„Evernord“ paleido regiono įmonių obligacijų fondą
Pradėtas platinti fondas portfelį formuos iš 30–50 skirtingų obligacijų, o tikslinė grąža, anot valdytojų, atspindės „obligacijų rinkos grąžą su plačia diversifikacija“.
Valdytojai teigia, kad sieks „išnaudoti aktyvėjančios Baltijos įmonių obligacijų rinkos potencialą“, tačiau iki 25% investicijų planuojama nukreipti už Baltijos šalių.
„Infliacijos tempai ženkliai atslūgo, ECB jau mažina palūkanas. Mūsų įsitikinimu, tai yra gera proga fiksuoti aukštas palūkanas ilgesniam laikotarpiui, kadangi kai kuriais atvejais obligacijų pelningumas yra artimas akcijų rinkos grąžai, bet su mažesne rizika“, – pranešime cituojamas Gintaras Rutkauskas, „Evernord Bond Fund“ valdytojas ir „Evernord Asset Management“ direktorius.
Fondas yra atviro tipo ir skirtas informuotiesiems investuotojams. „Evernord Bond Fund“ investicijas atliks pusantrų metų nuo jo platinimo pradžios, vėliau, pasibaigus investavimo laikotarpiui, kas ketvirtį mokės dividendus bei išpirkinės dalį vienetų. Likusią sumą fondas investuotojams išmokės po 5 metų.
Tai – jau ne pirmas fondas, investuojantis augančioje Baltijos bendrovių obligacijų rinkoje. Jau beveik 5 metus veikia valdymo įmonės „Milvas“ fondas „Baltic Corporate Bond Fund“, kurio valdomas turtas viršijo 42 mln. Eur.