaipino iš traukinio ir sulaikė du vizų režimą pažeidusius Rusijos...

Verslo aplinka
2022.08.13
Pasitraukus vyriausiajai epidemiologei, A. Dulkys svarstys šios pareigybės likimą

Pasitraukus vyriausiajai šalies epidemiologei, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketina svarstyti...

Verslo aplinka
2022.08.13
Pasienyje su Baltarusija į Lietuvą neįleistas 61 neteisėtas migrantas

Lietuvos pasieniečiai prie sienos su Baltarusija per pastarąją parą apgręžė 61 neteisėtą migrantą, šeštadienį...

Verslo aplinka
2022.08.13
Estijai uždraudus atvykti rusams, Lietuva vertina šį sprendimą, pasisako už ES ribojimus 2

Estijai uždraudus į šalį atvykti Šengeno vizas gavusiems rusams, Lietuva teigia vertinantį tokį kaimynės...

Verslo aplinka
2022.08.13
Rusijos BVP antrąjį ketvirtį susitraukė 4% 2

Rusijos ekonomika 2022 m. antrąjį ketvirtį, t. y. pirmą pilną ketvirtį po to, kai Rusija užpuolė Ukrainą,...

Verslo aplinka
2022.08.12
V. Landsbergis užsikrėtė koronavirusu 1

Pirmasis faktinis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis užsikrėtė koronavirusu.

Verslo aplinka
2022.08.12
Iranas užsiminė galįs sutikti su pasiūlytu kompromisu dėl branduolinės sutarties

Iranas gali sutikti su Vienoje parengtu galutiniu kompromisiniu pasiūlymu, turinčiu išgelbėti 2015 metų...

Verslo aplinka
2022.08.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku