PVM nepriemoka Lietuvoje keturis kartus didesnė nei Estijoje

Lietuvoje PVM nepriemoka (36,8%) yra beveik keturis kartus didesnė nei Estijoje, rodo Europos Komisijos (EK) atliktas tyrimas. Europos Sąjungos vidurkis siekia 15,2%.
Dėl nesumokėto pridėtinės vertės mokesčio Europos Sąjungoje (ES) 2014 m. buvo prarasta 159 mlrd. Eur, skelbia Europos Komisija.
ES valstybių narių PVM nepriemoka svyruoja nuo 1,2% Švedijoje iki 37,9% Rumunijoje.
PVM nepriemoka Lietuvoje sudarė 36,8%. Ji buvo didžiausia Baltijos šalyse (Latvijoje 23,42%, Estijoje 9,58%), ir gerokai viršijo 15,2% ES vidurkį. Į itin didelį PVM prievolių nevykdymo ir PVM nesurinkimo mastą Lietuvoje EK atkreipė dėmesį ir metų pradžioje skelbtoje šalies ataskaitoje.
Lyginant su 2013 m., Lietuvoje nepriemoka sumažėjo 1,77 procentinio punkto. Šiuos dydžius EK skaičiuoja lygindama vartojimo apimtis ir pajamas iš PVM mokesčio.
Nepritaikyta sukčiavimui
Balandžio mėnesį Europos Komisija pateikė veiksmų planą Bendros ES PVM erdvės kūrimas, o valstybės narės dabar turėtų susitarti dėl tolesnių galutinės PVM sistemos, taikytinos tarpvalstybinei prekybai Sąjungoje, kūrimo veiksmų. Yra sukurta ne viena priemonė sukčiavimo pridėtinės vertės mokesčiu problemai spręsti, tačiau šiandienos rezultatai rodo, kad reikia išsamesnės reformos.
Už ekonomikos ir finansų reikalus, mokesčius ir muitus atsakingas Europos Komisijos narys Pierreas Moscovici teigia, jog dabartinė tvarka visiškai nepritaikyta sukčiavimo pridėtinės vertės mokesčiu ir jo klaidingo apskaičiavimo problemoms spręsti.
Šiemet Komisija yra nurodžiusi, kad valstybės narės turi kuo greičiau susitarti dėl galutinės ES PVM sistemos, kurios sukčiai negalėtų apeiti. Jis ragina visas valstybes nares per artimiausius mėnesius atvirai aptarti tolesnius veiksmus, kuriuos vertėtų įtraukti į numatomus kitąmet parengti Komisijos teisės aktų pasiūlymus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti