LVŽS frakcija vėl sumažėjo, valdantieji nebeturi formalios daugumos

Didžiausioje Seime valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijoje iki šiol buvęs Sėlos vienmandatėje apygardoje į parlamentą išrinktas Raimundas Martinėlis papildys opozicinių konservatorių gretas. Dėl to valdančioji koalicija formaliai aptirpo iki 70 parlamentarų.
Apie p. Martinėlio perėjimą pas konservatorius ketvirtadienį paskelbė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis. Anot jo, šis Rokiškio krašte į Seimą išrinktas politikas nutarė palikti LVŽS frakciją Seime bei prisijungti prie TS-LKD frakcijos.
Ponas Landsbergis pareiškė, kad tokiam p. Martinėlio žingsniui reikėjo ir asmeninės drąsos, nes visus paliekančius LVŽS frakciją Seime žmones bandoma vėliau apjuodinti ir šmeižti, todėl ne visi pasiryžta tokiam žingsniui.
Konservatorių pranešime spaudai cituojamas ir pats p. Martinėlis: Todėl vienas svarbiausių mano veiklos principų tinkamai atstovauti savo apygardos žmonių interesams. Deja, bet dabartinė valdančioji dauguma nesilaiko rinkimų metu deklaruotų savo pažadų ir nevykdo tų darbų, kurių laukė žmonės regionuose, spaudžiamas visuomeninis transliuotojas, užsiiminėjama bereikšmiu asmeninių politinių sąskaitų suvedinėjimu, o tai nebeleidžia tikėtis realių ir konkrečių sprendimų, kurių laukia žmonės. Dabartinė sveikatos apsaugos politika bei ligoninių tinklo pertvarka taip pat yra prastai parengtos, neišdiskutuotos su medikų ir regionų bendruomenėmis. Savo buvimu nenoriu prisidėti prie tokios politikos vykdymo, todėl nusprendžiau pasitraukti iš valdančiosios frakcijos ir prisijungti prie opozicijos.
Ponas Martinėlis yra jau septintas LVŽS frakcijos narys, pas pastaruosius pustrečių metų pasitraukęs pats arba pašalintas iš didžiausiosios Seime valdančiosios frakcijos. Šią savaitę nuo valstiečių-žaliųjų taip pat nubyrėjo apie pretendavimą į prezidentus paskelbę Naglis Puteikis ir Mindaugas Puidokas.
Tad dabar valdančiojoje valstiečių-žaliųjų frakcijoje Seime iš viso liko 51 parlamentaras. Taip pat jai formaliai priklauso ir Seimo pirmininkas, LVŽS atstovas Viktoras Pranckietis, tačiau jis yra įvykdęs Statuto reikalavimą suspenduoti narystę frakcijoje.
[infogram id="7b207fbf-18b4-4b8a-b8b1-6c1cc5441873" prefix="m2x" format="interactive" title="Verslo aplinka: Seimo valdančiųjų ir opozicijos skirstymas 2019 02 14"]
Valdančioji dauguma iš viso dabar oficialiai turi tik 70 mandatų Seime iš 141 parlamento vadovas, 51 valstietis-žaliasis, 11 socialdarbiečių bei 7 Tvarkos ir teisingumo partijos atstovai.
Oficialioje opozicijoje nuo šiol bus 52 Seimo nariai.
Tiesa, politikos ekspertai atkreipia dėmesį, kad valdančiuosius neretai paremia opozicija nepasiskelbusi, bet ir prie daugumos oficialiai neprisijungusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškųjų šeimų sąjunga, turinti 8 Seimo narius, bei kai kurie nefrakcionuotus parlamentarus vienijančios Mišriosios grupės atstovai. Todėl daroma išvada, kad kol kas nekyla didesnė grėsmė valstiečių-žaliųjų dominuojamai Vyriausybei.
Ramūnas Karbauskis, LVŽS lyderis, tvirtino, kad jo nenustebino p. Martinėlio sprendimas palikti valstiečių-žaliųjų frakciją. Tai suprantama, artėja savivaldos rinkimai, Rokiškyje jo įsteigtas komitetas yra mūsų konkurentas LVŽS, gal tik stebina, kad į konservatorių frakciją perėjo. Bet mūsų nestebina pats tas sprendimas, nes jis niekuo nėra įsipareigojęs LVŽS, pasak BNS, ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė p. Karbauskis.
Jis pabrėžė, kad p. Martinėlis savarankiškai laimėjo rinkimus ir tik vėliau prisijungė prie valstiečių-žaliųjų frakcijos, o pastaruoju metu jau balsuodavo priešingai, nei buvo nusprendusi frakcija, išskyrus dėl 2019 m. biudžeto priėmimo.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą