Didmiesčiai atvykstančiųjų karantinui paruošė viešbučius

Publikuota: 2020-03-24
Luko Balandžio („15min“) nuotr.
svg svg
Luko Balandžio („15min“) nuotr.

Atvykstančių keliautojų laukiančios didmiesčių savivaldybės skubiai įgyvendina Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymą dėl atvykstančiųjų karantino. Ieškoma būdų ne tik karantinuoti savus, bet ir pergabenti kitų savivaldybių gyventojus viena kitai.

Papildyta žinia apie užsipildžiusį viešbutį, informacija apie padėtį Kaune ir Klaipėdoje.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu nuo antradienio visos savivaldybės, kurių teritorijoje yra tarptautiniai sienos kirtimo punktai, įpareigotos visą parą užtikrinti grįžusiųjų pervežimą iš oro uostų, jūrų uosto, kitų pasienio punktų į gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos numatytas patalpas. Sprendimas labiausiai aktualus Vilniaus, Kauno rajono ir miesto, Palangos savivaldybėms dėl čia esančių oro uostų, taip pat Klaipėdos miesto savivaldybei, kurioje yra jūrų uostas – jai ši prievolė atidėta iki trečiadienio nakties.

Į karantiną sostinės viešbučiuose nuo antradienio uždaromi visi atskrendantys į oro uostą, retos išimtys kol kas taikomos tik užsienio piliečiams, teigia sostinės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Kauno rajono savivaldybės atstovai patikino, kad vykdant nuo antradienio patvirtintą naują tvarką, kai savivaldybės privalo izoliuoti visus atvykstančiuosius, dar ieškoma tai galinčių padaryti viešbučių. 

Anot P. Poderskio, antradienį visi atvykstantieji į Vilniaus oro uostą, prieš tai patikrinus jų sveikatą, autobusais išvežami į „Urbihop“ viešbutį Ąžuolyno gatvėje, Viršuliškėse, tačiau viešbučių rezervuota ir daugiau, tad kol kas vietų izoliacijai užteks.

„Kol kas priėmėme sprendimą karantinuoti viską, ką gauname, o vėliau aiškintis. Kai ką spėjome išsiaiškinti jau dabar. Pavyzdys – mergina iš Estijos atskrido į Vilnių, ją konsulatas paima ir nuveža iki sienos. Tokia buvo improvizuota išimtis, kurią, manau, vėliau įteisinsime. Taip pat turime žmones su teise gyventi Lietuvoje, bet jie į Vilnių atskrido taip pat tranzito reikmėms. Dėl jų spręs jų šalių ambasados ir konsulatai“, – žurnalistams oro uoste sakė P. Poderskis.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/396?placement=

Lietuvos oro uostai BNS nurodė, kad Vilniuje antradienį leidžiasi aštuoni lėktuvai. P. Poderskis sakė, kad pradžioje tikėtasi sulaukti bent tūkstančio keleivių, bet, preliminariais duomenimis, jų antradienį bus tik keli šimtai.

Anot jo, kitų Lietuvos savivaldybių žmonės bus perduoti kitoms savivaldybėms, tačiau jos pačios turės organizuoti savo gyventojams tinkamą transportą iš sostinės.

„Mes juos perduosime ir tada jos bus atsakingos už tų žmonių tinkamą karantinavimą“, – patikino jis.

P. Poderskis pabrėžė, kad viešbučiai bus saugomi pasitelkiant saugos tarnybas, policiją. Administracijos vadovas sako, kad nepasitenkinančių šia naująja tvarka yra, tačiau situacija yra valdoma dar oro uoste.

Jis sako, kad Vilniaus savivaldybė jau ieško kitų būdų užtikrinti saugų karantiną ne viešbučiuose, tam šiuo metu išbandoma speciali mobilioji aplikacija, leidžianti stebėti asmenų buvimo vietą, įpareigojanti tam tikrais laiko intervalais siųsti asmenukes su savo aplinka.

„Manau, kad didelę dalį, radę teisingas išimtis ir radę technologinius sprendimus, kurie padės tinkamai karantinuotis žmonėms, išspręsime ir iš viešbučių atiduosime į kitas savivaldybes ar į karantinavimosi vietas namuose“, – sakė P. Poderskis.

Jis taip pat vylėsi, kad sveikatos apsaugos ministras atšauks nurodymą savivaldybėms savo patalpose izoliuoti visus asmenis, kuriems diagnozuotas koronavirusas, net ir tiems, kurie serga lengva infekcijos forma.

„Urbihop“ užsipildė ir išgėrusiais

Neatlygintinai Vilniaus savivaldybei „Darnu Group“ pasiūlytas viešbutis „Urbihop“ antradienio popietę pranešė jau užsipildęs – čia karantinui įsikūrė apie 200 asmenų.

Viešbutyje dirba 10 „Darnu Group“ darbuotojų, kurie užtikrina atvykstančiųjų apgyvendinimą, bendrų patalpų valymą, inventoriaus papildymą ir reikalingą logistiką. Darbuotojai rūpinasi maksimaliu gyventoju komfortu tiek, kiek leidžia sąlygos: viešbučio svečiai aprūpinti indais, karštais gėrimais, jiems paruošta visa aktuali informacija apie karantiną. Maistą gyventojams tiekia Vilniaus miesto savivaldybė. Įmonės darbuotojai aprūpinti visomis reikiamomis apsaugos priemonėmis, laikosi būtinų rekomendacijų ir dirba išskirtinai tik šiame objekte.

Sigita Survilaitė-Mekionienė, „Darnu Group“ generalinė direktorė, sako, kad dirbti tokiomis sudėtingomis sąlygomis išties sudėtinga, todėl kaip niekad tikisi susitelkimo ir atvykstančių žmonių supratingumo. Anot jos, viešbučio darbuotojams tenka daugybė iššūkių: nemažai piliečių iš autobusų išlipa vos pastovėdami ant kojų, nes akivaizdžiai yra padauginę alkoholio, pasipiktinę, kad prieš jų valią yra karantinuojami.

„Neigiami epitetai dėl situacijos, kurios pakeisti negalime, pageidavimai gyventi kambariuose po vieną, gauti tam tikrą maistą ir nedelsiant – tai tik dalis emocijų, kurias tenka „sugerti“ viešbučio darbuotojams, pasitinkantiems atvykusius gyventojus.  Panašu, kad dalis čia atsidūrusių painioja būtiną izoliaciją nuo sanatorijos“, – pranešime spaudai cituojama S. Survilaitė-Mekionienė.

Kauno rajonas dar ieško viešbučių

Tiek P. Poderskis, tiek ir Kauno rajono savivaldybės atstovai pabrėžia, kad apie naują tvarką jie buvo įspėti likus mažiau nei 12 valandų, sprendimas ne kartą keitėsi.

Kaune laukiama skrydžių iš Edinburgo ir Londono, abu lėktuvai turėtų leistis prieš 20 val. vakaro. Kauno rajono mero atstovas žiniasklaidai Edmundas Mališauskas BNS priešpiet informavo, kad ministerijos nurodymai savivaldybę užklupo „kaip perkūnas iš giedro dangaus“, o sprendimų dar ieškoma.

„Mes ieškome didesnių viešbučių. Galbūt kokių dviejų–trijų reikės, nes į mažus nesinori. Problema ta, kad mes nežinome jų gyvenamosios vietos. Jei mes žinotume gyvenamąją vietą, tada būtų lengviau juos paskirstyti ir išvežioti į gyvenamąsias savivaldybes“, – sakė jis.

Anot E. Mališausko, savivaldybė taip pat tikisi rasti lėšų laikinam keleivių apgyvendinimui, jas vėliau kompensuotų valstybė.

Kauno rajono savivaldybė vėliau antradienį pranešė jau užsakiusi autobusų, taip pat sutarusi su viešbučiais, kur bus laikinai apgyvendinti keleiviai, atvykę į  oro uostą.

„Rytoj keleivius perduosime kitoms savivaldybėms pagal gyvenamąją vietą. Kauno rajono gyventojų saviizoliacija taip pat pasirūpinta“, – nurodo savivaldybė.

Klaipėdos viešbučiuose paruošta 700 vietų

Keltais į Klaipėdą atvykstančius žmones, kuriuos privalu karantinuoti, prižiūrės policija, jiems Klaipėdos viešbučiuose paršuota 700 vietų, tačiau poreikis gali būti dvigubai didesnis, sako uostamiesčio vadovai.

„Vietų šiame kontekste yra apie 7–8 šimtai, bet yra suvokiama, kad nebus to pakankama, todėl rezervas tikrai yra numatomas, jis bus tikrai organizuotas ir jo bus tiek, kiek turi būti“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Keltų bendrovės DFDS vykdantysis direktorius Jonas Nazarovas sakė, kad iki balandžio 1–osios bilietus į Klaipėdą yra nusipirkę po 200 keleivių kasdien.

„Penkios dienos – tūkstantis žmonių“, – apibendrino jis.

Dar laukiama informacijos iš kitos į Klaipėdą plukdančios bendrovės „TT-Line“: ja atvykstančių keleivių srautas bus mažesnis, tačiau ši bendrovė keleivius išlaipina ne viename, o dviejuose terminaluose, tai sukelia papildomų sunkumų jų pergabenime į karantino vietas.

„Jeigu savaitės kontekste DFDS kalba apie tūkstantį, aš manau, prie tų tūkstančio savaitės bėgyje prisidės kokie 4–5 šimtai iš „TT-Line“, tad įsivaizduokime, kokie skaičiai per savaitę ar pusantros kristų Klaipėdai ant pečių, jeigu tie srautai nesumažės“, – sakė V. Grubliauskas.

Tikimasi, kad dalis žmonių, suplanavusių keliones keltais, sulaukę informacijos apie Lietuvoje laukiantį karantiną, pakeis planus ir galbūt apsispręs nevykti.

„Galbūt dalis iš jų apsigalvos, galbūt turi geresnius pasiūlymus pasilikti toje šalyje, kur šiuo metu yra“, – sakė J. Nazarovas.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis atkreipė dėmesį, kad nors Klaipėda visas 14 dienų turės karantinuoti tik savo gyventojus, jie turės laikyti ir kitų savivaldybių gyventojus, kol šios atvyks jų pasiimti, o tam šiuo metu nėra numatytas terminas.

Savo ruožtu Klaipėda turės savo gyventojus pasiimti iš Vilniaus, Kauno ir Palangos.

„Savaitę su tuo rezervu bus labai sunku išsilaikyti, net jei artimiausiu metu pabandysime jį padvigubinti“, – sakė administracijos direktorius.

Šiuo metu yra sutarta, jog atvykusius į uostamiestį asmenis prižiūrės ir į viešbučius lydės policija.

„Policija, kadangi bet kokiu atveju vykdo palydą užsienio piliečių (...), jie tiesiog palydės tam tikromis grupėmis asmeninių automobilių vairuotojus iki tam tikro viešbučio, kuris bus priskirtas, ir mes organizuosime tų žmonių išlaipinimą“, – sakė G. Neniškis.

Jis prognozuoja, kad visų kelto keleivių vienu kartu palydėti nepavyks, todėl jiems reikės laukti, kol palydėję vieną grupę, policijos pareigūnai grįš pasitikti kitos.

Planuojama, kad keleiviams bevykstant keltu, bus surenkama informacija apie tai, kelių vietų kajutėse jie gyvena ir kambariuose jie bus apgyvendinami taip pat, kaip gyveno keltuose. Žmonės iš keltų į viešbučius vyks savais automobiliais bei viešuoju transportu.

Nuosavi automobiliai bus laikomi aikštelėse šalia viešbučių, nes laikyti uoste tūkstančius automobilių, pasak savivaldybės vadovo, nėra galimybių.

Kol kas nėra aišku, kaip asmenys iš Klaipėdos pasieks savo savivaldybes, ar jiems bus leidžiama vykti savo automobiliais ir kaip vyks jų pergabenimas.

Klaipėdai vienai dienai atidėta prievolė savivaldybėms izoliuoti iš užsienio grįžtančius gyventojus, kitur ši tvarka įsigaliojo nuo antradienio.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Kada ir kaip užbaigti karantiną? 1

Prasidedant ketvirtajai karantino savaitei, būtina pradėti svarstyti, kada ir kurie verslai galėtų pradėti...

Vyriausybė šią savaitę spręs dėl karantino pratęsimo ir jo režimo

Ministrų kabinetas turėtų šią savaitę apsispręsti dėl karantino pratęsimo, taip pat dėl to, ar jis galėtų...

Prastovas registruoti jau galima, bet kada ir kokios bus subsidijos – dar neaišku Premium

Nuo sekmadienio Užimtumo tarnyba jau registruoja įmonių, sustabdžiusių veiklą per karantiną ir ekstremaliąją...

Patvirtintas keturioliktasis mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejis  1

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien Respublikinėje Panevėžio ligoninėje mirė...

Klaipėdos uostas plėtrai užsitikrino Šiaurės investicijų banko finansavimą

Šiaurės investicijų bankas (NIB) ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė 19 metų trukmės...

 FNTT gaudo nelegalius prekeivius, policija - karantino pažeidėjus

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pirmadienį pranešė skyrusi baudas kelioms įmonėms ir dešimčiai...

Apklausa: 40% tikisi, kad būstas pigs 4

Kovo pabaigoje 40% apklaustųjų manė, kad būstas per ateinančius metus pigs, kad brangs – 19%. 2019 m. gruodį...

R. Dargis apie paramą verslui: reikėtų spartesnių apsukų Premium 9

Koronaviruso krizės paveiktos ekonomikos skatinimo ir paramos verslui planas buvo parengtas laiku, jame...

Klaipėdos laboratorija atnaujino darbą, pranešė uostamiesčio meras 2

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) laboratorija vėlų sekmadienio vakarą atnaujino darbą, pranešė...

Britanijos karalienė: bendromis pastangomis COVID-19 epidemija bus įveikta 

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II-oji sekmadienį padėkojo sveikatos apsaugos darbuotojams kovos su...

COVID-19 užsikrėtęs Britanijos premjeras B. Johnsonas hospitalizuotas tyrimams 

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas sekmadienį buvo paguldytas į ligoninę tyrimams, pranešė jo...

Miglota Europos vienybės kaina 3

Europai spėliojant ar jau žemyną siaubianti koronaviruso šmėkla pasiekė piką, o jeigu ne – kada tai įvyks,...

Rusija ir Kinija – įtartini Europos samariečiai Premium 11

Rusija ir Kinija naudojasi pasauline pandemija savo dezinformacijos kampanijoms skleisti. Sklinda garsūs...

Italijoje užfiksuotas mažiausias paros mirčių nuo koronaviruso skaičius per dvi savaites

Italija sekmadienį fiksavo mažiausią paros mirčių nuo koronaviruso skaičių per dvi savaites, o kritinės...

Verslo aplinka
2020.04.05
Turkija jauniems darbuotojams taikys karantino išimtis 3

Turkija sekmadienį paskelbė, kad dirbančiam jaunimui, įskaitant sezoninius žemės ūkio darbininkus, bus...

Verslo aplinka
2020.04.05
Pranešama apie 13 mirtį nuo koronaviruso Lietuvoje

Pranešama apie 13 koronaviruso auką Lietuvoje — rizikos grupei priklausiusio paciento gyvybė užgeso Vilniaus...

Verslo aplinka
2020.04.05
Patvirtintas dvyliktas mirties nuo koronaviruso atvejis

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad sekmadienį Lietuvoje patvirtintas dvyliktas mirties nuo...

Verslo aplinka
2020.04.05
Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorija dėl sugedusios įrangos neatliko tyrimų 2

Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorija dėl sugedusios įrangos šeštadienį neatliko koronaviruso...

Verslo aplinka
2020.04.05
D. Trumpas perspėja dėl laukiančios „sunkiausios COVID-19 savaitės“ 9

JAV prezidentas Donaldas Trumpas perspėjo amerikiečius rengtis „labai siaubingam“ mirties nuo koronavirusinės...

Verslo aplinka
2020.04.05
Užsikrėtimų koronavirusu skaičius Lietuvoje išaugo iki 811

Kaip sekmadienį skelbia Vyriausybė, Lietuvoje nustatytų užsikrėtimo COVID–19 atvejų skaičius padidėjo iki 811.

Verslo aplinka
2020.04.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus