Teikiama ratifikuoti sutartis dėl Lietuvos stojimo į EBPO

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui ratifikuoti vos prieš savaitę Paryžiuje pasirašytą sutartį dėl Lietuvos stojimo į prestižiniu ekonomikų klubu vadinamą Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO).
Tikimasi, kad per birželį Seimas šią sutartį ratifikuos ir 36-ąja EBPO nare Lietuva taps dar iki vidurvarsario.
Apie valstybės vadovės pasirašytą dekretą dėl teikimo Seimui ratifikuoti susitarimą dėl Lietuvos stojimo į EBPO penktadienį pranešė prezidentūra. Kartu parlamentarams teikiama ratifikuoti pačios EBPO steigimo konvencija.
Sutartį dėl Lietuvos stojimo į organizaciją gegužės 30 d. EBPO būstinėje Paryžiuje pasirašė prezidentė ir šios organizacijos generalinis sekretorius Angelis Gurria. Liepos 5-6 d. numatomas jo vizitas į Vilnių. Tikimasi, kad iki to laiko Seimas ratifikuos sutartį ir ji bus oficialiai deponuota Prancūzijos vyriausybėje, vadinasi, ir įsigalios.
Narystė EBPO nuoseklaus ir sutelkto darbo rezultatas, ties ja dirbo prezidentūra, du Seimai ir dvi Vyriausybės. Nors Lietuva oficialiai norą tapti EBPO nare pareiškė 1996-aisiais, tačiau stojimo procesas realiai pajudėjo tik prieš 5 metus. O šių metų balandžio mėn. galutinai užbaigtas Lietuvos narystės EBPO derybų procesas, rašoma prezidentūros pranešime.
Jame nurodoma, kad narystė EBPO yra prestižo ir kokybės ženklas tai reiškia, kad šalis yra demokratiška, skaidri, ekonomiškai stipri ir inovatyvi.
EBPO ypač įtakinga organizacija, veikianti kaip stipriausių pasaulio valstybių G-7 ir G-20 sekretoriatas, todėl narystė mums suteiks didesnį tarptautinį svorį ir daugiau galimybių prisidėti formuojant pasaulio geopolitinius procesus. Taip pat galėsime naudotis visų EBPO narių ekspertine pagalba, užsitikrinsime palankesnį investuotojų vertinimą, pigesnį skolinimąsi ir lengvesnį priėjimą prie prekybos rinkų pasaulyje, teigia prezidentūra.
Anot pranešimo, stojimo procesas atnešė Lietuvai apčiuopiamų rezultatų daug skaidrumą, valstybės ir žmonių gerovę skatinančių reformų buvo įgyvendintos remiantis EBPO rekomendacijomis.
Deklaruojama, kad oficialiai tapusi organizacijos nare, Lietuva ketina išnaudoti EBPO patirtį ekonomikos ir viešojo valdymo, finansų, švietimo, socialinės apsaugos ir kovos su korupcija srityse.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą