Nustatyti 263 nauji COVID-19 atvejai, įspėjama apie prasidedančią trečiąją bangą
Lietuvoje sekmadienį nustatyti 263 nauji COVID-19 atvejai, mirė šeši žmonės, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas, kuris taip pat įspėjo apie šalyje prasidedančią trečiąją pandemijos bangą.
Papildyta: Seimo pirmininkė prašo neskubinti apibendrinimų
Panašu, kad pradedame trečiąją pandemijos bangą. Lietuvos trajektorija dviejų pandemijos rodiklių erdvėje apsigręžė ir sugrįžo į senas vėžes, kuriomis važiavo spalio mėnesį, rašoma pirmadienį išplatintame pranešime.
Statistikos departamento teigimu, naujų paros atvejų skaičius nebemažėja, teigiamų diagnostinių tyrimų dalis procentas auga.
Šis dėsningumas vyksta jau visą savaitę, tačiau dabar nebekelia abejonių, teigiama pranešime.
[infogram id="c604354b-ac5a-4520-b508-8961d3a09349" prefix="jqq" format="interactive" title="Koronavirusas: 2021 02 22"]
Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100.000 gyventojų siekia 242,9 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 7,8%.
Tuo metu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) laikosi kitokios nuomonės.
Specialistų vertinimu, nors stebimas tam tikrų epidemiologinių rodiklių svyravimas, tačiau vis dar matomas antrosios bangos tęsinys, rašoma pirmadienį BNS atsiųstame NVSC komentare.
Visuomenės sveikatos specialistai taip pat sako, kad pastaruoju metu fiksuotą atvejų skaičiaus mažėjimą galėjo lemti laboratorinių tyrimų sumažėjimo apimtys, tad situacija turi būti vertinama atsargiai.
Epidemiologė neskuba skelbti trečiosios bangos
Apie trečiąją koronaviruso bangą kalbėti dar anksti, tačiau stebimi tam tikri nerimą keliantys signalai, pirmadienį sakė vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.
Matome, jog naujų atvejų skaičiaus kritimas yra sustojęs, naujų atvejų skaičius nebekrenta taip greitai, kaip buvome įpratę. (...) Labiausiai nerimą kelia teigiamų tyrimų procentas, kuris išaugo. Prieš savaitę turėjome 7,1%, o dabar turime 7,8%, teigė ji.
Anot epidemiologės, nors pastarųjų dviejų savaičių naujų atvejų rodiklis 100.000 gyventojų, palyginti su praėjusios savaitės duomenimis, yra mažesnis, tačiau pastarųjų septynių dienų naujų atvejų vidurkis yra panašus į tą, kuris buvo prieš savaitę.
Epidemiologės teigimu, tokia sergamumo situacija susijusi su gyventojų mobilumu, atsiradusiu po karantino sąlygų atlaisvinimo.
Seimo pirmininkė prašo neskubinti apibendrinimų
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Statistikos departamentas turėtų nuosaikiau vertinti COVID-19 situaciją ir neskubėti jos apibendrinti.
Ko mums dabar mažiausiai reikia, tai skubotų sprendimų ir etikečių kabinimo. Visuomenės gąsdinimo. Manau, kad Statistikos departamentas galėtų nuosakiau vertinti situaciją ir neskubėti su apibendrinimais. Kurti pavadinimus yra kitų profesijų atstovų darbas, ne duomenų rinkėjų ir analitikų, socialiniame tinkle Facebook parašė parlamento vadovė.
Koronaviruso statistika
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 194.333 žmonės.
Statistiškai pasveiko 179.624 žmonės, deklaruota 131.245 pasveikusieji. Statistiškai šiuo metu serga 8.122 žmonės, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 56.501.
Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis ir ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 992 COVID-19 pacientai, 95 iš jų reanimacijoje. Deguonis papildomai tiekiamas 815 ligonių, 58 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Sekmadienį į ligonines paguldyti 64 COVID-19 pacientai.
Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3.178 žmonės. Su šia infekcine liga tiesiogiai ir netiesiogiai siejamos 6.180 mirčių.
Sekmadienį skiepijama nebuvo.
Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyta 121.150 žmonių, abiem dozėmis 67.014 žmonių.
Praėjusią parą šalyje atlikti 2.952 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 2.044.653.
Be to, per parą atlikti 58 antigeno tyrimai. Iš viso jų atlikta 29.588.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti