„Alfa Media“ pripažinta pažeidusi Etikos kodeksą

„Tikime, kad šis žurnalistų savireguliacijos institucijos sprendimas prisidės prie tvarių bei skaidrių verslo ir žiniasklaidos santykių formavimo“, – išplatintame pranešime cituojama Rūta Bagdonavičienė, „Gintarinės vaistinės“ generalinė direktorė.
Etikos komisijos vertinimu, „Alfa Media“ piktnaudžiavo turimu visuomenės informavimo priemonės statusu ir galimybėmis. Taip buvo pažeistas 11 kodekso straipsnis, nustatantis, jog norėdami gauti informacijos žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neturi informacijos šaltiniui daryti spaudimo ar siūlyti už ją atlyginti, taip pat piktnaudžiauti savo visuomeniniu statusu ir profesinėmis galimybėmis.
Be to, komisijos vertinimu, „Alfa Media“ neleistinai bandė apriboti „Gintarinės vaistinės“ teisę pasirinkti reklamos paslaugų teikėją.
Visuomenės informavimo etikos komisija įpareigojo UAB „Alfa Media“ šį sprendimą paskelbti portale „alfa.lt“.
Plačiau apie šios istorijos užuomazgas skaitykite čia.