Kas tai? Eksperto įžvalgos

Mažesnių elektros kainų ieškančios įmonės gali pasirinkti kitą tiekėją

Reklama publikuota: 2018-11-06
svg svg

Nuo šių metų pavasario tiek Lietuvoje, tiek visame Baltijos ir Skandinavijos šalių regione elektros energijos kainos sparčiai kilo aukštyn. Pavyzdžiui, Lietuvos kainų zonoje vidutinė elektros kaina per 5 mėn. išaugo beveik 50 proc. Tai skatina verslo įmones ieškoti sprendimų, kaip sumažinti padidėjusias sąnaudas elektros energijai. Viena iš paprasčiausių – galimybė vietoje garantinio tiekėjo pasirinkti bet kurį kitą energijos tiekėją. Ankstesnių metų duomenys rodo, kad nepriklausomą energijos tiekėją pasirinkusios įmonės išlaidas elektrai gali sumažinti dešimtadaliu ar net daugiau.

Nuo šių metų rugpjūčio Lietuvoje įsigaliojo nauja elektros energijos kainos juridiniams asmenims (įmonėms, įstaigoms, organizacijoms) skaičiavimo tvarka – garantinės elektros kaina buvo susieta su „Nord Pool“ energijos biržoje fiksuota rinkos kaina, prie jos pridedant papildomą maržą (garantinio tiekimo kaina = ankstesnio mėnesio biržos kaina × 1,25). Įstatyme numatyta galimybė gavus elektros sąskaitas pagal naują kainodarą juridiniams vartotojams pasirinkti bet kurį kitą energijos tiekėją iki mėnesio 10 dienos.

Kaip sumažinti išlaidas elektrai?

Ieškodamos palankesnio tarifo įmonės gali rinktis nepriklausomus energijos tiekėjus, kurie turi galimybę pasiūlyti ne tik mažesnę kainą, bet ir papildomas paslaugas. Remiantis ankstesnių metų duomenimis, nepriklausomo energijos tiekėjo kaina, lyginant su garantinio tiekimo alternatyva, gali organizacijoms padėti kasmet sutaupyti iki keliolikos procentų elektros išlaidų.

„Nepriklausomas energijos tiekėjas nuolat ieško galimybių įsigyti elektrą palankesnėmis kainomis, todėl savo klientams paprastai gali pasiūlyti geresnes finansines sąlygas nei garantinis tarifas. Be to, vartotojams suteikiama ir papildomų verčių: individualios konsultacijos dėl efektyvesnio energijos naudojimo, patogesni mokėjimo modeliai, lankstesnės bendradarbiavimo sąlygos ir pan.“, - sako nepriklausomo energijos tiekėjo „Energijos tiekimas“ Komercijos departamento direktorius Martynas Boratinskas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Anot jo, pagal kasmet vykdomas energijos vartotojų apklausas, renkantis elektros tiekėją daugelį metų kaip svarbiausi klientų yra įvardijami trys veiksniai: kaina, patikimumas ir profesionalus klientų aptarnavimas.

Įmonės, keisdamos energijos tiekėją, taip pat gali skirti daugiau dėmesio aplinkai ir išteklių tausojimui bei rinktis iš atsinaujinančių išteklių pagaminamą elektros energiją.  Pavyzdžiui, „Energijos tiekimas“ siūlo aplinką siekiančioms tausoti organizacijoms įsigyti elektrą pagamintą iš atsinaujinančių išteklių ar net tiekėjo lėšomis įsirengti saulės jėgainę ant savo pastato stogo ar sklypo.

Naudinga tiek didėlėms, tiek smulkioms įmonėms

Pagal naują tvarką visi juridiniai asmenys, už energiją mokantys pagal garantinį tarifą, nepriklausomai nuo sudarytos sutarties trukmės, gavę sąskaitas už praėjusį mėnesį gali priimti sprendimą pasirinkti nepriklausomą energijos tiekėją. Tą galima padaryti iki 10-os einamojo mėnesio dienos.

M. Boratinskas pabrėžia, kad nepriklausomi tiekėjai gali pasiūlyti geras sąlygas ne tik didelėms, bet ir smulkioms, vos keletą darbuotojų turinčioms įmonėms: „Nedidelei įmonei vykdant veiklą svarbios yra net keliolika procentų per metus sumažėjusios išlaidos energijai. Rinktis nepriklausomą energijos tiekėją ekonomiškai racionalu bet kuriam juridiniam asmeniui, turinčiam nekilnojamojo turto“, – teigia M. Boratinskas.

Anot jo, laiko sąnaudos apmokant sąskaitas neišauga, o tiekėjo keitimas įprastai sutvarkomas elektroniniu būdu pasirašant vos kelis dokumentus. Be to, atsisakant garantinio tiekimo jokių techninių atnaujinimų daryti nereikia – pakeitimai atliekami elektroniniu būdu.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku