Londone į butus investavę lietuviai: per 2 metus situacija stabilizuosis

Publikuota: 2016-10-24
Eglės Markevičienės (VŽ) nuotr.
Eglės Markevičienės (VŽ) nuotr.

Lietuvos investicijų valdymo įmonė „Orion Asset Management“, pernai įsteigusi į butus Londone investuojantį fondą „Orion London Property Fund“, teigia kol kas rinkoje jaučianti tik neapibrėžtumą, ir tikisi, kad per artimiausius dvejus metus situacija stabilizuosis.

Ramūnas Baranauskas, „Orion Asset Management“ vadovas, pripažįsta, kad po vadinamojo „Brexit“ referendumo Jungtinės karalystės nekilnojamojo turto rinkoje dabar yra daug neapibrėžtumo. Visgi, pasak jo, didžiausias neigiamas efektas jaučiamas centrinėje Londono dalyje, kur didieji nekilnojamojo turto fondai vis dar susiduria su likvidumo problemomis.

„Kaip dar iki referendumo vertindami galimą Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES perspektyvą prognozavo mūsų analitikai, būtent šiame sektoriuje – centrinėje Londono dalyje – šiuo metu nėra nei pakankamos pasiūlos nei paklausos, visi tarsi užėmę stebėtojų poziciją ir laukia, kur pasuks rinka“, – sako p. Baranauskas.

Tačiau, jo teigimu, platesnėje Jungtinės Karalystės teritorijoje, vertinant trumpalaikius rezultatus, nekilnojamojo turto kainos išlieka stabilios.

„Nors paklausa šiek tiek ir sumažėjo, rugsėjo mėnesio kainų augimas, remiantis „Nationwide House Price“ indeksu, siekė +0,3%, o rugpjūtį pokytis buvo +0,6%“, – kalba p. Baranauskas.

Mažiau, nei prieš krizę

„Orion Asset Management“ duomenimis, 2016 m. II ketvirtį Jungtinėje Karalystėje buvo pastatyti 139.000 nauji namai ir tai vertinta kaip savotiškas pastarojo laikotarpio pikas. Visgi šis rodiklis esą yra 15% mažesnis, nei prieš finansų krizę buvęs vidutinis penkerių metų dėmuo, ir 38% mažesnis, nei planuojamas naujų namų statybos rodiklis, nustatytas vertinant didėjančius imigracijos srautus.

„Kadangi „Orion London Property Fund“ investuoja į nekilnojamą turtą, kuris yra toliau nuo centrinės Londono dalies, jo neveikia centriniame Londone fiksuojamas kainų ir likvidumo svyravimas. Taip pat šios investicijos yra ilgesnio laikotarpio: fondo terminas yra 5 metai, todėl įsigytą turtą planuojame realizuoti tik 2020 metais“, – kalba p. Baranauskas.

Jis sako suprantantis, kad „Brexit“ procesas bus ilgas ir įtemptas, tačiau drauge tikisi, kad procesas užtruks ne ilgiau kaip dvejus metus ir per šį laikotarpį situacija stabilizuosis.

„Bet kuriuo atveju, Jungtinė Karalystė visuomet buvo ir, tikėtina, toliau išliks stipri strateginė Europos partnerė bei svarbus centras, kuriame ir ateityje išsilaikys nemaži imigracijos srautai bei bus kuriamos kokybiškos išsilavinimo ir darbo rinkos sąlygos“, – Londono reikšme neabejoja p. Baranauskas.

Valdo 11 objektų

Fondas „Orion London Property Fund“ buvo įkurtas 2015 m. liepą. Šiuo metu jis Londone valdo 11 NT objektų, jų vertė – 4,5 mln. Eur.

Fondas renkasi Londono NT, esantį kiek atokiau nuo centro, greta statomo „Crossrail“ metro linijos tinklo. Planuojama, kad rytinius ir vakarinius miesto pakraščius – tarp jų Heathrow oro uostą ir Canary Wharf verslo rajoną – sujungsianti linija bus atidaryta 2019 m.

Fondas į nekilnojamąjį turtą investuoja tiesiogiai arba per Lietuvoje įsteigtas specialios paskirties bendroves.

Nuo įkūrimo (2015 m. liepa) fondo A klasės vienetų grąža siekia apie 4,4%, o B klasės vienetų – 2,3% (įkurta 2016 m. vasarį).

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
50% dydžio pensijos – tik uždirbantiems vidurkį Premium

Viešumas atlieka savo funkciją – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatyti pensijų sistemos...

Rinkos
2018.04.19
Pensijų reforma: 4+2 tebuvo kalbos, bus 3+1,5 7

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos plačiai iškomunikuotas naujas 4+2 kaupimo II pakopos pensijų...

Rinkos
2018.04.19
VŽ paaiškina: kiek po pensijų reformos prisidės valstybė ir kiek mokės žmogus 20

Vyriausybei paskelbus apie planus reformuoti II pakopos pensijų fondus, valdžia kalba apie būtinybę prie...

Rinkos
2018.04.17
Kaip pensijų kaupimo reforma gali paveikti II pakopą Premium 2

Vyriausybės nuo kitų metų numatyti pokyčiai II pakopos pensijų kaupimo sistemoje dalį kaupiančiųjų II...

Rinkos
2018.04.17
Pensijų reforma: kaip vertina investuotojai, pensijų valdytojai Premium 4

Vyriausybei pristačius privataus pensijų kaupimo reformą, smulkieji investuotojai teigia neišgirdę atsakymo į...

Rinkos
2018.04.16
Keisis privatus pensijų kaupimas: 4+2 vietoje 2+2+2 32

Valstybės prisidėjimas prie gyventojų kaupimo privačiuose II pakopos pensijų fonduose nuo 2019 m. mažės, o...

Rinkos
2018.04.16
Kaip valdytojai išvairavo būsimą pensiją per rinkų sukrėtimus Premium 2

Pasaulio rinkas vasarį ir kovą sudrebinusios korekcijos neišvengiamai atsiliepė ir II pakopos fonduose...

Rinkos
2018.04.12
„INVL Technology“: apie pelną, konsolidaciją ir būsimus pirkinius Premium 3

Investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovė „INVL Technology“ išbrido iš nuostolių ir uždirbo...

Technologijos
2018.04.10

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau