„BaltCap“ apsipirko Estijoje

Didžiausio Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojo BaltCap fondas BaltCap Growth Fund (BGF) už neskelbiamą sumą įsigijo didžiąją dalį pirmaujančios Estijos didmeninės ir mažmeninės grožio prekių rinkos bendrovės Tradehouse akcijų. Bendrovės įkūrėjai Avo ir Angela Kivimaa lieka mažumos akcininkais ir stebėtojų tarybos nariais.
2002 m. įkurta Tradehouse išplėtojo unikalią daugiakanalės prekybos grožio produktais schemą, kurioje integruotos 5 fizinės parduotuvės, populiari Estijoje internetinė parduotuvė ir grožio industrijos profesionalų mokymo centras. Bendrovės prekių asortimentas skirtas tiek profesionaliems, tiek mažmeniniams klientams.
Būdami savininkais ir vadovais, mes stengėmės Tradehouse kurti taip, kad verslas būtų atsparus ateities iššūkiams. Partnerystė su BaltCap mums padės įgyvendinti šį tikslą. Pasitikiu jų profesionalumu ir e. komercijos išmanymu, taip pat svarbi jų patirtis veikiant visame Baltijos ir Šiaurės šalių regione, pranešime spaudai cituojamas Avo Kivimaa.
BaltCap partneris Kornelijus Čelutka pažymėjo, kad Tradehouse yra puikus verslo, įžvelgiančio būsimus pokyčius ir užbėgančio jiems už akių, pavyzdys.
Kaip ir daugelis kitų, Tradehouse verslą pradėjo nuo didelio formato fizinių parduotuvių, tačiau labai greitai užčiuopė elektroninės prekybos privalumus ir šiuo metu jų internetinė parduotuvė yra pagrindinis veiklos variklis. Palyginimui, Tradehouse yra tarsi kosmetikos prekių Promo Cash&Carry su labai stipriu elektroninės komercijos elementu, teigia K. Čelutka.
Išankstiniais duomenimis, Tradehouse pardavimo pajamos 2020 m. siekė 20 mln. Eur. 2019 m. apyvarta sudarė 17 mln. Eur.
Pasak jo, Tradehouse sandorio formatas yra dažnas BaltCap praktikoje: įmonės įkūrėjai parduoda akcijas, pasilikdami mažumos paketą ir likdami valdyboje, o vėliau dar kartą realizuoja vertę kartu su fondu. Po sandorio įmonei paprastai vadovauja nepriklausomi vadovai, kurie taip pat yra motyvuojami akcijų paketu.
Tradehouse planuoja plėtrą Estijoje, dabar dalis e. prekybos vyksta Suomijoje. BaltCap dažnai savo įsigytas bendroves naudoja kaip platformą plėtrai į kaimynines rinkas Baltijos šalyse ir Skandinavijoje.
Pardavėjo finansų patarėjas buvo PwC, teisės patarėjas PwC Legal. Pirkėjui atstovavo finansų patarėjas Opinio Finance ir teisės patarėjas Ellex Raidla.
Tai jau šeštas BaltCap Growth Fund, įsteigto 2017 m., įsigijimo sandoris. Fondo portfelyje jau yra Lietuvoje veikiančios bendrovės Gemma, Verkter, Livin, Estijos senelių namų tinklas Viru Haigla. Fondas ketina dar porą sandorių užbaigti 2021 m. pradžioje.
BaltCap yra investavęs į daugiau nei 70 Baltijos šalyse įsikūrusių įmonių.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti