VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-06-28
MO muziejus visai vasarai į Klaipėdą išvežė Algimanto Kunčiaus fotografijų parodą „Prie jūros“. MO muziejaus nuotr.
MO muziejus visai vasarai į Klaipėdą išvežė Algimanto Kunčiaus fotografijų parodą „Prie jūros“. MO muziejaus nuotr.

Europą čirškina rekordiniai karščiai, o Lietuvoje – lyja renginiais. Šį savaitgalį šalis dėkoja kadenciją baigiančiai prezidentei, vyksta populiariosios, klasikinės ir alternatyviosios muzikos, jaunimo, gyvosios istorijos festivaliai, o Žuvinto rezervate galima susipažinti su itin retais paukščiais – meldinėmis nendrinukėmis.

Birželio 28 dieną nuo vidudienio vyksta padėkos D. Grybauskaitei koncertas „Ačiū už 10 metų kartu“.

Iki antrosios prezidentės kadencijos pabaigos likus kiek daugiau negu dviem savaitėms, Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA drauge su būriu muzikantų šalies vadovei rengia padėkos koncertą. Nuo 11.30 val. visi kviečiami į pikniką S. Daukanto aikštėje prie prezidentūros. Čia gros muzika ir veiks „Open Kitchen“ maisto restoranai. O 19 val. prasidės šventinis koncertas, kuriame pasirodys grupės „Biplan“ ir „Lemon Joy“, Ieva Narkutė, Jurga, Donatas Montvydas, Vaidas Baumila, Domantas Razauskas su grupe „VOS VOS“. Renginį, kuriame dalyvaus ir D. Grybauskaitė, tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Birželio 28 d. Kaune tęsiasi videomeno festivalis „Videoformes: Tel Aviv – Vilnius – Kaunas“.

Per tris dienas pristatyti 22 trumpo metražo video ir skaitmeninio meno kūriniai, kuriuos iš tarptautinio festivalio „Vireoformes“ programos atrinko kuratoriai iš Prancūzijos Natanas Kaczmaras ir Gabrielis Soucheyre‘as. Festivalio programoje Kaune – menininkų iš Prancūzijos, Ukrainos, Italijos, Švedijos, Austrijos, Korėjos kūryba. Birželio 28 d. čia pristatomi festivalio atradimai.

Renginys vyksta Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus muzikos salėje, įėjimas nemokamas.

Birželio 28-29 d. Žuvinto rezervato mokslininkai siūlo susipažinti su meldinėmis nendrinukėmis.

Gamtininkai kviečia susipažinti su sėkmingu ir unikaliu pasaulyje eksperimentu – meldinių nendrinukių perkėlimu iš Baltarusijos į Žuvintą.

„Žuvinto biosferos rezervate jau antrus metus auginami iš Baltarusijos atvežti rečiausio Europoje giesmininko – meldinės nendrinukės – jaunikliai, kurie šeštadienį jau bus galutinai perkelti į specialius lauko aviariumus. Labai kviečiame visus iš arčiau susipažinti su šia unikalia patirtimi, kurios iš Lietuvos gamtininkų mokysis užsienio kolegos, bei sužinoti daugiau apie šią unikalią rūšį, jos apsaugą,” – kviečia Žymantas Morkvėnas, meldinės nendrinukės apsaugos projekto vadovas, Baltijos aplinkos forumo direktorius.

Penktadienį 19 val. bare „Bar.zdotas“ (Rotušės a. 4, Alytus) vyksta neformali diskusija, o šeštadienį 13-16 val. Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje ir gretimose apylinkėse organizuojama atvirų durų diena „Svečiuose pas meldinę nendrinukę”.

Daugiau informacijos rasite čia.

Birželio 28-29 d. Šiauliuose vyksta alternatyvios muzikos festivalis „RUMSHK“.

„RUMSHK“ festivalio formatas – nėra įprastas, jame greta patyrusių atlikėjų pasirodo ir organizatorių skelbto konkurso nugalėtojai. Šiemet ant scenos Zubovų rūmų kiemelyje lipa Mantas Daujotas, „Shishi“, „Good time boys“, „Cunabula“, Robertas Semeniukas ir kt., žadama edukacinių renginių, veiks tatuiruočių studija, šunų baras, antikvarinių žaidimų salonas, vyksta paskaitos (prof. dr. Remigijus Venckus, prof. Gintautas Mažeikis), bus rodomi filmai.

Visą programą rasite čia.

Birželio 28-30 d. Alytaus dainų slėnyje vyksta gyvosios istorijos festivalis „Jotvos vartai“.

Anot rengėjų, šeimai skirtas edukacinis festivalis atspindi jotvingių krašto XII-XIV a. istorijos bei archeologijos laikmetį, taip pat ir vėlesnių Europos istorijos laikotarpių kultūrą, gyventojų buitį, dainas, šokius, muziką. „Jotvos vartuose“ laukiama alternatyvaus folkoro bei roko atlikėjų, čia bus pristatomi senoviniai amatai, muziejaus parodos bei ekspozicijos, Lietuvos kariuomenės karinė operacija bei ginklų paroda, vyks galiūnų konkursai mėgėjams ir profesionalams, veiks lankininkų stovykla ir tautodailininkų mugė, pasirodymus rengs ugnies teatro, senovinių šokių kolektyvai.

Penktadienį 18 val. startuojančio festivalio programą rasite čia.

Birželio 28-30 d. Rokiškyje tęsiasi jaunimo kultūros ir meno festivalis „URB.ACT.FEST“.

Vienas iš šių metų Lietuvos kultūros sostinės Rokiškio renginių – tris paras vykstantis jaunimo festivalis žada turiningą kultūrinę programą, įtraukiančias dirbtuves, kuriose jauni žmonės galės „pasimatuoti“ kūrybines profesijas.

Festivalį atidaro Vilniaus dizaino kolegijos rengiama diskusija apie šios profesijos subtilybes ir kūrybiškumą žadinančios dizaino dirbtuvės. Lankytojai galės įsitraukti ir save išmėginti graffiti, teatro ar muzikos dirbtuvėse. „Viduramziai.lt“ renginiui paruošė futuristinių technologijų spektaklį, čia koncertuos Monika Pundziūtė, „Baltos varnos“, „Black Biceps“. Festivalį uždarymo renginys – lietuviškos komedijos „Grąžinti nepriklausomybę“ peržiūra.

Visą nemokamo renginio programą rasite čia.

Birželio 29 ir 30 d. tęsiasi Pažaislio muzikos festivalis.

Šiemet keturias dešimtis koncertų pristatantis Pažaislio festivalis, savaitgalį kviečia pasiklausyti romantiškosios rusų vokalinės muzikos ir Stanislovo Moniuškos kūrybos.

Birželio 29 d. 19 val. klausytojus į Birštono kurhauzą pasiklausyti „Vasaros nakties sapno“ kviečia „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas sopranas Raminta Vaicekaustaitė ir koncertmeisterė Beata Vingraitė (fortepijonas). Programoje rusų romantikų – A Dargomyžskio, A. Rubinšteino, P. Čaikovskio, N. Rimskio-Korsakovo, S. Rachmaninovo kūriniai.

Birželio 30 d. 16 val. į koncertą „Prieš saulę rožė jau nušvito“ Gelgaudiškio dvare kviečia ansamblis „RAMuzika“: Aistė Širvinskaitė (sopranas), Miglė Dikšaitienė (smuikas) ir Rūta Blaškytė (fortepijonas).

Birželio 30 d. 17 val. šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje rengiamas paramos koncertas „Muzikinis linkėjimas“.

Kristupo vasaros festivalis 25-ąjį sezoną pradėjo šūkiu: „Visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius“. Sekmadienį festivalio organizatoriai rengia nemokamą koncertą, kurio metu bus galima aukoti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų labdaros ir paramos fondui „Rugutė“. Koncerte pasirodys Dalia Kuznecovaitė (smuikas), Jomantė Šležaitė (sopranas), Paulius Gefenas (fleita), Gerūta Griniūtė (fortepijonas) ir kt.

Iki birželio 30 d. Vilniuje galima apžiūrėti grafikės Rasos Janulevičiūtės kaligrafijos darbų parodą.

Joje – spalvotosios kaligrafijos kūriniai, kuriuos menininkė sukūrė įkvėpta vieno svarbiausių lietuvių filosofo, Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno kūrybos.  Į kaligrafijos kūrinius R. Janulevičiūtė įpynė Vydūno išverstas „Bhagavadgytos“ (liet. „Dieviškosios giesmės“) eiles.

Spalvotosios kaligrafijos kūrimas pasitelkiant spalvą, ritmą, formą skatina prisiliesti prie žmonijos išminties klodų, subjektyviai apmąstyti žmogiškumą – žmogaus būtį šiame pasaulyje, veiksmą, laiką, sąmonę.

Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.

Visą vasarą Klaipėdoje eksponuojama Algimanto Kunčiaus fotografijų paroda „Prie jūros“.

A. Kunčiaus (g. 1939 m.) nuo 1965 m. fiksuojama fotografijų serija yra savotiškos žmonių kasdienybės ir ryšio su aplinka studijos. Fotomenininkas atskleidžia, kad ciklas „Prie jūros“ atsirado iš kito, jo nuo vaikystės stebimo sekmadienių ciklo.

„Buvau pamėgęs rugpjūtį pavasaroti Palangoje, kur sekmadieniais po mišių žmonės su šeimomis nuo altoriaus traukdavo prie jūros. Mane domino socialiniai momentai tarp kiekvieno iš jų – į jūrą brendant tiek vaikams, tiek močiutėms, stebėdavau jų džiaugsmą ir betarpiškumą. Pastebėjau, kad su laiku žmonės tik dabinasi kitaip, o daugiau niekas iš esmės nesikeičia. Jūra ir saulė čia tampa visų, žmonės nusimeta savo darbus ir statusus, suvienodėja. Bet man įdomu tai, kad kiekvienas turi savo unikalų gyvenimą ir likimą. Todėl aš slampinėju ir stebiu juos, fiksuoju ir studijuoju žmonių kasdienybę, ieškodamas savo scenografijos“, — sako fotomenininkas.

Fotografijų ciklą į pajūrį atvežė MO muziejus, jį galima apžiūrėti gastrobare „Švyturys Bhouse“.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

VŽ bando: amžinai sportiškas „BMW 330i“ Premium 1

Septintoji 3-osios serijos karta kodiniu pavadinimu G20 demonstruoja naują pokytį vieno svarbiausių markės...

Laisvalaikis
2019.08.18
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Savaitgalio renginių ant vienos smilgos, kaip kokių žemuogių, nesuversi – jie per daug įvairūs ir išsiblaškę,...

Laisvalaikis
2019.08.16
Muzikos festivalis Latviją garsina tarptautinėje erdvėje Verslo tribūna

„Kas galėtų londonietį ar Berlyno gyventoją sudominti atvykti į Latviją?“ Atsakymo į šį klausimą paieškos...

Laisvalaikis
2019.08.16
„Hyundai i10“ ruošiasi rudeniniam debiutui

Artėjant rudeninei Frankfurto automobilių parodai, „Hyundai“ paviešino pirmąjį savo naujojo mažiausio modelio...

Laisvalaikis
2019.08.15
Palanga įsigijo mašiną paplūdimiams valyti 5

Palangos savivaldybė įsigijo mašiną, skirtą paplūdimių smėliui valyti, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Laisvalaikis
2019.08.14
Per Žolinę kviečia į atsinaujinusį Bitininkystės muziejų 4

Rugpjūčio 15-ąją, Žolinės dieną, Aukštaitijos nacionaliniame parke veikiančiame Senovinės bitininkystės...

Laisvalaikis
2019.08.13
Londone atidarytas viešbutis augalams

Atostogų sezonu su iššūkiais susiduria ne tik tie, kas namuose augina katę ar šunį, bet ir augalų mylėtojai,...

Laisvalaikis
2019.08.12
Iš mokyklos suolo – į golfo profesionalų kalvę Amerikoje Premium 5

„Man golfas reiškia gyvenimą: žaidžiu jau 12 metų ir be jo neįsivaizduoju nė dienos“, – sako Bitė Gilė...

Laisvalaikis
2019.08.11
Po visuomenės pasipiktinimo Didžioji Britanija lieka „Interrail“ sistemoje

Didžioji Britanija nepaliks „Interrail“ – dešimtmečius gyvuojančios bendros Europos geležinkelių sistemos,...

Laisvės paženklintas fotografas Rimantas Dichavičius Premium 2

Fotografas ir grafikas Rimantas Dichavičius nejaučia senatvės, nors jam jau virš 80-ies. Jis sako, kad senam...

Verslo klasė
2019.08.10
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Labiausiai VŽ rekomenduojamas savaitgalio ir viso šio mėnesio renginys būtų Edinburgo (Škotija) festivalis...

Laisvalaikis
2019.08.09
Dar vienas bandymas: plukdys keleivius iš Kauno iki Rusnės ir Nidos 4

Rugpjūčio 8 d. Kaune, prieplaukoje prie Vytauto bažnyčios, pristatytas laivas „Deima“, kuriuo bendrovė...

Laisvalaikis
2019.08.08
M. Lewinsky prodiusiuoja serialą apie B. Clintono apkaltą 1

JAV TV kanalas FX kuria serialą „Impeachment“ apie 42-ojo Amerikos prezidento Billo Clintono romaną su...

Laisvalaikis
2019.08.07
Rudens kino ekranuose – aštuoni lietuviški filmai 2

Panašu, kad lietuviškas kinas išgyvena renesansą: nuo rugpjūčio iki spalio į didžiuosius ekranus bus išleisti...

Laisvalaikis
2019.08.06
Vilniaus aukciono prognozės išsipildė

Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, savaitgalį vykusio LVIII Vilniaus aukciono (VA) brangiausiai...

Laisvalaikis
2019.08.05
Aukštaitijos siaurasis geležinkelis kenčia dėl finansinių sunkumų

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis 120-ąjį gimtadienį švenčia prislėgtas finansinių sunkumų, nuo 360.000 iki...

Laisvalaikis
2019.08.04
Dar vienas BMW su priekinių ratų pavara 2

Bavarijos automobilių gamintojas paviešino pirmąsias 2 serijos „Gran Coupe“ pavadinto modelio nuotraukas,...

Automobiliai
2019.08.04
Naujos knygos tikintiems patarimų galia

Saviugdos knygų banga pasaulyje neslūgsta, priešingai, kai kurių leidimai kartojami metai iš metų. Kelios...

Laisvalaikis
2019.08.04
„Kino pasakai“ nepavyksta inicijuoti tyrimo dėl Vilniaus savivaldybės paramos „Skalvijai“

Medijų ir skaitmeninio verslo bendrovės „Media bitės“ grupės viešajai įstaigai „Kino pasaka“, sostinėje...

Laisvalaikis
2019.08.04
„Audi Q3 Sportback“ užpildys spragą gamoje 2

„Audi“ nusprendė užpildyti nišą rinkos, kurioje iki šiol sėkmingai karaliavo „Mercedes-Benz GLC Coupe“ bei...

Laisvalaikis
2019.08.03

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau