Šią savaitę svarbu (21)

Publikuota: 2018-05-21
Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas apims praktiškai visas egzistuojančias įmones, nes visos kaupia didesnius ar mažesnius duomenų apie savo darbuotojus ir klientus kiekius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas apims praktiškai visas egzistuojančias įmones, nes visos kaupia didesnius ar mažesnius duomenų apie savo darbuotojus ir klientus kiekius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Europos Sąjungoje įsigalios Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, Vyriausybė apsispręs dėl mokesčių reformos ir perduos ją Seimui svarstyti, Vilniuje įvyks „AgroBalt“ paroda, be to, susitiks 16-os Europos Sąjungos valstybių ir Kinijos žemės ūkio ministrai, bus surengta investicijų į nekilnojamąjį turtą konferencija.

„Baisusis“ BDAR jau ateina!

Penktadienį Europos Sąjungoje pradedamas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR). Jis jau iš anksto kėlė nerimą praktiškai visoms be išimties organizacijoms ir įmonėms, ypač toms, kurios disponuoja dideliais kiekiais asmens duomenų, pvz., bankams ar telekomunikacijų bendrovėms. Teisingumo ministerija bei Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija šia proga priminė, kad „visos organizacijos turi peržiūrėti tvarkomus asmens duomenis ir užtikrinti jų apsaugą pagal naują tvarką“. Pasak Elvino Jankevičiaus, teisingumo ministro, sulaukiama pranešimų iš smulkaus verslo, kad jiems dėl BDAR dar trūksta žinių, mažieji verslininkai bijo jiems gresiančių didžiulių baudų, kurios galėtų sužlugdyti jų verslą. Iš tiesų, pažeidus BDAR nuostatas, gali būti skiriamos administracinės baudos, kurios verslo įmonėms gali siekti iki 2–4% ankstesnių metinės apyvartos, arba iki 10–20 mln. Eur. Tačiau primenama, kad tokios griežtos baudos „būtų skiriamos už šiurkščius, piktybinius BDAR pažeidimus ar jau anksčiau galiojusių reikalavimų nesilaikymą“. Numatytos ir kitos poveikio priemonės. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija teiks nurodymus dėl pažeidimų ištaisymo, skirs įspėjimus, papeikimus, nustatys laikiną arba galutinį draudimą tvarkyti duomenis ir kt. Inspekcija pareiškė, kad pasiruošusi geranoriškai konsultuoti įmones dėl kilusių neaiškumų taikant BDAR.

Mokesčių reforma iš Vyriausybės pereina į Seimą

nuotrauka::1 left

Trečiadienį Vyriausybė aptars dar balandžio viduryje paskelbtąjį struktūrinių reformų paketą bei iš įvairių institucijų ir suinteresuotųjų asocijuotų struktūrų bei ekspertų gautus pasiūlymus jam. Po aptarimo Vyriausybėje įstatymų projektai keliaus į Seimą. Vilius Šapoka, finansų ministras, VŽ informavo, kad reformų pagrindai išliks faktiškai nepakitę lyginant su tuo, kas buvo paskelbta balandį. Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis užsiminė apie bent vieną mokesčių reformos punktą, kuriam Seimo politikai nėra linkę pritarti – tai pasiūlymas „Sodros“ įmokų tarifą mažinti 2 procentiniais punktais. Bet premjeras leido suprasti, kad bandys įtikinti Seimą priimti ir šią iniciatyvą, nes ja „siekiama paskatinti dirbančiuosius savarankiškai papildomai prisidėti prie savo būsimų pensijų kaupimo“. Jis žada „kartu su Seimu ieškoti subalansuotų sprendimų dėl mokesčių ir socialinės politikos“. Savo iniciatyvose dėl struktūrinių mokestinių ir socialinių reformų Vyriausybė pasiūlė įvesti ir palaipsniui mažinti „Sodros“ įmokų „lubas“, tam tikrą pajamų mokesčių progresyvumą, apmokestinti ne pagrindinį gyvenamąjį būstą, konsoliduoti darbuotojo ir darbdavio mokesčius, modifikuoti pensijų kaupimo sistemą. Tikimasi, kad Seimas birželį pritars Vyriausybės teikiamiems projektams, o jie įsigalios nuo 2019-ųjų.

Paroda ir ministrų susirinkimas

nuotrauka::2 right

Ketvirtadienį „Litexpo“ centre prasidės ir tris dienas vyks 22-oji tarptautinė specializuota žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „?groBalt 2018“. Joje dalyvaus daugiau kaip 200 įmonių iš Lietuvos, Belgijos, Indijos, Ispanijos, Italijos, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Makedonijos, Rumunijos, kurios savo stenduose pristatys saldainius ir desertus, pieno produktus, žuvis ir jūros gėrybes, mėsos gaminius, prieskonius, padažus, gėrimus, daržoves, arbatą ir daugybę kitų maisto ir gėrimų produktų, kuriuos bus galima ragauti, degustuoti ir įsigyti. Be to, bus stendai su žemės ūkio technika ir gyvais gyvuliais. Prie šiųmečio „AgroBalt“ pritaikytas ir Vilniuje penktadienį rengiamas žemės ūkio ministrų susitikimas pagal formulę 16+1, t. y. 11-os Europos Sąjungos valstybių, 5-ių Balkanų šalių ir Kinijos vyriausybių narių, atsakingų už savo šalių agrarinę politiką, forumas. Lietuvoje pirmą kartą apsilankys Kinijos žemės ūkio ministras Han Changfu. Su juo tikimasi sutarti dėl papildomų leidimų į Kinijos rinką tiekti lietuviškus žemės ūkio ir maisto produktus.

Forumas apie investicijas į NT

nuotrauka::3 left

Ketvirtadienį ir penktadienį Vilniuje, „Radisson Blu Lietuva“ viešbutyje vyks „Verslo žinių organizuojamas „Baltijos nekilnojamojo turto ir investicijų forumas“. Pagrindinės Forumo temos: nekilnojamojo turto (NT) finansavimas – pokyčiai, kuriuos turėtume įvertinti; ar dabar tinkamas metas investuoti į NT technologijas; kokie veiksniai galėtų pakylėti Baltijos šalių investavimo rinką į naujas aukštumas; alternatyvios investicijos Baltijos šalyse – gyvenamojo būsto rinkos nišos ir pramoninės paskirties NT galimybės; kiek dar augimo potencialo liko Baltijos šalių gyvenamojo būsto rinkoje bei kt. Tarp pranešėjų – Larsas Christensenas, „Markets & Money Advisory“ įkūrėjas ir CEO, „Money Doctor“ tarptautinis ekonomistas (Danija), Thomas Weedenas, „IWG Norway“ regiono vadovas (Norvegija), Sergei Svetsas, „Corum AM“ investicijų vadovas (Nyderlandai), Antanas Anskaitis, „Northern Horizon Capital“ Investicijų valdytojas (Lietuva), Žygimantas Mauricas, „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas (Lietuva) ir kiti pranešėjai iš Estijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Švedijos, Lenkijos, Latvijos.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

ITALIJA. Tikimasi, kad šią savaitę paaiškės, ar naująją valdančiąją koaliciją Italijoje suformuos dvi euroskeptiškos, radikalios partijos – „Penkių žvaigždžių judėjimas“ ir Šiaurės lyga. Jeigu koaliciją pavyks suformuoti, tikėtina, paaiškės ir naujasis Italijos premjeras. Tikėtina, kad juo taps „Penkių žvaigždžių judėjimo“ atstovas, galbūt net ir pats jos lyderis Luigi Di Maio.

ABORTAI. Penktadienį Airijoje vyks referendumas dėl abortų draudimo liberalizavimo.

FACEBOOK. Šią savaitę „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas pasisakys Europos Parlamente, atsakydamas į politikų klausimus dėl šios didžiausios socialinės platformos vartotojų duomenų apsaugos.

DUJOS. Šią savaitę, tikriausiai, penktadienį į Lietuvą atplauks naujas suskystintų gamtinių dujų (SkGD) krovinys. Šįkart Norvegijos „Statoil“ dujas atsigabena dujų prekybos bendrovė „Litgas“. Dujovežis „Arctic Voyager“ iš Norvegijos gabena apie 140.000 kubinių metrų SkGD. Paskutinį kartą šiemet „Litgas“ skirtas SkGD krovinys į Klaipėdą atplukdytas kovo viduryje.

PARTIJA. Susipažinusi su prokurorų medžiaga Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šią savaitę aiškinsis, ar korupcijos bylos smaigalyje atsidūrusi Tvarkos ir teisingumo partija nebuvo finansuojama iš neteisėtų šaltinių. VRK posėdyje bus sudaryta darbo grupė atlikti tyrimui dėl galimai neteisėto partijos finansavimo.

SEIMAS. Antradienį Seimui turėtų būti pateiktas pasiūlymas naujuoju Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininku paskirti Edmundą Sakalauską. Ketvirtadienį parlamentarai numato priimti Mecenavimo įstatymą, kuris nenumato naujų finansinių lengvatų labdarą ir paramą skiriantiems verslininkams.

JUBILIEJUS. Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį su oficialiu vizitu lankysis 100-metį švenčiančioje Gruzijoje.

ŠEŠĖLIS. Pirmadienį Vilniaus centre, prie Vyriausybės rūmų, rengiama kasmetinė pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Tradiciškai akcijos atidarymo rytą ministrai kartu su asociacijos „Investuotojų Forumas“ ir skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ nariais, valstybinių institucijų atstovais bendraus su gyventojais bei dalinsis informacija, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlio mažinimo Lietuvoje.

FORUMAS. Pirmadienį Viliuje rengiamas penktasis kasmetinis „Swedbank“ ekonomikos forumas, kuriame šio banko vyriausieji ekonomistai iš Baltijos šalių, Norvegijos ir Švedijos pasidalins savo įžvalgomis apie pasaulinę, regioninę ir Baltijos šalių ekonomiką. Moderatorius: Nerijus Mačiulis, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas iš Lietuvos.

PARTNERYSTĖ. Penktadienį Seimo rūmuose Seimo Audito komitetas kartu su Centrine projektų valdymo agentūra rengia konferenciją „Viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimas – ko trūksta sėkmingai partnerystei“.

PARDAVIMAI. Ketvirtadienį rengiama konferencija iš ciklo „VŽ akademija“ – „B2B klientai: kaip parduoti nešvaistant laiko“.

SVEIKATA. Penktadienį Seimo Sveikatos reikalų komitetas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir asociacija ,,Sveikatos forumas“ organizuoja tarptautinę konferenciją „Lietuvos sveikatos sistemos efektyvumas ir tvarumas“. Jos tikslas – aptarti pagrindinius iššūkius, kylančius siekiant pagerinti Lietuvos sveikatos sistemos efektyvumą ir tvarumą, pristatyti prioritetines sveikatos politikos kryptis bei susitarti dėl konkrečių veiksmų ateityje.

ŠVIETIMAS. Pirmadienį Seimo rūmuose Lietuvos mokyklų vadovų asociacija organizuoja konferenciją tema „Švietimas – Lietuvos dabarčiai ir ateičiai“, kurioje tikimasi aptarti švietimo sistemos pokyčius ir naujoves.

STATISTIKA. Antradienį Statistikos departamentas turėtų paskelbti naujausius duomenis apie keleivių pervežimą Lietuvoje, penktadienį – apie laisvas darbo vietas šalyje.

FUTBOLAS. Šeštadienį Kijeve, Olimpiniame stadione bus žaidžiamas UEFA Europos čempionų lygos futbolo finalas. Susitiks Madrido „Real“ ir „Liverpool“ ekipos.

BĖGIMAS. Sekmadienį Lietuvos sostinėje rengiamas tradicinis masinis bėgimas „We Run Vilnius“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Barjeras, nuleidžiamas pusiaukelėje

Darbo rinkai vis stipriau jaučiant darbuotojų stygių, ryškėja darbdavių požiūrio į darbuotojų amžių...

Vadyba
06:30
Prarastoji ar dar neatrastoji 50+ karta: kaip vyresniuosius išlaikyti darbo rinkoje Premium

Verslas trimituoja apie žlugdantį darbo jėgos trūkumą, tačiau vyresni nei 50-ies darbuotojai neretai jaučiasi...

Vadyba
06:00
Estišką eksperimentą vieni giria, kiti peikia Premium

Estišką mokesčių modelį vieni giria, o kiti peikia ir šiukštu nepataria jo perkelti į Lietuvą. Šios sistemos...

Finansai
06:00
Konservatorių etikos sargai įspėjo Pavilionį dėl pasisakymų apie Ušacką

Konservatorių priežiūros komitetas Žygimantą Pavilionį pripažino pažeidus partijos įstatus būti tolerantiškam.

Verslo aplinka
2018.09.25
Amerikiečių laukia dar vienas rinkimų išbandymas, pasitikrins ir Trumpas Premium 2

Amerikiečiai lapkritį vėl rinksis prie balsadėžių ir dalyvaus JAV vidurio kadencijos rinkimuose. Donaldo...

Verslo aplinka
2018.09.25
Ušacko komanda siūlo kurti fondą investicijoms Lietuvoje 5

Kanditatuoti į prezidentus ketinantis diplomatas konservatorius Vygaudas Ušackas su savo komanda siūlo kurti...

Verslo aplinka
2018.09.25
JAV prezidentas savo kalboje JT gyrė save ir dar kartą supeikė Iraną ir kinus

Donaldas Trumpas, JAV prezidentas, antradienį savo kalboje Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke...

Verslo aplinka
2018.09.25
VPT: Finansų ministerija turi nutraukti apskaitos sistemos konkursą

Finansų ministerija turi nutraukti 600.000 Eur vertės viešojo sektoriaus apskaitos informacinės sistemos...

Verslo aplinka
2018.09.25
Po skyrybų su Bendrija JK nežada jokių privilegijų imigrantams iš ES 8

Theresa May, Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė, pirmadienį su savo ministrų kabinetu susitarė JK...

Verslo aplinka
2018.09.25
Seimas ėmėsi siūlymo sumažinti kartelę referendumams dėl Konstitucijos 2

Dėl planuojamo dvigubos pilietybės referendumo Seimas ėmėsi siūlymo žeminti referendumo kartelę šiuo metu...

Verslo aplinka
2018.09.25
Paskirtos trijų kitąmet įvyksiančių rinkimų datos

Savivaldos rinkimai įvyks 2019 m. kovą, prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimai – gegužę.

Verslo aplinka
2018.09.25
Agnė Širinskienė iki rinkimų dar patyrinės politinę korupciją 3

Valdančiosios Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Agnė Širinskienė vadovaus naujai Seimo...

Verslo aplinka
2018.09.25
Valdantiesiems pritrūko balsų iki šešių padidinti Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių

Seimo valdantiesiems antradienį neužteko balsų iki šešių padidinti parlamento pirmininko pavaduotojų skaičių. 

Verslo aplinka
2018.09.25
Seimo opozicija blokuoja valdančiųjų bandymą paskirti pinigų socialdarbiečiams

Seimo opozicija antradienį blokavo socialdarbiečių inicijuotą partijų finansavimo pertvarką, kuri jų partijai...

Verslo aplinka
2018.09.25
Vėl atidėtos pataisos dėl galimo kogeneracinių projektų stabdymo 1

Seimo valdančioji dauguma nusprendė atidėti priėmimą įstatymo pataisų, draudžiančių statyti naujas atliekų...

Energetika
2018.09.25
E. Šatas dėl garbės ir orumo kreipėsi į teismą

Konkurencijos tarybos vicepirmininkas Elonas Šatas, minimas Seimui pateiktoje Valstybės saugumo departamento...

Liudas Mažylis su konservatoriais kandidatuos į Europarlamentą 7

Vasario 16-osios aktą atradęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis opozicinės Tėvynės...

Verslo aplinka
2018.09.25
Popiežius išlydėtas iš Lietuvos

Praėjusį savaitgalį į Baltijos šalis valstybinio ir apaštališkojo vizito atvykęs popiežius Pranciškus...

Laisvalaikis
2018.09.25
Tyrimas: Lietuva nesurenka beveik 1 mlrd. Eur potencialaus PVM 14

Nors pridėtinės vertės mokesčio (PVM) nepriemoka Lietuvoje per metus sumažėjo 1 proc. punktu, iki 25% šalies...

Finansai
2018.09.25
Gal RC vertėtų pažvelgti į veidrodį? 17

VĮ Registrų centras (RC) ne kartą yra kritikuota dėl neskaidrių pirkimų, giminystės ryšių ir lėšų švaistymo.

Verslo aplinka
2018.09.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau