Baigtas pakartotinis Vilniaus bendrojo plano viešinimas

Vilniaus savivaldybė baigė apie metus trukusį pakartotinį naujo miesto bendrojo plano viešinimą ir teikia jį Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai derinti.
Povilas Poderskis, savivaldybės administracijos direktorius, VŽ patvirtino, jog dokumentas įkeltas į Teritorijų planavimo valstybinės priežiūros informacinę sistemą ir bus kreipiamasi į kitas institucijas dėl jo derinimo.
Vis dėlto jis teigia negalintis prognozuoti, kada daugiau nei ketverius metus rengiamas planas galėtų būti patvirtintas.
Tikimės, kad institucijos derins operatyviai, nes tai pats svarbiausias sostinės teritorijų planavimo dokumentas, sako jis.
Mindaugas Pakalnis, miesto vyriausiasis architektas, VŽ anksčiau sakė, kad pakartotinio viešinimo metu savivaldybė gavo apie 330 pasiūlymų bendrojo plano korekcijoms.
Viešinimo stadija užsitęsė, nes siekta motyvuotai atsakyti į pasiūlymus, procesą stabdė ir Statybų inspekcijos privalomieji nurodymai dėl skundų, rašoma pranešime.
2019 m. pabaigoje Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nutraukė naujo Vilniaus bendrojo plano tikrinimą ir nurodė, kad po pirmojo viešo svarstymo šis dokumentas buvo koreguojamas, todėl visuomenė vėl turi būti supažindinta su pakeitimas. Po pirmojo svarstymo etapo savivaldybė buvo gavusi apie 1.222 pasiūlymus, į dalį jų buvo atsižvelgta.
Daugiau nei ketverius metus rengiamame Vilniaus bendrajame plane iki 2030 m. numatyti 5 pagrindiniai prioritetai: miesto plėtra į netoli centro esančius rajonus Naujininkus ir Rasas, antroji kryptis miegamieji rajonai, kurie turėtų tapti vakarietiški ir jaukūs, todėl dėmesys bus skiriamas jų apsaugai, apželdinimui bei viešajai infrastruktūrai.
Trečioji centras, kuris bus saugomas, o nauji projektais leistini tik išsaugant paveldą.
Ketvirtasis prioritetas žaliasis miesto veidas. Miesto unikalumas ir privalumas yra tada, kai iki artimiausio miškelio ar parko bus galima nueiti pėsčiomis, tikina savivaldybė.
Svarbiausias prioritetas miesto transportas ir susisiekimas: sostinėje planuojama daug naujų jungčių, viadukų, tiltų, pėsčiųjų ir dviračių takų, tai pat infrastruktūra bepiločiams automobiliams.
Bendrojo plano sprendinius galite rasti čia.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti