Pandemija brangių butų pirkėjų Vilniuje nestabdė – iššlavė 46% daugiau

Nei pandemija, nei karantinas neprivertė sustoti brangių butų Vilniuje šių metų pirmąjį pusmetį įsigyta 218, arba 46% daugiau nei 2019 m. antrąjį pusmetį ir 74% daugiau nei tuo pat metu pernai.
Nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovės Ober-Haus skaičiavimai rodo, kad per šių metų pirmąjį pusmetį tokiems butams buvo išleista 58,4 mln. Eur 49% daugiau nei praėjusį pusmetį ir 70% daugiau nei 2019 m. pirmąjį pusmetį.
Ober-Haus remiasi Registrų centro duomenimis, išskirdami butus, kurių 1 kv. m kaina siekė nuo 3.000 Eur (atmetus automobilių stovėjimo vietų, sandėliukų ir kitų butų priklausinių kainą iš bendros sandorio sumos)
[infogram id="bdcb67ef-99e6-4707-9521-4e961c24b36b" prefix="2dh" format="interactive" title="Copy: Copy: Itin brangių butų sandoriai Vilniuje 20162020"]
Praėjusių metų antrąjį pusmetį brangiųjų butų dalis Vilniaus rinkoje sudarė 2,3%, o šiemet pašoko iki 4,1%. Tačiau Raimondas Reginis, Ober-Haus Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims, paaiškina, kad tam įtakos turėjo karantinas.
Reikia nepamiršti, kad karantino laikotarpiu Vilniuje buvo fiksuojamas reikšmingas bendras butų sandorių skaičiaus sumažėjimas. O naujos statybos butų dalis pastebimai ūgtelėjo. Tiesiog šių metų pirmąjį pusmetį buvo įregistruotas didelis naujos statybos butų sandorių, dėl kurių buvo susitarta dar ankstesniais metais, kiekis. O atsižvelgiant į tai, kad reikšmingą šio tyrimo brangiausių butų sandorių dalį sudaro pardavimai naujai įgyvendintuose projektuose, tai būtent šis naujos statybos butų sandorių inertiškumas ir lėmė tokį ryškų jų dalies šuolį bendroje butų sandorių statistikoje, sako jis.
Preliminariais skaičiavimais, jeigu bendras butų rinkos aktyvumas būtų išlikęs toks pats kaip šių metų pradžioje (iki karantino pradžios), tai ši brangiausių butų dalis būtų ūgtelėjusi ne iki 4,1%, o iki 3,43,6%.
nuotrauka::1left
Metai iš metų sparčiai augančios brangiausių butų pardavimo apimtys ir jau pasiektos rekordinės aukštumos R. Reginiui kelia klausimą: tai kur yra šalies sostinės būsto rinkos galimybių riba?
Vis dar besivystanti mūsų šalies NT rinka kiekvienais metais yra išbandoma vis gausesniu aukštesnės klasės būsto kiekiu, kurį, pasirodo, sugeba įsisavinti. Net aktyviausiu daugiabučių plėtros Vilniuje laikotarpiu laikomi 20062008 m. negali prilygti pastarųjų metų plėtros apimtims vertingiausiose ir brangiausiose miesto vietose. Jeigu artimiausiu metu mūsų šalies ekonomikai pavyks išvengti didesnių nuostolių, tai brangiausio būsto rinka galbūt ir vėl bandys nustatyti naujas savo galimybių ribas. O tokio būsto plėtotojai tikrai nusiteikę ryžtingai ir toliau aršiai konkuruoja dėl likusių neįveiklintų vertingiausių miesto taškų, sako R. Reginis.
Ober-Haus teigimu, didžioji dalis brangiausių butų per pastaruosius vienerius metus yra įsigyjama Naujamiesčio ir Senamiesčio seniūnijose, tačiau statistiką vis daugiau papildo butų įsigijimai pietinėje Šnipiškių ir Žirmūnų dalyje bei Žvėryne.
Iš 367 brangiausių per 2019 metų antrąjį ir 2020 metų pirmąjį pusmečius parduotų butų Vilniuje 62% buvo parduota neseniai pastatytuose gyvenamuosiuose projektuose (20182020 metų statybos daugiabučiuose). Nagrinėjamu laikotarpiu daugiausia brangiausių butų parduota tokiuose projektuose kaip Paupys (Aukštaičių g.), Šaltinių namai | Attico (Aguonų g.), Sierakausko 25 (Z. Sierakausko g.), Misionierių sodai (Subačiaus g.).
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti