Stringant logistikai Azijoje, bendrovė „Venipak“ vysto naujus oro kelius

Reklama publikuota: 2022-03-24
„Venipak Lietuva“ verslo plėtros vadovas Martynas Bulovičius.
svg svg
„Venipak Lietuva“ verslo plėtros vadovas Martynas Bulovičius.

Pastarojo laikotarpio geopolitinė situacija ardo logistikos kelius Rytuose. Pekino ir Vilniaus nesutarimai dėl Taivano atstovybės, besitęsiantis Rusijos karas prieš Ukrainą ir galiausiai atsinaujinęs Covid-19 plitimas tankiai apgyvendintame Honkonge verčia verslą ir logistikos bendroves ieškoti naujų rinkų ir naujų kelių joms pasiekti. Pasak tarptautinės siuntų bendrovės „Venipak“ verslo plėtros vadovo Martyno Bulovičiaus, dabar verslo akys krypsta į Šiaurės Ameriką.

Eksperto teigimu, pastaruoju metu transporto srautai iš Azijos į Europą per Artimuosius Rytus nestringa, tačiau yra labai didelių trikdžių srautams, kurie iki šiol buvo gabenami Rusijoje registruotais krovininiais lėktuvais per Rusijos Federacijos oro erdvę.

„Deja, bet tiesiausias kelias iš Kinijos į Europą eina būtent per Rusiją, todėl šios šalies oro linijos, Rusijoje registruoti lėktuvai ir visa teritorija vaidino reikšmingą vaidmenį transportuojant didelius prekių srautus iš Kinijos į Europą. Eliminavus Rusijoje registruotus lėktuvus ir oro erdvę, Vakarų valstybių lėktuvai skrenda ilgesniu maršrutu arba visai stabdo skrydžius. Logistika tapo sudėtinga mažesniais nei 36 tonas keliančiais lėktuvais, kurie pastaruoju metu buvo itin populiarūs mūsų regione”, - sako p. Bulovičius.

Honkonge ir toliau plintantis Covid-19 taip pat kelia sumaištį. Kinijos valdžia griežtai apribojo srautus tarp žemyninės šalies dalies ir Honkongo. Kadangi šis oro uostas yra vienas iš pagrindinių vartų išvykti iš Kinijos, susidariusi situacija stabdo krovinių gabenimą iš šalies. Pasak „Venipak“ atstovo, egzistuojančia alternatyva lėktuvams – traukiniais – verslas naudotis neskuba dėl per didelio neapibrėžtumo, kadangi geležinkelis veda per Rusijos ir Baltarusijos teritorijas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

„Nepaisant kylančių sunkumų, iš klientų sulaukiame daugiau užklausų apie logistikos galimybes Šiaurės Amerikos kryptimi. Tai nuteikia pozityviai - verslas ieško sprendimų, saugesnių ir stabilesnių rinkų. Mes savo ruožtu, esame pasiruošę jiems padėti. Nepaisant iššūkių Rytuose, dirbame visame pasaulyje, steigiame naujus padalinius Vakarų šalyse. Bendrai, išlaikome tą patį klientų aptarnavimo ir krovinių gabenimo tempą, koks ir buvo prieš prasidedant neramumams”, - sako „Venipak“ verslo plėtros vadovas.

Dirbs ne tik tarpininkais

Avia paslaugas pradėjusi teikti pernai, bendrovė jau užsitarnavo klientų palankumą. „Venipak“ oro krovinių ekspedijavimo paslaugomis reguliariai besinaudojančių Lietuvos importuotojų ir eksportuotojų skaičius nuolat auga.

„Mūsų komandoje dirba patyrę oro transporto specialistai. Nuo pat veiklos pradžios įgavome klientų pasitikėjimą ir jau pirmaisiais mėnesiai, tęsiantis pandemijai, iš Kinijos į Lenkiją bei Baltijos šalis nuolat gabenome didelius medicininių prekių kiekius”, - pasakoja Martynas Bulovičius.

Be to, kad bendrovė turi avia partnerius, veikiančius visame pasaulyje, pernai patys įsteigė pirmuosius savo padalinius Lietuvoje, Lenkijoje ir Kinijoje. Šiemet nauji padaliniai steigiami Latvijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Venipak“ komandoje senokai kalbėjome apie avia sektorių. Esame express paslaugų teikėjas Baltijos šalyse ir turime tikslą plėsti veiklos geografiją. Tam, kad liktume skubių siuntų pristatymo segmente, mums netiko krovinius transportuoti laivais ar traukiniais, taip pat nenorėjome likti vien tik tarpininkais, tad pernai pakėlėme ir pirmąjį  „Venipak“ lėktuvą”, - pasakoja ekspertas.

Logistikos bendrovė išsikėlė tikslą sukurti savo infrastruktūrą tam, kad galėtų valdyti tranzito laiką, kryptis, kainą ir kokybę. Pasak eksperto, siekta mažiau priklausyti nuo rinkoje seniai veikiančių, tačiau ribotų sprendimų klientams: „Ruošdamiesi tapti „tikrosios aviacijos“ dalimi, aktyviai analizavome esamą situaciją, gilinomės į kiekvieną tiekimo grandį. Iki tiesioginių skrydžių starto bendravome su 800 oro linijų atstovų ir brokerių iš 105 šalių. Rizikavome atidaryti duris į pasaulį, kurio nežinojome ir rizika atsipirko”.

Krovinių gabenimas lėktuvu.
Krovinių gabenimas lėktuvu.

„Patvirtinę skrydžių grafiką ir informavę klientus, savo lėktuvą kroviniais užpildėme vos per vieną dieną - klientų susidomėjimas buvo didžiulis. Supratome, kad rinkai reikia nestandartinių sprendimų”, - sako Martynas Bulovičius.

Didieji e-komercijos rinkos žaidėjai, tokie kaip „Aliexpess“ savo prekes į Baltijos šalis oro keliu gabena nuolat, tačiau jų turima infrastruktūra gali pasinaudoti tik jie patys. Paaiškėjo, kad bendrovės tikslas tiesioginius skrydžius pasiūlyti visiems, be išankstinės vietos rezervacijos ir ilgalaikių sutarčių buvo ilgai lauktas. Iki tol rinkoje būta bandymų pasiūlyti tokią paslaugą, tačiau sumanymai likdavo neįgyvendinti. Sėkmingam startui reikėjo ne tik detalios rinkos analizės, patikimų partnerių, bet ir drąsos investuoti. Ne mažiau svarbiu tapo ir paslaugos starto laikotarpis - švenčių sezonas ir pandemija augino poreikį krovinius gabenti greitai ir didelėmis apimtimis.

„Turime strateginius partnerius daugelyje šalių. Jie užtikrina krovinių saugumą, surenka juos nurodytais adresais ir perveža į oro uostus. Turėdami gerą reputaciją kaip siuntų tarnyba, užsitarnavome pasitikėjimą ir kitose krovinių pervežimo srityse. Šiais metais planuojame dar aktyvesnę plėtrą. Tikimės padidinti skrydžių skaičių Azijos kryptimi ir sukurti jungtį tarp Centrinės Europos ir Jungtinių Amerikos valstijų. Šiandien, kai verslas vieningai stoja už laisvą pasaulį, matome dar didesnę prasmę prisidėti, sujungdami žemynus ir palengvindami verslo procesus”, - sako p. Bulovičius.

Logistikos infrastruktūra kuria pranašumą

„Tarptautinės oro transporto asociacijos, kurios nariais esame, duomenimis, krovinių gabenimo oru apimtys pasauliniu mastu turėtų augti bent 13 proc. Tai nestebina turint omenyje vis greitėjantį gyvenimo tempą ir norą gauti prekes „čia ir dabar“, net jeigu jos keliauja iš kito pasaulio krašto. Taigi, siuntų bendrovės, kurios valdys platų logistikos tinklą, turės išvystytą infrastruktūrą, gaus ir didžiausią rinkos dalį”, - įsitikinęs ekspertas.

„Venipak“ sėkmingai sinchronizuoja turimą logistikos infrastruktūrą, išvystytą Baltijos šalyse (paštomatai, pick-up taškai, siuntų pristatymas vartotojui) su krovinių gabenimo lėktuvais paslauga.

„Stebime tendencijas, kad pristatymas oro keliais taip pat turi tapti greitesnis, tad natūralu, kad verslams reikės plėsti sandėlių infrastruktūrą arba naudotis logistikos bendrovių teikiama e-fulfillment  paslauga. Prognozuojama, kad šios paslaugos poreikis per metus pasaulyje turėtų augti bent 10 proc.”, - sako „Venipak“ atstovas.

Tarptautinė siuntų bendrovė didelę dalį investicijų planuoja nukreipti į avia ir e-fulfillment paslaugų plėtimą Baltijos šalyse ir už jos ribų - Lenkijoje, Vokietijoje, Olandijoje. Šiuo metu Lietuvoje ir Latvijoje „Venipak“ valdo 450 paštomatų tinklą, kurį šiais metais planuoja plėsti į Estiją.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Tadas Dovbyšas: stipri organizacijos kultūra – geriausia instrukcija visiems gyvenimo atvejams Verslo tribūna

Nepaisant rimtus išbandymus atnešusio pandeminio laikotarpio, draudimo bendrovė ERGO stiprino tiek komandos...

PowerUP
2022.03.30
„Siųsk24“ siūlo visapusišką sprendimą e-komercijai: siuntos pasiekia net 230 šalių Verslo tribūna

Smulkūs pavieniai Lietuvos verslininkai, taip pat įmonės, prekiaujančios tokiose pasaulinėse elektroninės...

PowerUP
2022.03.29
Stringant logistikai Azijoje, bendrovė „Venipak“ vysto naujus oro kelius Verslo tribūna

Pastarojo laikotarpio geopolitinė situacija ardo logistikos kelius Rytuose. Pekino ir Vilniaus nesutarimai...

PowerUP
2022.03.24
Darbdavio civilinė atsakomybė: ką svarbu žinoti kiekvienai įmonei? Verslo tribūna

Įmonės vis daugiau dėmesio skiria savo darbuotojų gerovei, o tuo pačiu ir jų saugumui. Visgi nelaimingų...

PowerUP
2022.03.22
Nenaudojama programinė įranga – užšaldytas kapitalas augimui ir plėtrai Verslo tribūna

Dalis įmonių net neįsivaizduoja, kad savo rezerve turi tūkstančius ar net dešimtis tūkstančių eurų...

PowerUP
2022.03.03
Kaip nūdienos apgavysčių liūne finansų sektoriams užsitikrinti patikimumą? Verslo tribūna

Dauguma naudotojų šiais laikais teikia pirmenybę trims esminiams finansinių paslaugų kriterijams –...

PowerUP
2022.03.03
„Grant Thornton Baltic“: skolinant susijusioms įmonėms, svarbus kiekvienas argumentas Verslo tribūna

Kai vienai grupei priklausančios ar asocijuotos įmonės viena kitą finansuoja paskolomis, visuomet kyla...

PowerUP
2022.02.23
Justas Šablinskas: su visapusiško užsakymo išpildymo paslauga e.komercija atsiriša rankas plėtrai Verslo tribūna 1

Rinkos analitikai prognozuoja, kad sulig karantinu gerokai išaugęs visuomenės poreikis apsipirkinėti...

PowerUP
2022.02.17
„Novian“ grupės vadovas E. Rėkus: kaip užtikrinti organizacijų IT poreikius ir atskleisti tikrąją duomenų vertę Verslo tribūna

Kaip keičiasi verslo ir organizacijų IT poreikiai, kaip juos efektyviai užtikrinti sparčiai vystantis...

PowerUP
2022.02.03
Naudota programinė įranga: legalus būdas ir Lietuvos įmonėms sutaupyti milijonus Verslo tribūna

Įvairių naudotų prekių pirkimas ir pardavimas vis labiau populiarėja. Tačiau dauguma verslo ir IT padalinių...

PowerUP
2022.02.03
Atvirojo kodo sistemų diegimas versle: 3 patarimai, kaip išvengti klaidų Verslo tribūna

Būdamas atvirojo kodo sistemų apologetas, dažniau pasakoju apie jo atvirumą, dinamiškumą ir buvimą de facto...

PowerUP
2022.02.02
Pandeminis chaosas: kaip palaikyti skaitmeninę verslo higieną? Verslo tribūna

Kaip žinia, pašto karvelių ir fizinių parašų laikai jau dulka giliai, giliai stalčiuje. Ant pjedestalo kurį...

PowerUP
2022.01.27

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku