Vartotojų pasitikėjimo rodiklis gruodį pasistiebė, bet pernykščio nepasiekė 

Publikuota: 2017-12-27
Pilies gatvė Vilniuje. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Pilies gatvė Vilniuje. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis gruodį buvo minus 8. Tai 2 proc. punktais daugiau nei lapkritį, tačiau mažesnis nei pernykštis, kai 2016 m. gruodį jis buvo minus 5.

Statistikos departamentas praneša, kad, palyginti su lapkričiu, gyventojai optimistiškiau vertino galimybes nors kiek sutaupyti, namų ūkio finansinės ir šalies ekonominės padėties perspektyvas, blogiau – bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas.

Tuo tarpu metinį sumažėjimą 3 proc. punktais lėmė pesimistiškesnis šalies ekonominės padėties perspektyvų vertinimas: gyventojų, prognozuojančių šalies ekonominės padėties pablogėjimą, dalis padidėjo nuo 20 iki 29%, o besitikinčių, kad padėtis gerės, dalis sumažėjo nuo 33 iki 26%.

Palyginti su praėjusiais metais, gyventojai šiek tiek blogiau vertino ir savo namų ūkio ir bedarbių skaičiaus kitimo perspektyvas. Gyventojų nuomonė apie galimybę nors kiek sutaupyti per ateinančius 12 mėn., palyginti su nuomone, išsakyta prieš metus, nepasikeitė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Tęsinys po grafiku

 [infogram id="a4737b41-2dcf-4fef-b77f-7f5f1d0afc76" prefix="aSR" format="interactive" title="Copy: Vartotojų nuomonių tyrimas 2017 m. spalį"]

Statistikos departamentas praneša, kad gruodį beveik pusė (49%) gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius 12 mėn. nepasikeitė, 38% manė, kad padėtis pablogėjo, o 13% teigė, kad padėtis pagerėjo (lapkričio mėn. atitinkamai 45, 39 ir 16%).

Gruodį šalies ekonominės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėn. gyventojai vertino truputį geriau nei lapkričio mėn.: nors gyventojų, manančių, kad šalies ekonominė padėtis per praėjusius 12 mėn. pagerėjo dalis nepasikeitė (tokių buvo 18%), bet nuo 13 iki 10% sumažėjo gyventojų dalis, teigianti, kad padėtis labai pablogėjo.

Vertindami esamą savo šeimos finansinę padėtį, 35% gyventojų atsakė, kad jie daugiau ar mažiau sutaupo, kas dešimtas gyventojas teigė, kad gyvena iš santaupų ar skolintų lėšų (lapkričio mėn. – atitinkamai 31 ir 11%).

Gruodį 28% gyventojų nurodė, kad per artimiausius 12 mėn. tokiems pirkiniams kaip baldai ar buitinė technika ketina išleisti daugiau nei per praėjusius 12 mėn., 17% – mažiau (lapkričio mėn. atitinkamai 25 ir 17%).

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku