Renkamės būsto duris: ekspertų patarimai ir perspėjimai

Publikuota: 2019-05-31
svg svg

Sostinėje populiariame namų apdailos centre „Unideco“ būstus besistatantieji ar remontuojantieji renkasi ne tik įvairias apdailos ir interjero prekes, bet ir atvyksta pasikonsultuoti su įvairių sričių specialistais, dizaineriais. Dažnam kyla klausimų, kaip išsirinkti vieną iš svarbių būsto elementų – duris. Kokie klausimai dažniausiai pateikiami besirenkančių duris, teiraujamės centre „Unideco“ dirbančių specialistų.

Durų ekspertai pirmiausiai atkreipia dėmesį tų, kurie patys matuojasi angas sienose durims montuoti. Mat, pasirodo, viena iš dažniausių problemų, su kuriomis tenka susidurti durų specialistams: angos durims išmatuojamos klaidingai ir įsigytos durys netinka, jas tenka perdarinėti ar net užsakyti naujas.

Kaip ir kada matuojame

„Matuojant durų angas svarbu išmatuoti aukštį, plotį bei sienos storius keturiuose kampuose, – konsultuoja Aušrinė Mickutė, durų salono „AZ durys“ pardavimų vadybininkė. – Dažniausiai sienos nėra lygios, skiriasi jų storis, todėl pamatavę viename sienos kampe negauname tikslios informacijos.“

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad dažna klaida įsigyjant vonios kambario duris – netinkamai pamatuotas sienos storis, nes paprastai voniose klijuojamos plytelės, todėl sienos storį reikia matuoti suklijavus plyteles. Taip pat reikia įvertinti, ar matuojant durų angos aukštį yra sudėtos grindys, ar dar ne. Jei grindų dar nėra, galima jų aukštį numatyti, nors tokiu atveju tikėtina paklaida. Todėl tikslesni matavimai bus, kai grindys jau sudėtos.

Kairinės ar dešininės

Evaldas Varnelis, salono „Durų pasaulis“ vadovas, sako, kad matuojant durų angas klaidų išvengiama, kai tai atlieka specialistas. Anot jo, kai pirkėjas matuojasi angas pats, dažniausiai pasitaikančios klaidos: nežinoma, ar matuota nuo jau paklotų grindų, ar tik nuo joms kloti parengto pagrindo. Taip pat užmirštama pamatuoti sienos storį.

„Naujos statybos butuose blogiausia, kas gali nutikti, – vonios kambariuose plytelės suklojamos aukščiau nei grindų dangos kituose kambariuose ir tada kenčia simetrija, tenka gaminti nestandartines duris, o tai atima ir laiko, ir brangiau kainuoja, – patirtimi dalijasi E. Varnelis. – Senos statybos būstuose, jei angos durims nesuformuotos iš naujo, būna nevienodi kraštai, todėl matuojant reikia imti plačiausią ir aukščiausia tašką.“

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad būtina pasižymėti, kurioje pusėje šviesos jungiklis, ar atidarius duris jos nieko nekliudys, ar jų niekas netrukdys varstyti, galiausia, į kurią pusę durys turėtų darinėtis, t. y. reikia kairinių ar dešininių durų.

„Klientams, kurie klausia, kaip nustatyti durų atsidarinėjimo kryptį, patariu: atsistokite toje sienos pusėje, į kurią norite, kad atsidarytų durys: jei vyriai prie kairės rankos, vadinasi, durys kairinės, jei vyriai prie dešinės rankos – dešininės“, – pataria „Durų pasaulio“ specialistas.

Anot jo, jei apdaila jau atlikta, svarbu įsidėmėti, kaip nudažytos sienos. Jei dažytojai iki durų angos palieka nedažytus sienų plotelius, reikia matuoti nuo ten, kur prasideda sienos spalva, kad nedažytą plotą uždengtų durų apvadas, pvz., jei anga 2.080 mm, bet tarp dažytos sienos 2.100 mm, durų pardavėjus apie tai reikia informuoti.

Išsimatavome ir renkamės

Kai angos durims išmatuotos, ateina laikas pasirinkti, kokių durų būstui norime. Specialistai konstatuoja: durų įvairovė ypač plati, skiriasi ir medžiagos, iš kurių jos gaminamos, ir yra tūkstančiai spalvų bei dizaino variantų.

Pirmiausiai žinotina, kad drėgmei ir kitoms oro negandoms atsparios durys yra skirtos išorei, vadinamosios lauko, kurios tinka įėjimui į namą ar rekomenduojamos tik butui laiptinėje. Kitos – vidaus – durys montuojamos būsto viduje tarp kambarių. Vidaus durys gaminamos iš medžio masyvo, gali būti dažytos, taip pat laminuotos, faneruotos ar dengtos ekofaneruote.

„Dėl teisingo kainos ir kokybės santykio šiandien klientai labiausiai domisi ekofaneruotės durimis, – pasakoja A. Mickutė. – Ekofaneruotė yra patvari, atspari drėgmei bei braižymams medžiaga, taip pat net per ilgą laiką nekinta jos spalva – tai klientus imponuoja labiausiai. Šiuo metu vis dar populiarios šviesios ir baltos spalvos, bet pilkos, grafito, antracito – taip pat neužleidžia pozicijų. Dizainas vyrauja įvairus, bet žmonės vis labiau ieško minimalizmo.“

Ji atkreipia dėmesį, kad, kaip ir visais laikais taip ir dabar, brangiausios yra medžio masyvo durys (pušies, alksnio, ąžuolo medienos), nes paruošti medieną durims – sudėtingas ir laikui imlus darbas. Pigiau kainuoja durys su natūralia ąžuolo faneruote, o dar pigesnės – ekofaneruotė bei dažytos medienos plaušo plokščių (MDF).
„Mūsų salone pastebimos tendencijos – ypač perka ąžuolo, baltos ir pilkų atspalvių duris. Žmonės vis labiau grįžta prie natūralumo ir renkasi medžio lukštą, t. y. faneruotę, – pasakoja E. Varnelis. – Manau, kad tai gražu, tikra, šilta ir, reikalui esant, atsinaujinti galima lengviau. Dabar vyraujanti dizaino tendencija: moderni klasika, visiškai lygios durys arba su siaurais stikliukais. Kaip taisyklė, dažniausia durų ieškoma pagal tam tikrą interjero detalę, pvz., grindų dangą, sienas ar baldus.“

Specialistams nelengva įvardinti durų kainas, nes jos labai skiriasi ne tik nuo varčios, bet ir pasirinktų vyrių, rankenų, apvadų. Pvz., salone „AZ durys“ dabar ypač populiarios ekofaneruotės durys su įskaičiuota varčia, stakta, spyna ir vyriais, t. y .visiškai sukomplektuotos, kainuoja nuo 89 Eur.

„Kainos priklauso nuo daug sudedamųjų, bet iškirsiu keletą jų: durų storis, frezavimai, spalva, standartinės ar ne, – pasakoja „Durų pasaulio“ salono vadovas. – Standartinių faneruotų durų komplekto kainos svyruoja nuo 150 iki 400 Eur, bet yra ir gerokai brangesnių dėl savo išskirtinumo ir gamybos sudėtingumo“.

Be durų 33 parduotuves po savo stogu subūręs namų apdailos centras „Unideco“ taip pat specializuojasi grindų dangų, plytelių, apšvietimo bei vonios įrangos srityse. Be minėtų durų salonų čia įsikūrę tokie Lietuvoje žinomi prekių ženklai kaip „Iris“, „Ardena“, „Jaukurai“, „Muresta“, „Geros grindys“ ir daug kitų. Prieš keletą metų „Unideco“ asortimentą papildė ir interjero elementus, baldus, kitas namams reikalingas detales siūlantys tiekėjai, tad šiandien čia vienoje vietoje galima įsigyti viską, ko reikia namams įrengti. „Ne tik prekės, bet ir paslaugos“ – tokia koncepcija vadovaujamasi centre. „Unideco“ glaudžiai bendradarbiauja su architektais bei interjero dizaineriais: čia kuriasi dizainerių studijos, o praėjusiais metais pradėtos rengti interjero konsultacijos, į kurias registruotis gali visi pageidaujantys savo namus įsirengti stilingai ir jaukiai.

FOTOGALERIJA Renkamės būsto duris: ekspertų patarimai ir perspėjimai (6 nuotr.)

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus