Pluoštinių kanapių augintojams - 22 pažeidimų protokolai

Publikuota: 2016-11-29
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Šalyje auginamose pluoštinėse kanapėse neaptikta psichoaktyvios medžiagos tetrahidrokanabinolio (THC) daugiau nei leistina 0,2% riba, tačiau augintojams per metus vis tiek buvo surašyti 22 administracinių teisės pažeidimų protokolai.

Lietuvoje pluoštines kanapes leidžiama auginti pramoniniams tikslams (pluoštui ir sėkloms) arba sodininkystei. Pastaruoju atveju agrotechniniais ir fitosanitariniais tikslais pluoštinės kanapės auginamos tarp kitų sodo ar daržo augalų arba šalia jų ne didesniuose kaip 0,1 ha (ir ne daugiau kaip 20 augalų 0,01 ha) plotuose.

Tikrindama, ar THC (veiklioji medžiaga tetrahidrokanabinolis) kiekis pluoštinėse kanapėse neviršija leistinos ribos, Augalininkystės tarnyba) šiemet iš visų sėjomainos laukų, kuriuose auginami šie augalai, paėmė ir ištyrė 283 kanapių mėginius. Juos ištyrus nustatyta, kad THC kiekis nė viename iš jų neviršijo leistinų 0,2%.

Vis dėlto tiems augintojams, kurie nesilaikė numatytų pluoštinių kanapių auginimo ir tiekimo rinkai reikalavimų – nepranešė apie įsigytą sėklą, nedeklaravo pasėlių ar nesilaikė reikalavimo sėti sertifikuotą sėklą – išrašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Šiais metais pluoštinių kanapių mėginiai buvo imami kitaip. Anksčiau mėginiai tyrimams buvo imami iš kiekvieno deklaruoto lauko, o šias metais įsigaliojus Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimams, mėginiai buvo imami iš sėjomainos laukų, taip sumažinant finansinę naštą pluoštinių kanapių augintojams.

Susidomėjimas pluoštinių kanapių auginimu kasmet didėja. Augalininkystės tarnybos duomenimis, 2014 m. jas deklaravo 79, 2015 m. – 121, o 2016 m. – jau 161 augintojas.

Šias metais buvo deklaruota 2.453 ha pluoštinių kanapių, arba 85,9 ha daugiau, nei 2015 m.

2016 m. pluoštinėmis kanapėmis daugiausiai plotų buvo apsėta Klaipėdos, Panevėžio ir Utenos regionuose.

FOTOGALERIJA Pluoštinių kanapių derliaus nuėmimas (15 nuotr.)

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku