VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-06-28
MO muziejus visai vasarai į Klaipėdą išvežė Algimanto Kunčiaus fotografijų parodą „Prie jūros“. MO muziejaus nuotr.
svg svg
MO muziejus visai vasarai į Klaipėdą išvežė Algimanto Kunčiaus fotografijų parodą „Prie jūros“. MO muziejaus nuotr.

Europą čirškina rekordiniai karščiai, o Lietuvoje – lyja renginiais. Šį savaitgalį šalis dėkoja kadenciją baigiančiai prezidentei, vyksta populiariosios, klasikinės ir alternatyviosios muzikos, jaunimo, gyvosios istorijos festivaliai, o Žuvinto rezervate galima susipažinti su itin retais paukščiais – meldinėmis nendrinukėmis.

Birželio 28 dieną nuo vidudienio vyksta padėkos D. Grybauskaitei koncertas „Ačiū už 10 metų kartu“.

Iki antrosios prezidentės kadencijos pabaigos likus kiek daugiau negu dviem savaitėms, Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA drauge su būriu muzikantų šalies vadovei rengia padėkos koncertą. Nuo 11.30 val. visi kviečiami į pikniką S. Daukanto aikštėje prie prezidentūros. Čia gros muzika ir veiks „Open Kitchen“ maisto restoranai. O 19 val. prasidės šventinis koncertas, kuriame pasirodys grupės „Biplan“ ir „Lemon Joy“, Ieva Narkutė, Jurga, Donatas Montvydas, Vaidas Baumila, Domantas Razauskas su grupe „VOS VOS“. Renginį, kuriame dalyvaus ir D. Grybauskaitė, tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Birželio 28 d. Kaune tęsiasi videomeno festivalis „Videoformes: Tel Aviv – Vilnius – Kaunas“.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Per tris dienas pristatyti 22 trumpo metražo video ir skaitmeninio meno kūriniai, kuriuos iš tarptautinio festivalio „Vireoformes“ programos atrinko kuratoriai iš Prancūzijos Natanas Kaczmaras ir Gabrielis Soucheyre‘as. Festivalio programoje Kaune – menininkų iš Prancūzijos, Ukrainos, Italijos, Švedijos, Austrijos, Korėjos kūryba. Birželio 28 d. čia pristatomi festivalio atradimai.

Renginys vyksta Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus muzikos salėje, įėjimas nemokamas.

Birželio 28-29 d. Žuvinto rezervato mokslininkai siūlo susipažinti su meldinėmis nendrinukėmis.

Gamtininkai kviečia susipažinti su sėkmingu ir unikaliu pasaulyje eksperimentu – meldinių nendrinukių perkėlimu iš Baltarusijos į Žuvintą.

„Žuvinto biosferos rezervate jau antrus metus auginami iš Baltarusijos atvežti rečiausio Europoje giesmininko – meldinės nendrinukės – jaunikliai, kurie šeštadienį jau bus galutinai perkelti į specialius lauko aviariumus. Labai kviečiame visus iš arčiau susipažinti su šia unikalia patirtimi, kurios iš Lietuvos gamtininkų mokysis užsienio kolegos, bei sužinoti daugiau apie šią unikalią rūšį, jos apsaugą,” – kviečia Žymantas Morkvėnas, meldinės nendrinukės apsaugos projekto vadovas, Baltijos aplinkos forumo direktorius.

Penktadienį 19 val. bare „Bar.zdotas“ (Rotušės a. 4, Alytus) vyksta neformali diskusija, o šeštadienį 13-16 val. Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje ir gretimose apylinkėse organizuojama atvirų durų diena „Svečiuose pas meldinę nendrinukę”.

Daugiau informacijos rasite čia.

Birželio 28-29 d. Šiauliuose vyksta alternatyvios muzikos festivalis „RUMSHK“.

„RUMSHK“ festivalio formatas – nėra įprastas, jame greta patyrusių atlikėjų pasirodo ir organizatorių skelbto konkurso nugalėtojai. Šiemet ant scenos Zubovų rūmų kiemelyje lipa Mantas Daujotas, „Shishi“, „Good time boys“, „Cunabula“, Robertas Semeniukas ir kt., žadama edukacinių renginių, veiks tatuiruočių studija, šunų baras, antikvarinių žaidimų salonas, vyksta paskaitos (prof. dr. Remigijus Venckus, prof. Gintautas Mažeikis), bus rodomi filmai.

Visą programą rasite čia.

Birželio 28-30 d. Alytaus dainų slėnyje vyksta gyvosios istorijos festivalis „Jotvos vartai“.

Anot rengėjų, šeimai skirtas edukacinis festivalis atspindi jotvingių krašto XII-XIV a. istorijos bei archeologijos laikmetį, taip pat ir vėlesnių Europos istorijos laikotarpių kultūrą, gyventojų buitį, dainas, šokius, muziką. „Jotvos vartuose“ laukiama alternatyvaus folkoro bei roko atlikėjų, čia bus pristatomi senoviniai amatai, muziejaus parodos bei ekspozicijos, Lietuvos kariuomenės karinė operacija bei ginklų paroda, vyks galiūnų konkursai mėgėjams ir profesionalams, veiks lankininkų stovykla ir tautodailininkų mugė, pasirodymus rengs ugnies teatro, senovinių šokių kolektyvai.

Penktadienį 18 val. startuojančio festivalio programą rasite čia.

Birželio 28-30 d. Rokiškyje tęsiasi jaunimo kultūros ir meno festivalis „URB.ACT.FEST“.

Vienas iš šių metų Lietuvos kultūros sostinės Rokiškio renginių – tris paras vykstantis jaunimo festivalis žada turiningą kultūrinę programą, įtraukiančias dirbtuves, kuriose jauni žmonės galės „pasimatuoti“ kūrybines profesijas.

Festivalį atidaro Vilniaus dizaino kolegijos rengiama diskusija apie šios profesijos subtilybes ir kūrybiškumą žadinančios dizaino dirbtuvės. Lankytojai galės įsitraukti ir save išmėginti graffiti, teatro ar muzikos dirbtuvėse. „Viduramziai.lt“ renginiui paruošė futuristinių technologijų spektaklį, čia koncertuos Monika Pundziūtė, „Baltos varnos“, „Black Biceps“. Festivalį uždarymo renginys – lietuviškos komedijos „Grąžinti nepriklausomybę“ peržiūra.

Visą nemokamo renginio programą rasite čia.

Birželio 29 ir 30 d. tęsiasi Pažaislio muzikos festivalis.

Šiemet keturias dešimtis koncertų pristatantis Pažaislio festivalis, savaitgalį kviečia pasiklausyti romantiškosios rusų vokalinės muzikos ir Stanislovo Moniuškos kūrybos.

Birželio 29 d. 19 val. klausytojus į Birštono kurhauzą pasiklausyti „Vasaros nakties sapno“ kviečia „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas sopranas Raminta Vaicekaustaitė ir koncertmeisterė Beata Vingraitė (fortepijonas). Programoje rusų romantikų – A Dargomyžskio, A. Rubinšteino, P. Čaikovskio, N. Rimskio-Korsakovo, S. Rachmaninovo kūriniai.

Birželio 30 d. 16 val. į koncertą „Prieš saulę rožė jau nušvito“ Gelgaudiškio dvare kviečia ansamblis „RAMuzika“: Aistė Širvinskaitė (sopranas), Miglė Dikšaitienė (smuikas) ir Rūta Blaškytė (fortepijonas).

Birželio 30 d. 17 val. šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje rengiamas paramos koncertas „Muzikinis linkėjimas“.

Kristupo vasaros festivalis 25-ąjį sezoną pradėjo šūkiu: „Visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius“. Sekmadienį festivalio organizatoriai rengia nemokamą koncertą, kurio metu bus galima aukoti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų labdaros ir paramos fondui „Rugutė“. Koncerte pasirodys Dalia Kuznecovaitė (smuikas), Jomantė Šležaitė (sopranas), Paulius Gefenas (fleita), Gerūta Griniūtė (fortepijonas) ir kt.

Iki birželio 30 d. Vilniuje galima apžiūrėti grafikės Rasos Janulevičiūtės kaligrafijos darbų parodą.

Joje – spalvotosios kaligrafijos kūriniai, kuriuos menininkė sukūrė įkvėpta vieno svarbiausių lietuvių filosofo, Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno kūrybos.  Į kaligrafijos kūrinius R. Janulevičiūtė įpynė Vydūno išverstas „Bhagavadgytos“ (liet. „Dieviškosios giesmės“) eiles.

Spalvotosios kaligrafijos kūrimas pasitelkiant spalvą, ritmą, formą skatina prisiliesti prie žmonijos išminties klodų, subjektyviai apmąstyti žmogiškumą – žmogaus būtį šiame pasaulyje, veiksmą, laiką, sąmonę.

Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.

Visą vasarą Klaipėdoje eksponuojama Algimanto Kunčiaus fotografijų paroda „Prie jūros“.

A. Kunčiaus (g. 1939 m.) nuo 1965 m. fiksuojama fotografijų serija yra savotiškos žmonių kasdienybės ir ryšio su aplinka studijos. Fotomenininkas atskleidžia, kad ciklas „Prie jūros“ atsirado iš kito, jo nuo vaikystės stebimo sekmadienių ciklo.

„Buvau pamėgęs rugpjūtį pavasaroti Palangoje, kur sekmadieniais po mišių žmonės su šeimomis nuo altoriaus traukdavo prie jūros. Mane domino socialiniai momentai tarp kiekvieno iš jų – į jūrą brendant tiek vaikams, tiek močiutėms, stebėdavau jų džiaugsmą ir betarpiškumą. Pastebėjau, kad su laiku žmonės tik dabinasi kitaip, o daugiau niekas iš esmės nesikeičia. Jūra ir saulė čia tampa visų, žmonės nusimeta savo darbus ir statusus, suvienodėja. Bet man įdomu tai, kad kiekvienas turi savo unikalų gyvenimą ir likimą. Todėl aš slampinėju ir stebiu juos, fiksuoju ir studijuoju žmonių kasdienybę, ieškodamas savo scenografijos“, — sako fotomenininkas.

Fotografijų ciklą į pajūrį atvežė MO muziejus, jį galima apžiūrėti gastrobare „Švyturys Bhouse“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Lietuvos kurortuose Joninių savaitgalį užimta 85% apgyvendinimo vietų

Ilgąjį Joninių savaitgalį Lietuvos kurortuose – poilsiautojų gausa. Kai kur apsistoti vietų nelikę, o...

Laisvalaikis
2022.06.24
EBU kartoja: 2023-iųjų „Eurovizijos“ konkursas negali vykti Ukrainoje

„Eurovizijos“ organizatoriai ketvirtadienį patvirtino, kad 2023 metais dainų konkursas negali būti surengtas...

Laisvalaikis
2022.06.23
Tokijo olimpinės žaidynės atsiėjo 10,4 mlrd. USD, dvigubai daugiau nei planuota

2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės, kurios dėl koronaviruso pandemijos buvo atidėtos vieneriems metams,...

Laisvalaikis
2022.06.22
Kaip pradėti pažintį su vynu Premium 1

Įkvėpta amerikiečių žurnalistės Biancos Bosker knygos „Kamščio nunešti“ (išleido „Kitos knygos“) apie someljė...

Laisvalaikis
2022.06.19
Ukraina reikalaus teisės rengti kitų metų „Euroviziją“

Su Rusijos invazija kovojanti šalis penktadienį pasmerkė Europos transliuotojų sąjungos (EBU) sprendimą...

Laisvalaikis
2022.06.18
„Eurovizija“ Ukrainoje nevyks, EBU dėl organizavimo pradėjo derybas su JK

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) praneša, kad kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursas nevyks Ukrainoje, o...

Laisvalaikis
2022.06.17
VMT spektaklis-eskizas laimėjo D. Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos kūrinių konkursą

Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą laimėjo Vilniaus mažojo teatro kuriamas...

Laisvalaikis
2022.06.17
Dar vienas G. Žiemelio šūvis: vėl ambicingas krepšinio komandos vardas Premium 3

Verslininko Gedimino Žiemelio bendrovė „Basketball Holding Company“ (BHC) neseniai oficialiai paskelbusi, kad...

Rinkodara
2022.06.15
Vilniuje atidengtas didžiausias šalyje 3D piešinys

Vilniuje, prie Spaudos rūmų, antradienį atidengtas didžiausias Lietuvoje 3D piešinys. Jo autorius –...

Laisvalaikis
2022.06.14
Paroda „Tartle“ centre: apie miestą – per istorinius vadovus po Vilnių Premium

Vilniuje, Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“, veikia unikali paroda „Vilnius amžinai. Dailės kūrinių ir...

Laisvalaikis
2022.06.12
VŽ lentynoje – naujos lietuvių autorių knygos

Jokia naujiena, kad lietuviai myli ir skaito savo autorius. Prisiminus vien Vilniaus knygų mugę, – ilgiausios...

Laisvalaikis
2022.06.12
Laivas-muziejus „Sūduvis“ lankytojams atsivers per Jūros šventę

Muziejumi pavirtęs buvęs Karinių jūrų pajėgų laivas „Sūduvis“ per Jūros šventę jau stovės Danės krantinėje ir...

Laisvalaikis
2022.06.11
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Savaitgalio renginių puokštėje ryškiai išsiskiria festivaliai, nuo klasikinės muzikos iki šiuolaikinio cirko.

Laisvalaikis
2022.06.10
Po Kauno rajoną – viešojo meno maršrutu „Smaragdų kelias“

Kauno rajone galima patirti vis daugiau stebuklų – nuo pirmąją vasaros dieną prasidėjusių „Šiuolaikinių...

Laisvalaikis
2022.06.09
Teismas panaikino LKL klubams nepalankų Konkurencijos tarybos sprendimą, baudas

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį panaikino Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo...

Laisvalaikis
2022.06.08
Tarptautinis turizmas atsigauna: turistų skaičius pasaulyje pirmąjį ketvirtį išaugo trigubai

Tarptautinių turistų skaičius pirmąjį šių metų ketvirtį išaugo tris kartus, palyginti su tuo pačiu 2021 metų...

Laisvalaikis
2022.06.06
„Sidabrinėse gervėse“ triumfavo L. Bareišos „Piligrimai“, apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus – M. Kvedaravičiui

„Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose triumfavo filmas „Piligrimai“ ir jo kūrėjas Laurynas Bareiša, geriausiu...

Laisvalaikis
2022.06.06
Jachtų būtų dar daugiau, tik trūksta infrastruktūros

Lietuvoje per pastaruosius kelerius metus labai padaugėjo burinių jachtų – buriuotojai teigia, kad jų būtų...

Laisvalaikis
2022.06.06
Didžiajame ekrane – chrestomatiniai Ukrainos kino filmai

Vilniaus „Skalvijos“ kino centras, palaikydamas Ukrainos kino bendruomenę, toliau pristato reikšmingiausius...

Laisvalaikis
2022.06.05
Renginiai savaitgalį: festivalių maratono pradžia

Šis savaitgalis ypatingas muzikos festivalių – nuo klasikinės akademinės iki eksperimentinės elektroninės –...

Laisvalaikis
2022.06.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku