Šią savaitę svarbu (21)

Publikuota: 2018-05-21
Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas apims praktiškai visas egzistuojančias įmones, nes visos kaupia didesnius ar mažesnius duomenų apie savo darbuotojus ir klientus kiekius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas apims praktiškai visas egzistuojančias įmones, nes visos kaupia didesnius ar mažesnius duomenų apie savo darbuotojus ir klientus kiekius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Europos Sąjungoje įsigalios Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, Vyriausybė apsispręs dėl mokesčių reformos ir perduos ją Seimui svarstyti, Vilniuje įvyks „AgroBalt“ paroda, be to, susitiks 16-os Europos Sąjungos valstybių ir Kinijos žemės ūkio ministrai, bus surengta investicijų į nekilnojamąjį turtą konferencija.

„Baisusis“ BDAR jau ateina!

Penktadienį Europos Sąjungoje pradedamas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR). Jis jau iš anksto kėlė nerimą praktiškai visoms be išimties organizacijoms ir įmonėms, ypač toms, kurios disponuoja dideliais kiekiais asmens duomenų, pvz., bankams ar telekomunikacijų bendrovėms. Teisingumo ministerija bei Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija šia proga priminė, kad „visos organizacijos turi peržiūrėti tvarkomus asmens duomenis ir užtikrinti jų apsaugą pagal naują tvarką“. Pasak Elvino Jankevičiaus, teisingumo ministro, sulaukiama pranešimų iš smulkaus verslo, kad jiems dėl BDAR dar trūksta žinių, mažieji verslininkai bijo jiems gresiančių didžiulių baudų, kurios galėtų sužlugdyti jų verslą. Iš tiesų, pažeidus BDAR nuostatas, gali būti skiriamos administracinės baudos, kurios verslo įmonėms gali siekti iki 2–4% ankstesnių metinės apyvartos, arba iki 10–20 mln. Eur. Tačiau primenama, kad tokios griežtos baudos „būtų skiriamos už šiurkščius, piktybinius BDAR pažeidimus ar jau anksčiau galiojusių reikalavimų nesilaikymą“. Numatytos ir kitos poveikio priemonės. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija teiks nurodymus dėl pažeidimų ištaisymo, skirs įspėjimus, papeikimus, nustatys laikiną arba galutinį draudimą tvarkyti duomenis ir kt. Inspekcija pareiškė, kad pasiruošusi geranoriškai konsultuoti įmones dėl kilusių neaiškumų taikant BDAR.

Mokesčių reforma iš Vyriausybės pereina į Seimą

nuotrauka::1 left

Trečiadienį Vyriausybė aptars dar balandžio viduryje paskelbtąjį struktūrinių reformų paketą bei iš įvairių institucijų ir suinteresuotųjų asocijuotų struktūrų bei ekspertų gautus pasiūlymus jam. Po aptarimo Vyriausybėje įstatymų projektai keliaus į Seimą. Vilius Šapoka, finansų ministras, VŽ informavo, kad reformų pagrindai išliks faktiškai nepakitę lyginant su tuo, kas buvo paskelbta balandį. Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis užsiminė apie bent vieną mokesčių reformos punktą, kuriam Seimo politikai nėra linkę pritarti – tai pasiūlymas „Sodros“ įmokų tarifą mažinti 2 procentiniais punktais. Bet premjeras leido suprasti, kad bandys įtikinti Seimą priimti ir šią iniciatyvą, nes ja „siekiama paskatinti dirbančiuosius savarankiškai papildomai prisidėti prie savo būsimų pensijų kaupimo“. Jis žada „kartu su Seimu ieškoti subalansuotų sprendimų dėl mokesčių ir socialinės politikos“. Savo iniciatyvose dėl struktūrinių mokestinių ir socialinių reformų Vyriausybė pasiūlė įvesti ir palaipsniui mažinti „Sodros“ įmokų „lubas“, tam tikrą pajamų mokesčių progresyvumą, apmokestinti ne pagrindinį gyvenamąjį būstą, konsoliduoti darbuotojo ir darbdavio mokesčius, modifikuoti pensijų kaupimo sistemą. Tikimasi, kad Seimas birželį pritars Vyriausybės teikiamiems projektams, o jie įsigalios nuo 2019-ųjų.

Paroda ir ministrų susirinkimas

nuotrauka::2 right

Ketvirtadienį „Litexpo“ centre prasidės ir tris dienas vyks 22-oji tarptautinė specializuota žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „?groBalt 2018“. Joje dalyvaus daugiau kaip 200 įmonių iš Lietuvos, Belgijos, Indijos, Ispanijos, Italijos, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Makedonijos, Rumunijos, kurios savo stenduose pristatys saldainius ir desertus, pieno produktus, žuvis ir jūros gėrybes, mėsos gaminius, prieskonius, padažus, gėrimus, daržoves, arbatą ir daugybę kitų maisto ir gėrimų produktų, kuriuos bus galima ragauti, degustuoti ir įsigyti. Be to, bus stendai su žemės ūkio technika ir gyvais gyvuliais. Prie šiųmečio „AgroBalt“ pritaikytas ir Vilniuje penktadienį rengiamas žemės ūkio ministrų susitikimas pagal formulę 16+1, t. y. 11-os Europos Sąjungos valstybių, 5-ių Balkanų šalių ir Kinijos vyriausybių narių, atsakingų už savo šalių agrarinę politiką, forumas. Lietuvoje pirmą kartą apsilankys Kinijos žemės ūkio ministras Han Changfu. Su juo tikimasi sutarti dėl papildomų leidimų į Kinijos rinką tiekti lietuviškus žemės ūkio ir maisto produktus.

Forumas apie investicijas į NT

nuotrauka::3 left

Ketvirtadienį ir penktadienį Vilniuje, „Radisson Blu Lietuva“ viešbutyje vyks „Verslo žinių organizuojamas „Baltijos nekilnojamojo turto ir investicijų forumas“. Pagrindinės Forumo temos: nekilnojamojo turto (NT) finansavimas – pokyčiai, kuriuos turėtume įvertinti; ar dabar tinkamas metas investuoti į NT technologijas; kokie veiksniai galėtų pakylėti Baltijos šalių investavimo rinką į naujas aukštumas; alternatyvios investicijos Baltijos šalyse – gyvenamojo būsto rinkos nišos ir pramoninės paskirties NT galimybės; kiek dar augimo potencialo liko Baltijos šalių gyvenamojo būsto rinkoje bei kt. Tarp pranešėjų – Larsas Christensenas, „Markets & Money Advisory“ įkūrėjas ir CEO, „Money Doctor“ tarptautinis ekonomistas (Danija), Thomas Weedenas, „IWG Norway“ regiono vadovas (Norvegija), Sergei Svetsas, „Corum AM“ investicijų vadovas (Nyderlandai), Antanas Anskaitis, „Northern Horizon Capital“ Investicijų valdytojas (Lietuva), Žygimantas Mauricas, „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas (Lietuva) ir kiti pranešėjai iš Estijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Švedijos, Lenkijos, Latvijos.

Dar apie kai kuriuos numatomus svarbesnius savaitės įvykius trumpai:

ITALIJA. Tikimasi, kad šią savaitę paaiškės, ar naująją valdančiąją koaliciją Italijoje suformuos dvi euroskeptiškos, radikalios partijos – „Penkių žvaigždžių judėjimas“ ir Šiaurės lyga. Jeigu koaliciją pavyks suformuoti, tikėtina, paaiškės ir naujasis Italijos premjeras. Tikėtina, kad juo taps „Penkių žvaigždžių judėjimo“ atstovas, galbūt net ir pats jos lyderis Luigi Di Maio.

ABORTAI. Penktadienį Airijoje vyks referendumas dėl abortų draudimo liberalizavimo.

FACEBOOK. Šią savaitę „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas pasisakys Europos Parlamente, atsakydamas į politikų klausimus dėl šios didžiausios socialinės platformos vartotojų duomenų apsaugos.

DUJOS. Šią savaitę, tikriausiai, penktadienį į Lietuvą atplauks naujas suskystintų gamtinių dujų (SkGD) krovinys. Šįkart Norvegijos „Statoil“ dujas atsigabena dujų prekybos bendrovė „Litgas“. Dujovežis „Arctic Voyager“ iš Norvegijos gabena apie 140.000 kubinių metrų SkGD. Paskutinį kartą šiemet „Litgas“ skirtas SkGD krovinys į Klaipėdą atplukdytas kovo viduryje.

PARTIJA. Susipažinusi su prokurorų medžiaga Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šią savaitę aiškinsis, ar korupcijos bylos smaigalyje atsidūrusi Tvarkos ir teisingumo partija nebuvo finansuojama iš neteisėtų šaltinių. VRK posėdyje bus sudaryta darbo grupė atlikti tyrimui dėl galimai neteisėto partijos finansavimo.

SEIMAS. Antradienį Seimui turėtų būti pateiktas pasiūlymas naujuoju Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininku paskirti Edmundą Sakalauską. Ketvirtadienį parlamentarai numato priimti Mecenavimo įstatymą, kuris nenumato naujų finansinių lengvatų labdarą ir paramą skiriantiems verslininkams.

JUBILIEJUS. Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį su oficialiu vizitu lankysis 100-metį švenčiančioje Gruzijoje.

ŠEŠĖLIS. Pirmadienį Vilniaus centre, prie Vyriausybės rūmų, rengiama kasmetinė pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Tradiciškai akcijos atidarymo rytą ministrai kartu su asociacijos „Investuotojų Forumas“ ir skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ nariais, valstybinių institucijų atstovais bendraus su gyventojais bei dalinsis informacija, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlio mažinimo Lietuvoje.

FORUMAS. Pirmadienį Viliuje rengiamas penktasis kasmetinis „Swedbank“ ekonomikos forumas, kuriame šio banko vyriausieji ekonomistai iš Baltijos šalių, Norvegijos ir Švedijos pasidalins savo įžvalgomis apie pasaulinę, regioninę ir Baltijos šalių ekonomiką. Moderatorius: Nerijus Mačiulis, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas iš Lietuvos.

PARTNERYSTĖ. Penktadienį Seimo rūmuose Seimo Audito komitetas kartu su Centrine projektų valdymo agentūra rengia konferenciją „Viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimas – ko trūksta sėkmingai partnerystei“.

PARDAVIMAI. Ketvirtadienį rengiama konferencija iš ciklo „VŽ akademija“ – „B2B klientai: kaip parduoti nešvaistant laiko“.

SVEIKATA. Penktadienį Seimo Sveikatos reikalų komitetas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir asociacija ,,Sveikatos forumas“ organizuoja tarptautinę konferenciją „Lietuvos sveikatos sistemos efektyvumas ir tvarumas“. Jos tikslas – aptarti pagrindinius iššūkius, kylančius siekiant pagerinti Lietuvos sveikatos sistemos efektyvumą ir tvarumą, pristatyti prioritetines sveikatos politikos kryptis bei susitarti dėl konkrečių veiksmų ateityje.

ŠVIETIMAS. Pirmadienį Seimo rūmuose Lietuvos mokyklų vadovų asociacija organizuoja konferenciją tema „Švietimas – Lietuvos dabarčiai ir ateičiai“, kurioje tikimasi aptarti švietimo sistemos pokyčius ir naujoves.

STATISTIKA. Antradienį Statistikos departamentas turėtų paskelbti naujausius duomenis apie keleivių pervežimą Lietuvoje, penktadienį – apie laisvas darbo vietas šalyje.

FUTBOLAS. Šeštadienį Kijeve, Olimpiniame stadione bus žaidžiamas UEFA Europos čempionų lygos futbolo finalas. Susitiks Madrido „Real“ ir „Liverpool“ ekipos.

BĖGIMAS. Sekmadienį Lietuvos sostinėje rengiamas tradicinis masinis bėgimas „We Run Vilnius“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Daugiau Lietuvos gyventojų norėtų, kad šalyje liktų vasaros laikas

Daugiau Lietuvos gyventojų norėtų, kad Europos Sąjungoje (ES) atsisakius kasmetinio laiko sukiojimo šalyje...

Šiaulių savivaldybėje tęsiasi atleidimų banga

Šiaulių m. savivaldybės meras pasirašė potvarkį dėl Marijaus Veličkos, administracijos direktoriaus...

Kultūros ministerija – prieš R. Karbauskio pataisą dėl LRT valdymo

Kultūros ministerija prieštarauja valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio inicijuotai...

Rinkodara
17:18
Laukiant „Sodros“ vadovo konkurso pasirašytas šio fondo biudžetas 1

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė praėjusią savaitę Seimo priimtą „Sodros“ biudžetą, siekiantį daugiau...

Italija pasidavė EK spaudimui ir koreguoja savo biudžeto planą 4

Giuseppe Conte, Italijos premjeras, įtikino šalies populistų koalicinės vyriausybės lyderius pateikti Europos...

Kandidatas į kultūros ministrus nekomentuoja pirmtakės atleidimo  

Į kultūros ministrus siūlomas literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas nelinkęs komentuoti savo pirmtakės...

Naujasis Europos e. ryšių kodeksas: „gigabitinis“ ryšys visiems

Pirmadienį paskelbtas naujasis Europos elektroninių ryšių kodeksas, kuris įsigalioja nuo gruodžio 20 d. Juo...

Į kultūros ministrus pasiūlytas M. Kvietkauskas 9

Literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, buvęs Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius,...

Baltijos šalių premjerai sutarė dėl bendros laiko juostos, jei bus atsisakyta laikrodžių sukiojimo

Baltijos šalių premjerai Vilniuje sutarė išlaikyti bendrą laiko juostą, kai Europos Sąjunga (ES) atsisakys...

Už 44.000 Eur į Lietuvą kvies atvykti išlaidžius kinų turistus Premium

Turizmo departamentas Lietuvą intensyviau reklamuos Kinijos socialiniuose tinkluose. Departamento atstovai...

Rinkodara
11:38
Kino klasterio kompleksinės paslaugos padeda laimėti didelius užsakymus Rėmėjo turinys

Lietuviškiems filmams sulaukiant vis didesnio populiarumo ir Lietuvai tampant vis patrauklesniu traukos...

Kandidatų į prezidentus varžybose pirmauja G. Nausėda 13

Kandidatų į prezidento postą reitingų lenktynėse toliau pirmauja Gitanas Nausėda, ekonomistas, jį vejasi...

Žemdirbių Meka – Kaune? 25

Vyriausybė, sumaniusi Žemės ūkio ministerijos kraustynes į Kauną, negali paaiškinti darbuotojams nei šio...

Briuselio centre – masiniai protestai, panaudotos ašarinės dujos 5

Daugiau kaip 5.500 žmonių Briuselyje sekmadienį prie ES institucijų pastatų protestavo prieš Jungtinių Tautų...

Verslo aplinka
2018.12.16
Raseinių rajono meras A. Gricius skundžia prokurorams R. Ačo elgesį 1

Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius dėl kyšininkavimu įtariamo nuo pareigų nušalinto...

Verslo aplinka
2018.12.16
Savo kiemuose užsiėmę politikai kuria lyderystės vakuumą Vakarų pasaulyje

Savas problemas sprendžiantys šalių politikai atvėrė lyderystės vakuumą Vakarų pasaulyje. Kai kurie...

Verslo aplinka
2018.12.16
Įsikarščiavusi T. May grasina sužlugdyti „Brexit“ susitarimą 20

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May penktadienį pagrasino sužlugdyti „Brexit“ susitarimą, kurį...

Verslo aplinka
2018.12.16
Kauno mero įmonė tikisi taikiai susitarti dėl patalpų Vilniaus centre 1

Teismui leidus Vilniaus valdžiai iš Centrinio knygyno patalpų Gedimino prospekte iškeldinti nuomininkę –...

Statyba ir NT
2018.12.16
Ar krizę išgyvenusios Europos kompanijos atsigavo ilgam? Premium

„Krizę pavertėme galimybe. 2010-aisiais ir 2011-aisiais įsigijome dvi dideles Vokietijos bendroves ir...

Financial Times
2018.12.16
Veterinarijos institute bakterijų turinti mėsa už kyšius virsdavo švaria 19

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo...

Agroverslas
2018.12.16

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau