Vartotojų pasitikėjimo rodiklis gruodį pasistiebė, bet pernykščio nepasiekė 

Publikuota: 2017-12-27
Pilies gatvė Vilniuje. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Pilies gatvė Vilniuje. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis gruodį buvo minus 8. Tai 2 proc. punktais daugiau nei lapkritį, tačiau mažesnis nei pernykštis, kai 2016 m. gruodį jis buvo minus 5.

Statistikos departamentas praneša, kad, palyginti su lapkričiu, gyventojai optimistiškiau vertino galimybes nors kiek sutaupyti, namų ūkio finansinės ir šalies ekonominės padėties perspektyvas, blogiau – bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas.

Tuo tarpu metinį sumažėjimą 3 proc. punktais lėmė pesimistiškesnis šalies ekonominės padėties perspektyvų vertinimas: gyventojų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties pablogėjimą, dalis padidėjo nuo 20 iki 29%, o besitikinčių, kad padėtis gerės, dalis sumažėjo nuo 33 iki 26%.

Palyginti su praėjusiais metais, gyventojai šiek tiek blogiau vertino ir savo namų ūkio ir bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas. Gyventojų nuomonė apie galimybę nors kiek sutaupyti per ateinančius 12 mėn., palyginti su nuomone, išsakyta prieš metus, nepasikeitė.

Tęsinys po grafiku

 [infogram id="a4737b41-2dcf-4fef-b77f-7f5f1d0afc76" prefix="aSR" format="interactive" title="Copy: Vartotojų nuomonių tyrimas 2017 m. spalį"]

Statistikos departamentas praneša, kad gruodį beveik pusė (49%) gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius 12 mėn. nepasikeitė, 38% manė, kad padėtis pablogėjo, o 13% teigė, kad padėtis pagerėjo (lapkričio mėn. atitinkamai 45, 39 ir 16%).

Gruodį šalies ekonominės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėn. gyventojai vertino truputį geriau nei lapkričio mėn.: nors gyventojų, manančių, kad šalies ekonominė padėtis per praėjusius 12 mėn. pagerėjo dalis nepasikeitė (tokių buvo 18%), bet nuo 13 iki 10% sumažėjo gyventojų dalis, teigianti, kad padėtis labai pablogėjo.

Vertindami esamą savo šeimos finansinę padėtį, 35% gyventojų atsakė, kad jie daugiau ar mažiau sutaupo, kas dešimtas gyventojas teigė, kad gyvena iš santaupų ar skolintų lėšų (lapkričio mėn. – atitinkamai 31 ir 11%).

Gruodį 28% gyventojų nurodė, kad per artimiausius 12 mėn. tokiems pirkiniams kaip baldai ar buitinė technika ketina išleisti daugiau nei per praėjusius 12 mėn., 17% – mažiau (lapkričio mėn. atitinkamai 25 ir 17%).

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Valstybė ir savivaldybės šiemet gavo 127 mln. eurų neplanuotų pajamų  1

Valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamos sausio–gegužės mėnesiais siekė 4,224 mlrd. Eur – 3,1% (127,3 mln.

Verslo aplinka
2019.06.12
Estai gerokai sumažins akcizus svaigalams 13

Nuo šio vidurvasario Estijoje turėtų ketvirtadaliu sumažėti akcizai visiems alkoholiniams gėrimams. Tikimasi,...

Verslo aplinka
2019.05.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau