Ugdantys geros kavos pirkėjus, pirmiausia su ja pažindina

Verslininkai sako siekiantys, kad tie, kurie perka geriausiai pažįstamų prekės ženklų „Paulig“, „Lavazza“ ar „Jacobs“, bent paragautų kitokios kavos – šviežios.
Tačiau pirmiausia apie tikrą gerą kavą vartotojas turi sužinoti, tad tie, kurie nori ja sudominti, patys turi kviesti jos ragauti ir suteikti žinių.
Tokios misijos ėmėsi Martynas ir Aistis Normontai, „Kavos reikalų“ įkūrėjai. Jie patys save vadina labai aktyviais vartotojais, kurie susidomėjo kavos ruošimu kaip ritualu ir nori žiniomis, taip pat ir parduodamais įrankiais kavai virti, dalintis su kitais.
„Kavos reikalų“ e. parduotuvėje ir kavinėje galima rasti nuo kelis eurus iki kelis šimtus eurų kainuojančių kavos ruošimo įrankių, o juos parduodantys verslininkai sako, kad susidomėję klientai, neretai pirmiausiai įsigiję paprastą įrankį bandymams, po pusmečio grįžta ko nors prašmatnesnio, nes jau patobulėjo.
„Žmonių, norinčių geros kavos, pamažu daugėja, o mes esame tie, kurie bando atsiriekti dalį pyrago nuo didžiųjų gamintojų kavos, kuri supakuota sandėliuose išbūna metus. Mes norime parodyti kitą galimybę – gerti šviežią, Lietuvoje skrudintą kavą“, – sako Martynas Normontas, „Kavos reikalų“ vadovas ir bendraturtis.
Jo brolis Aistis priduria, kad didžiajai daliai kavos gėrėjų ji vis dar yra juodas produktas, kurį užplikius, bus galima gauti jėgų ir energijos darbui.
„Labai smagu kalbėtis su žmonėmis, kurie ateina nelabai ką žinodami apie kavą, o, kai pradedi pasakoti, kaip svarbu šviežios pupelės, kad netinkamas vanduo sugadins geriausią pupelę, jie susidomi, kaip pupelės skrudinamos, malamos, kaip ruošiama kava, – sako Aistis. – Juolab patys nesame kokie nors čempionai baristos, mūsų „kaviškumas“ gimė iš labai aktyvaus vartojimo, viską išbandėme namie.“
Galimybę „pasistumdyti“ su pasaulio kavos gigantais pernai išbandė ir UAB „Kavos bankas“, kai sukūrė lietuvišką kavą „Pupa“.
„Didėjant gyventojų perkamajai galiai, žmonės vis labiau domisi retesnėmis kavos rūšimis. Vis dėlto nišinės kavos pardavimai kol kas kažin ar sudaro bent 1% Lietuvos kavos rinkos“, – yra sakęs Gražvydas Vilčinskas, „Kavos banko“ vadovas ir bendraturtis.