Vartotojų pasitikėjimo rodiklis didėja

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis vasario mėn., palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, padidėjo 3, o per mėnesį 1 proc. punktu.
Statistikos departamento duomenimis, per metus pagerėjo gyventojų nuomonė apie savo namų ūkio finansinės ir šalies ekonominės padėties perspektyvas bei galimybę nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn.
Gyventojų, manančių, kad blogės jų namų ūkio finansinė padėtis, dalis per metus sumažėjo nuo 19 iki 14%, prognozuojančių šalies ekonominės padėties blogėjimą nuo 29 iki 24%, o visiškai nesitikinčių nors kiek sutaupyti nuo 26 iki 24%.
Palyginti su praėjusiais metais, gyventojų nuomonė apie galimus bedarbių skaičiaus pokyčius per artimiausius 12 mėn., nepasikeitė.
Mėnesio pokyčiai nežymūs
Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2018 m. vasario mėn. buvo minus 7 ir, palyginti su sausio mėn., padidėjo 1 proc. punktu, praneša Lietuvos statistikos departamentas.
Palyginti su sausio mėn., gyventojai optimistiškiau vertino galimybes nors kiek sutaupyti, šiek tiek blogiau namų ūkio finansinės ir šalies ekonominės padėties bei bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas. Vasario mėn., palyginti su sausio mėn., gyventojų, besitikinčių bent kiek sutaupyti, dalis padidėjo nuo 30 iki 35%, o visiškai nesitikinčių nors kiek sutaupyti gyventojų dalis sumažėjo nuo 27 iki 24%.
Gyventojų nuomonė apie namų ūkio finansinės padėties perspektyvas truputį pablogėjo: gyventojų, besitikinčių namų ūkio finansinės padėties gerėjimo per artimiausius 12 mėn., dalis sumažėjo nuo 23 iki 21%., kaip ir sausio mėn., 14% manė, kad padėtis blogės.
Vertindami šalies ekonominės padėties perspektyvas, 26% gyventojų teigė, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn. pagerės, 24% manė, kad pablogės, o 45% kad padėtis išliks tokia pati (sausio mėn. atitinkamai 27, 23 ir 46%).
Tuo tarpu namų ūkio finansinės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėn. gyventojai vasarį vertino blogiau nei sausio mėn.: teigiančių, kad jų finansinė padėtis per praėjusius 12 mėn. pablogėjo, dalis išaugo 3 proc. punktais (nuo 32 iki 35%).
Šalies ekonominės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėn. gyventojai taip pat vertino blogiau nei sausio mėn.: 22% teigė, kad per praėjusius 12 mėn. ji pagerėjo, 43% kad pablogėjo (sausio mėn. atitinkamai 21 ir 40 proc.).
Vasario mėn. 27% gyventojų nurodė, kad per artimiausius 12 mėn. tokiems pirkiniams kaip baldai ar buitinė technika ketina išleisti daugiau nei per praėjusius 12 mėn., 17% mažiau (sausio mėn. atitinkamai 27 ir 18%).
VŽ primena, kad gruodį vartotojų pasitikėjimo rodiklis buvo minus 8. Tai 2 proc. punktais daugiau nei lapkritį, tačiau mažesnis nei pernykštis, kai 2016 m. gruodį jis buvo minus 5.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti