TVF skirs Ukrainai 5 mlrd. USD per mėnesį, Rusija paskyrė savo valdžios atstovus Chersone

Publikuota: 2022-04-26
Atnaujinta 2022-04-26 22:01
  • Vokietijoje JAV ir sąjungininkai tariasi dėl tolesnio ginkluotės siuntimo į Ukrainą.
  • Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sako, kad NATO „iš esmės dalyvauja kare su Rusija“ ir perspėja, kad Trečiojo pasaulinio karo grėsmė reali.
  • Mariupolio pareigūnai praneša apie aptiktą naują masinę kapavietę.
  • Vokietija Ukrainai tieks priešlėktuvines sistemas „Gepard“, patvirtino šalies gynybos ministrė.
  • Maskvoje lankosi JT vadovas Antonio Guterresas.
  • Ryte raketomis atakuota Zaporižia, kur sugriauta vienos įmonės infrastruktūra. Atakos tęsiasi ir Donbase.

Pirmadienio įvykius galite rasti čia

Baigiame pildyti antradienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime trečiadienį 6:30 val.

21:50 JAV kaltina Rusiją dėl piktnaudžiavimo JT Saugumo Taryboje

JAV antradienį išreiškė susirūpinimą dėl daugkartinio Rusijos veto Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje ir pareiškė, kad kyla nerimas, jog Rusija per pastarąjį dešimtmetį piktnaudžiavo veto teise. Richardas Millsas, JAV ambasadoriaus JT pavaduotojas, Rusijos veto istoriją pavadino „ilgu ir gėdingu sąrašu“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Veto teisė nebuvo numatyta kaip nebaudžiamumo garantija. Ji neturėjo suteikti automatinės apsaugos nuo atsakomybės visam laikui, – antradienį sakė R. Millsas, kurį citavo CNN. – Rusija sumenkino JT Saugumo Tarybos vaidmenį ir reputaciją bei sutepė visas JT.“

21:35 Ukraina pradeda naudoti NATO ginkluotę

Ukrainos kariuomenė kare su Rusija pradeda naudoti NATO šalių ginkluotę, skelbia Dmytro Kuleba, šalies užsienio reikalų ministras.

„Mes perėjome į iš esmės naują etapą, apie kurį niekas net nesvajojo: Ukrainos ginkluotųjų pajėgos naudosis NATO ginkluote, NATO standartais. Ir tai jau vyksta“, – sakė D. Kuleba.

„Ir haubicos pirmosios atėjo pas mus, bet tai tik pradžia. Pas mus jų ateis daug daugiau. Ir tai yra istorinis lūžis“, – džiaugėsi ministras, kurį citavo „Unian“.

21:31 JAV generalinis prokuroras: areštuotos Rusijos lėšos turėtų „tiesiogiai“ tekti Ukrainai

Merrickas Garlandas, JAV generalinis prokuroras, antradienį pareiškė, kad jis paremtų įstatymų leidėjų pastangas, jog lėšas, gaunamas iš Rusijos oligarchams priklausančių areštuotų aktyvų, būtų „tiesiogiai“ pervedamos Ukrainai.

„Pirmiausia, ką turime padaryti – įšaldyti turtą... Tačiau palaikytume teisės aktą, kuris leistų kažkiek tų pinigų nukreipti tiesiogiai Ukrainai“, – jis sakė per vieno Senato komiteto posėdį Teisingumo departamento biudžetui aptarti.

21:28 A. Blinkenas: V. Putinas nerodo „rimto“ noro užbaigti karo Ukrainoje diplomatija

Antony Blinkenas, JAV valstybės sekretorius, antradienį pareiškė, kad Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, iki šiol nedemonstravo jokio rimto noro užbaigti karą Ukrainoje diplomatinėmis priemonėmis, nepaisant virtinės tarptautinių iniciatyvų.

„Iki šiol nematėme jokio ženklo, kad prezidentas Putinas rimtai nusiteikęs dėl prasmingų derybų“, – A. Blinkenas sakė JAV Senato užsienio ryšių komitetui.

Pasak jo, Jungtinės Valstijos palaikytų Ukrainos pastangas užbaigti karą diplomatiniu būdu, tačiau „mūsų tikslas – užtikrinti, kad jie turėtų savo rankose galimybę atremti Rusijos agresiją ir iš tikrųjų sustiprinti savo pozicijas prie tolesnio derybų stalo.“

21:20 V. Putinas susitiko su A. Guterresu

Vladimiras Putinas, Rusijos autoritaras, Maskvoje kalbėjosi su Antonio Guterresu, Jungtinių Tautų (JT) generaliniu sekretoriumi, ir padėtį Ukrainos Mariupolio mieste pavadino „tragiška“ bei aiškino, kad siekia susitarimų diplomatiniu keliu. Išsamiau skaitykite čia.

21:06 Rusija stabdo dujų tiekimą Lenkijai

Rusija nuo balandžio 27 d. visiškai stabdo dujų tiekimą į Lenkiją, praneša valstybinė Lenkijos naftos ir dujų kompanija „PGNiG“. Plačiau skaitykite čia.

20:34 V. Putinas aiškina, kad Mariupolio gyventojai gali laisvai evakuotis

Vladimiras Putinas, Rusijos vadovas, apkaltino Ukrainos kovotojus, kad jie „slepiasi“ už civilių plieno gamykloje „Azovstal“, ir sakė, kad „lengviausia būtų juos paleisti“.

„Jūs kalbate apie Rusijos humanitarinius koridorius, kad jie neveikia. Ne, jie jums melavo. Jie veikia su mūsų sistema“, – V. Putiną citavo „The Guardian“.

V. Putinas teigė, kad iš Mariupolio išvyko daugiau kaip 100.000 žmonių, kurie „gali laisvai eiti bet kur“.

20:33 V. Putinas: padėtis Mariupolyje yra „sudėtinga“ ir „tragiška

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, Maskvoje kalbėjosi su Antonio Guterresu, Jungtinių Tautų (JT) generaliniu sekretoriumi, ir padėtį Ukrainos Mariupolio mieste pavadino „tragiška“.

„Padėtis ten sudėtinga ir tragiška. Bet iš tikrųjų viskas paprasta. Šiandien kalbėjausi su (Turkijos) prezidentu Erdoganu, jis sakė, kad ten vyksta karinės operacijos. Ne, karinės operacijos ten baigėsi. Mariupolyje nevyksta jokios karinės operacijos“, – aiškino V. Putinas.

20:10 Šveicarija neleidžia siųsti jos šovinių „Gepard“ sistemoms

Šveicarija neleido siųsti šalyje pagamintų šaudmenų, naudojamų sistemose „Gepard“, kurias Vokietija siunčia Ukrainai, pranešė Šveicarijos valstybės ekonomikos reikalų sekretoriatas (SECO).

„Į abu Vokietijos paklausimus, ar iš Šveicarijos gauta amunicija gali būti perduota Ukrainai, buvo atsakyta neigiamai, nurodant Šveicarijos neutralumą ir Šveicarijos teisės aktuose nustatytus privalomus karinių medžiagų atmetimo kriterijus“, – skelbia SECO, kuriuo remdamasi praneša agentūra „Reuters“.

19:33 Kremlius kaltina JK, kad ji provokuoja Ukrainą pulti Rusiją

Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad Jungtinė Karalystė (JK) „provokuoja“ Ukrainą pulti Rusiją. Jei taip nutiktų, Rusija duos „proporcingą atsaką“, ministeriją cituoja „Interfax“.

Pasak Rusijos gynybos, šalies kariuomenė „yra pasirengusi suduoti atsakomuosius smūgius sprendimų priėmimo centrams Kyjive, naudodama didelio tikslumo ginkluotę“.

Anksčiau Jamesas Heappey , JK ginkluotųjų pajėgų vadas, sakė, kad „visiškai teisėta“, jog Ukrainos pajėgos turėtų taikytis į tiekimo linijas Rusijos teritorijoje. J. Heappey pripažino, kad tarptautinės bendruomenės Ukrainai suteiktų ginklų nuotolis yra toks, kad juos galima panaudoti Rusijoje.

19:20 Padniestrės gyventojai gauna netikras žinutės apie planuojamą apšaudymą regione

Padniestrės regiono gyventojai gauna netikras SMS žinutes, kuriomis esą Ukrainos ginkluotosios pajėgos įspėja apie „raketų ir artilerijos“ smūgį teritorijoje, praneša Ukrainos žvalgyba.

„Ukrainos saugumo tarnyba primygtinai rekomenduoja evakuoti civilius į saugesnius regionus. Užtikriname, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos civiliams žalos nelinki, tačiau miestuose likę žmonės bus suvokiami kaip sabotažo grupuotės ir be perspėjimo bus išnaikinti. Lygiai 19 val. bus vykdomas respublikos teritorijoje esančių objektų apšaudymas iš raketų ir artilerijos“, – rašoma tokios žinutės tekste.

Ukrainos žvalgyba pabrėžė, kad su šiomis žinutėmis ji niekaip nėra susijusi, bei patikino, jog tai gali būti Rusijos propaganda.

18:46 Pentagono vadovas: Vakarai kartą per mėnesį susitiks aptarti Ukrainos gynybos poreikių

JAV ir jų sąjungininkai kartą per mėnesį susitiks aptarti Ukrainos gynybos poreikių, Kyjivui tęsiant kovą su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, antradienį pranešė  Lloydas Austinas, JAV gynybos sekretorius.

„Šiandienos susitikimas taps mėnesine Kontaktine grupe dėl Ukrainos savigynos“, – Pentagono vadovas sakė po Vokietijoje įvykusio 40 valstybių gynybos ministrų pirmojo susitikimo, skirto aptarti klausimams, susijusiems su pastangomis sustiprinti Kyjivo gynybą nuo Maskvos.

18:15 Rusija paskyrė savo administracijos vadovus Chersono srityje

Rusija Volodymyrą Saldo, buvusį Chersono merą, paskyrė savo Chersono srities valstybinės administracijos vadovu, praneša Genadijus Laguta, Chersono srities karinės administracijos pirmininkas.

„Vakar okupantai užėmė Chersono miesto tarybos patalpas, pašalino visus ukrainietiškus simbolius ir pastatė savo kariuomenės sargybą. Todėl šiandien miesto tarybos kolektyvas buvo priverstas palikti patalpas ir dirbti kitur“, – sakė G. Laguta, kurį citavo „Unian“.

„Taip pat tapo žinoma, kad miesto tarybos patalpose okupantai ir jų kolaborantai surengė susitikimą, kuriame pristatė vadinamąjį Chersono srities administracijos vadovą Volodymyrą Saldo ir Chersono miesto administracijos pirmininką Oleksandrą Kobecą“, – pridūrė jis.

18:03 A. Anušauskas: Vakarai pasiruošę prisidėti prie Ukrainos pajėgų stiprinimo

Arvydas Anušauskas, krašto apsaugos ministras, po JAV inicijuoto sąjungininkų pasitarimo Vokietijoje sako, kad Vakarai yra pasiruošę prisidėti prie ilgalaikio Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stiprinimo.

„Sunku tikėtis greitos šio karo pabaigos, todėl esame pasiryžę visokeriopai prisidėti prie ilgalaikio Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stiprinimo. Kartu turime parengti Ukrainos karinio atstatymo programą, užtikrinti perginklavimą ir efektyviai atliepti pagrindinius šalies poreikius“, – teigė A. Anušauskas. Plačiau skaitykite čia.

17:48 JK žvalgybos žemėlapis, vaizduojantis numanomą Ukrainos teritorijos kontrolę

17:37  G. Landsbergis tikisi paskatinti Indiją pakeisti savo poziciją dėl karo Ukrainoje

Gabrielius Landsbergis, Lietuvos užsienio reikalų ministras, susitikime su Narendra Modi, Indijos ministru pirmininku, ir Subrahmanyamu Jaishankaru, užsienio reikalų ministru, perdavė Lietuvos poziciją dėl karo Ukrainoje.

„Nėra taip paprasta įtikinti valstybę, ypač beveik 1,5 mlrd. žmonių dydžio, pasirinkti kitą užsienio politikos kryptį po vieno pokalbio, bet aš manau, kad tiek U. von der Leyen, tiek B. Johnsono, tiek vienos kitos mažesnės šalies vizitas prisidės į bendrą balsų chorą, kviečianti pergalvoti. O ar tai pavyks, laikas parodys“, – teigė G. Landsbergis.

Išsamiau skaitykite čia.

17:24 Kyjive ardomi paminklai Sovietų Sąjungos ir rusų karių atminimui

Kyjive prasidėjo paminklo, 1982 m. įrengto sostinės centre, „Ukrainos susijungimui su Rusija atminti“ ardymo darbai, praneša Vitalijus Klyčko, miesto meras.

Iš viso sostinėje planuojama demontuoti dar apie 60 paminklų, bareljefų, ženklų, susijusių su Sovietų Sąjunga ir Rusija. Pasak mero, sudarytas daugiau nei 460 gatvių ir objektų, kuriuos žadama pervadinti, sąrašas.

17:01 Per sprogimą apgadintas tiltas per Dniestro upę

Pietvakarių Ukrainoje per sprogimą smarkiai apgadintas tiltas per Dniestro upę

„Aplinkybės ir informacija apie nukentėjusiuosius tikslinama“, – pranešė valdžios institucijos, kuriomis rėmėsi CNN.

16:39 Moldovos prezidentė: išpuoliais Padniestrėje bandoma didinti įtampą

Maia Sandu, Moldovos prezidentė, kalbėdama apie antradienį ryte įvykusius sprogimus Padniestrėje, per kuriuos apgriautas radijo centras, dėl to apkaltino teritorijos „prokarines grupuotes“ ir įspėjo, kad išpuoliais Rusijos remiamame separatistiniame regione bandoma didinti įtampą.

Ji patikino, kad Moldova imsis visų priemonių, kad užkirstų kelią konflikto eskalacijai, tačiau šalis yra atvira deryboms dėl taikaus klausimų sprendimo.

M. Sandu sakė, kad neketina kalbėtis su Kremliumi apie incidentus, praneša „The Guardian“.

16:23 Baltarusija vykdo karines pratybas su Rusija

Nuo antradienio iki penktadienio Baltarusija vykdys karinės aviacijos pratybas, kuriose dalyvaus ir Rusija, pranešė Baltarusijos gynybos ministerija.

„Operatyvinių mokymų metu sprendžiami aviacijos ir priešlėktuvinės gynybos valdymo sąveikos klausimai, planuojant veiksmus ir nustatant užduotis pavaldiems kariniams daliniams ir padaliniams“, – sakoma pranešime.

16:02 Kremlius: V. Putinas ir R. T. Erdoganas aptarė humanitarinius koridorius Ukrainoje

Rusijos ir Turkijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį aptarė Maskvos pastangas užtikrinti civilių saugumą Ukrainoje, paskelbė Kremlius.

Kaip sakoma Kremliaus pareiškime, lyderiai telefonu kalbėjosi apie „nuolatines Rusijos pastangas užtikrinti taikių civilių saugumą, įskaitant humanitarinių koridorių organizavimą“.

16:00 TVF skirs Ukrainai 5 mlrd. USD per mėnesį

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) sukūrė priemonę, per kurią į Ukrainos biudžetą bus pervedama 5 mlrd. USD per mėnesį visiems socialiniams ir humanitariniams įsipareigojimams piliečiams vykdyti, sako Denisas Šmyhalis, Ukrainos premjeras.

„TVF sukūrė specialią administracinę sąskaitą, per kurią visi mūsų partneriai teiks paramą. Gausime sumą, kurią patvirtino ir TVF, ir Pasaulio bankas – 5 mlrd. USD per mėnesį. Tai lėšos, kurių reikia Ukrainos biudžetui, kad būtų įvykdyti visi socialiniai ir humanitariniai įsipareigojimai nuo karo kenčiantiems mūsų valstybės gyventojams“, – sakė D. Šmyhalis, kurį citavo „Unian“.

15:55 S. Lavrovas: Rusija „pasirengusi bendradarbiauti“ ir padėti civiliams Ukrainoje

Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, antradienį sakė, kad Maskva yra pasirengusi bendradarbiauti su Jungtinėmis Tautomis (JT) ir padėti civiliams Ukrainoje.

„Mūsų tikslas pirmiausia yra apsaugoti civilius gyventojus ir čia esame pasirengę bendradarbiauti su kolegomis iš JT, kad palengvintume civilių gyventojų padėtį“, – sakė S. Lavrovas per spaudos konferenciją su vizito atvykusiu Antonio Guterresu, JT generaliniu sekretoriumi.

15:51 Norvegija skiria 44 mln. USD Ukrainai ginkluotei įsigyti

Norvegija skirs 44 mln. USD Jungtinės Karalystės (JK) vadovaujamai iniciatyvai, skirtai ginklams ir karinei įrangai Ukrainai įsigyti, antradienį pareiškė Jonas G. Store‘as, Norvegijos ministras pirmininkas.

Kalbėdamas Norvegijos parlamente, J. Store‘as sakė, kad šis žingsnis leidžia paremti Ukrainą ginklais, kurių Norvegijos kariuomenė neturi arba negali atsisakyti, praneša CNN.

15:45 Seimo pirmininkė: tinkamam atsakui į karą Ukrainoje reikia Vokietijos lyderystės

Europos atsakas Rusijai dėl karo prieš Ukrainą priklausys nuo Vokietijos lyderystės, sako Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo pirmininkė, Berlyne susitikusi su Barbel Bas, Vokietijos Bundestago pirmininke.

„Lietuva labai vertina Vokietijos indėlį į mūsų saugumą ir vadovavimą NATO priešakinėms pajėgoms. Vis dėlto susitikime pabrėžiau, kad bendras Europos atsakas į užpuolimą labai priklausys nuo Berlyno lyderystės saugant tarptautine teise paremtą Europos saugumo architektūrą“, – pranešime cituojama V. Čmilytė-Nielsen.

„Vokietijos parlamento vadovei sakiau, kad Madride tikimės ambicingų sprendimų dėl karinio atsako galimybių, kurios gerokai sustiprintų atgrasymą ir gynybą Rytinio pakraščio ore, sausumoje ir jūroje. Kartu paprašiau Vokietijos priimti svarbius sprendimus skubiai teikti karinę paramą Ukrainai“, – teigė Seimo pirmininkė.

15:41 TATENA vadovas išvykta į Černobylį

Rafaelis Grossi, Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generalinis direktorius, pasmerkė Rusijos įvykdytą Černobylio atominės elektrinės okupaciją ir apibūdino situaciją kaip „absoliučiai nenormalią ir labai pavojingą“, praneša „The Guardian“.

TATENA informuoja, kad R. Grossi su ekspertų misija išvyksta į Černobylį, kur pristatys įrangą, atliks radiologinį vertinimą ir atkurs saugos stebėsenos sistemas.

15:32 S. Lavrovas: kalbėti apie taikos susitarimą dar per anksti

Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, pareiškė, kad kalbėti taikos susitarimą Rusijos ir Ukrainos derybose dar per anksti, nes nėra susitarimo dėl tarpininkavimo, bet Maskva yra pasiryžusi siekti diplomatinio sprendimo per derybas su Kyjivu.

Bendroje spaudos konferencijoje su JT vadovu, jis aiškino, kad Rusija atmetė Ukrainos pasiūlymą surengti derybas Mariupolyje.

S. Lavrovas taip pat sakė, kad konfliktas Ukrainoje yra „pavojingas skambutis JT“. Pasak jo, Rusija turi priminti pasauliui apie skirtingų JT valstybių narių „lygiavertį suverenitetą“, praneša BBC.

15:09 Lenkija įveda sankcijas „Gazprom“ ir dar 50 Rusijos oligarchų bei bendrovių

Lenkija, siekdama didinti spaudimą Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą, taiko naujas sankcijas 50 Rusijos oligarchų ir bendrovių, praneša Mariuszas Kaminskis, šalies vidaus reikalų ministras.

Vidaus reikalų ministerijos paskelbtame sąraše yra energetikos milžinė „Gazprom“ ir cheminių medžiagų bei trąšų gamintoja „Akron“, taip pat anglimi prekiaujančios bendrovės „SUEK Polska“ ir „KTK Polska“, praneša „Reuters“. Išsamiau skaitykite čia.

14:42 Rusija išsiunčia tris Švedijos diplomatus

Rusija antradienį pranešė išsiunčianti tris Švedijos diplomatus, atsakydama į Stokholmo sprendimą išsiųsti tris rusų diplomatus dėl Maskvos karo Ukrainoje.

Rusijos užsienio reikalų ministerija nurodė iškvietusi Švedijos ambasadorę Rusijoje ir pareiškė „griežtą protestą“ dėl rusų diplomatų išsiuntimo bei Švedijos „karinės paramos Kyjivo režimui“.

Ministerija taip pat apkaltino Švediją „dangstant Ukrainos nacionalistų nusikaltimus prieš Donbaso ir Ukrainos civilius gyventojus“, turėdama omenyje rytinį Ukrainos regioną, iš dalies kontroliuojamą prokremliškų separatistų.

14:38 30% Donecko gyventojų neturi elektros energijos

Daugiau nei 30% gyventojų Mariupolyje ir kitose Donecko srities vietovėse neturi elektros, jos tiekimo neįmanoma atkurti, sako Maksimas Timčenka, investuotojo DTEK generalinis direktorius.

„Daug kartų bandėme atkurti Mariupolio linijas, pastotes, atgabenti humanitarinę pagalbą, bet visa tai nesėkmingai“, – sakė M. Timčenka.

Pasak M. Timčenkos, nėra galimybės atkurti nutrauktų tinklų, dėl to vėjo jėgainės Ukrainoje negali gaminti elektros energijos, praneša  „The Kyiv Independent“.

14:24 Dėl apšaudymo Charkive žuvo trys žmonės

Dėl rusų karių apšaudymo Charkive žuvo trys žmonės, septyni buvo sužeisti, pranešė Olehas Sinehubovas, srities karinės administracijos vadovas.

Pasak O. Sinehubovo, tarp nukentėjusiųjų nėra vaikų, tačiau dviejų žmonių būklė sunki. Anot „Unian“, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai šiuo metu dirba sustiprintu režimu.

14:11 S. Lavrovas: Rusijai rūpi ryšiai su JT

Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, antradienį pareiškė, kad padėtis Ukrainoje „tapo katalizatoriumi“ „daugybei problemų“, todėl Rusija „skubiai“ reagavo į Antonio Guterreso, Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus, prašymą surengti derybas.

„Mes neabejotinai vertiname jūsų norą šiuo sunkiu metu surengti dar vieną derybų raundą“, – sakė S. Lavrovas A. Guterresui Maskvoje prasidėjus susitikimui, kurio tikslas aptarti padėtį Ukrainoje ir jos poveikį pasauliui, praneša CNN.

S. Lavrovas sakė, kad vėliau antradienį įvyksiantis A. Guterreso ir Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, susitikimas „pabrėžia svarbą, kurią mes teikiame savo ryšiams su JT“.

13:57 FNTT: Lietuvoje įšaldyta 23,5 mln. Eur 

Lietuvoje taikomų Europos Sąjungos finansinių sankcijų, susijusių su Rusija ir Baltarusija, bendra įšaldytų lėšų suma per savaitę sumažėjo 0,5 mln. iki 23,5 mln. Eur: 20,3 mln. Eur, 3,4 mln. USD ir 546.000 RUB , skelbia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

ES finansinės sankcijos dėl Rusijos karo Ukrainoje taikomos septyniems juridiniams asmenims dėl sąsajų per nuosavybės teisę ar kontrolę – praėjusią savaitę jų buvo šeši. Naujos sankcijos pritaikytos dėl sąsajų su Rusijos transporto ministru Vitalijumi Saveljevu.

Visų įmonių įšaldytų lėšų bendra suma dabar siekia daugiau nei 19,2 mln. Eur ir beveik 2,1 mln. USD. 

13:43 JAV žada „versti kalnus“ stiprinant Ukrainos gynybą

Jungtinės Valstijos antradienį pasižadėjo „versti kalnus“, kad padėtų Ukrainai laimėti kovą prieš neišprovokuotą Rusijos invaziją, sąjungininkėms iš 40 valstybių susirinkus į susitikimą, skirto sustiprinti Kyjivo gynybą nuo Maskvos.

Susitikimo, kurį JAV sušaukė savo Ramšteino oro pajėgų bazėje pietvakarių Vokietijoje, tikslas yra „padėti Ukrainai laimėti kovą prieš neteisingą Rusijos invaziją ir sustiprinti Ukrainos gynybą rytojaus iššūkiams“, pradedamas derybas pareiškė amerikiečių gynybos sekretorius Lloydas Austinas. Plačiau skaitykite čia.

13:40 Londonas: rusų pajėgos Rytų Ukrainoje iššvaistė pranašumą 

Jungtinės Karalystės ginkluotųjų pajėgų ministras Jamesas Heappey antradienį pareiškė, kad Rusija priima „nepagrįstus“ karinius sprendimus dėl prezidento Vladimiro Putino troškimo pasiekti pergalę Ukrainoje iki gegužės 9-osios, kai šalis minės pergalės prieš nacistinę Vokietiją dieną.

Ministras sakė, kad Rusijos pajėgos „iššvaistė bet kokį savo pranašumą“, kai nesutelkusios pakankamai karių pradėjo puolimą Ukrainos rytiniame Donbaso regione.

Jis taip pat atmetė Maskvos pareiškimus, kad NATO provokuoja Rusiją, siųsdama ginkluotę į Ukrainą, o Rusijos metamus kaltinimus Aljansui dėl agresijos pavadino „visiška nesąmone“.

13:32 V. Dombrovskis: ES arčiau susitarimų dėl embargo rusiškai naftai nei dujoms

Europos Sąjunga yra arčiau politinio susitarimo dėl embargo rusiškai naftai, bet ne gamtinėms dujoms, pareiškė Europos Komisijos vicepirmininkas ir prekybos komisaras Valdis Dombrovskis.

Jis sakė, kad Europos Komisija šiuo metu rengia naują sankcijų Rusijai paketą, kuris apima naftos tiekimą, tai yra galimybę atsisakyti rusiškos naftos arba papildomų tarifų ar mokesčių jai įvedimą.

„Techniškai vertinimai jau atlikti, tačiau sprendimams dėl sankcijų reikia vienbalsio ES valstybių narių pritarimo. Vyksta labai intensyvios politinės konsultacijos“, – kalbėjo V. Dombrovskis.

13:23 Į Maskvą atvyko JT vadovas 

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas, antradienį atvykęs vizito į Maskvą, pareiškė ieškantis būdų kuo greičiau nutraukti kautynes Ukrainoje.

„Esame labai suinteresuoti rasti būdų sudaryti sąlygas veiksmingam dialogui, sudaryti sąlygas kaip įmanoma greičiau nutraukti ugnį, sudaryti sąlygas taikiam sprendimui“, – sakė A. Guterresas derybų su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu pradžioje.

12:57 Lietuvoje lankosi JAV karo laivas

Klaipėdoje lankantis JAV karo laivui USS „Gravely“, Lietuvos prezidentas sako, jog tai demonstruoja JAV lyderystę ir ryžtą užtikrinant saugumą.

„Mūsų strateginių sąjungininkų, JAV raketinio laivo apsilankymas demonstruoja Amerikos lyderystę ir ryžtą užtikrinant sąjungininkų saugumą, už ką esame be galo dėkingi, nes čia, Baltijos šalyse, kaip niekur kitur jautėme ir jaučiame ne tik mūsų šalims, bet ir visam laisvajam pasauliui kylančią grėsmę“, – žurnalistams uostamiestyje antradienį Klaipėdoje sakė Gitanas Nausėda.

Anot šalies vadovo, Baltijos jūra yra svarbi karinio mobilumo erdvė, tad itin svarbu užtikrinti netrukdomo judėjimo laisvę, išlaikant sąjungininkų karinį dominavimą Baltijos regione. Plačiau skaitykite čia.

12:47 Patvirtina, kad Vokietija Ukrainai tieks „Gepard“ sistemas

Vokietijos gynybos ministrė Christine Lambrecht Ramsteino JAV oro pajėgų bazėje, kur vyksta 40 šalių aukšto lygio susitikimas, paskelbė, kad šalis Ukrainai tieks savaeiges priešlėktuvines sistemas „Gepard“. Apie tai tviteryje paskelbė šalies Gynybos ministerija. Plačiau skaitykite čia.

12:45 JT: Ukrainą dėl karo palikusių žmonių skaičius viršys 8 mln. 

Jungtinės Tautos antradienį atnaujino savo prognozes ir paskelbė, kad pabėgėlių iš Ukrainos skaičius ilgainiui pasieks 8,3 mln., nors jau dabar dėl karo šalį paliko maždaug 5,2 mln. gyventojų.

JT pabėgėlių agentūra, anksčiau prognozavusi, kad pabėgėlių iš Ukrainos skaičius gali pasiekti 4 mln., pranešė, kad kaimyninėse šalyse prieglobstį randantiems pabėgėliams paremti reikės 1,85 mlrd. USD  (1,73 mlrd. Eur).

12:40 Raketos Zaporižioje pataikė į įmonę

Dvi Rusijos pajėgų į Zaporižią paleistos raketos pataikė į vieną iš miesto įmonių, žuvo vienas žmogus ir dar vienas buvo sužeistas, nurodė Zaporižios regiono administracija.

„Buvo apgadinti ir sunaikinti įmonės infrastruktūros objektai“, – teigiama pranešime ir priduriama, kad trečioji raketa sprogo ore.

12:26 JK tiria pranešimus apie „Rusijos įsilaužimą“ į britų kariuomenės sistemas

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija antradienį pranešė, kad tiria pranešimus apie Rusijos įsilaužimą į jos kompiuterių sistemas, kurio taikiniu tapo daugiau nei 100 karių naujokų.

Pasak laikraščio „The Daily Mail“, „nuogąstaujama, kad Rusijos agentas įvykdė“ šią kibernetinę ataką, siekdamas verbuoti naujokus „kaip potencialius britų armijos agentus“.

Ginkluotųjų pajėgų ministras Jamesas Heappey pripažino, kad incidentas „sudaro labai prastą įspūdį apie mūsų IT“ pajėgumus. Jis sakė, kad ministerija „nurodė skubiai peržiūrėti mūsų IT saugumą“.

12:23 Naftos saugykla Rusijos Briansko mieste vis dar dega 

Netoli sienos su Ukraina esančiame Briansko mieste Rusijoje užpraėjusią naktį kuro saugykloje kilęs gaisras (galimai dėl Ukrainos atakos) vis dar neužgesintas. 

12:20 Ukrainos gynėjai jau sunaikino apie 22.100 užpuolikų.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas antradienį feisbuke rašo nuo karo pradžios nukovęs 22.100 Rusijos karių. Rusija, teigiama, taip pat prarado 918 tankų, 2.308 šarvuočius, 1.643 transporto priemones, 416 artilerijos sistemų, 149 daugkartinio paleidimo raketų sistemas, 69 priešlėktuvinės gynybos sistemas, 154 sraigtasparnius ir kt.

12:09 Padniestrėje per du sprogimus apgriautas radijo centras

Rusijos remiamų Moldovos separatistų kontroliuojamo Padniestrės regiono Vidaus reikalų ministerija antradienį pranešė, kad per du sprogimus buvo apgriautas radijo centras, esantis prie sienos su Ukraina. Plačiau skaitykite čia.

11:58 Lietuva dar turi ginklų, kuriuos galėtų skirti Ukrainai

Lietuva dar turi ginklų, kuriuos galėtų skirti Rusijos užpultai Ukrainai, sako kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

„Mes žiūrim, kokie dar yra variantai. Dar jų yra, dar derinamės su pagrindiniais sąjungininkais, kokios būtų tiekimo linijos, kad atstatytume tuos pajėgumus, jei atiduotume. Galų gale, konsultuojamės su Ukrainos puse, kas jiems reikalinga yra“, – žurnalistams antradienį Klaipėdoje sakė generolas leitenantas. Plačiau skaitykite čia.

11:48 G. Nausėda: nereikia leistis bauginamiems

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Vakarai neturi leistis būti bauginami Rusijos. Taip jis kalbėjo Maskvai perspėjus, jog Trečiasis pasaulinis karas yra reali tikimybė.

Pasak šalies vadovo, šitaip Rusija mėgina atgrasyti Vakarus nuo karinės paramos teikimo Kremliaus invaziją patiriančiai Ukrainai.

„Mes tikrai neturime leistis bauginami šitų retorikų, kurios jau tapo įprastinėmis. Nebeieškoma priežasčių, tiesiog pasinaudojama kiekviena tinkama ir netinkama proga, kad pamėgintų sustabdyti Vakarų valstybes nuo pagalbos Ukrainai“, – Klaipėdoje žurnalistams antradienį sakė šalies vadovas.

11:44 Žiniasklaida: Vokietija Ukrainai tieks savaeigę priešlėktuvinę sistemą „Gepard“

Vokietija Ukrainai tieks savaeigę priešlėktuvinę sistemą „Gepard“, antradienį informavo vienos iš valdančiosios koalicijos partijų aukšto rango pareigūnas, kurį cituoja „Reuters“.

Johannesas Vogelis iš liberaliosios Laisvųjų demokratų partijos patvirtino dienraščio „Sueddeutsche Zeitung“ pranešimą, kad gynybos ministrė Christine Lambrecht antradienį JAV Ramšteino oro pajėgų bazėje Vokietijoje vyksiančiame susitikime su sąjungininkais ketina Ukrainai pasiūlyti šią ginkluotę.

Plačiau skaitykite čia

11:10 Rusija teigia per naktį nukovusi 500 Ukrainos karių

Rusijos gynybos ministerija per socialinės žiniasklaidos kanalus paskelbė savo naujausią operatyvinę informaciją. Joje teigiama, kad per naktį keturi Ukrainos kariniai objektai, įskaitant du amunicijos sandėlius Charkive, buvo atakuoti didelio tikslumo raketomis.

Iš viso esą per naktį smogta 87 kariniams objektams Ukrainoje ir sunaikinti 59 šarvuočiai, artilerijos pabūklai ir transporto priemonės bei nukauta „apie 500 priešo karių“.

Teigiama, kad taip pat buvo sunaikinti du Ukrainos priešlėktuvinių raketų sistemų „Buk-M1“ ir „Osa AKM“ paleidimo įrenginiai, dvi priešlėktuvinės raketų sistemos S-300, taktinių raketų „Tochka-U“ paleidimo įrenginys.

10:54 Energoatom“: raketos virš Zaporižios AE praskriejo kritiškai pavojingu atstumu  

Rusijos kariuomenė antradienį iš karto paleido dvi rusiškas raketas, kurios skriejo kritiškai pavojingu atstumu nuo Zaporižios atominės elektrinės, „Telegram“ kanale pranešė „Energoatom“ spaudos tarnyba.

„Raketos, skrendančios nedideliame aukštyje tiesiai virš Zaporižios atominės elektrinės teritorijos, kurioje yra 7 branduoliniai objektai su didžiuliu kiekiu branduolinės medžiagos, kelia didelį pavojų. Juk raketos gali pataikyti į vieną ar kelis branduolinius objektus, o tai gresia branduoline ir radiacine katastrofa visam pasauliui“, – pranešime cituojamas „Energoatom“ vadovas Piotras Kotinas.

10:33 Lietuvoje – 48.800 pabėgėlių iš Ukrainos

Lietuvoje registruota 48.800 karo pabėgėlių iš Ukrainos, 19.900 iš visų atvykusiųjų – nepilnamečiai, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Pastarąją parą registracijos centruose arba Migracijos departamento padaliniuose atvykimą deklaravo 520 žmonių, iš jų – 154 nepilnamečiai (40 vaikų buvo nesulaukę šešerių).

Septynių dienų per parą atvykstančiųjų iš Ukrainos vidurkis, naujausiais duomenimis, siekia 350 – šis rodiklis pastaruoju metu išlieka stabilus.

10:27 Šaltinis: Vokietija leis pristatyti tankus Ukrainai 

Vokietija suteiks leidimą tiekti tankus Ukrainai, antradienį naujienų agentūrai AFP pranešė šaltinis vyriausybėje, o tai būtų aiškus Berlyno atsargios politikos dėl karinės paramos Kyjivui pokytis.

Šaltinis teigė, kad apie tai oficialiai bus pranešta vėliau antradienį per tarptautinį gynybos ministrų susitikimą JAV Ramšteino oro pajėgų bazėje.

10:08 Rytų Ukrainoje žuvo keturi civiliai

Ukrainos rytinėje Donecko srityje pirmadienį per rusų pajėgų artilerijos smūgius keturi žmonės žuvo ir dar devyni buvo sužeisti, pranešė srities administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka.

Dvi aukos yra vaikai: 9-erių mergaitė ir 14-metis berniukas, parašė P. Kyrylenka platformoje „Telegram“.

10:02 Ukraina: Luhansko sritis per parą atakuota 17 kartų  

Per pastarąją parą Rusijos pajėgos 17 kartų apšaudė Luhansko srities gyvenamąsias vietoves, „Telegram“ kanale pranešė srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

„Keturias galingas artilerijos atakas atlaikė Popasna, dvi – Lysyčanskas. Lysyčanske apgadinti du namai, Popasnoje – du, Hirskėje – mažiausiai vienas“, – rašė jis, pridurdamas, kad informacija apie galimas aukas tikrinama.

Pasak S. Haidajaus, okupantai „tęsia kovas Rubižnės rajone ir bando užimti Popasną“.

09:50 JT balsuos dėl priemonės, įpareigojančios valstybes pagrįsti veto naudojimą

193 Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos valstybės antradienį balsuos dėl rezoliucijos, pagal kurią penkios nuolatinės Saugumo Tarybos narės turės ateityje pagrįsti savo veto naudojimą.

Diskusijos apie veto reformą vyksta retai ir būna prieštaringos, tačiau jas atgaivino Rusijos invazija į Ukrainą.

Siūloma priemonė, tiesiogiai paveiksianti penkias veto teisę turinčias šalis – JAV, Kiniją, Rusiją, Prancūziją ir Jungtinę Karalystę – „priverstų jas mokėti didesnę politinę kainą“ nusprendžiant blokuoti kurią nors Saugumo Tarybos rezoliuciją, su anonimiškumo sąlyga sakė ambasadorius, atstovaujantis šaliai, neturinčiai veto teisės.

Kritikai šią Lichtenšteino pasiūlytą priemonę vadina „paprasta procedūrine reforma“.

09:46 Vokiečių „Rheinmetall“ prašo vyriausybės leidimo eksportuoti tankus Ukrainai

Vokietijos gynybos pramonės kompanija „Rheinmetall“ kreipėsi į vyriausybę suteikti leidimą 88 „Leopard 1A5“ modelio tankų eksportui į Ukrainą, pirmadienį pranešė „Die Welt“.

Kompanija taip pat yra pateikusi eksporto prašymą dėl 100 seno modelio „Marder“ pėstininkų kovos mašinų ir tikisi per artimiausius keletą mėnesių juos atnaujinti bei paruošti perdavimui, rašo „Reuters“. Plačiau skaitykite čia.

09:41 Rusijos kariai perėmė Chersono miesto tarybos kontrolę

Praėjus kelioms savaitėms po to, kai pirmą kartą okupavo didelį Ukrainos miestą Chersoną, Rusijos kariai perėmė šio miesto tarybos kontrolę, teigia du miesto valdžios nariai.

Chersono meras Igoris Kolychajevas feisbuke pranešė, kad pirmadienio naktį „ginkluoti vyrai įžengė į Chersono miesto tarybos pastatą, paėmė raktus ir pakeitė mūsų sargybinius savais“.

Kalbėdamas apie gandus, kad buvo nuimta ir virš miesto tarybos plevėsavusi Ukrainos vėliava, I. Kolychajevas pažymėjo, kad jam išeinant vėliava vis dar plevėsavo virš pastato.

Jurijus Sobolevskis, Chersono srities deputatas, feisbuke incidentą apibūdino kaip „užgrobimą“, sakydamas, kad tai buvo „deja, gana tikėtina“. 

09:28 D. Kuleba: Rusija praranda „paskutinę viltį“ atbaidyti pasaulį nuo Ukrainos

Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo prielaida, kad pasauliui gresia Trečiasis pasaulinis karas, reiškia tik tai, kad Maskva „jaučia pralaimėjimą Ukrainoje“, pareiškė Ukrainos diplomatijos vadovas Dmytro Kuleba.

„Rusija praranda paskutinę viltį atbaidyti pasaulį nuo paramos Ukrainai. Taigi kalba apie „realų“ Trečiojo pasaulinio karo pavojų. Tai reiškia tik tai, kad Maskva jaučia pralaimėjimą Ukrainoje. Todėl pasaulis turi padvigubinti paramą Ukrainai, kad mes nugalėtume ir užtikrintume Europos ir pasaulio saugumą“, – tviteryje rašė D. Kuleba.

09:14 Lenkija įsigis trumpojo nuotolio oro erdvės gynybos sistemų

Lenkijai bus pristatomos trumpojo nuotolio „žemė-oras“ klasės raketų sistemos pagal pirmadienį sudarytą susitarimą su Europos ginklų gamybos grupės MBDA dukterine įmone Jungtinėje Karalystėje.

Sutarta, kad MBDA lenkų konsorciumui „PGZ-Narew“ tieks sistemas „CAMM iLauncher“. Jos bus integruotos į Lenkijos trumpojo nuotolio oro erdvės gynybos programą „Narew“.

Lenkija ilgainiui ketina įsigyti 23 kompleksus „Narew“, kurių veikimo nuotolis yra maždaug 25 kilometrai. Plačiau skaitykite čia

09:10 JK: rusai bando apsupti Ukrainos pozicijas šalies rytuose

Rusijos pajėgos tikriausiai bando apsupti stipriai įtvirtintas Ukrainos pozicijas šalies rytuose, atnaujintoje žvalgybos informacijoje teigia Jungtinės Karalystės gynybos ministerija.

Joje taip pat rašoma apie pranešimus, kad Luhansko srityje esantis Kreminos miestas krito, o į pietus nuo Iziumo, Charkivo srityje, vyksta sunkūs mūšiai, Rusijos pajėgoms bandant iš šiaurės ir rytų judėti link Slovjansko ir Kramatorsko miestų.

08:47 G. Schroderį norima pašalinti iš Socialdemokratų partijos

Aukšto rango Vokietijos socialdemokratai nori, kad buvęs kancleris Gerhardas Schroderis būtų pašalintas iš partijos, nes atsisakė pasmerkti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną dėl invazijos į Ukrainą.

Saskia Esken, viena iš dviejų Socialdemokratų partijos vadovų, sako, kad G. Schroderis daugelį metų veikė tik kaip verslininkas, todėl reikia nustoti jį laikyti valstybės veikėju ir buvusiu kancleriu.

Pirmadienį interviu Vokietijos radijui S. Esken teigė pritarianti, kad G. Schroderis paliktų partiją, ir pridūrė, kad jau rengiami keli pasiūlymai dėl jo pašalinimo.

G. Schroderis, kuris 1998–2005 m. ėjo Vokietijos kanclerio pareigas, buvo spaudžiamas atsistatydinti iš visų pelningų postų, kuriuos jis užima Rusijos energetikos bendrovėse, ir viešai pasmerkti V. Putiną, tačiau iki šiol nei vieno, nei kito nepadarė.

08:23 Ryte atakuota Zaporižia

Rusijos pajėgos antradienį ryte atakavo Zaporižią, „Telegram“ kanale pranešė Zaporižios regiono karinė administracija.

„Zaporižia! Ryte 6:50 val. užfiksuoti „atskridimai“. Aplinkybės aiškinamos. Išsamesnė informacija bus pateikta vėliau“, – rašoma pranešime.

Zaporižios miesto tarybos sekretorius Anatolijus Kurtevas paragino gyventojus skubiai vykti į slėptuves ir neplatinti nuotraukų bei vaizdo įrašų socialiniuose tinkluose.

08:14 Ministras: Ukrainai reikia po 5 mlrd. USD per mėnesį partnerių pagalbos

Ukrainos finansų ministras Serhijus Marčenka sako, kad Ukraina siekia gauti mažiausiai 5 mlrd. USD per mėnesį tarptautinės pagalbos šalies išlaidoms padengti, rašo „The Washington Post“.

Vašingtone per susitikimus su aukšto rango JAV pareigūnais finansų ministras teigė, kad Ukraina tikisi iš JAV gauti 2 mlrd. USD per mėnesį.

Pasak ministro, šios lėšos reikalingos pensijoms, atlyginimams sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigose mokėti ir kitoms humanitarinėms reikmėms.

07:54 Ukraina: Rusija stiprina sienos apsaugą

Rusija stiprina sienos apsaugą ir kontrolės punktus Briansko, Kursko ir Belgorodo srityse, kurios ribojasi su Ukraina, rytinėje suvestinėje pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.

Pirmadienį dviejose naftos saugyklose Briansko mieste, esančiame mažiau nei už 100 km nuo sienos su Ukraina, kilo dideli gaisrai, kurie, kaip manoma, galėjo būti Kyjivo sabotažo aktas.

Anot Generalinio štabo, Rusija toliau blokavo Ukrainos pajėgas plieno gamykloje „Azovstal“, taip pat vykdė žvalgybą iš oro Odesos regione.

Štabas taip pat pranešė, kad buvo atremtos šešios priešo atakos Donecko ir Luhansko regionuose Rytų Ukrainoje ir kad, be kitos įrangos, buvo sunaikinti keturi tankai ir penkios artilerijos sistemos.

07:38 Kyjivas prašo JT siekti evakuacijos iš Mariupolio

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį paragino Jungtinių Tautų vadovą spausti Rusiją evakuoti apgultą Mariupolio uostamiestį ir pavadino tai dalyku, kurį ši organizacija yra pajėgi pasiekti.

Antradienį A. Guterresas vyks į Maskvą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, o ketvirtadienį keliaus į Kyjivą.

Ukrainiečių diplomatijos vadovas teigė, kad A. Guterresas „visų pirma turėtų sutelkti dėmesį į vieną klausimą – Mariupolio evakuaciją“.

Apytikriai 100.000 žmonių yra įstrigę uostamiestyje, o milžiniškame metalurgijos įmonės „Azovstal“ komplekse, kur įrengtas požeminių kanalų labirintas, slepiasi iki 1.000 civilių.

07:03 Mariupolio pareigūnai praneša apie aptiktą naują masinę kapavietę

Apsiausto Ukrainos Mariupolio pareigūnai teigia, kad į šiaurę nuo miesto aptikta nauja masinė kapavietė.

Meras Vadymas Boičenka pirmadienį sakė, kad pareigūnai aiškinasi, kiek aukų užkasta masinėje kapavietėje, surastoje apie 10 km į šiaurę nuo Mariupolio.

Pastarosiomis dienomis paskelbtose palydovinėse nuotraukose matyti, kaip teigiama, kitos masinės kapavietės.

Pasak V. Boičenkos, rusai prie Mariupolio palaidojo šimtus civilių.

06:55 JK sumažino tarifus visoms prekėms iš Ukrainos

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė paskelbė, kad sumažino muitų tarifus visoms prekėms iš Ukrainos ir uždraudė į Rusiją eksportuoti produktus ir technologijas, kurios gali būti naudojamos represijoms prieš ukrainiečius.

Tarifai sumažinti reaguojant į tiesioginį Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio prašymą paremti Ukrainos ekonomiką, sakoma Jungtinės Karalystės tarptautinės prekybos sekretorės Anne-Marie Trevelyan pareiškime.

06:41 S. Lavrovas: NATO iš esmės dalyvauja kare su Rusija

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Vakarų ginkluotės tiekimas Ukrainai reiškia, jog NATO aljansas „iš esmės dalyvauja kare su Rusija“.

Pirmadienį transliuotame interviu jis sakė, kad „šie ginklai bus teisėtas taikinys Rusijos kariuomenei, veikiančiai specialiosios operacijos kontekste“.

Jis taip pat perspėjo, kad Trečiojo pasaulinio karo pavojus „yra rimtas“, ir sukritikavo Kyjivo požiūrį į įstrigusias taikos derybas. Plačiau skaitykite čia.

06:40 Vokietijoje bus tariamasi dėl tolesnio ginklų tiekimo Ukrainai 

Jungtinių Valstijų kvietimu antradienį Vokietijoje vyks 40 šalių, tarp jų ir Lietuvos, aukšto lygio susitikimas saugumo klausimais, kuriame bus tariamasi dėl tolesnio ginklų tiekimo Ukrainai ir ilgalaikio šalies saugumo užtikrinimo pasibaigus karui.

Tarp pakviestųjų šalių yra ne tik JAV sąjungininkės Europoje, bet ir Australija bei Japonija, kurios baiminasi, kad Rusijos pergalė Ukrainoje taptų precedentu ir paskatintų Kinijos teritorines ambicijas.

Į svečių sąrašą taip pat įtrauktos Suomija ir Švedija – tradiciškai neutralios šalys, kurios po Rusijos invazijos į Ukrainą svarsto galimybę tapti NATO narėmis.

Susitikimas vyks JAV karinėje bazėje Ramšteine.

06:38 G. Landsbergis Indijoje aptars paramą Ukrainai, sankcijas Rusijai

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį susitiks su Indijos pareigūnais ir aptars paramą Kyjivui ir sankcijas Rusijai, daugiau nei du mėnesius tęsiančiai puolimą Ukrainoje.

Indijos vyriausybė atvirai nepasmerkė Kremliaus ir nepalaikė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos, smerkiančios Maskvos agresiją.

G. Landsbergis Naujajame Delyje susitiks su šalies ministru pirmininku Narendra Modi ir užsienio reikalų ministru Subrahmanyamu Jaishankaru.

Susitikimų metu bus taip pat bus aptariamos Lietuvos dvišalių santykių su Indija plėtros galimybės, Europos Sąjungos (ES) ir Indijos strateginė partnerystė bei bendradarbiavimo perspektyvos, saugumo situacija Europoje bei Indijos–Ramiojo vandenynų regione, pranešė ministerija.

 

 

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Europa – pirmą kartą nebe didžiausia rusiškos naftos pirkėja

Tanklaiviais plukdomas rekordiškai daug rusiškos naftos, o į Indiją ir Kiniją keliauja precedento neturintys...

Rinkos
2022.05.28
Tinkamiausiais kandidatais vadovauti LVAT pripažinti S. Žalimienė ir G. Kryževičius

Tinkamiausiais kandidatais į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) pirmininko pareigas...

Verslo aplinka
2022.05.28
Šiuo metu neveikia apie 35% Ukrainos ekonomikos

Rusija Ukrainoje sunaikino daugiau nei 25.000 km kelių, kelis šimtus tiltų ir 12 oro uostų. Taip pat...

Verslo aplinka
2022.05.28
Ispanija Latvijai siunčia raketų ir papildomų karių

Ispanija pasiųs raketų „žemė-oras“ bateriją ir apie 100 karių į NATO priešakinių pajėgų misiją Latvijoje,...

Verslo aplinka
2022.05.28
V. Putinas bando įtikinti Vokietijos ir Prancūzijos vadovus švelninti sankcijas

Rusijos autoritarinis vadovas Vladimiras Putinas Vakarų lyderius bando įtikinti švelninti ekonomines...

Verslo aplinka
2022.05.28
P. Porošenka turėjo atvykti į Vilnių, bet nebuvo išleistas iš Ukrainos

Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį pranešė, kad jam buvo neleista išvykti iš šalies,...

Verslo aplinka
2022.05.28
Individualiems namams – sustiprinta nuotekų kontrolė 1

Aplinkos ministerijos užsakymu kuriama speciali sistema, kuri kontroliuos individualiuose namuose gyvenančių...

Verslo aplinka
2022.05.28
A. Merkelis. Pinigų plovimo prevencijos auditas: kaip naštą paversti galimybėmis

Lietuvoje „fintech“ įmonių skaičius artėja prie 300, ir toms, kurios turi finansų įstaigos licenciją, svarbu...

Nuomonės
2022.05.28
J. Neliupšienė: investuotojai teiraujasi, kada Lietuvoje prasidės karas 7

Investuotojai dabar visai kitaip vertina ir mato mūsų regioną, jie teiraujasi, kada Lietuvoje prasidės karas,...

Verslo aplinka
2022.05.28
Lietuvos stačiatikių bažnyčia prašo suteikti jai savarankiškos Bažnyčios statusą 2

Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus kreipėsi į Maskvos patriarchatą su prašymu suteikti Lietuvos...

Verslo aplinka
2022.05.28
Infografika: Rusija sparčiai „dovanoja“ ginkluotę Ukrainos pajėgoms Premium

Nuo invazijos pradžios vasario pabaigoje Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavyko ne tik sunaikinti...

Verslo aplinka
2022.05.28
Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka nutraukia ryšius su Rusija

Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka penktadienį pareiškė nutraukianti ryšius su Rusija dėl...

Verslo aplinka
2022.05.28
Vienas pagrindinių Kremliaus ruporų vis dar Briuselyje – ciniškai giriasi ryšiais su ES pareigūnais Premium

Vladimiras Čižovas, Rusijos ambasadorius prie Europos Sąjungos (ES), po Rusijos pradėto karo Ukrainoje ir...

Verslo aplinka
2022.05.28
O. Scholzas Vokietijos verslui su Kinija pataria elgtis atsargiau

Šalies įmonės turėtų dėti daugiau pastangų, kad diversifikuotų savo tiekimo grandines ir eksporto rinkas,...

Verslo aplinka
2022.05.28
Lietuvoje – rekordinis pasitikėjimas kariuomene

Tęsiantis Rusijos karui prieš Ukrainą, iki 68% išaugo pasitikėjimas kariuomene, rodo šeštadienį „Lietuvos...

Verslo aplinka
2022.05.28
TBT prokuroras ragina Rusiją bendradarbiauti tiriant karo nusikaltimus Ukrainoje

Rusija turėtų bendradarbiauti su Tarptautiniu Baudžiamuoju Teismu (TBT) tiriant įtariamus karo nusikaltimus,...

Verslo aplinka
2022.05.28
Rusija gali organizuoti Niurnbergą 2.0

Rusija propagandos bei invazijos pateisinimo tikslais gali organizuoti parodomąjį karo teismą sulaikytiems...

Verslo aplinka
2022.05.28
LVŽS išsirinko kandidatus į merus, A. Verygą siunčia į Kauną

Parlamentinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Taryba penktadienio vakarą patvirtino 24...

Verslo aplinka
2022.05.28
G. Nausėdą teigiamai vertina 60,3% gyventojų, reitinguose kyla A. Anušauskas

Naujausioje reitingų lentelėje į viršų šoko prezidento Gitano Nausėdos populiarumas – jį teigiamai vertina...

Verslo aplinka
2022.05.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku