VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-06-28
MO muziejus visai vasarai į Klaipėdą išvežė Algimanto Kunčiaus fotografijų parodą „Prie jūros“. MO muziejaus nuotr.
svg svg
MO muziejus visai vasarai į Klaipėdą išvežė Algimanto Kunčiaus fotografijų parodą „Prie jūros“. MO muziejaus nuotr.

Europą čirškina rekordiniai karščiai, o Lietuvoje – lyja renginiais. Šį savaitgalį šalis dėkoja kadenciją baigiančiai prezidentei, vyksta populiariosios, klasikinės ir alternatyviosios muzikos, jaunimo, gyvosios istorijos festivaliai, o Žuvinto rezervate galima susipažinti su itin retais paukščiais – meldinėmis nendrinukėmis.

Birželio 28 dieną nuo vidudienio vyksta padėkos D. Grybauskaitei koncertas „Ačiū už 10 metų kartu“.

Iki antrosios prezidentės kadencijos pabaigos likus kiek daugiau negu dviem savaitėms, Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA drauge su būriu muzikantų šalies vadovei rengia padėkos koncertą. Nuo 11.30 val. visi kviečiami į pikniką S. Daukanto aikštėje prie prezidentūros. Čia gros muzika ir veiks „Open Kitchen“ maisto restoranai. O 19 val. prasidės šventinis koncertas, kuriame pasirodys grupės „Biplan“ ir „Lemon Joy“, Ieva Narkutė, Jurga, Donatas Montvydas, Vaidas Baumila, Domantas Razauskas su grupe „VOS VOS“. Renginį, kuriame dalyvaus ir D. Grybauskaitė, tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Birželio 28 d. Kaune tęsiasi videomeno festivalis „Videoformes: Tel Aviv – Vilnius – Kaunas“.

Per tris dienas pristatyti 22 trumpo metražo video ir skaitmeninio meno kūriniai, kuriuos iš tarptautinio festivalio „Vireoformes“ programos atrinko kuratoriai iš Prancūzijos Natanas Kaczmaras ir Gabrielis Soucheyre‘as. Festivalio programoje Kaune – menininkų iš Prancūzijos, Ukrainos, Italijos, Švedijos, Austrijos, Korėjos kūryba. Birželio 28 d. čia pristatomi festivalio atradimai.

Renginys vyksta Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus muzikos salėje, įėjimas nemokamas.

Birželio 28-29 d. Žuvinto rezervato mokslininkai siūlo susipažinti su meldinėmis nendrinukėmis.

Gamtininkai kviečia susipažinti su sėkmingu ir unikaliu pasaulyje eksperimentu – meldinių nendrinukių perkėlimu iš Baltarusijos į Žuvintą.

„Žuvinto biosferos rezervate jau antrus metus auginami iš Baltarusijos atvežti rečiausio Europoje giesmininko – meldinės nendrinukės – jaunikliai, kurie šeštadienį jau bus galutinai perkelti į specialius lauko aviariumus. Labai kviečiame visus iš arčiau susipažinti su šia unikalia patirtimi, kurios iš Lietuvos gamtininkų mokysis užsienio kolegos, bei sužinoti daugiau apie šią unikalią rūšį, jos apsaugą,” – kviečia Žymantas Morkvėnas, meldinės nendrinukės apsaugos projekto vadovas, Baltijos aplinkos forumo direktorius.

Penktadienį 19 val. bare „Bar.zdotas“ (Rotušės a. 4, Alytus) vyksta neformali diskusija, o šeštadienį 13-16 val. Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje ir gretimose apylinkėse organizuojama atvirų durų diena „Svečiuose pas meldinę nendrinukę”.

Daugiau informacijos rasite čia.

Birželio 28-29 d. Šiauliuose vyksta alternatyvios muzikos festivalis „RUMSHK“.

„RUMSHK“ festivalio formatas – nėra įprastas, jame greta patyrusių atlikėjų pasirodo ir organizatorių skelbto konkurso nugalėtojai. Šiemet ant scenos Zubovų rūmų kiemelyje lipa Mantas Daujotas, „Shishi“, „Good time boys“, „Cunabula“, Robertas Semeniukas ir kt., žadama edukacinių renginių, veiks tatuiruočių studija, šunų baras, antikvarinių žaidimų salonas, vyksta paskaitos (prof. dr. Remigijus Venckus, prof. Gintautas Mažeikis), bus rodomi filmai.

Visą programą rasite čia.

Birželio 28-30 d. Alytaus dainų slėnyje vyksta gyvosios istorijos festivalis „Jotvos vartai“.

Anot rengėjų, šeimai skirtas edukacinis festivalis atspindi jotvingių krašto XII-XIV a. istorijos bei archeologijos laikmetį, taip pat ir vėlesnių Europos istorijos laikotarpių kultūrą, gyventojų buitį, dainas, šokius, muziką. „Jotvos vartuose“ laukiama alternatyvaus folkoro bei roko atlikėjų, čia bus pristatomi senoviniai amatai, muziejaus parodos bei ekspozicijos, Lietuvos kariuomenės karinė operacija bei ginklų paroda, vyks galiūnų konkursai mėgėjams ir profesionalams, veiks lankininkų stovykla ir tautodailininkų mugė, pasirodymus rengs ugnies teatro, senovinių šokių kolektyvai.

Penktadienį 18 val. startuojančio festivalio programą rasite čia.

Birželio 28-30 d. Rokiškyje tęsiasi jaunimo kultūros ir meno festivalis „URB.ACT.FEST“.

Vienas iš šių metų Lietuvos kultūros sostinės Rokiškio renginių – tris paras vykstantis jaunimo festivalis žada turiningą kultūrinę programą, įtraukiančias dirbtuves, kuriose jauni žmonės galės „pasimatuoti“ kūrybines profesijas.

Festivalį atidaro Vilniaus dizaino kolegijos rengiama diskusija apie šios profesijos subtilybes ir kūrybiškumą žadinančios dizaino dirbtuvės. Lankytojai galės įsitraukti ir save išmėginti graffiti, teatro ar muzikos dirbtuvėse. „Viduramziai.lt“ renginiui paruošė futuristinių technologijų spektaklį, čia koncertuos Monika Pundziūtė, „Baltos varnos“, „Black Biceps“. Festivalį uždarymo renginys – lietuviškos komedijos „Grąžinti nepriklausomybę“ peržiūra.

Visą nemokamo renginio programą rasite čia.

Birželio 29 ir 30 d. tęsiasi Pažaislio muzikos festivalis.

Šiemet keturias dešimtis koncertų pristatantis Pažaislio festivalis, savaitgalį kviečia pasiklausyti romantiškosios rusų vokalinės muzikos ir Stanislovo Moniuškos kūrybos.

Birželio 29 d. 19 val. klausytojus į Birštono kurhauzą pasiklausyti „Vasaros nakties sapno“ kviečia „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas sopranas Raminta Vaicekaustaitė ir koncertmeisterė Beata Vingraitė (fortepijonas). Programoje rusų romantikų – A Dargomyžskio, A. Rubinšteino, P. Čaikovskio, N. Rimskio-Korsakovo, S. Rachmaninovo kūriniai.

Birželio 30 d. 16 val. į koncertą „Prieš saulę rožė jau nušvito“ Gelgaudiškio dvare kviečia ansamblis „RAMuzika“: Aistė Širvinskaitė (sopranas), Miglė Dikšaitienė (smuikas) ir Rūta Blaškytė (fortepijonas).

Birželio 30 d. 17 val. šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje rengiamas paramos koncertas „Muzikinis linkėjimas“.

Kristupo vasaros festivalis 25-ąjį sezoną pradėjo šūkiu: „Visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius“. Sekmadienį festivalio organizatoriai rengia nemokamą koncertą, kurio metu bus galima aukoti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų labdaros ir paramos fondui „Rugutė“. Koncerte pasirodys Dalia Kuznecovaitė (smuikas), Jomantė Šležaitė (sopranas), Paulius Gefenas (fleita), Gerūta Griniūtė (fortepijonas) ir kt.

Iki birželio 30 d. Vilniuje galima apžiūrėti grafikės Rasos Janulevičiūtės kaligrafijos darbų parodą.

Joje – spalvotosios kaligrafijos kūriniai, kuriuos menininkė sukūrė įkvėpta vieno svarbiausių lietuvių filosofo, Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno kūrybos.  Į kaligrafijos kūrinius R. Janulevičiūtė įpynė Vydūno išverstas „Bhagavadgytos“ (liet. „Dieviškosios giesmės“) eiles.

Spalvotosios kaligrafijos kūrimas pasitelkiant spalvą, ritmą, formą skatina prisiliesti prie žmonijos išminties klodų, subjektyviai apmąstyti žmogiškumą – žmogaus būtį šiame pasaulyje, veiksmą, laiką, sąmonę.

Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.

Visą vasarą Klaipėdoje eksponuojama Algimanto Kunčiaus fotografijų paroda „Prie jūros“.

A. Kunčiaus (g. 1939 m.) nuo 1965 m. fiksuojama fotografijų serija yra savotiškos žmonių kasdienybės ir ryšio su aplinka studijos. Fotomenininkas atskleidžia, kad ciklas „Prie jūros“ atsirado iš kito, jo nuo vaikystės stebimo sekmadienių ciklo.

„Buvau pamėgęs rugpjūtį pavasaroti Palangoje, kur sekmadieniais po mišių žmonės su šeimomis nuo altoriaus traukdavo prie jūros. Mane domino socialiniai momentai tarp kiekvieno iš jų – į jūrą brendant tiek vaikams, tiek močiutėms, stebėdavau jų džiaugsmą ir betarpiškumą. Pastebėjau, kad su laiku žmonės tik dabinasi kitaip, o daugiau niekas iš esmės nesikeičia. Jūra ir saulė čia tampa visų, žmonės nusimeta savo darbus ir statusus, suvienodėja. Bet man įdomu tai, kad kiekvienas turi savo unikalų gyvenimą ir likimą. Todėl aš slampinėju ir stebiu juos, fiksuoju ir studijuoju žmonių kasdienybę, ieškodamas savo scenografijos“, — sako fotomenininkas.

Fotografijų ciklą į pajūrį atvežė MO muziejus, jį galima apžiūrėti gastrobare „Švyturys Bhouse“.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Atostogos medikams: turizmo paslaugas iki šiol rezervavo 35.000 medikų

Rugsėjo 1 d. startavusią priemonę „Atostogos medikams“ administruojanti nacionalinė turizmo skatinimo...

Paslaugos
2020.10.19
Virtualioje parodoje VU biblioteka rodo savo lobius

450 m. sukaktį mininti Vilniaus universiteto biblioteka šią savaitę „Google Arts & Culture“ platformoje...

Laisvalaikis
2020.10.18
Savaitgalio išvykai – Šaltojo karo patirtys

Užsienio svečiams atrandant XX a. antros pusės istoriją, Šaltojo karo palikimą Lietuvoje, nacionalinė turizmo...

Laisvalaikis
2020.10.18
Apie „ArtVilnius‘20“ geriausią jaunąją menininkę: klijuojant skruzdėdą Premium

„ArtVilnius ’20“ išrinko Rūtą Spelskytę-Liberienę geriausia jaunąja menininke. Spėju, kad daugeliui...

Laisvalaikis
2020.10.17
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį 5

Šį savaitgalį daug muzikos: „Vilnius Jazz“ improvizacijų, „Muzikos rudens“ eksperimentų, dainuojamosios...

Laisvalaikis
2020.10.16
Pristato naują žydų kultūros maršrutą po sostinę 3

Sostinės pažinimo projektas „Neakivaizdinis Vilnius“ pristato naują maršrutą „Vilniaus geto knygnešiai“. Jis...

Laisvalaikis
2020.10.15
„Vilnius Jazz“ pristato naujus muzikos reiškinius Lietuvoje 1

Spalio 15 d. Vilniuje, Lietuvos rusų dramos teatre, prasideda 33-iasis tarptautinis šiuolaikinio džiazo ir...

Laisvalaikis
2020.10.15
Vilniuje - naujas pažintinis takas 1

Pavasarį per karantiną daugelis atrado pažintinius ir mokomuosius takus – ir didesni, ir mažesni sulaukė...

Laisvalaikis
2020.10.14
Ištuštėjus biurams, korporacijos parduoda meno kūrinius Premium

Pandemijai darbą perkėlus į namus, susitikimams vykstant nuotoliniu būdu, mažai liko progų verslams...

Laisvalaikis
2020.10.14
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Seimo rinkimai — privalomas šios savaitgalio renginys. Greta jo – atsidaro naujų parodų, bus koncertų,...

Laisvalaikis
2020.10.09
Už tiranozauro griaučius aukcione sumokėti 31,8 mln. USD

Spalio 6 d. „Christie‘s“ aukcione Niujorke buvo parduotas tiranozauro (Tyrannosaurus rex) skeletas. Prieš...

Laisvalaikis
2020.10.07
Mirė amerikiečių dainininkas J. Nashas

Spalio 6 d. eidamas 81-uosius mirė amerikiečių dainininkas Johnny Nashas, išgarsėjęs savo 1972-ųjų hitu „I...

Laisvalaikis
2020.10.07
Mirė roko legenda E. Van Halenas 

Spalio 6 d. po ilgos kovos su vėžiu mirė Eddie Van Halenas, legendine vadinamos sunkiojo roko grupės „Van...

Laisvalaikis
2020.10.07
„Led Zeppelin“ ginčas dėl „Stairway To Heaven“ autorystės pagaliau baigtas 

Britų roko grupė „Led Zeppelin“ galutinai triumfavo ne sykį atnaujintame ginče dėl dainos „Stairway To...

Laisvalaikis
2020.10.06
Už viskio kolekciją – pradinis įnašas namui Premium

Nuo pat Matthew Robsono gimimo dienos 1992-aisiais jo tėvas per gimtadienį sūnui dovanodavo po viensalyklio...

Laisvalaikis
2020.10.04
Įkvėpimui: dėmesio vertos milijonierių parašytos knygos Premium

Žmonių, kurie pasiekė profesinės sėkmės, užsidirbo milijonus, patirtys visada įdomios. Jos gali...

Laisvalaikis
2020.10.04
Verslas, radęsis iš „zero waste“ mąstysenos, pasigenda konkurentų Premium 1

„Plastikas nėra blogas. Blogai yra tai, kad mes nemokame su juo tvarkytis“, – sako Kaune veikiančios...

Laisvalaikis
2020.10.04
Palangos viešbučių pajamos auga, nepaisant pandemijos 4

Lietuvos vasaros sostinės – Palangos – viešbutininkams pandemija nesukliudė šį rugpjūtį gauti daugiau pajamų...

Paslaugos
2020.10.03
Maldyvai pasiūlys premijas turistams

Maldyvų Respublika taps pirmąja šalimi pasaulyje, pradėjusia nacionalinę lojalumo premijų programą, skirtą...

Paslaugos
2020.10.03
Savaitgalio planas: kaip tinkamai pailsėti Premium

Psichologai moko: norint sėkmingai nudirbti darbus, reikia juos planuoti – planai disciplinuoja, padeda...

Laisvalaikis
2020.10.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus