Ch. Michelis: Ukrainai paprašius narystės ES esama įvairių nuomonių

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis pirmadienį sakė, kad 27 Europos Sąjungos narės nesutaria dėl plėtros, Rusijos užpultai Ukrainai paprašius narystės.
Papildyta skyreliu Ukrainai stojant į ES turi vykti atitinkama procedūra.
Europos Sąjungoje yra įvairių nuomonių ir opių klausimų dėl plėtros, sakė Ch. Michelis.
Pasak jo, Kijevas turėtų pateikti oficialų prašymą dėl stojimo, o tada šalys narės turėtų prieiti prie vieningos pozicijos.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį paragino ES nedelsiant suteikti jo šaliai narystę, Maskvos puolimui prieš Ukrainą tęsiantis jau penktą dieną.
Mes kreipiamės į Europos Sąjungą dėl skubaus Ukrainos priėmimo pagal naują specialią procedūrą, naujame vaizdo kreipimesi sakė 44 metų lyderis.
Mūsų tikslas yra būti kartu su visais europiečiais ir, svarbiausia, būti lygiomis teisėmis. Esu tikras, kad tai sąžininga. Esu tikras, kad tai įmanoma, pridūrė jis.
Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis socialiniame tinkle Twitter parašė, kad atėjo laikas išguldyti tai popieriuje ir kad Ukraina kreipiasi dėl narystės ES pagal specialią procedūrą.
Šalių, norinčių įstoti į ES, paprastai laukia ilgas ir sudėtingas procesas, dažnai apimantis dideles reformas ES standartams pasiekti.
ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį sakė, kad bet koks bandymas įstoti gali trukti daug metų.
Ukrainai stojant į ES turi vykti atitinkama procedūra
Egzistuoja procedūra, kurią, manau, labai gerai žinote, kai kalbama apie derybas dėl stojimo, rengiamas siekiant įvykdyti stojimo sąlygas, spaudos konferencijoje Briuselyje teigė E. Mameris.
E. Mameris pridūrė EK vadovę patikslinus, kad ES toliau plečia savo santykius su Ukraina, viršydama Asociacijos susitarimą.
Paprašytas konkrečiau pakomentuoti Ukrainos prezidento V. Zelenskio pirmadienio raginimą ES nedelsiant suteikti jo šaliai narystę pagal specialią skubią procedūrą, E. Mameris tvirtino, kad šitą klausimą reikia užduoti ne Europos Komisijai.
Pasak jo, vykstant deryboms dėl stojimo, EK jose dalyvauja ES vardu.
Iš tikrųjų derybų procesas nepriklauso tik nuo Komisijos sprendimų. Tai yra, mes negalime komentuoti šio klausimo, nurodė EK atstovas.
Sekmadienį Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen sužadino ukrainiečių viltis dėl spartesnės narystės, interviu naujienų kanalui Euronews pasakiusi: Jie yra vieni iš mūsų ir mes norime jų pas save.
Tačiau U. von der Leyen atstovas Ericas Mameris pirmadienį žurnalistams teigė, jog U. von der Leyen turėjo galvoje, kad Ukraina yra Europos šalis ir mes norime jų pas save, tai yra, bendrai Europoje.
Tuomet ji taip pat patikslino, kad yra (stojimo į ES VŽ) procesas. Aš galvoju, kad tai svarbus dalykas, pridūrė E. Mameris.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti