Milijoną keleivių aptarnavęs Kauno oro uostas ketina išlaikyti tempą

Antrasis pagal dydį šalies oro uostas šiemet plėtė veiklos profilį, pritraukė verslo keleivių segmentą ir paskelbė didinantis atostogų krypčių pasirinkimą bei penktadienį aptarnavęs milijoninį keleivį.
Oro uosto pranešime nurodoma, kad milijonasis keleivis penktadienį anksti ryte buvo išlydėtas į Varšuvą. Prieš oro linijų bendrovės LOT Polish Airlines skrydį jį pasveikino Karolis Matulaitis, Kauno oro uosto direktorius.
Lietuva mūsų oro linijoms tapo reikšmingu Vidurio ir Rytų Europos regionu, o Kaunas vienu iš trijų pagrindinių miestų greta Vilniaus ir Palangos. Esu įsitikinęs, jog keleiviai vis labiau vertins jūsų gražią šalį ir ji taps vienu populiariausių mūsų sparčiai augančio tinklo maršrutu, - pranešime cituojamas Kauno pasiekimu besidžiaugiantis Rafalas Milczarskis, LOT Polish Airlines generalinis direktorius.
Milijonas savo jėgomis
Pono Matulaičio teigimu, sėkmingiausias šių metų laikotarpis Kauno oro uostui buvo aviacinės vasaros sezonas. Skaičiuojama, kad nuo birželio net penkis mėnesius iš eilės buvo aptarnaujama po daugiau nei 90.000 keleivių. Nemenki keliautojų srautai fiksuoti ir kitais šių metų mėnesiais.
Bendras keliautojų skaičius Kaune kiek mažesnis nei 2017-aisiais, kai buvo aptarnauta 1,186 mln. keleivių šis rezultatas pasiektas, kai dėl Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos ilgiau nei mėnesį Kaunas buvo virtęs pagrindiniais šalies oro vartais. Šiemet pirmą kartą milijono aptarnautų keliautojų skaičių pavyko pasiekti savo jėgomis.
Tikisi 15% augimo
2019 m. iš Kauno bus pradėti vykdyti užsakomieji atostogų skrydžiai, nes veiklą šiuose oro vartuose pradės Lenkijos kelionių organizatorius Itaka, tad siūlomų krypčių geografija dar labiau prasiplės bus siūlomi skrydžiai į Graikijai priklausančią Zakintos salą, Varnos ir Antalijos miestus.
Planuojama, jog Kauno oro vartai ir 2019 metais išlaikys spartų augimo tempą bei bus perspektyviausiai augantis oro uostas Lietuvoje. Tikimasi, jog milijonojo keleivio ateinančiais metais sulauksime 2-3 mėnesiais anksčiau nei šiemet, o bendrą keleivių srautą išauginsime apie 15%. Tai ženklus augimas, vertinant ekonomikos didėjimo tempą, kuris, numatoma, bus net kelis kartus mažesnis, - pranešime cituojamas p. Matulaitis.
Kauno oro uostas priklauso Lietuvos oro uostų tinklui, valdančiam trejus oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2017 m. jie aptarnavo 5,2 mln. keleivių ir 55.000 skrydžių. Žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 15 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 65 reguliariosiomis kryptimis į 56 miestus 26 šalyse. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5%.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Logistika
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti