Jei norite toliau klausytis „Verslo žinių“ tinklalaidžių, prašome tapti VŽ premium nariu.
RUBRIKOS NAUJAUSI
2025-09-10 11:04
2025-09-09 05:45
2025-09-05 19:21
2025-09-05 16:49
2025-09-04 05:45
Komentuoti ir vertinti gali tik prisijungę skaitytojai
VISI KOMENTARAI
Rivonos teiginį “Geresnius prekybos rezultatus lėmė padidėjęs gyventojų vidaus vartojimas” reiktų pakeisti į “Geresnius prekybos rezultatus lėmė mūsų strategiją lutpi devynis kailius nuo galutinio vartotojo, nes net ir sumažėjus energetikos sąnaudoms kodėl gi nepakėlus kainų dar kokiai 10% ar 20% procentų - vartotojai gi įpratę” :D
Tai ar ne Norfoje kainos mažiausios ir parduotuvių įrengimas "prasčiausias"? Devynis kailius nuo pirkėjo čia gal RIMi lupa.
Mažiausios ar nemažiausios - bet Lietuvoje maisto prekės yra neadekvačiai brangios lyginant su lietuvių pajamomis. Bet kai konkurencijos tarnyba bedantė, tai ir lupa prekybos tinklai devynius kailius nuo “itin mylimų” vartotojų:) Bet, žinoma, Dundulis niekada nepraleis progos pakritikuoti valdžią dėl visko - nes valdžia kalta, kad Dundulis su kitais prekybininkai po 20% pelnus augina, pakeldamas kainas iki ES lygio :D Deja, bet pakelti algas iki ES lygio Dundulis ir kiti prekybininkai kažkaip nesugeba :D Tai kur nebujosi tokioje situacijoje, kai jų mokamos algos mažos ir joms toli gražu iki ES vidurkio, o kainos tuoj viršys ES kainas;)
Nežinau, ar RIMI ką lupą, bet RIMI vienintelis nuostolingas didysis prekybtinklis :) :) :) Aišku, istoriškai jie pelnus į LV parceliuodavo, tai gal ir 2023 m. darė tą patį.
Turi buti visisku...Problemos su teksto suvokimu. kaip labai dažnai Jums nutinka, pasiklydote tarp 3 medžių. Pabandykite perskaityti dar kartą komentarą ir pagalvokite, ar kažką miniu dėl kainos?
Gal reiktų solidarumo mokesčio? :D
Gal čia ironija, bet manau, kad būtent prekybos tinklams nepatrukdytų tokia profilaktinė priemonė. Nes čia jau kažkas nesuvokiamo. Deja, mūsų Konkurencijos taryba neturi dantų šitiems oligopolininkams.
Prie ko čia Konkurencijos taryba? Taryba gali neleisti Norfai alaus pabrangint? :) :) :)
Prie to, kad turėtų giliau pažiūrėti į labai dideles VISŲ prekybos tinklų kainas. Galėtų inicijuoti diskusijas dėl naujų įstatymų, lengvinančių smulkaus verslo padėtį ir šiaip didinančių konkurenciją. Nes labai gerai būti institucija, kuri niekur niekada "ne prie ko". Išrašė baudą Gazpromui prieš n metų, sustabdė kažkokį Rimi ir Iki sandorį - tiek ir tegirdėjome. O sviestas kainuoja iki trijų eurų pakelis.
Smulkus verslas nėra konkurentas stambiems tinklams. Smulkus verslas visada parduoda brangiau dėl masto ekonomijos trūkumo. Galite verkauti, bet Jūsų verkavimas yra filosofinis ir turintis mažai ką bendro su empirika. Norite pigesnio sviesto? Kreipkitės į Seimą, kad sumažintų reikalavimus sviesto gamybos būdelei. KT čia mažai ką gali padėti. Vėl gi, filosofuoti galite kiek tik norite, bet realybė kitokia. P.S. Čia panašiai, kaip LB kaltinti, kad LT maža bankų konkurencija. Ale, skatinkite smulkius bankus, nes tie tikrai suteiks paskolą pigiau :) :) :)
Čia ir kvailus pirkėjus reikia sviesti. Kokie idiotai perka sviestą už 3 eur kai tas pats 82proc sviestas kainuoja ir 1.5 eur pakelis, tik su prekybos centro etiketė (clever, smart, pilos ir tt)
Smulkus verslas nėra...Tyngiu siandien veltis...Tikrai nesamonė. Užvakar lyg būsima europarlamentarė irgi taip aiškino. Niekada pas smulkų nebus pigiau, nes iš esmės taip būti negali. Nes centrai ir perka pigiau, ir sąnaudos dalinasi ant daugiau, ir etc. etc. Smulkių pigumo modelis gali galioti tik aptarnavime, kur mažam nereik maitinti armijos virš jo. Ir tai šiais laikais ne faktas...
Ekonomikos vadoveliu eik...Bijau, kad Jūs skaitėte vadovėlius apie planinį ūkį, kai kaina priklauso nuo partijos :) :) :) Galite iki pamėlynavimo filosuofuoti, gal net su Jumis sutiksiu, kad kaina priklauso ne tik nuo savikainos. Bet dienos pabaigoje, masto ekonomija nugali. Kiek žinote LT mažų parduotuvėlių, kruios pardavinėja sviestą ar batoną pigiau nei prekybtinkliai? OK, LT nėra konkurencijos :) Kiek matėte FR ar DE mažų parduotuvėlių, kurios pardavinėja batoną ar pieną pigiau? Aš nemačiau. Jei Seimas apribotų prekybtinklius, tai tiesiog tą patį sviestą pirktume ne už 3 Eur, o už 4 Eur. Man, kaip vartotojui, nuo to tik blogiau.
O kaip veikia...Dėl ko Jūs nesutinkate? Niekaip nesuprantu. Sakote, kad smulkus prekeivis gali Jums parduoti batoną ir pieną pigiau nei prekybtinklis? Ar tiesiog bandote įrodyti, kad žemė plokščia, nes Jums nepatinkantis komentatorius parašė, kad ji apvali?.. :)
Sakė, kad gi, kad kaina nuo savikainos nepriklauso, tai toliau nebeskaityt galima :)
"GALI PARDUOTI" ir...Sakė, kad gi,...P.S. ir jeigu...Ekanamyyste, o gudziais...Kartoju savo komentarą, nes vistiek nesuprantu, ką konkrečiai ginčijate: "Dėl ko Jūs nesutinkate? Niekaip nesuprantu. Sakote, kad smulkus prekeivis gali Jums parduoti batoną ir pieną pigiau nei prekybtinklis? Ar tiesiog bandote įrodyti, kad žemė plokščia, nes Jums nepatinkantis komentatorius parašė, kad ji apvali?.. :)"
As tau sakau...man cia aiskinat,...isivaizduok, kad pvz....Straipsnis yra apie Norfą, kuri nepardavinėja NT. Pardavinėja pieną ir batoną. Jūs, kaip suprantu, bandote įrodyti, kad jei ribosime Norfą, tai Sabina ar Božena iš Paupio savo mini krautuvėlėje pardavinės tą patį pieną ir batoną pigiau?
Rinkos dėsniai visur...Jūs rašot kaip...Sėkmės ginčytis su ruskiu rezidentu gyvenančiu "supuvusioje" Lietuvoje, kur viskas blogai ir bus dar blogiau :)
Jani, nekalbėj teoriškai, o praktiškai išvažiuok iš miesto ir aplankyk mažas parduotuvėlės. Nustebsi pamatęs, kad ten kainos nėra aukštesnės, o neretai ir žemesnės. Gaunasi paradoksas, kai kokioje kaimo parduotuvėje ar Aibė tinklelyje, tuos pačius ledus, kavą ar kokią dešrą nusiperki pigiau, nei didžiuosiuose prekybos centruose.
Dažnai išvažiuoju ir visada sukandęs dantis brangiau moku už ledus, limonadą, jogurtą ar dešrą. Todėl ir netikiu dainele, kad smulkusis gali pasiūlyti pigiau nei stambus. P.S. Aibė nėra smulkus prekybininkas, čia šimtamilijonis tinklas. Klausimas, ar Aibė suprekiauja ne daugiau nei RIMI :) :) :)
Dideli pc fr išvyti už miesto ir pensininkai be auto turi net sultis prastas pirktis mažose krautuvėse po 3 eur kai už miesto pilna po eur ar pusantro