Vilnius bando Nacionalinio stadiono ginčą baigti taikiai

Sostinės savivaldybė siūlo teismo ginčą dėl Nacionalinio stadiono konkurso baigti taikos sutartimi. Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) labiau linkusi jai nepalankią pirmosios instancijos teismo nutartį skųsti.
Dvi teisme besibylinėjančios valstybės institucijos nekuria produktyvaus rezultato. Įvertinę, kiek laiko ir resursų investuota į projektą, bei, kokia jo svarba Vilniui, siūlome VPT optimaliausią šio ginčo baigties variantą, pranešime teigė Povilas Poderskis, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius.
Jo teigimu, sudarius taikos sutartį, būtų galima tęsti koncesijos konkursą. Pasiūlyme nėra konkrečių taikos sutarties sąlygų.
Jovita Petkuvienė, VPT direktoriaus pavaduotoja, VŽ sako, jog tarnyba linkusi skųsti šią savaitę priimtą jai nepalankų sprendimą.
Girdėjome apie tokį pasiūlymą, kad jis yra pateiktas, tačiau kol kas pagrindinis mūsų pasirinkimas yra skųsti teismo nutartį. Matome pakankamai daug motyvų, kodėl galėtume skųsti. Dėl taikos sutarties komandoje tarsimės, bet panašu, kad šis variantas bus mažiau svarstomas nei apskundimo galimybė, teigia ji.
VŽ rašė, kad pirmadienį, tenkinęs savivaldybės ieškinį Vilniaus apygardos teismas konstatavo, jog VPT nurodymas nutraukti 156 mln. Eur vertės Nacionalinio stadiono statybos ir koncesijos konkursą yra nepagrįstas, todėl turi būti panaikintas. Šią teismo nutartį dar galima skųsti per 30 dienų Lietuvos Apeliaciniam teismui.
VPT gegužę pareiškė, kad koncesijos sutartimi turėjo būti išskaidytos valstybės ir savivaldybės rizikos, tačiau pakeitus projekto finansavimo modelį, visa rizika teko joms, todėl planuota pasirašyti sutartis su koncerno Icor bendrove Axis industries negali būti laikoma koncesijos sutartimi.
Galutinių derybų ir sutarties projekto vertinimą tarnyba pateikė po to, kai į ją kreipėsi Generalinė prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT).
Kovą VPT neleido pasirašyti sutarties. Jos pasirašymas sustabdytas prokurorų ir FNTT prašymu, siekiant išsiaiškinti, ar koncesijos vertės padidėjimas po derybų yra pagrįstas ir teisėtas.
Pagal bendrą savivaldybės, statytojų, finansuotojų ir Vyriausybės sutartį, kompleksą daugiau nei du dešimtmečius valdytų bendrovė Kauno arena. Jį tikėtasi pastatyti 2023iaisiais.
Komplekso su 15.000 vietų stadionu ir kitais objektais statyba būtų kainavusi apie 93,2 mln. Eur, tačiau mokėjimus išdėsčius per 25 metus, BaltCap fondui planuota iš viso sumokėti beveik 156 mln. Eur.
Be futbolo stadiono, komplekse planuota dar 15 objektų: lengvosios atletikos stadionas, sporto kompleksas su gimnastikos, rankinio, tinklinio, bokso, krepšinio salėmis, bendruomenės ir kultūrinio ugdymo centras su biblioteka, 300 vietų darželis ir Sporto muziejus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti