„Achema“ planuoja kelis įsigijimus

UAB koncernas Achemos grupė kitais metais planuoja kelis įsigijimus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, o finansavimą jiems tikisi gauti iš stambių užsienio bankų, teigia koncerno generalinis direktorius Audrius Bendaravičius.
Baiginėjame vieną procesą dėl vienos Lietuvos įmonės įsigijimo, vedame derybas dėl dviejų įsigijimų užsienyje, - apie ateities planus p. Bendaravičius antradienį kalbėjo Verslo žinių kartu su Danske bank rengiamoje konferencijoje Verslas 2018.
Jis teigė, kad koncernas planuoja didelę investicinę programą, kurioje numatyta tiek įsigyti bendroves, tiek investuoti į jau turimas.
Visam tam dalykui reikalingos pakankamai didelės investicinės lėšos, nors mes su visais lietuviškais bankais sutariame, tačiau dirbdami tarptautinėse rinkose matome, kad yra galimybių į Lietuvą pritraukti didelių Europos ir transatlantinių bankų finansavimą, - teigia p. Bendaravičius.
Paklaustas, kodėl neįtiko Lietuvos rinkoje veikiantys bankai, p. Bendaravičius teigė, kad viskas su jais yra gerai, tačiau jie turi tam tikrus limitus. Jie gali skirti tik, pavyzdžiui, 150 mln. Eur ar panašiai. Mūsų ambicijos yra didesnės, dėl to mes norime pritraukti lėšų ir iš kitur.
Taip pat kitais metais Achemos grupė, valdanti 49 bendroves, planuoja centralizuoti bendrovių valdymo funkcijas. Valdančioje bendrovėje steigti kompetencijos centrus, diegti IT sistemas.
Šiais metais koncernas tikisi pasiekti 10% pajamų bei 15% EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją) augimą.
Paklaustas apie viešbučių verslo efektą koncernui, p. Bendaravičius sakė, kad tai neturi didelės įtakos grupei.
Šiai dienai turime aštuonis viešbučius. Į juos investuota kaip į, galima sakyti, NT, kalbėjo vadovas. - Tai tam tikra finansinių lėšų padėjimo vieta. Kažkada mes iš to verslo arba išeisime, arba investuosime dar daugiau. Dabar reikia visą viešbučių verslą pertvarkyti.
Visi viešbučiai šiuo metu veikia pelningai, teigė vadovas.
Vyksta derybos su Gazprom
Kalbėdamas apie tai, kokią dalį kitais metais sudarys koncerno gaunamos dujos iš suskystintų gamtinių dujų (SkGD) terminalo ir iš Gazprom, p. Bendaravičius teigė, kad šis santykis nuolat kinta.
Kiekvienais metais perkamų dujų santykis keičiasi. Kadangi dabar turime galimybes pirkti ne tik iš terminalo, dalį perkame iš Gazprom, taip sakant, iš vamzdžio, dalį - per terminalą. Viskas priklauso nuo derybų. Su Statoil turime ilgalaikį kontraktą, o su Gazpromu derybos vyksta kiekvienais metais, - sakė p. Bendaravičius.
Šiuo metu derybos su Rusijos dujų milžine dar nėra pasibaigusios, teigė vadovas.
Savo pranešimo metu p. Bendaravičius kritikavo Achemos grupei už suvartotą energiją taikomus VIAP (viešuosius interesus atitinkančios paslaugos) ir SkGD mokesčius. Tokių mokesčių, pasak jo, neturi jokie koncerno užsienio konkrentai. Dėl VIAP mokesčio pakeitimo grupė derasi su Energetikos ministerija.
Konferencijos dalyviai taip pat domėjosi, kokia šiuo metu situacija tarp Achemos grupės stambiųjų ir smulkiųjų akcininkų, kurie įsivėlė į konfliktą po koncerno pagrindinio akcininko ir vadovo Bronislavo Lubio mirties 2011-aisiais.
Situacija yra valdoma, - lakoniškai atsakė p. Bendaravičius.
[infogram id="pramone_achema_veiklos_rezultatai" prefix="FXh" format="interactive" title="Pramonė: Achema veiklos rezultatai"]
FOTOGALERIJA Konferencija Verslas 2018 (92 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Pramonė
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti