Automobilių pramonės oksimoronas – prabangus „Opel“

Publikuota: 2018-04-02

Prieš pusmetį išlepintai pasiūlos krosoverių vairuotojų auditorijai „Opel“ pristatė „Grandland X“ – modelį, kuriam šioje rinkoje bus išties sunku konkuruoti. Dabar gamintojas pristatė prabangiausią šio modelio versiją „Ultimate“ ir siūlo rinktis išties nepigų „Opelį“.

„Verslo žinios“ praėjusį rudenį jau turėjo progą išbandyti naująjį „Grandland X“, kuris buvo aprašytas VŽ „Savaitgalio“ priede. Šįkart „Opel“ surengė dargi atskirą pristatymą prabangiausiajai šio modelio versijai „Ultimate“.

Tačiau prieš aptariant ją – trumpas reziumė, kas yra „Grandland X“. Šis C segmento SUV papildė „Opel“ kuriamą modelių su X raide šeimą – jis bendrais bruožais dalinasi su krosoveriais „Mokka X“ ir „Crossland X“ ir yra didžiausias šeimos narys.

 „Grandland X“ jau sukurtas bendradarbiaujant su naujuoju gamintojo šeimininku – prancūzų automobilių koncernu PSA ir surenkamas jo gamykloje. Taupant gamybos kaštus, „Grandland X“ dalinasi ta pačia platforma su naujuoju „Citroen C5 Aircross“ ir pirkėjų simpatijas jau iškovojusiu „Peugeot 3008“. Be to, „Grandland X“ naudojasi prancūzų varikliais ir pavarų dėžėmis.

Rudenį bandytas „Grandland X“ paliko įspūdį, tarsi „Opel“ inžinieriai nuo išskirtinio „Peugeot 3008“ būtų nukrapštę visa, kas yra įdomiausio, ir pateikę rinkai konservatyviąją prancūzo versiją. Svarstėme – gal tokiu žingsniu siekiama privilioti konservatyvesnius ar „Opel“ ženklui nuo seno ištikimus pirkėjus, kurie tebetiki jo vokiškumu (nors viduje tai – prancūzų 3008-asis). Daugiau priežasčių rinktis šį modelį iš daugybės stipresnių konkurentų buvo sunku rasti. Tačiau gal „Opel“ atrado pardavimų receptą – praėjus pusmečiui po pristatymo gamintojo atstovai skaičiuoja, kad jau gauta per 70.000 užsakymų šiam modeliui, kas esą viršijo lūkesčius.

Brangiausioji versija

Praėjo pusmetis po „Grandland X“ bandymo Darmštato, Vokietijoje, apylinkėmis ir „Opel“, pristatydamas prabangiausiąją šio krosoverio versiją „Ultimate“, užminė dar didesnę mįslę – kas rinksis miesto krosoverių rinkoje niekuo neišsiskiriantį „Opel“ ir dar už 34.000 Eur?

Pigesniųjų „Grandland X“ pradinė kaina siekia nuo 18.957 Eur. Tiesa, kaip būna su „Opel“, ji netrukus pradeda sparčiai kilti, vos tik pradedate užsisakinėti papildomos įrangos. 

Per „Ultimate“ pristatymą šio modelio prekės ženklo vadovai tikino, kad pasiūlymas suformuotas atsižvelgiant į klientų pageidavimus. „Opel“ skaičiuoja, kad du trečdaliai pirkėjų renkasi „Innovation“, arba trečio iš keturių komplektacijos lygių, „Grandland X“. Ir klientų pageidavimai esą byloja, kad rinkoje yra prabangesnių, gausesnės komplektacijos miesto krosoverių poreikis, todėl ir nuspręsta atskirai rinkai pristatyti, kaip sakė gamintojo atstovai, „ambicingesnį“, „geriausią iš geriausių“ pasiūlymą.

Taigi ambicingoji „Ultimate“ versija įkainota nuo 34.000 Eur. Ar tikrai už tokią kainą rinktumėtės „Grandland X Ultimate“, o ne neblogai sukomplektuotą „Seat Ateca“, „Škoda Karoq“, normalų „Volkswagen Tiguan“, ar to paties klasės etaloną „Nissan Qashqai“?

34.000 Eur kainos kartelė pasiekiama aprūpinant automobilį LED žibintais, 19 colių lengvojo lydinio ratlankiais, kelių spalvų kėbulo nudažymu, penkių važiavimo režimų „IntelliGrip“ sistema, skirta pritaikyti automobilio sukibimą priklausomai nuo važiavimo paviršiaus (čia verta paminėti, kad nepriklausomai nuo kainos – keturių varančiųjų ratų „Grandland X“ versijos nėra). Taip pat įrengta automatinė greičio palaikymo sistema, pėsčiųjų ir ekstremalaus stabdymo, kelio ženklų atpažinimo, eismo juostos palaikymo, aklosios zonos įspėjimo sistemos, 360 laipsnių aplinkos vaizdą iš viršaus transliuojančios kameros, visos šildomos sėdynės, vairas ir priekinis langas, ergonominės sėdynės, sertifikuotos „Kampanijos už sveikesnę nugarą“, bevielis telefono įkrovimas, judesiu atidaromos bagažinės durys ir 8 colių ekrano multimedijos sistema, palaikanti „Apple CarPlay“ and „Android Auto“.

Pusiau prabanga

Gausus įrangos sąrašas išpučia kainą, tačiau prabangai vien to neužtenka. „Ultimate“ komplektacijos „Grandland X“ bando sudaryti „premium“ automobilio aurą – visa priekinė salono dalis ir durelių paviršiai padengti minkštais liesti paviršiais. Prabangos įspūdį bando sustiprinti ergonomiškos odinės ventiliuojamos sėdynės.

Tačiau dėmesys smulkmenoms ir yra tai, kas atskiria tikrus „premium“ automobilius nuo bandančių sudaryti tokį įspūdį. Paviršių malonumą liesti ir minkštumą įvertinti galės tik įsitaisiusieji ant priekinių sėdynių – čiupt už galinių durelių, o ten – krebždantis kietas plastikas, prabangos iliuzija baigėsi. Tai jokiu būdu nereiškia, kad keleiviai ant galinių sėdynių turėtų jaustis nuskriausti. Kelionėje komfortą užtikrins gausi erdvė kojoms. Aukštesniems keleiviams gali pritrūkti erdvės galvai, ypač jei užsisakytumėte panoraminį stoglangį. Beje, pastarasis, net ir „Ultimate“ versijoje – už papildomą kainą.

Automobilio kūrėjams pagyra už duris – apačioje apgobiančias automobilio apačią, kas leidžia išvengti kelnių purvinimosi įlipant į automobilį.

Deja, uždarius dureles, praktiškumo įspūdis kiek suprastėja – daiktadėžės durelėse dydžiu ir gyliu yra labiau butaforinės.

„Opel“ teigia, kad bagažo skyrius – 514 litrų ir 1.652 litrai nulenkus sėdynes – prilygsta itin erdviems kompaktinės klasės universalams. Palyginimui, „Nissan Qashqai“ – populiariausio Europoje SUV – bagažo skyriaus erdvė siekia 430 litrų, „Kia Sportage“ siūlo 503 litrus.

Išties, prabangiausioji „Grandland X“ versija sukuria komfortabilaus, jaukaus, atpalaiduojančiai kelionei nuteikiančio patikimo automobilio įspūdį, tačiau nepadeda atsakyti į klausimą, ar tai tikrai verta 34.000 Eur.

Nauji varikliai

Didesnę kainą lemia ir tai, kad „Ultimate“ siūlomas ir su pranašesniais agregatais nei pigesnieji „Grandland X“ su PSA koncerno 1,2 litro darbinio tūrio benzininiu (130 AG) ar 1,6 litro dyzeliniu (120 AG) motorais, kurių dinamika per bandymus prieš pusmetį pasirodė tik kaip užtektina keliauti su eismo srautu.

Tęsinys po grafiku

[infogram id="837c1654-fdb1-4664-904c-b0de99fb11ae" prefix="g2F" format="interactive" title="„Opel Grandland X“ techninės charakteristikos"]

Brangiausioji versija atkeliauja su 2 litrų darbinio tūrio dyzeliniu motoru (177 AG) ir 8 laipsnių pavarų dėže, kurių tandemas veikia išties sklandžiai, staiga pasikeitus aplinkybėms kelyje ir prireikus spustelėti, pavarų dėžė tikrai operatyviai parinks reikiamą pavarą. Galingesnis dyzelinis motoras išties padarė automobilį kur kas dinamiškesnį, tačiau sportišku jo irgi nepavadinsi. Kita vertus, miesto krosoverių pirkėjų poreikius ši jėgainė tikrai patenkins.

Europos miestams grasinant išvaryti dyzelinius automobilius, o gamintojams pereinant prie elektrinių ar hibridinių pavaros sistemų, „Opel“ investuoja į dyzelius. Tiesa, per pristatymą gamintojo atstovai tikino, kad naujasis 2 litrų dyzelinis motoras „yra labai labai švarus“, kuriam negrėstų jokie draudimai miestų centruose.

Automobilio ekonomiškumą turėtų užtikrinti tai, kad, kaip teigia gamintojo atstovai, „Grandland X“ yra vienas lengviausių (1.575 kg) krosoverių C segmente. Iki šiol dažnas „Opel“ pasižymėdavo polinkiu į antsvorį.

Beje, „Opel“ ateityje žada ir hibridinę iš elektros tinklo pakraunamą „Grandland X“ versiją, tai gali įvykti kitais metais.

Taip pat artimiausiu metu žadamas visiškai naujas 1,5 litro tūrio dyzelinis motoras, kuris pakeis 1,6 litro  dyzelinę jėgainę. Benzininiam motorui bus pasiūlyta 8 laipsnių automatinė pavarų dėžė.

Pigesnieji „Gandland X“ siūlomi su 6 laipsnių mechanine arba 6 laipsnių automatine pavarų dėže. Tačiau, ko gero, nenorėtumėte rinktis modifikacijos su mechanine pavarų dėže. Būtent mechaninės pavarų dėžės perjungimo mechanizmas iš karto išduoda, kad viduje šis „Opel“ yra jau prancūzų kūrinys. Pavarų svirties eiga yra labai ilga ir klaidi, todėl pavarų perjunginėjimas yra tarsi naudojimasis televizoriumi be nuotolinio pultelio – jei jau įjungėte patinkantį kanalą, norėtųsi, kad nereiktų jo greitai vėl perjungti.

Vairavimas

Automobilių niveliacija ir gamintojų kolaboracija kuriant bendrus modelius skirtingais ženkliukais – seniai ne naujiena. „Grandland X“ dalinasi ta pačia platforma su „Citroen C5 Aircross“ ir „Peugeot 3008“, optimizuojant gamybos kaštus. Tačiau „Opel“ atstovai pabrėžia, kad kiekvienos markės inžinieriai skirtingai adaptuoja vairo ir pakabos sistemos charakteristikas, todėl tūrėtų skirtis kiekvieno iš šių broliškų kūrinių charakteris. Apie charakterį nedažnai ką galima pasakyti, kalbant apie miesto krosoverius.

„Grandland X“ vairas, nors automobilis ir yra lengvai vairuojamas, neturi perdėto lengvumo, į pasukimus reaguoja greitai ir aštriai. Tiesa, informacijos apie priekinių ratų padėtį kelyje kiek trūksta. Vairavimo smagumo nedaug, tačiau tai, ko reikia miesto krosoverių vairuotojams – lengvas, nekomplikuotas vairavimas – atlieka deramai.

Komforto įspūdį stiprina ratų, motoro ir vėjo keliamo triukšmo palyginti nebloga izoliacija. Tiesa, jei priversite motorą suktis dinamiškiau, netrukus visi salone išgirs dyzelinį kleketavimą, tačiau ne pernelyg įkyrų. 

Bandytas „Grandland X“, net ir apautas 19 colių ratais, pakankamai minkštai sugėrė kelio nelygumus, tačiau suteikė ir pasitikėjimo vingiuotuose San Sebastiano kalnų keliuose.

Pastaruoju laikmečiu „Opel“ sukūrė tikrai neblogų modelių – giriama naujausia „Insignia“, pripažįstama ir Lietuvos „Metų automobiliu 2016“ tapusi „Astra“. Tačiau naujausias kūrinys „Grandland X“, sukurtas bendradarbiaujant su naujaisiais savininkais PSA,– kiek stebina.  

„Opel“ niekada nebuvo radikalus įgyvendinant inžinerinius sprendimus ar dizaino prasme. Į krosoverių rinką irgi ateita kiek pavėlavus ir nepasiūlius ko nors išskirtinio. „Grandland X“ brolis „Peugeot 3008“ pateikė rinkai išskirtinį eksterjerą ir interjerą. „Opel“ visa tai nukrapštė. Tikriausiai tai patiks konservatyviems pirkėjams, kuriems 3008 – pernelyg radikalus. Tačiau kainai perlipus 30.000 Eur kartelę, argumentų, kodėl vertėtų rinktis „Grandland X“, rasti dar sunkiau. Neblogas, nuosaikus, paprastas automobilis nori būti prabangus ir iš to noro išeina oksimoronas.

[infogram id="3aa3c4e8-ca4a-4262-b4fa-069504de5e0d" prefix="RRo" format="interactive" title="Grandland X Ultimate"]

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Pernai naudotų automobilių rinka augo dešimtadaliu

Per visus 2018 m. Lietuvoje pirmą kartą įregistruoti 187.204 naudoti lengvieji automobiliai – 9,8% daugiau...

Transportas
2019.01.15
VŽ bando: antrasis „Porsche“ bestselerio leidimas 5

Gal neverta rizikuoti ieškant ir investuojant į neatrastą plunksnos talentą, jei galima rinkai parduoti...

Transportas
2019.01.14
Dakare – neįtikėtinos Lietuvos ekipažų dramos ir ilgiausia lenktynių diena

Praėjusią naktį Lietuvos laiku Dakaro lenktynėse baigėsi ketvirtoji varžybų diena ir pirmoji iš dviejų...

Transportas
2019.01.11
Dakaras: po sėkmingų lietuvių pasiekimų – pasirengimas maratono etapui

Pirmosios dvi Dakaro ralio dienos nebuvo itin sudėtingos – šturmanai teigė, kad navigacija buvo paprasta, o...

Transportas
2019.01.10
Po sunkios antrosios Dakaro dienos – 800 km ilgio trečiadienio išbandymas

Antradienio lenktynių eiga įvedė naujų pokyčių atskirų klasių įskaitose ir privertė pasinervinti Lietuvos...

Transportas
2019.01.09
Tokijo teisme – viešas C. Ghosno pasirodymas

Po pusantro mėnesio Tokijo kalėjime antradienį į teismą atvesdintas „Renault-Nissan-Mitsubishi“ aljanso...

Transportas
2019.01.08
Po pirmojo Dakaro etapo – optimistinės Lietuvos ekipažų nuotaikos

Pirmadienį įvykusiame pirmajame Dakaro maratono etape iš lenktynių pasitraukė pirmieji sportininkai, o...

Transportas
2019.01.08
VŽ bando: „Panamera GTS“ ir komfortui, ir lenktynių trasai 4

Išrankiausiems klientų norams įtikti siekiantys „Porsche“ gamintojai ir taip gausią „Panameros“ šeimą papildė...

Transportas
2019.01.07
41-asis Dakaras: viena valstybė, daug smėlio ir 5 Lietuvos ekipažai 2

Sausio 6 d. Peru sostinėje Limoje startuoja iki šiol kompaktiškiausios istorijoje Dakaro maratono lenktynės,...

Transportas
2019.01.06
Savavaldės technologijos skatins seksą automobiliuose 9

Bent jau taip rodo žurnalo „Annals of Tourism Research“ paskelbtos apklausos. Kai automobilių vairus perims...

Transportas
2019.01.02
Naujų automobilių rinka 2018 m.: stiprus augimas ir naujas rekordas

Oficialiai naują prekybos rekordą pasiekusi Lietuvos naujų lengvųjų automobilių rinka augo 24%, o atmetus...

Transportas
2019.01.02
Šviesą šlovinantis „Rolls-Royce Wraith Luminary“

Unikalūs spalvų deriniai, nematytos apdailos medžiagos, švytinčios ąžuolo dekoracijos ir krintančios...

Transportas
2019.01.01
Superkondensatoriai keičia akumuliatorius 15

Didžiausi šiuolaikinių elektromobilių trūkumai slypi akumuliatoriuose. Jie – sunkūs, brangūs, lėtai įkraunami...

Transportas
2019.01.01
„Infiniti“ ruošia atsaką vokiškam „Audi e-tron“ 9

Sausį JAV, Detroite, vyks didžiausia šalies automobilių paroda „NAIAS 2019“. Jau aišku, kad šiemet čia...

Transportas
2018.12.29
VŽ bando: greičiausias „Bentley“ sedanas 3

Greičio mėgėjams skirta aukščiausios klasės britiško sedano „Bentley Mulsanne“ versija „Speed“ – mėgstantiems...

Transportas
2018.12.29
„Hondos“ atstovybė Vilniuje tapo „Autoerdvės“ nuosavybe 7

Estijos įmonės „Nippon Auto“ Lietuvoje įkurta „Hondos“ atstovybė galutinai perėjo į Lietuvos verslininkų...

Transportas
2018.12.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau