Rusija niršta dėl tranzito į Kaliningradą ribojimo, Vilnius atkerta – tai jos karo prieš Vakarus dalis

Rusijos užsienio reikalų ministerija antradienį iškvietė Markusą Edererį, Europos Sąjungos (ES) ambasadorių, dėl antirusiškų apribojimų sankcionuotų prekių tranzitui geležinkeliais į Karaliaučiaus sritį.
Buvo pabrėžta, kad tokie veiksmai, pažeidžiantys atitinkamus teisinius ir politinius ES įsipareigojimus bei didinantys įtampą, yra neleistini, nurodė ministerija išplatintame pareiškime.
M. Edereris po susitikimo sakė paraginęs Rusiją išlaikyti ramybę ir išspręsti šį klausimą diplomatinėmis priemonėmis, pranešė naujienų agentūra TASS.
Visgi Gabrielius Landsbergis, Lietuvos užsienio reikalų ministras, pabrėžia, kad Rusijos kaltinimai Vilniui dėl prekių tranzito į Kaliningradą ribojimo yra jos karo prieš Vakarus dalis.
Rusijos naratyvas yra tiesiog jos karo prieš Vakarus dalis: pasirinkti taikinį, bandyti mobilizuoti savo visuomenę, žurnalistams Seime antradienį sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Lietuva taip pat nurodo, jog sausumos tranzitas tarp Kaliningrado ir Rusijos nėra sustabdytas, toliau vyksta tiek keleivių, tiek nesankcionuotų prekių pervežimas.
Iš mūsų perspektyvos tai yra teisės taikymas. Jei yra teisės aktas, yra jo išaiškinimas jis nepalieka plačios erdvės interpretacijai, jis privalo būti taikomas, sakė G. Landsbergis.
Rusija pirmadienį pareikalavo, kad Lietuva nutrauktų dalies prekių tranzito geležinkeliais į Karaliaučiaus sritį draudimą.
Savo ruožtu Vilnius atkirto vienašališkų ribojimų neįvedęs ir pabrėžė, jog ribojimus numato ES sankcijos. Tokią poziciją pirmadienį vakare išsakė ir Josepas Borrellis, ES vyriausiasis įgaliotinis.
Lietuvos muitinės duomenimis, kovo 15-ąją priimtame ketvirtajame ES sankcijų pakete įvesti ribojimai rusiškam plienui ir kitų juodųjų metalų produktams.
Dėl sustojusio tranzito Rusija grasina Lietuva atsakyti atitinkamomis priemonėmis. Vis dėlto G. Landsbergis teigia, kad Rusija pirmiausia turėtų kreiptis į Europos Komisiją, siekdama gauti išaiškinimą dėl sankcijų.
O jei išaiškinimai yra netinkami, tuomet kreiptis į Europos Teisingumo Teismą, kuris visus teisinius dokumentus išaiškina, kalbėjo jis.
Ministras teigė nesiimsiantis spekuliuoti, kokias atsakomąsias priemones Kremlius gali numatyti Lietuvai.
Labai svarbu pasakyti iš mūsų pusės, kad esame teisės viršenybe besivadovaujanti pusė šitame ginče, mūsų sprendimai kyla iš teisės ir jos aiškinimo, nurodė G. Landsbergis.
[infogram id="01f82685-2e37-4892-ad91-65eb383e5c86" prefix="DjM" format="interactive" title="Rusiškos prekės, kurias draudžiama importuoti į ES (apima ir tranzitą į Kaliningradą)."]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti