Išlaikyti lyderio pozicijas 30-metį švenčiančiai „Saldai“ padeda aiški strategija ir investicijos į gamybą

Reklama publikuota: 2020-11-30

1990 m. lapkričio 30-ąją Šiaulių regione veiklą pradėjusi vėdinimo įrangos gamintoja „Salda“ šiandien viena didžiausių regiono gamybinių įmonių. Palaikyti verslo stabilumą bendrovei padeda aiški veiklos kryptis, nuolatinės investicijos į gamybą bei įsiklausymas į prekybos partnerių bei nuolat kintančius įrangos vartotojų poreikius.

Verslo pamatus paklojo trise

Paklaustas apie verslo pradžią, „Saldos“ savininkas Petras Baronas sugrįžta į laikus, kada bendrovė dar buvo trijų asmenų projektas – įmonė pavadinimu Zenono Jociaus TŪB „Salda“. Nuo 1990 m. verslininkai pasidalindami veiklos sritimis prekiavo maisto produktais, naudotais automobiliais ir jų detalėmis bei vėdinimo įranga. Praėjus keliems metams prie „Saldos“ vairo liko tik P. Baronas, toliau auginęs vėdinimo įrangos pardavimus, palaipsniui atvedusius verslą iki savos produkcijos gamybos etapo.

nuotrauka::1 right

Pašnekovas prisimena, kad verslo startas nebuvo lengvas – parduoti tokio pobūdžio įrangą tuomet buvo nemenkas iššūkis, kadangi rekuperacinės sistemos Lietuvoje buvo naujas reiškinys. P. Baronas juokauja, kad tada Lietuvoje vėdinimas vyko tik atvirais langais, rekuperacinėms sistemoms vietos savo patalpų planuose nenumatydavo net valstybinės įstaigos, dažnai jų nebūdavo ir komercinei veiklai skirtuose pastatuose. Taigi teko įdėti nemažai pastangų siekiant potencialiems pirkėjams išaiškinti šios įrangos vertę.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

P. Baronas atvirauja, kad pradėjus augti konkurencijai ir krentant atstovaujamos įrangos kainoms, nuspręsta vėdinimo įrenginių gamybos imtis pačiam. Tuomet kruopščiai skaičiuota kiekviena investicija į naujas stakles, gamybines patalpas, kurių įsigijimą ženklindavo ir jų pristatymo, cecho atidarymo šventės.

„Pamenu, tik pradėjus veiklą, teko būti ir sandėlininku, ir pardavėju. Tik vėliau pasisamdžiau inžinierių ir po truputį plėčiau komandą, – dalinasi pašnekovas. – Verslas kurtas palaipsniui investuojant savo turimas lėšas, todėl itin vertintas kiekvienas sėkmingas žingsnis, o patirtis ir žinios šioje srityje atėjo sunkiai bedirbant.“

Atrado nišą

Didžiausiu išbandymu verslui per visą 30-metį P. Baronas įvardina 1998 m. kilusią Rusijos ekonominę krizę, bene visiškai sustabdžiusią įmonės pardavimus. Ji, anot jo, bendrovei iki šiol išliko didžiausiu smūgiu verslo istorijoje. Po jos nuspręsta visą laiką į Rytus koncentruotą eksportą nukreipti į Vakarus.

„Tai buvo pats sudėtingiausias verslui laikotarpis. Kadangi aktyviai vykdėme prekybą su Rusija, ryšiai bene visai nutrūko, – sako pašnekovas. – Tuomet nusprendėme, kad reikia ieškoti stabilesnės rinkos, todėl atsisukome į Vakarus. Rytų rinką apleidome ir visus prioritetus skyrėme veiklai Vakarų šalyse, į kurias savo gaminius eskortuojame iki šiol.“

Į klausimą, kodėl prekybos objektu pasirinkta tuomet didelio populiarumo neturėjusi vėdinimo įranga, P. Baronas atsako paprastai – supratęs šių įrenginių naudą ir nuspėjęs augsiantį jų poreikį ateityje.

„Kai tik pradėjome prekiauti, didelio susidomėjimo tokio pobūdžio įrenginiai neturėjo. Vis tik supratome vėdinimo sistemų teikiamą vertę, įžvelgėme perspektyvą ateityje ir ryžomės užsiimti jos prekyba. Palaipsniui pamatėme, kad nesuklydome, – pasakoja jis. – Buvo laikai, kada tokios įrangos negalėjome sau lesti, šiandien ji daugeliu atvejų – privaloma.“

nuotrauka::2 left

Susikoncentravo į gamybą

Kalbant apie šiandieninę bendrovės veiklą, pokalbį tęsia prie įmonės valdymo 2017 m. prisijungęs Aidas Šetikas, „Saldos“ vykdantysis direktorius. Jo teigimu, šiandien bendrovė – stabilus, aiškią veiklos kryptį ir organizacinį modelį turintis verslas. Pasak pašnekovo, išsigryninus strategiją, „Saldoje“ susikoncentruota į vėdinimo įrangos gamybą ir atsisakyta prekybinės veiklos, jai skirtus įmonės resursus nukreipiant į patikimų prekybos bei įrangos palaikymo partnerių tinklo plėtrą. Tokį žingsnį, anot A. Šetiko, paskatino noras suteikti įrangoms vartotojams geriausią patirtį pasitelkiant šioje verslo grandinėje dalyvaujančius savo srities profesionalus.

„Pati vėdinimo įranga iš savęs dažnai yra standartinė ir rinkoje itin išsiskiriančių jos konstrukcijų nėra. Pabrėžtina, kad gerą vartotojo patirtį lemia ne tik ji, bet visa jos taikymo visuma: įrenginio patikimumas, aptarnavimo prieinamumas bei išmanūs sprendimai, – komentuoja jis. – Todėl šiandien „Salda“ fokusuojasi į bendradarbiavimą su patikimais įrangos komponentų bei išmanių sprendimų tiekėjais bei nuolatinį ryšio su prekybos partneriais palaikymą ir įsiklausimą į jų bei galutinio vartotojo poreikius.“

Pasak A. Šetiko, toks veiklos modelio pertvarkymas leido bendrovei susitelkti į tai, ką moka geriausiai, eksperimentuoti, būti išradinga ir sekti vėdinimo įrangos rinkos tendencijas keičiant savo gaminių konkurencinius pranašumus.

„Vien per pastaruosius 15 metų vėdinimo įranga patobulėjo taip, jog analogiško rekuperatoriaus energijos sunaudojimas sumažėjo daugiau nei 60 proc. Tačiau „Salda“ buvo viena pirmųjų Europos rinkai pristačiusi vėdinimo įrenginius su ekonomiškais EC tipo varikliais, laikomais šių dienų standartu, – dėsto jis. – Vadovaudamasi Vakarų Europos bei Skandinavijos šalių rinkos tendencijomis, bendrovė šiemet sukūrė daugiau nei 250 naujų vėdinimo įrenginių, kurie kitais metais pasieks Europos bei Lietuvos vartotojus. Nauja įranga gerokai išmanesnė, grąžina daugiau šilumos bei sunaudoja mažiau energijos, ženkliai patobulėjo jos valdymas.“

Šiais metais, toliau kalba pašnekovas, bendrovė taip pat pasirašė sutartį su vienu didžiausių pasaulyje elektronikos ir automatikos komponentų gamintoju dėl bendradarbiavimo vystant naujos kartos vėdinimo įrangos valdiklį, kuris bus integruojamas į naujus „Saldos“ gaminius.

„Naujos kartos valdiklis leis ne tik prijungti vėdinimo įrenginius prie išmaniųjų pastato valdymo sistemų, bet ir kaupti duomenis debesyje, juos analizuoti bei tobulinti įrangos valdymo algoritmus. Šis žingsnis suteiks mums galimybę pasiūlyti geresnį įrangos techninį palaikymą savo partneriams instaliuojant, paleidžiant, derinant bei aptarnaujant „Saldos“ gaminius Lietuvoje ir užsienyje, – teigia jis. – Suprasdami klientų duomenų apsaugos svarbą, nusprendėme kooperuotis su vienais iš šios rinkos lyderių, galinčių pasiūlyti ne tik techninius, bet ir IT bei debesijos sprendimus.“

Kadangi Lietuvos gamintojams patiems investuoti ir išvystyti pasaulinio lygio IT sprendimus, pasak pašnekovo, per brangu, o kartais net neįmanoma dėl resursų ir reikiamų žinių stokos, jis tiki, kad bendradarbiavimas su šios srities ekspertais kilstels „Saldos“ gaminių kokybės kartelę ir suteiks vartotojams geriausią patirtį.

Pirmiausia ištestuojami įmonės viduje

Šiandien daugiau nei 96 proc. „Saldos“ pagaminamų ventiliatorių bei rekuperatorių iškeliauja į užsienio objektus Vakarų ir Centrinėje Europoje. Siekiant patenkinti augantį įrangos poreikį, prekybos partnerių ir galutinių vartotojų lūkesčius, nuo 2007 m. bendrovė sistemingai investuoja į precizišką gamybos įrangą bei testavimo ir kokybės patikros procesus.

„Saldos“ investicijos į testavimo procesą ir gamybos įrangą 2017-2020 m. viršijo 2 mln. eurų, – sako A. Šetikas. – Išsiplėtusios įmonės galimybės šiandien leidžia simuliuoti realias vėdinimo įrenginių darbo sąlygas žiemos metu bei testavimo rezultatų pagalba optimizuoti gaminių konstrukciją, mažinant šilumos nuostolius, eliminuojant šalčio tiltelius bei efektyvinant šilumos atgavimo procesą.“

Šių tyrimų dėka, pažymi jis, sėkmingai ištestuoti „Saldos“ gyvenamųjų patalpų rekuperatoriai yra vieninteliai Baltijos šalyse turintys Austrijos „Passivhaus“ instituto suteiktą sertifikatą. Viešai prieinami duomenys rodo, kad bendrovės rekuperatoriai efektyvumu ir energijos sunaudojimu ne tik nenusileidžia, bet ir lenkia žinomų Vakarų Europos gamintojų vėdinimo įrenginius.

A. Šetikas papildo, kad tvarių sprendimų bendrovėje ieškoma ne tik gaminiams, bet ir įmonės vidiniams procesams. Gamybai reikalinga elektros energija bendrovė stengiasi apsirūpinti pasitelkdama nuosava saulės jėgaine, taip pat nuolat optimizuoja gamybos procesus bei atsakingai renkasi įrangos komponentus iš patikimų Europos Sąjungos gamintojų, siekiant užtikrinti kokybiško produkto pagaminimą iš pirmo karto bei sumažinant galimų gamybos atliekų kiekį.

Šiandien „Salda“ yra viena iš vėdinimo įrangos gamybos lyderių Centrinėje Europoje. Didžiąją dalį jos asortimento sudaro vėdinimo įranga biurams, pramonės įmonėms, prekybos centrams bei mokymosi įstaigoms. Bendrovėje dirba daugiau nei 300 darbuotojų, veikia apie 200 gamybinių įrenginių. Produkcija eksportuojama į daugiau nei 30 pasaulio šalių.

Po dar 30 metų A. Šetikas „Saldą“ mato kaip įmonę, kurioje dirba žmonės, šiandien dar negimę, vystantys produktus, kurie dar nėra sukurti, ir naudojantys technologijas, apie kurias dar nežinome. Pašnekovas tikisi, kad prie įmonės veiklos ilgainiui prisijungs jauni perspektyvūs profesionalai su originaliomis idėjomis ir kurs inovatyvius produktus pasitelkiant ateities technologijas. O geriausi įmonės įdirbio vertintojai, anot jo, kaip ir šiandien bus bendrovės partneriai ir gaminių vartotojai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Pramonė“
Lūžio taškas: Lietuvoje – nulis rusiškų dujų

Lietuva visiškai atsisakė rusiškų dujų: dujų perdavimo sistema nuo šio mėnesio pradžios veikia be rusiškų...

Pramonė
17:20
Italija ir Ispanija planuoja naują dujų jungtį priklausomybei nuo Rusijos mažinti

Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi pareiškė, kad su Ispanijos kolega aptarė idėją nutiesti dujotiekį...

Pramonė
2022.04.01
G. Nausėda: Europai grįžti prie rusiškų dujų po karo būtų didžiausia klaida

Nuo rusiškų dujų itin priklausomos Europos Sąjungos valstybės turi planų, kaip jų atsisakyti „per itin trumpą...

Verslo aplinka
2022.04.01
V. Dombrovskis: ES aiškiai apsisprendė mažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų

Europos Sąjunga (ES) planuoja iki šių metų pabaigos dviem trečdaliais sumažinti savo priklausomybę nuo...

Verslo aplinka
2022.04.01
„Vilniaus baldų“ šešių mėnesių grynasis pelnas siekė 6,808 mln. Eur

Baldų AB „Vilniaus baldai“, kurios finansiniai metai prasideda rugsėjo 1 d. ir baigiasi rugpjūčio 31 d.,...

Pramonė
2022.04.01
Lietuvos vaidmuo bręstant pasaulinei maisto krizei: galimybė, realybė ir grėsmė Premium 3

Lietuva yra viena didžiausių grūdų eksportuotojų Europoje – esame 5 vietoje. Reaguojant į kylančias maisto...

Pramonė
2022.04.01
Kovą pradėti ir baigti NT projektai Premium

Vilniuje pradėtos biurų pastato statybos, Misionierių vienuolyno statinių ansamblio rekonstrukcija. Sostinėje...

Statyba ir NT
2022.03.31
Metalo laužo kainos – rekordinėse aukštumose 1

Toomas Kollamaa, metalo laužo perdirbimo bendrovės „Kuusakoski“ valdybos narys ir pardavimų direktorius,...

Pramonė
2022.03.31
JAV ketina atverti strateginį rezervą ir paduoti į rinką rekordinį kiekį naftos

Baltųjų Rūmų ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad kiek vėliau šiandien JAV prezidentas...

Pramonė
2022.03.31
SkGD saugumo dedamoji Lietuvos dujų vartotojams mažės beveik 60%

Visi Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo naudotojai nuo gegužės už paslaugas mokės vienodą...

Pramonė
2022.03.31
„Orlen Lietuva“ pasiruošusi atsisakyti rusiškos naftos, uždirbo 78 mln. Eur pelno

Michalas Rudnickis, Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės...

Pramonė
2022.03.31
Kremlius nuo penktadienio reikalaus už dujas mokėti rubliais, grasina kontraktų nutraukimu 7

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo nurodoma, kad už dujų sandorius su šalies...

Pramonė
2022.03.31
„Lifosos“ sprendimas dėl darbuotojų prastovų po balandžio 10 d.

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų netiesioginiam savininkui Andrejui Melničenkai veiklą balandžio 10-ąją...

Pramonė
2022.03.31
Japonija palaiko sankcijas Rusijai, bet iš bendro naftos ir dujų projekto nesitraukia

Japonija neketina stabdyti savo dalyvavimo bendrame su Rusija naftos ir dujų projekte, nors ir prisijungė...

Pramonė
2022.03.31
ES pasiruošusi organizuoti greitojo tiekimo prekybos kelius į Ukrainą 1

Europos Komisija (EK) yra pasiruošusi suformuoti specialius prekybos kelius tarp Lenkijos ir Ukrainos, kurie...

Logistika
2022.03.31
Seimas leido prie buitinių priskirti nuotekas, susidarančias naudojant vandenį verslo darbuotojų poreikiams

Nuo šių metų gegužės griežtinamas nuotekų su pavojingais teršalais išleidimas į aplinką. Seimas priėmė tai...

Pramonė
2022.03.31
Rusija mokėjimus už dujas kreipia į „Gazprombank“ 2

Rusijos planas keisti atsiskaitymų už dujas valiutą, regis, bus vykdomas šalies viduje. Europos dujų pirkėjų...

Rinkos
2022.03.31
V. Zelenskis ragina Nyderlandus boikotuoti rusišką energiją 1

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, ketvirtadienį sakydamas dar vieną kalbą užsienio valstybių...

Verslo aplinka
2022.03.31
„Hella“ ir „Continental“ nekeičia planų Lietuvoje

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios Vokietijos automobilių komponentų gamintojos „Hella“ ir...

Pramonė
2022.03.31
Premjerė: Klaipėdos SkGD terminalo nepakanka visoms Baltijos šalims 12

Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalo nepakanka patenkinti visų Baltijos šalių dujų...

Pramonė
2022.03.31

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku