Mariupolio gynėjai kalba apie pasiruošimą paskutiniam mūšiui, Ukraina prognozuoja intensyvias kovas rytuose artimiausiu metu

Publikuota: 2022-04-11
Atnaujinta 2022-04-11 22:04
  • Mariupolio gynėjai baigiantis amunicijai ruošiasi „paskutiniam mūšiui“.
  • Pasaulio bankas prognozuoja, jog Ukrainos ekonomika šiemet susitrauks 45%, Rusijos – 11%.
  • JT duomenimis, nuo karo pradžios iš Ukrainos pasitraukė per 4,5 mln. gyventojų.
  • Anot Ukrainos ginkluotųjų pajėgų, apsiaustame Mariupolyje rusai toliau šturmuoja rajonus, kuriuose yra „Azovstal“ gamykla ir jūrų uostas.

Sekmadienio įvykių suvestinę rasite čia

Pirmadienio įvykių suvestinę pildyti baigiame. Kviečiame sekti įvykius Ukrainoje kartu rytoj nuo 6 val. 30 min. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

22:00 Prancūzija išsiunčia dar 6 Rusijos diplomatus

Prancūzija pirmadienį paskelbė išsiunčianti namo dar 6 Rusijos diplomatijos darbuotojus, kuriuos apkaltino veikiant prieš šalies interesus.

Tokio žingsnio imtasi atlikus išsamų tyrimą. „Šeši Rusijos agentai, veikę po diplomatinės apsaugos priedanga ir kurių veiksmai buvo priešingi mūsų nacionaliniams interesams, buvo paskelbti persona non grata“, – Prancūzijos užsienio reikalų ministeriją cituoja „Reuters“.

Praėjusią savaitę Prancūzija jau išsiuntė namo 35 Rusijos diplomatus.

21:50 Ukrainos generalinė prokuratūra: per karą žuvo 183 vaikai, dar 342 buvo sužeisti

Ukrainoje nuo Rusijos invazijos pradžios jau žuvo 183 vaikai, o dar 342 buvo sužeisti, paskelbė šalies Generalinė prokuratūra, remdamasi prokurorų pradėtų tyrimų medžiaga.

„Iki balandžio 11 dienos, remiantis oficialia prokurorų surinkta medžiaga, daugiau nei 525 vaikai nukentėjo per ginkluotą Rusijos federacijos invaziją į mūsų šalį. 183 vaikai žuvo, dar 342 buvo sužeisti. Tai nėra galutiniai skaičiai, šiuo metu vyksta tyrimai aktyvių karo veiksmų fone laikinai okupuotose ir išlaisvintose teritorijose“, – prokuratūros išplatiną pranešimą cituoja CNN.

21:24 Maskvoje sulaikytas Rusijos opozicijos veikėjas V. Kara-Murza

Vladimiras Kara-Murza pirmadienį buvo sulaikytas prie savo buto Maskvoje, pranešė kitas opozicijos aktyvistas Ilja Jašinas.

„Kol kas neaišku už ką“, – savo tviterio paskyroje skalbė I. Jašinas.

Opozicionieriaus sulaikymą valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ patvirtino pastarojo advokatas Vadimas Prochorovas.

CNN+ eteryje pirmadienį pasirodė interviu su V. Kara-Murza, kuriame jis pasmerkė V. Putino „agresiją“ Ukrainoje ir teigė, kad Ukraina bus V. Putino režimo galas.

V. Kara-Murza anksčiau du kartus buvo apnuodytas, o pats vyras mano, kad tai buvo atlikta Kremliaus nurodymu.

20:51 Austrijos kancleris po susitikimo su V. Putinu: nesu nusiteikęs optimistiškai

Austrijos kancleris Karlas Nehammeris pirmadienį po susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu teigė, kad nėra nusiteikęs optimistiškai, rašo CNN.

„Šiuo metu nesu nusiteikęs itin optimistiškai po mūsų pokalbio su V. Putinu. Puolimas ruošiamas labai ryžtingai“, – kalbėdamas apie laukiantį mūšį dėl Ukrainos rytų sakė kancleris.

Išsamiau apie tai skaitykite čia.

20:29 G. Nausėda: Baltarusijai turi būti įvedamos tokios pačios sankcijos kaip Rusijai

Sankcijos Baltarusijai turi būti lygiai tokios pačios, kokios yra taikomos Ukrainą užpuolusiai Rusijai, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Turime įvesti lygiai tokias pačias sankcijas, kokios taikomos Rusijai“, – interviu televizijai CNN pirmadienį sakė šalies vadovas.

Pasak jo, Minsko režimas „kolaboruoja su Rusija“, todėl taip pat yra atsakingas už karą Ukrainoje.

„Baltarusija yra šalis, kuri per pastaruosius metus prarado savo nepriklausomybės likučius“, – teigė G. Nausėda, akcentuojamas Minsko ir Maskvos suartėjimą.

Reaguojant į Kremliaus invaziją į Ukrainą, Vakarų šalys Rusijai įvedė penkis sankcijų paketus, apimančius prekybos, bankų sektorius. Dalis juose numatytų ribojimų taikomi ir Baltarusijai.

20:19 Varšuva perleido Rusijos diplomatijos pastatą Varšuvoje Ukrainos kontrolei

Lenkijos sostinės meras pirmadienį perėmė „šnipų lizdu“ vadinamo buvusio Rusijos diplomatinio pastato kontrolę ir perdavė jį naudotis Ukrainai.

„Džiaugiuosi, kad taip simboliškai galime parodyti, kad Varšuva padeda mūsų draugams ukrainiečiams“, – žurnalistams sakė Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis.

„Susigrąžinome vadinamąjį „šnipų lizdą“ ir norime jį perduoti mūsų svečiams ukrainiečiams“, – pridūrė jis, pavartodamas lenkų šiam pastatui duotą pavadinimą „Szpiegowo“. 

Į patalpas meras užėjo drauge su antstoliu ir Ukrainos ambasadoriumi Lenkijoje. Vietoje buvęs Rusijos diplomatas pareiškė protestą dėl šio žingsnio. Išsamiau apie tai rašoma čia.

19:51 Indijos premjeras ragina V. Putiną ir V. Zelenskį susitikti gyvai

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi nuotoliniu būdu kalbėdamas su JAV prezidentu Joe Bidenu pirmadienį pareiškė, kad jau keletą kartų kreipėsi į Rusijos ir Ukrainos lyderius, siūlydamas jiems susitikti gyvai.

„Tikimės, kad vykstančios diskusijos tarp Rusijos ir Ukrainos atves prie taikos. Taip pat pabrėžėme civilių apsaugą Ukrainoje bei būtinybę suteikti prieigą prie humanitarinių išteklių ir pagalbos“, – sakė N. Modi.

19:22 Švedijos valdantieji pradeda partines diskusijas dėl narystės NATO

Švedijos vyriausybės valdančioji partija pirmadienį pradėjo vidaus diskusiją, ar šalis turėtų prašyti narystės NATO.

Nors dar prieš kelis mėnesius toks svarstymas būtų neįsivaizduojamas, padėtį keičia dėl Rusijos invazijos į Ukrainą auganti visuomenės parama narystei gynybiniame Aljanse. 

Ministrės pirmininkės Magdalenos Andersson vadovaujami centro kairieji socialdemokratai istoriškai priešinosi narystei šiame gynybiniame aljanse, bet ilgiau kaip šešias savaites trunkantis Rusijos karas Ukrainoje privertė atnaujinti diskusijas šiuo klausimu.

Socialdemokratų partijos diskusijos, kuriose galės dalyvauti visi partijos nariai, bus „platesnio masto diskusijos nei tiesiog stojimo ar nestojimo į NATO“ klausimas, sakė socialdemokratų generalinis sekretorius Tobiasas Baudinas. 

„Dialogas dėl saugumo politikos“ iki vasaros turi būti baigtas, sakė jis.

19:02 Ukrainos kariuomenės vadas: pajėgos tebegina Mariupolio uostą

Ukrainiečių pajėgos vis dar priešinasi Rusijos kariuomenės daliniams puolamoje Mariupolio uosto teritorijoje, paskelbė šalies kariuomenės vadas, generolas Valerijus Zalužinas savo įraše socialiniame tinkle „Facebook“.

„Ryšys su kariuomenės daliniais ir gynybos pajėgomis, herojiškai ginančiomis miestą, yra išlaikomas ir yra stabilus“, – teigė V. Zalužinas.

„Darome viską, kas įmanoma ir neįmanoma, kad pasiektume pergalę ir išsaugotume karių ir civilių gyvybes“, – skelbiama pranešime.

18:49 Šimtai protestuotojų prie Vokietijos ambasados ragino Berlyną atsibusti dėl karo Ukrainoje

Keli šimtai žmonių pirmadienio vakarą prie Vokietijos ambasados Vilniuje paragino Berlyną „atsibusti“ – atsisakyti rusiškų energijos išteklių ir tiekti daugiau ginklų Rusijos užpultai Ukrainai.

Simbolinėje akcijoje protestuotojai leido žadintuvų melodijas per mobiliuosius telefonus, pranešė vietoje esantis BNS žurnalistas.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

18:23 G. Landsbergis: energetines sankcijas Rusijai ES turi patvirtinti skubiai

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Europos Sąjungos (ES) šalims diskutuojant dėl tolesnių sankcijų prieš Rusiją, kritiškai svarbus greitis.

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, ES Užsienio reikalų taryba pirmadienį Liuksemburge diskusijose dėl tolesnio atsako į Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą patvirtino pagrindą „politiniam pritarimui dėl šeštojo sankcijų paketo Rusijai, kuris apimtų naftą“.

Išsamiau apie tai galima perskaityti čia.

18:11 Italija areštavo Rusijos F1 lenktynininko ir jo tėvo vilą

Italijos tarnybos pirmadienį pranešė areštavusios 100 mln. Eur vertės vilą Sardinijoje, siejamą su Rusijos lenktynininku Nikita Mazepinu ir jo tėvu oligarchu Dmitrijumi.

Finansų policija išdavė orderį areštuoti vilą „Rocky Ram“ Porto Červe – įspūdingame Smaragdinės pakrantės kurorte salos šiaurės rytinėje dalyje, sakoma vienas vyriausybės pareigūnas.

23 metų Nikita Mazepinas praeitą mėnesį buvo pašalintas iš „Formulės 1“ komandos „Haas“ dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.

Dar po kelių dienų jis buvo įtrauktas į Europos Sąjungos sankcijų Rusijai sąrašus. Sankcijos taip pat buvo įvestos lenktynininko tėvui Dmitrijui Mazepinui, chemijos pramonės milžinės „Uralchim“ savininkui ir generaliniam direktoriui.

18:05 Austrijos kanclerio susitikimas baigėsi

Maskvoje vykęs Austrijos kanclerio Karlo Nehammerio ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimas baigėsi, trukęs maždaug 75 minutes, skelbia CNN.

Tai buvo pirmas kartas, kai Europos Sąjungos šalies lyderis asmeniškai susitiko su V. Putino nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios vasario 24 dieną.

17:51 Separatistai skelbiasi perėmę Mariupolio uosto kontrolę

18:19 Patikslintas pranešimas, separatistai skelbiasi perėmę tik uosto kontrolę.

Prorusiškų Donbaso separatistų lyderis pirmadienį paskelbė, kad jų pajėgos perėmė Ukrainos pietrytinio Mariupolio uosto kontrolę, pranešė Rusijos naujienų agentūros.

„Kalbant apie Mariupolio uostą, jis jau yra mūsų kontroliuojamas“, – valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ citavo Donecko separatistų „liaudies respublikos“ lyderį Denisą Pušiliną.

Nepriklausomai informacijos patikrinti kol kas neįmanoma.

17:44 ES diskutuoja dėl 6-ojo sankcijų paketo Rusijai

Pasibaisėję Rusijos karių veiksmais Ukrainoje Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį pradėjo diskusijas dėl šešto sankcijų paketo, bet surasti konsensusą darosi vis sunkiau.

„Diskutuoti apie Ukrainą neabejotinai reiškia diskutuoti apie mūsų sankcijų veiksmingumą“, – Liuksemburge žurnalistams sakė bloko užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis, atvykęs į užsienio reikalų ministrų susitikimą.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

17:29 92 žmonės, iš kurių 19 – vaikai, tebėra hospitalizuoti po smūgio Kramatorsko traukinių stočiai

Rusijai penktadienį kasetinėmis bombomis smogus Kramatorsko traukinių stočiai, kur daugybė žmonių bandė evakuotis iš karo niokojimų aplinkinių regionų, žuvo 57 žmonės, rašo BBC.

Dniprotpetrovsko regiono gubernatorius Valentynas Reznyčenko pirmadienį pranešė, kad po atakos ligoninėje tebėra gydomi 92 žmonės, iš kurių 19 – vaikai.

17:12 Trys ES valstybės skirs 2,5 mln. Eur TBT

Trys Europos Sąjungos šalys pirmadienį pranešė, kad skirs apie 2,5 mln. Eur Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui (TBT), tiriančiam įtariamus karo nusikaltimus Ukrainoje.

Vokietijos, Nyderlandų ir Švedijos užsienio reikalų ministrai apie skiriamą finansavimą pranešė po jų ir kitų ES šalių diplomatijos vadovų susitikimo su TBT vyriausiuoju prokuroru Karimu Khanu.

Kovo pradžioje, praėjus savaitei nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios,  K. Khanas pranešė, jog jo institucija pradėjo tyrimus dėl įtariamų karo nusikaltimų Ukrainoje.

Plačiau apie tai rašoma čia.

16:56 Ukraina: Rusijos puolimas rytuose greitai prasidės

Ukraina prognozuoja, kad Rusija „greitai“ pradės puolimą šalies rytuose, pirmadienį per spaudos konferenciją sakė Gynybos ministerijos atstovas Oleksandras Motuzianykas.

„Priešas jau beveik baigė pasiruošimus puolimui rytuose, ataka greitai prasidės, – pažymėjo jis. – Tiksliai nežinome kada, bet pasiruošimai beveik baigti.“

„Prognozuojame, kad artimiausioje ateityje tose teritorijose vyks intensyvios kautynės, – kalbėjo O. Motuzianykas. – Negalime tiksliai nuspėti, kada tai įvyks – tai Vakarų žvalgybos šaltiniai.“

„Ukrainos kariuomenė pasiruošusi“, – teigė jis.

16:51 Pusei Ukrainos teritorijos reikės išminuotojų pagalbos

Pusei Ukrainos teritorijos bus reikalinga išminuotojų pagalba, pranešė Valstybinė pagalbos tarnyba.

Olegas Bondaras, tarnybos atstovas, teigė, kad 300.000 kv. kilometrų teritorijos yra reikalingi kruopštūs išminavimo darbai, o ypatingai daug darbo reikės iš priešo atkovotų teritorijų išvalymui, rašo BBC.

16:41 Kelios dešimtys žmonių Vilniuje mitingavo prieš karą Ukrainoje

Kelios dešimtys žmonių Vilniuje, Katedros aikštėje, susirinko į mitingą prieš Rusijos sukeltą karą Ukrainoje.

Mitingus planuojama šioje vietoje rengti kiekvieną pirmadienį. „Kai ukrainiečiai mato, kad įvairiose šalyse susirenka žmonės, jie jaučia tą paramą, o tai yra labai svarbu. Žodis yra nepaprastai stiprus“, – teigė akcijos iniciatorius aktorius, publicistas Arkadijus Vinokuras.

Pasak jo, Vakarų šalys „neturi teisės pavargti“, nes Ukraina „kraujuoja tikrąja to žodžio prasme“.

„Kalbėjimas apie nuovargį būtų gėdingas“, – sakė aktorius.

16:34 Vokiečių „Rheinmetall“ ruošia 50-ies tankų siuntą Ukrainai

Vokietijoje įsikūrusi karinės technikos gamintoja „Rheinmetall“ ketina į Ukrainą nusiųsti 50 naudotų „Leopard 1“ tankų, pranešė vokiečių laikraštis „Handelsblatt“.

Bendrovės direktorius Arminas Pappergeris teigė, kad pirmieji tankai galėtų būti paruošti per šešių savaičių laikotarpį, o kiti pristatyti per trijų mėnesių terminą su „Rheinmetall Italia“ padalinio pagalba.

Sandoriui patvirtinimo dar reikia sulaukti iš Vokietijos vyriausybės. Išsamiau apie tai rašoma čia.

16:24 Prancūzijos ekspertai atvyko į Ukrainą tirti Rusijos karo nusikaltimų

Prancūzijos policijos pareigūnai pirmadienį atvyko į Ukrainą padėti tirti įtariamus Rusijos karo nusikaltimus, aplink Kyjivą esančiuose miestuose po rusų pajėgų išvedimo likus šimtams civilių lavonų, pranešė Prancūzijos ambasadorius Ukrainoje. 

„Didžiuojamės galėdami Lvive pasveikinti techninių ir mokslinių žandarmerijos darbuotojų komandą, kuri atvyko padėti savo kolegoms tirti karo nusikaltimus, įvykdytus netoli Kijevo“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Prancūzijos ambasadorius Ukrainoje Etienne'as de Poncins'as. 

„Prancūzija yra pirmoji, kuri suteiks tokią pagalbą. Darbą jie pradės jau rytoj“, – nurodė jis.

16:02 Rusija nestabdys karinių veiksmų prieš taikos derybas

Rusija neketina stabdyti karinių veiksmų artėjant naujam taikos derybų raundui tarp Maskvos ir Kyjivo, interviu valstybinės televizijos metu pareiškė Rusijos Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Anot jo, Rusija neva buvo sustabdžiusi karinius veiksmus pirmųjų derybų metu, tačiau apkaltino Ukrainą nesilaikius ugnies nutraukimo ir teigė, kad būsimų pokalbių metu kariniai veiksmai nebus stabdomi, S. Lavrovą citavo „Reuters“.

15:57 Kroatija išsiunčia 24 Rusijos diplomatus

Kroatijos Užsienio reikalų ministerija pirmadienį pranešė, kad išsiunčia namo 24 Rusijos diplomatus dėl šios šalies karo veiksmų prieš Ukrainą.

Kroatija iškvietė Rusijos ambasadorių dėl „brutalios agresijos Ukrainos atžvilgiu ir daugybės karo nusikaltimų, padarytų ten“, rašo „The Guardian“.

15:51 JT: iš Ukrainos per parą pabėgo dar 45.000 žmonių

Iš Ukrainos per praėjusią parą pabėgo beveik 45.000 žmonių, bet daug kitų ukrainiečių yra įstrigę savo regionuose ar bando išlaukti karo pabaigos, pirmadienį paskelbė Jungtinės Tautos.

JT vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuras (UNHCR) pranešė, kad nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios – vasario 24-osios – iš šalies pabėgo 4.547.735 ukrainiečiai. Nuo sekmadienio šis skaičius padidėjo 44.781.

Apie 90% iš Ukrainos išvykusių pabėgėlių yra moterys ir vaikai. Karinei tarnybai tinkamiems 18–60 metų amžiaus vyrams negalima išvykti iš šalies.

15:44 I. Šimonytė lankosi Ukrainoje

Premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį apsilankė Ukrainoje.

Ministrė pirmininkė tviteryje paskelbė nuotraukas iš Kyjivo prieigose esančios Borodiankos – miestelio, iš kurio buvo išstumtos Rusijos pajėgos.

„Šiandien mano vizitas prasidėjo Borodiankoje. Jokie žodžiai negali apibūdinti to, ką aš pamačiau ir patyriau čia“, – teigė I. Šimonytė. Plačiau apie premjerės vizitą galima perskaityti čia.

15:35 Austrijos kancleris vyksta į Maskvą

Austrijos kanclerio Karlo Nehammerio vizito į Maskvą metu pirmadienį bus siekiama sušvelninti „humanitarinį pragarą Ukrainoje“, ypač prašoma suformuoti „humanitarinius koridorius“, pranešė šalies užsienio reikalų ministras.

K. Nehammeris turėtų susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Tai bus pirmasis vieno iš Europos lyderių susitikimas su Rusijos prezidentu nuo Maskvos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną.

Nors tai „nėra kelionė su ES mandatu“, K. Nehammeris iš anksto apie ją informavo ES lyderius, žurnalistams Liuksemburge sakė Austrijos užsienio reikalų ministras Alexander'as Schallenbergas. 

Pasak jo, K. Nehammerio nuomone,  bandant palengvinti žiaurias ukrainiečių gyvenimo sąlygas, būtina „išbandyti visas galimybes“.

15:22 Žuvo devintas aukšto rango Rusijos karininkas

Nuo karo pradžios Rusijos pajėgos neteko jau devynių aukšto rango karininkų per susirėmimus Ukrainoje.

BBC praneša apie pulkininko Aleksandro Bespalovo, vadovavusio 59-am gvardijos tankų pulkui, žūtį. Skelbiama, kad A. Bespalovas buvo palaidotas penktadienį Ozersko mieste.

15:11 Airija ragina ES svarstyti sankcijas Rusijos naftos sektoriui

Airijos užsienio reikalų ministras Simonas Coveney ragina Europos Sąjungą svarstyti sankcijas Rusijos naftos pramonei, bet įspėja, kad 27 valstybių blokui svarbiausia išlikti vieningam.

Kelios ES šalys yra priklausomos nuo rusiškos naftos ir gamtinių dujų importo. Po didelių debatų blokas praėjusią savaitę sutiko palaipsniui suvaržyti anglių importą iš Rusijos dėl jos karo Ukrainoje.

„Mums reikia dėl sankcijų laikytis maksimalistinio metodo ir pasiūlyti griežčiausias įmanomas priemones, atgrasančias nuo šio karo tęsimo ir brutalumo“, – sakė S. Coveney.

ES užsienio reikalų ministrams pirmadienį susirinkus Liuksemburge, S. Coveney sakė, kad „tai, mūsų nuomone, turi apimti naftą“.

„Žinome, kad tai kai kurioms šalims narėms labai sunku, ir turime išlaikyti vieningą poziciją visoje ES“, – pabrėžė jis.

14:57 Rusijoje – pirmasis nemokumas nuo karo pradžios

Rusijos vyriausybės kontroliuojama geležinkelių bendrovė „Russian Railways“ neįvykdė įsipareigojimų obligacijų emisijos Šveicarijos frankais turėtojams.

Taip pirmadienį nusprendė Tarptautinės apsikeitimo sandorių ir išvestinių finansinių priemonių asociacijos komitetas (EMEA Credit Derivatives Determinations Committee), atsakingas už skolos priemones, į kurį patenka ir atstovai iš didžiausių investicinių bankų.

Tai yra pirmoji rusiško emitento obligacijų emisija nuo karo Ukrainoje pradžios, dėl kurios yra oficialiai pripažintas nemokumo atvejis (in default). Daugiau apie tai rašoma čia.

14:34 Sekmadienį sunaikintas Dnipropetrovsko oro uostas

Kaip pranešė apskrities gubernatorius Valnetynas Razničenko, sekmadienį Rusijos pajėgos raketomis smogė ir sunaikino Dnipropetrovsko oro uostą. Apie tai jis pranešė savo „Telegram“ paskyroje.

Rusija taip pat pranešė per ataką sunaikinusi S-300 oro gynybos sistemų, tačiau šios informacijos patvirtinti neįmanoma, rašo BBC.

14:18 A. Anušauskas: siekiame, kad NATO priešakinių pajėgų batalionai taptų brigadomis

Lietuva ir kitos rytinės NATO šalys siekia, kad NATO priešakinių pajėgų batalionai taptų brigadomis, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Lietuva kartu su kitomis NATO rytinio pakraščio valstybėmis siekia, kad NATO priešakinių pajėgų batalionų kovinės grupės būtų sustiprintos iki priešakinių brigadų“, – po susitikimo su Vokietijos gynybos ministerijos parlamentiniu valstybės sekretoriumi Thomasu Hitschleriu pažymėjo ministras.

Paprastai bataliono dydžio vienetą sudaro apie 1.000 karių, o brigada susideda iš 3.000-5.000 karių.

Plačiau apie tai rašoma čia.

14:14 Lietuvoje jau įsidarbino 4.400 karo pabėgėlių iš Ukrainos

Lietuvoje jau įsidarbino 4.400 karo pabėgėlių iš Ukrainos, pirmadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

Užimtumo tarnyboje šiuo metu registruoti beveik 7.700 ukrainiečių.

Naujausiais Užimtumo tarnybos duomenimis, per ją jau įsidarbino beveik 3.000 ukrainiečių. Dar daugiau kaip 1.400 įsidarbino savarankiškai.

14:10 Mariupolio gynėjai ruošiasi „paskutiniam mūšiui“

Ukrainos pajėgos ruošiasi „paskutiniam mūšiui“ už pietinį Mariupolio uostamiestį, kurį nuo karo pradžios yra apsiautusios Rusijos pajėgos, pirmadienį paskelbė miestą ginantys jūrų pėstininkai.

„Šiandien tikriausiai bus paskutinis mūšis, nes baigiasi amunicija“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 36-oji jūrų pėstininkų brigada.

„Kai kurių iš mūsų laukia mirtis, likusiųjų – nelaisvė“, – nurodė brigada, pridūrusi, kad Rusijos kariuomenė ją „nustūmė atgal“ ir „apsupo“.

Brigada informavo, kad apie pusė jos karių yra sužeisti. „Daugybė sužeistųjų sudaro beveik pusę mūsų brigados. Kurių galūnės nenuplėštos, grįžta į mūšį“, – rašo jūrų pėstininkai.

„Visi pėstininkai žuvo, ir dabar susišaudymuose dalyvauja artileristai, priešlėktuvinių pabūklų ir radijo operatoriai, vairuotojai ir virėjai. Netgi orkestras“, – pridūrė jis.

14:05 V. Zelenskis: Mariupolyje tikriausiai žuvo dešimtys tūkstančių žmonių

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, prašydamas Pietų Korėjos parlamentarų karinės pagalbos, pirmadienį pareiškė manąs, kad Mariupolyje žuvo „dešimtys tūkstančių“ žmonių.

Kreipdamasis vaizdo ryšiu į Pietų Korėjos Nacionalinę Asamblėją, V. Zelenskis teigė, kad Rusija „visiškai sunaikino“ šį apsiaustą pietrytinį uostamiestį.

„Rusai visiškai sunaikino Mariupolį ir pavertė jį pelenais. Tikriausiai žuvo dešimtys tūkstančių Mariupolio gyventojų“, – sakė jis Pietų Korėjos įstatymų leidėjams.

„Tačiau Rusijai Mariupolis yra tik pavyzdys. Ponios ir ponai, XX amžiuje matėme daug panašaus naikinimo“, – pridūrė jis.

13:29 „Ericsson“ neribotam laikui stabdo veiklą Rusijoje

Švedijos telekomunikacijų įrangos gamintoja „Ericsson“ pirmadienį pranešė, kad dėl karo Ukrainoje artimiausioje ateityje neribotam laikui nutrauks bet kokią veiklą Rusijoje.

Telekomunikacijų milžinė jau vasario pabaigoje skelbė, kad po Maskvos invazijos į Ukrainą sustabdys bet kokios savo produkcijos tiekimą Rusijai.

„Atsižvelgdama į pastarojo meto įvykius ir Europos Sąjungos sankcijas, bendrovė dabar neribotam laikui įšaldys santykius su klientais Rusijoje“, – teigiama „Ericsson“ balandžio 11-ąją paskelbtame pranešime.

Bendrovė pridūrė, jog jos darbuotojai Rusijoje bus išleisti apmokamų atostogų.

13:07 Iš Klaipėdos į Odesą iškeliavo humanitarinė pagalba

Iš Klaipėdos į Ukrainos miestą Odesą išvyko savivaldybės humanitarinė pagalba – transporto priemonės, prikrautos įvairios įrangos, įrankių, kitų daiktų ir maisto produktų, pranešė Klaipėdos savivaldybė.

„Klaipėdos miesto parama skirta Ukrainos miestui partneriui Odesai, tai – mūsų siunčiama žinia, kad šiuo ypač sunkiu metu esame drauge su savo draugais ir kuo galime stengiamės padėti odesiečiams. Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie prisidėjo prie šios humanitarinės pagalbos surinkimo“, – sakė miesto meras Vytautas Grubliauskas. 

13:04 Dėl embargo į Lietuvą neįleista 250 vilkikų 

Praėjusio penktadienio vakarą įsigaliojus penktajam Europos Sąjungos sankcijų Rusijai ir Baltarusijai paketui, į Lietuvą iki pirmadienio ryto neįleista apie 250 vilkikų iš Baltarusijos ir Rusijos Karaliaučiaus srities, BNS informavo Muitinės departamentas. 

Valstybinės sienos apsaugos tarnybos atstovo Roko Pukinsko teigimu, per savaitgalį muitininkams ir pasieniečiams pradėjus nebeįleisti vilkikų iš Baltarusijos pastebimas bendras jų srauto mažėjimas. Plačiau skaitykite čia

12:41 Ukrainos kariai Lietuvoje mokysis naudotis prieštankine ginkluote

Lietuvai atnaujinus karinius mokymus Ukrainos kariams didžiausias dėmesys bus skiriamas mokymams naudotis prieštankine ginkluote, sako Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

„Mes apmokysim su ta ginkluote, kurią patys turim, (naudosime) tą ginkluotę, kuria ir iki šiol mokinom. Apibendrinant, daugiausia mes treniruosim juos naudojantis prieštankine ginkluote“, – pirmadienį po jo ir krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko bendro susitikimo su prezidentu žurnalistams sakė V. Rupšys.

Lietuvos kariuomenės vadas teigė, jog mokymai prasidės artimiausiu metu, tačiau atvykstančių Ukrainos karių skaičius neskelbtinas. Plačiau – čia.

12:37 Rusijos bankas VTB prarado padalinio Europoje kontrolę

Rusijos grupė „nebekontroliuoja“ savo Vokietijoje įsikūrusios patronuojamosios įmonės „VTB Bank (Europe)“, kai jam dėl sankcijų buvo uždrausta naudotis balsavimo valdyboje teisėmis, sakoma finansų rinkų priežiūros institucijos „BaFin“ pranešime. Išsamiau skaitykite čia.

12:35 Seimo viešbutyje apgyvendintas 61 karo pabėgėlis

Seimo viešbutyje šiuo metu apgyvendintas 61 nuo karo Ukrainoje nukentėjęs asmuo, pirmadienį paskelbė parlamento Informacijos ir komunikacijos departamentas.

Nurodoma, kad ir viso priimta 15 šeimų su 23 vaikais. Jie apgyvendinti 16 Seimo viešbučio butų. Dar dviejuose atsilaisvinusiuose butuose nuo karo nukentėjusius asmenis numatoma apgyvendinti artimiausiu metu.

Pranešime nurodoma, kad gyventojus, prioritetą teikiant pažeidžiamiems asmenims, parinko visuomenininkai „Stiprūs kartu“.

12:33 Rusija pristabdo įstatymo dėl įmonių nacionalizavimo rengimą

Projekto „Dėl organizacijos išorės valdymo administravimo“ rengimas yra pristabdytas, nes užsienio įmonės planuoja atnaujinti veiklą Rusijoje, teigia „Izvestija“, remdamasi šaltiniais. Tačiau yra teigiančių, kad įstatymą delsiama priimti, baiminantis, jog įmones perėmę administratoriai nesugebės jų valdyti. Plačiau skaitykite čia

12:15 Sutarta dėl devynių humanitarinių koridorių

Ukrainos ir Rusijos pareigūnai susitarė dėl devynių humanitarinių koridorių atvėrimo šį pirmadienį.

Šiais maršrutais turėtų būti evakuojami žmonės iš Mariupolio ir kitų pietryčių miestų į Zaporižią, o iš kelių Luhansko srities miestų – į Bachmutą.

12:13  V. Zelenskis: naujam puolimui Rusija telkia dešimtis tūkstančių karių

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad Rusija telkia dešimtis tūkstančių karių kitam puolimui. Taip jis sakė kalbėdamas Pietų Korėjos įstatymų leidėjams. V. Zelenskis taip pat pažymėjo, kad Rusija nesustos, kol nebus priversta sustoti.

12:02 Ukraina skelbia sunaikinusi rusų amunicijos sandėlį

Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino Rusijos pajėgų amunicijos sandėlį Luhansko srityje, „Telegram“ kanale pranešė Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

11:16 Per savaitgalį Lietuvoje – tūkstantis naujų karo pabėgėlių

Per savaitgalį į Lietuvą atvyko tūkstantis naujų karo pabėgėlių iš Ukrainos, iš viso jų jau registruota 42.900, rodo pirmadienį Statistikos departamento skelbiami duomenys.

17.900 atvykusiųjų yra nepilnamečiai, iš jų beveik 4.800– dar nesulaukę šešerių. Taip pat Lietuvoje oficialiai registravosi beveik 1.900 65-erių ir vyresnių pabėgėlių iš Ukrainos.

11:13  Šeštame sankcijų Rusijai pakete – punktas dėl naftos

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikina diskusijas dėl šeštojo sankcijų paketo Rusijai. Tai jis sakė pirmadienį nuvykęs į Liuksemburgą, kur vyksta Europos Sąjungos šalių Užsienio reikalų taryba.

„Esu laimingas, kad pradedama dirbti su šeštuoju sankcijų paketu, kuriame yra punktas dėl naftos. Tai reiškia, kad kartu ieškome kompromiso ir tikiuosi, kad šįkart pavyks jį rasti“, – žurnalistams sakė G. Landsbergis.

„Geriausia nuvykti į Kyjivą, į Irpinę, į Bučą tam, kad pamatytume, kodėl reikalingos sankcijos“, – pridūrė jis.

11:11 Apšaudyta geležinkelio stotis Rytų Ukrainoje

Ukrainos rytuose esančią geležinkelio stotį apšaudė Rusijos pajėgos, pirmadienį pranešė Oleksandras Kamyšinas, Ukrainos valstybinės geležinkelių bendrovės vadovas, nenurodydamas konkrečios vietos.

„Jie ir toliau smogia, taikydamiesi į geležinkelių infrastruktūrą. Nei tarp civilių gyventojų, nei tarp geležinkelio darbuotojų aukų nėra“, – sakė Oleksandras Kamyšinas.

Jo teigimu, buvo apgadinti penki lokomotyvai, taip pat bėgiai ir elektros linijos.

11:01 N. Zelandija į Europą siunčia karinį transporto lėktuvą

Naujoji Zelandija trečiadienį dviem mėnesiams į Europą išsiųs lėktuvą C-130H „Hercules“ ir 58 specialistų komandą, sakoma pirmadienį paskelbtame Naujosios Zelandijos vyriausybės pareiškime.

Grupė keliaus po visą Europą, gabendama įrangą ir atsargas į Ukrainai skirtus paskirstymo centrus, tačiau į pačią šalį nevyks, sakoma pareiškime.

Naujoji Zelandija taip pat skiria 8,8 mln. USD tolesnei paramai, kad padėtų Ukrainai per Jungtinę Karalystę įsigyti įrangos savo kariuomenei, priduriama pareiškime.

10:52 Ukraina iki karo pabaigos užfiksavo grivinos kursą JAV dolerio atžvilgiu

Ukraina iki karo su Rusija pabaigos nustatė fiksuotą nacionalinės valiutos grivinos kursą JAV dolerio atžvilgiu – 29,25 grivinos už dolerį.

Nacionalinio banko pirmininko pavaduotojas Serhijus Mykolaičiukas pabrėžė, jog toks grivinos ir JAV dolerio santykis galios bent jau iki karo padėties atšaukimo.

Jo žodžiais, Ukrainos pergalės šiame kare atveju bus palaipsniui grįžtama prie plaukiojančio nacionalinės valiutos kurso mechanizmo.

10:38 „Societe Generale“ traukiasi iš Rusijos

Vienas didžiausių Prancūzijos bankų nutraukia savo veiklą Rusijoje.

„Societe Generale“ teigia, kad ne tik nutrauks bankininkystės ir investicinę veiklą, bet ir parduos visą turimą Rusijos banko „Rosbank“ akcijų paketą.

Pareiškime teigiama, kad pasitraukimas įvyks artimiausiomis savaitėmis, gavus reguliavimo institucijų leidimą. Plačiau skaitykite čia

10:27 Neigia, kad Ukrainoje sunaikinta S-300 sistema

Slovakijos premjeras Eduardas Hegeris sekmadienį vakare tviteryje paneigė Rusijos skelbiamą informaciją, kad Ukrainoje sunaikinta oro erdvės gynybos sistema S-300, kurią ukrainiečiams perdavė slovakai.

„Slovakija kategoriškai neigia Rusijos propagandą, kad S-300 gynybos sistema Ukrainoje buvo sunaikinta. Tai apgaulė. Oficialiai patvirtinta Ukrainos“, – rašė E. Hegeris.

Apie tai, kad slovakų perduota S-300 pasiekė Ukrainą, pranešta penktadienį. 

10:13 Metų infliacija Ukrainoje kovą išaugo iki 13,7 proc.

Metinė infliacija Ukrainoje kovą padidėjo iki 13,7% nuo 10,7% vasarį, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba.

Vartojimo prekės ir paslaugos šalyje vien tik praėjusį mėnesį pabrango 4,5% (ankstesnį mėnesį – 1,6%), o per pirmąjį šių metų ketvirtį – 7,6%.

Vartojimo kainos Ukrainoje 2021-aisiais augo dukart sparčiau nei 2020 metais – 10%.

10:12 Mykolajive atakuota Kataro įmonė

Sekmadienį vėlai vakare Rusija atakavo Mykolajivą. Visame mieste žmonės matė ryškų blyksnį, po kurio sekė galingas sprogimas.

Mykolajivo srities karinės administracijos vadovas Vitalijus Kimas naujame vaizdo įraše informavo, kad raketomis atakuota Kataro įmonė. „Aukų nebuvo, du angarai buvo tušti. Apsaugos darbuotojas sužeistas sudužusiu stiklu“, – sakė jis.

09:53 „Lietuvos geležinkeliai“ uždaro atstovybes Rusijoje ir Baltarusijoje

„Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) uždaro atstovybes Baltarusijos Respublikoje ir Rusijos Federacijoje. Tokį sprendimą patvirtino LTG valdyba, rašoma pirmadienį išplatintame pranešime. 

„Griežtai smerkiame Rusijos karą Ukrainoje, kiek galėdami ieškome būdų padėti už laisvę kovojantiems Ukrainos žmonėms. Atstovybės Baltarusijoje ir Rusijoje buvo skirtos bendradarbiauti ir ieškoti naujų ryšių su verslo partneriais šiose šalyse, tačiau jokių galimybių tokiems ryšiams nebeliko. Taigi atstovybių uždarymas yra būtinas žingsnis“, – sako Egidijus Lazauskas, LTG generalinis direktorius.

Plačiau skaitykite čia.

09:51 Prokuratūra: nuo invazijos pradžios žuvo 183 vaikai

Ukrainoje nuo Rusijos invazijos pradžios žuvo 183 vaikai, daugiau kaip 342 buvo sužeisti, pirmadienį informuoja šalies Generalinė prokuratūra.

JT sekmadienį skelbtais duomenimis, iš viso žuvę 1.793 civiliai gyventojai.

09:43 „Swedbank“ stabdo finansines operacijas su Rusija ir Baltarusija

Padalinius visose trijose Baltijos valstybėse turinti Švedijos finansų grupė „Swedbank“ pranešė stabdanti finansines operacijas su Rusija ir Baltarusija.

„Swedbank“ pranešime klientams teigiama, jog įeinantys mokėjimai iš Rusijos ir Baltarusijos bus galimi iki gegužės 6 dienos imtinai, tačiau išeinantys mokėjimai į šias valstybes gali būti siunčiami tik iki balandžio 20-osios. Plačiau skaitykite čia

09:35 JK įspėja, kad Rusija Mariupolyje gali naudoti fosforinius šaudmenis

Atnaujintoje žvalgybos informacijoje apie Ukrainą Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija įspėja, kad Rusijai Donecke jau panaudojus fosforo šaudmenis „atsirado tikimybė, kad ateityje, suintensyvėjus kovoms dėl miesto, jie gali būti panaudoti Mariupolyje“.

Joje taip pat teigiama, kad Donecko ir Luhansko regionuose tęsėsi Rusijos vykdomas apšaudymas, „Ukrainos pajėgos atrėmė keletą puolimų, kurių metu buvo sunaikinti Rusijos tankai, transporto priemonės ir artilerijos įranga“.

09:16 Toliau šturmuojami „Azovstal“ ir jūrų uosto rajonai 

Rusijos pajėgos gali vykdyti „provokacinius veiksmus“ Moldovos separatistiniame Padniestrės regione, siekdamos apkaltinti Ukrainą agresija prieš kaimyninę valstybę, teigiama pirmadienio ryto Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pranešime.  

Jame taip pat prognozuojama, kad Rusijos pajėgos ir toliau smogs transporto infrastruktūros objektams, kad sutrikdytų prekių srautą į šalį.

Pasak Ukrainos ginkluotųjų pajėgų, Rusijos pajėgos toliau vykdo dalinę Charkivo blokadą, kai kuriose miesto dalyse tęsiamas apšaudymas.

Apgultame Mariupolio uostamiestyje rusai toliau šturmuoja rajonus, kuriuose yra „Azovstal“, viena didžiausių geležies ir plieno gamyklų Ukrainoje, ir jūrų uostas.

Atskirame pranešime Ukrainos kariškiai teigia, kad nuo vasario 24 d. Rusijos pajėgos neteko apie 19.500 karių.

08:34 R. Kadyrovas sako, kad Kyjivas dar bus puolamas 

Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas pareiškė, kad Rusijos pajėgos puls ne tik Mariupolį, bet ir sostinę Kyjivą bei kitus Ukrainos miestus.

„Bus vykdomas puolimas ne tik Mariupolyje, bet ir kitose vietose, miestuose ir kaimuose“, – sakė R. Kadyrovas „Telegram“ kanale pirmadienį rytą paskelbtame vaizdo įraše.

„Pirmiausia visiškai išlaisvinsime Luhanską ir Donecką, o tada užimsime Kyjivą ir visus kitus miestus“, – kalbėjo R. Kadyrovas.

„Užtikrinu jus, nebus nė žingsnio atgal“, – sakė jis.

08:22 Austrijos kancleris Maskvoje susitiks su V. Putinu

 Austrijos kancleris Karlas Nehammeris pirmadienį Maskvoje susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, sekmadienį pranešė Viena.

Tai bus pirmasis vieno iš Europos lyderių susitikimas su Rusijos prezidentu nuo Maskvos invazijos į Ukrainą pradžios.

„Vizitas įvyks informavus Berlyną, Briuselį ir Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį“, siekiant paskatinti dialogą, teigė šeštadienį Ukrainoje viešėjusio K. Nehammerio atstovas spaudai.

K. Nehammeris pats ėmėsi iniciatyvos ir susitikimą suorganizavo būdamas Ukrainoje, norėdamas „padaryti viską, kad būtų pasiekta pažanga taikos link“, net jei tikimybė yra minimali, pažymėjo jis.

08:15 Lietuvos prokurorai planuoja vykti į Ukrainą tirti karo nusikaltimų 

Kovo pradžioje ikiteisminį tyrimą dėl karo nusikaltimų Ukrainoje pradėję Lietuvos prokurorai ruošiasi vykti į šią šalį ir padėti atlikti tyrimo veiksmus ten, pranešė naujienų portalas 15min.lt.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė portalui sakė, kad į Ukrainą Lietuvos pareigūnai vyktų kaip Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prokuratūrų jungtinės tyrimo grupės nariai.

Ši grupė kovo pabaigoje sudaryta karo nusikaltimams ir nusikaltimams žmoniškumui tirti.

07:38 Žuvusių per ataką Kramatorske padaugėjo iki 57  

Žuvusiųjų per penktadienio geležinkelio stoties Kramatorske ataką skaičius išaugo iki 57, sekmadienį vakare pranešė regiono gubernatorius Pavlo Kyrylenko.

Jo teigimu, sužeisti 109 žmonės. „Nesunkiai sužeistieji išleisti namo, sunkiai sužeistieji gabenami į saugius regionus ir jiems teikiama būtina pagalba“, – sakė P. Kyrylenko.

07:30 Iš Ukrainos pabėgo per 4,5 mln. gyventojų

Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro duomenimis, nuo vasario 24 d., kai prasidėjo Rusijos invazija, iš Ukrainos pasitraukė per 4,5 mln. žmonių, dauguma jų kirto kaimyninių šalių sienas.

Daugiausia pabėgėlių priėmė Lenkija – beveik 2,6 mln. Rumunija, Vengrija ir Moldova kartu priglaudė beveik 2 mln.

07:20 Vokietijoje vyko prorusiškos demonstracijos

Keliuose Vokietijos miestuose (Hanoveryje, Frankfurte, Liubeke, Štutgarte) sekmadienį rinkosi prorusiški demonstrantai. Jie ragino nutraukti tariamą netoleranciją rusakalbiams šalies gyventojams.

Naujienų agentūros AFP duomenimis, nuo karo pradžios policija užregistravo 383 antirusiškus ir 181 antiukrainietišką nusižengimus.

Hanoveryje, policijos duomenimis, susirinko apie 600 prorusiškai nusiteikusių žmonių, kuriuos lydėjo maždaug 400 automobilių kolona, pranešė policija. Šie protestuotojai buvo atskirti tvoromis nuo maždaug 3.500 paramą Ukrainai reiškusių žmonių. 

07:00 Rytas prasidėjo oro pavojaus sirenų kaukimu

Pirmadienį, maždaug 6 val., Ukrainoje, įskaitant Lvivo, Kyjivo, Dnipro ir Zaporižios sritis, kaukė oro pavojaus sirenos, pranešė vietos žiniasklaida, kurią cituoja BBC.

06:58 V. Zelenskis: Rusija turi pripažinti tiesą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienio vakarą apkaltino Rusiją bandant išvengti atsakomybės už karo nusikaltimus ir perspėjo, kad ateinanti savaitė bus itin svarbi.

„Kai žmonėms trūksta drąsos pripažinti savo klaidas, atsiprašyti, prisitaikyti prie realybės ir pasimokyti, jie virsta monstrais. O kai pasaulis tai ignoruoja, monstrai nusprendžia, kad būtent pasaulis turi prie jų prisitaikyti. Ukraina visa tai sustabdys“, – sakė V. Zelenskis.

„Ateis diena, kai jie turės viską pripažinti. Pripažinti tiesą“, – teigė jis.

„Kita savaitė bus ne mažiau svarbi nei ši, nei ankstesnės. Ji bus tokia pat įtempta ir dar labiau atsakinga. Rusija dar labiau bijos. Bijos pralaimėti. Bijos, kad teks pripažinti tiesą“, – kalbėjo prezidentas.

„Rusijos kariai pereis prie dar didesnių operacijų mūsų valstybės rytuose“, – sakė V. Zelenskis savo kreipimesi.

06:50 Pasaulio banko prognozė 

Pasaulio bankas prognozuoja, jog dėl karo Ukrainos ekonomika šiemet susitrauks 45%.

Tuo metu Rusijos ekonomika dėl taikomų sankcijų, anot Pasaulio banko, 2022-aisiais smuks daugiau kaip 11%. Plačiau skaitykite čia.

06:44 „Caritas“ vėl rinks paramą Ukrainos žmonėms, prasideda mitingų maratonas

Nuo pirmadienio iki trečiadienio „Lietuvos Caritas“ su septynių vyskupijų „Caritas“ centrais rinks humanitarinę pagalbą – maisto produktus ir kitus karo pabėgėliams iš Ukrainos reikalingus daiktus.

Prašoma aukoti elektronikos prietaisų (žibintuvėlių, išmaniųjų telefonų, išorinio maitinimo akumuliatorių, baterijų, elektrinių virdulių), pledų, miegmaišių, kilimėlių, termodrabužių, kojinių, patalynės, higienos priemonių, degtukų, pleistrų, tvarsčių.

Tuo tarpu aktorius, publicistas Arkadijus Vinokuras pradeda naują iniciatyvą Ukrainai palaikyti – pirmadienio mitingus Vilniuje.

„Šiuose mitinguose gyventojai, kultūrininkai, politikai turės galimybę pasisakyti, ukrainiečiai dalinsis savo patirtimis. Išgirsime naujausias žinias iš Ukrainos“, – teigė organizatorius.

06:40 ES ministrai tarsis dėl naujų sankcijų Rusijai

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį Liuksemburge su Europos Sąjungos (ES) šalių ministrais tarsis dėl naujų sankcijų Rusijai.

Bendrija diskutuoja apie šeštąjį sankcijų Rusijai paketą, Maskvai tęsiant invaziją Ukrainoje.

Praėjusią savaitę ES įvedė penktąjį sankcijų paketą, atsisakydama rusiškų anglių importo, tačiau griežtesnių sankcijų šalininkės, įskaitant Lietuvą, ragina Bendriją sutarti dėl rusiškos naftos ir dujų embargo.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Suomija ir Švedija oficialiai pateikė paraiškas įstoti į NATO 2

Suomija ir Švedija trečiadienį oficialiai pateikė narystės NATO prašymus. Taip pradėdamos, diplomatų teigimu,...

Ukrainoje laukiama pirmojo teismo dėl karo nusikaltimų per Rusijos invaziją

Ukrainos sostinėje trečiadienį prasidės pirmasis nuo Rusijos invazijos pradžios teismo procesas dėl karo...

Infliacija Jungtinėje Karalystėje pašoko į 40 metų nematytas aukštumas

Trečiadienį paskelbtais oficialiais duomenimis, balandį infliacija Jungtinėje Karalystėje (JK) šoktelėjo į 40...

Advokatų taryba: advokatai negali teikti paslaugų, kuriomis būtų bandoma apeiti sankcijas

Advokatai negali teikti paslaugų sankcionuotiems asmenims, o taip pat paslaugų, kuriomis būtų bandoma apeiti...

Antradienį – 191 naujas COVID-19 atvejis

Lietuvoje antradienį nustatytas 191 naujas COVID-19 atvejis, nei vienas žmogus nemirė, rodo Lietuvos...

„Litexpo“ nuostoliai pernai sumažėjo 34%

Lietuvos kongresų ir parodų centras „Litexpo“ praėjusiais metais patyrė 2,486 mln. Eur nuostolių – 34% mažiau...

Finansai
09:12
A. Bogdanovičius. Vyriausybės veikla atveriant duomenis – tikėjimas iš troškimo 2

Tikėjimas iš troškimo (angl. wishful thinking) – terminas, naudojamas apibūdinti situaciją, kai...

Nuomonės
08:57
„Transparency international“: dėl duomenų atvėrimo ir panaudojimo Lietuva užima paskutinę vietą ES 11

Lietuva yra tarp prasčiausiai viešajam interesui svarbius duomenis atveriančių ir panaudojančių Europos...

Rinkodara
07:32
Rusija traukiasi iš Baltijos jūros valstybių tarybos

Rusija antradienį pranešė, kad traukiasi iš Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT), regione tvyrant įtampai...

Latvijos maisto pramonė: vyriausybė neįsivaizduoja, kokia katastrofa artėja Premium 4

Latvijos maisto perdirbimo bendrovės ragina Latvijos vyriausybę skelbti ekstremaliąją padėtį sektoriuje,...

Pramonė
05:45
Naujasis „Ramirent“ padalinys – naujas standartas įrangos nuomos rinkoje Verslo tribūna

Vilniuje oficialiai duris atvėręs naujasis „Ramirent“ įrangos nuomos padalinys žymi ne tik bendrovės plėtrą,...

Ar atlaikytumėte kibernetinę ataką? Atsakyti padės simuliacija Verslo tribūna

Pandemijos ir ribojimų metai atnešė ne tik galimybes atlikti daugelį procesų nuotoliniu būdu, bet ir...

Prancūzija pažadėjo tiekti daugiau ginklų Ukrainai

Emmanuelis Macronas, Prancūzijos prezidentas, antradienį per pokalbį su Volodymyru Zelenskiu, kolega iš...

Verslo aplinka
2022.05.17
„Dizaino sparnai“ pradedantiesiems augins sparnus

Lietuvos kultūros tarybos (LKT) projektas „Dizaino sparnai“ pradedančiuosius kviečia teikti paraiškas...

Laisvalaikis
2022.05.17
JK ir ES vėl priartėjo prie prekybos karo slenksčio

Artimiausiomis savaitėmis Jungtinė Karalystė (JK) vienašališkai parengs naują prekybos su Šiaurės Airija po...

Verslo aplinka
2022.05.17
Europoje – pirmieji svarstymai dėl palūkanų kėlimo iškart 50 bazinių punktų

Klaasas Knotas, Nyderlandų centrinio banko vadovas, įsitikinęs, kad Europos centrinis bankas (ECB) turėtų...

Rinkos
2022.05.17
Suomija nemokės Rusijai už dujas rubliais

Suomijos valstybinė dujų bendrovė „Gasum“ atmeta Rusijos reikalavimą už jos eksportuojamas gamtines dujas...

Verslo aplinka
2022.05.17
Suomių parlamentas remia šalies narystę NATO

Didžioji dauguma Suomijos parlamento narių antradienį per balsavimą parėmė iniciatyvą teikti paraišką dėl...

Verslo aplinka
2022.05.17
Infografika: Ukrainos skelbiami rusų nuostoliai pranoksta viso Čekijos karinio personalo skaičių Premium

Ukrainos gynybos ministerija kasdien skelbia naujausius skaičius apie Rusijos kariuomenės patirtus nuostolius...

Verslo aplinka
2022.05.17
Pataisytas biudžetas: kyla NPD, didėja deficitas, keičiasi skolos rodiklis 11

Seimas pataisė 2022-ųjų biudžetą – dėl neapibrėžtų ekonominių perspektyvų teko didinti išlaidas, koreguoti...

Verslo aplinka
2022.05.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku