VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-06-28
MO muziejus visai vasarai į Klaipėdą išvežė Algimanto Kunčiaus fotografijų parodą „Prie jūros“. MO muziejaus nuotr.
MO muziejus visai vasarai į Klaipėdą išvežė Algimanto Kunčiaus fotografijų parodą „Prie jūros“. MO muziejaus nuotr.

Europą čirškina rekordiniai karščiai, o Lietuvoje – lyja renginiais. Šį savaitgalį šalis dėkoja kadenciją baigiančiai prezidentei, vyksta populiariosios, klasikinės ir alternatyviosios muzikos, jaunimo, gyvosios istorijos festivaliai, o Žuvinto rezervate galima susipažinti su itin retais paukščiais – meldinėmis nendrinukėmis.

Birželio 28 dieną nuo vidudienio vyksta padėkos D. Grybauskaitei koncertas „Ačiū už 10 metų kartu“.

Iki antrosios prezidentės kadencijos pabaigos likus kiek daugiau negu dviem savaitėms, Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA drauge su būriu muzikantų šalies vadovei rengia padėkos koncertą. Nuo 11.30 val. visi kviečiami į pikniką S. Daukanto aikštėje prie prezidentūros. Čia gros muzika ir veiks „Open Kitchen“ maisto restoranai. O 19 val. prasidės šventinis koncertas, kuriame pasirodys grupės „Biplan“ ir „Lemon Joy“, Ieva Narkutė, Jurga, Donatas Montvydas, Vaidas Baumila, Domantas Razauskas su grupe „VOS VOS“. Renginį, kuriame dalyvaus ir D. Grybauskaitė, tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Birželio 28 d. Kaune tęsiasi videomeno festivalis „Videoformes: Tel Aviv – Vilnius – Kaunas“.

Per tris dienas pristatyti 22 trumpo metražo video ir skaitmeninio meno kūriniai, kuriuos iš tarptautinio festivalio „Vireoformes“ programos atrinko kuratoriai iš Prancūzijos Natanas Kaczmaras ir Gabrielis Soucheyre‘as. Festivalio programoje Kaune – menininkų iš Prancūzijos, Ukrainos, Italijos, Švedijos, Austrijos, Korėjos kūryba. Birželio 28 d. čia pristatomi festivalio atradimai.

Renginys vyksta Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus muzikos salėje, įėjimas nemokamas.

Birželio 28-29 d. Žuvinto rezervato mokslininkai siūlo susipažinti su meldinėmis nendrinukėmis.

Gamtininkai kviečia susipažinti su sėkmingu ir unikaliu pasaulyje eksperimentu – meldinių nendrinukių perkėlimu iš Baltarusijos į Žuvintą.

„Žuvinto biosferos rezervate jau antrus metus auginami iš Baltarusijos atvežti rečiausio Europoje giesmininko – meldinės nendrinukės – jaunikliai, kurie šeštadienį jau bus galutinai perkelti į specialius lauko aviariumus. Labai kviečiame visus iš arčiau susipažinti su šia unikalia patirtimi, kurios iš Lietuvos gamtininkų mokysis užsienio kolegos, bei sužinoti daugiau apie šią unikalią rūšį, jos apsaugą,” – kviečia Žymantas Morkvėnas, meldinės nendrinukės apsaugos projekto vadovas, Baltijos aplinkos forumo direktorius.

Penktadienį 19 val. bare „Bar.zdotas“ (Rotušės a. 4, Alytus) vyksta neformali diskusija, o šeštadienį 13-16 val. Žuvinto biosferos rezervato direkcijoje ir gretimose apylinkėse organizuojama atvirų durų diena „Svečiuose pas meldinę nendrinukę”.

Daugiau informacijos rasite čia.

Birželio 28-29 d. Šiauliuose vyksta alternatyvios muzikos festivalis „RUMSHK“.

„RUMSHK“ festivalio formatas – nėra įprastas, jame greta patyrusių atlikėjų pasirodo ir organizatorių skelbto konkurso nugalėtojai. Šiemet ant scenos Zubovų rūmų kiemelyje lipa Mantas Daujotas, „Shishi“, „Good time boys“, „Cunabula“, Robertas Semeniukas ir kt., žadama edukacinių renginių, veiks tatuiruočių studija, šunų baras, antikvarinių žaidimų salonas, vyksta paskaitos (prof. dr. Remigijus Venckus, prof. Gintautas Mažeikis), bus rodomi filmai.

Visą programą rasite čia.

Birželio 28-30 d. Alytaus dainų slėnyje vyksta gyvosios istorijos festivalis „Jotvos vartai“.

Anot rengėjų, šeimai skirtas edukacinis festivalis atspindi jotvingių krašto XII-XIV a. istorijos bei archeologijos laikmetį, taip pat ir vėlesnių Europos istorijos laikotarpių kultūrą, gyventojų buitį, dainas, šokius, muziką. „Jotvos vartuose“ laukiama alternatyvaus folkoro bei roko atlikėjų, čia bus pristatomi senoviniai amatai, muziejaus parodos bei ekspozicijos, Lietuvos kariuomenės karinė operacija bei ginklų paroda, vyks galiūnų konkursai mėgėjams ir profesionalams, veiks lankininkų stovykla ir tautodailininkų mugė, pasirodymus rengs ugnies teatro, senovinių šokių kolektyvai.

Penktadienį 18 val. startuojančio festivalio programą rasite čia.

Birželio 28-30 d. Rokiškyje tęsiasi jaunimo kultūros ir meno festivalis „URB.ACT.FEST“.

Vienas iš šių metų Lietuvos kultūros sostinės Rokiškio renginių – tris paras vykstantis jaunimo festivalis žada turiningą kultūrinę programą, įtraukiančias dirbtuves, kuriose jauni žmonės galės „pasimatuoti“ kūrybines profesijas.

Festivalį atidaro Vilniaus dizaino kolegijos rengiama diskusija apie šios profesijos subtilybes ir kūrybiškumą žadinančios dizaino dirbtuvės. Lankytojai galės įsitraukti ir save išmėginti graffiti, teatro ar muzikos dirbtuvėse. „Viduramziai.lt“ renginiui paruošė futuristinių technologijų spektaklį, čia koncertuos Monika Pundziūtė, „Baltos varnos“, „Black Biceps“. Festivalį uždarymo renginys – lietuviškos komedijos „Grąžinti nepriklausomybę“ peržiūra.

Visą nemokamo renginio programą rasite čia.

Birželio 29 ir 30 d. tęsiasi Pažaislio muzikos festivalis.

Šiemet keturias dešimtis koncertų pristatantis Pažaislio festivalis, savaitgalį kviečia pasiklausyti romantiškosios rusų vokalinės muzikos ir Stanislovo Moniuškos kūrybos.

Birželio 29 d. 19 val. klausytojus į Birštono kurhauzą pasiklausyti „Vasaros nakties sapno“ kviečia „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas sopranas Raminta Vaicekaustaitė ir koncertmeisterė Beata Vingraitė (fortepijonas). Programoje rusų romantikų – A Dargomyžskio, A. Rubinšteino, P. Čaikovskio, N. Rimskio-Korsakovo, S. Rachmaninovo kūriniai.

Birželio 30 d. 16 val. į koncertą „Prieš saulę rožė jau nušvito“ Gelgaudiškio dvare kviečia ansamblis „RAMuzika“: Aistė Širvinskaitė (sopranas), Miglė Dikšaitienė (smuikas) ir Rūta Blaškytė (fortepijonas).

Birželio 30 d. 17 val. šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje rengiamas paramos koncertas „Muzikinis linkėjimas“.

Kristupo vasaros festivalis 25-ąjį sezoną pradėjo šūkiu: „Visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius“. Sekmadienį festivalio organizatoriai rengia nemokamą koncertą, kurio metu bus galima aukoti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų labdaros ir paramos fondui „Rugutė“. Koncerte pasirodys Dalia Kuznecovaitė (smuikas), Jomantė Šležaitė (sopranas), Paulius Gefenas (fleita), Gerūta Griniūtė (fortepijonas) ir kt.

Iki birželio 30 d. Vilniuje galima apžiūrėti grafikės Rasos Janulevičiūtės kaligrafijos darbų parodą.

Joje – spalvotosios kaligrafijos kūriniai, kuriuos menininkė sukūrė įkvėpta vieno svarbiausių lietuvių filosofo, Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno kūrybos.  Į kaligrafijos kūrinius R. Janulevičiūtė įpynė Vydūno išverstas „Bhagavadgytos“ (liet. „Dieviškosios giesmės“) eiles.

Spalvotosios kaligrafijos kūrimas pasitelkiant spalvą, ritmą, formą skatina prisiliesti prie žmonijos išminties klodų, subjektyviai apmąstyti žmogiškumą – žmogaus būtį šiame pasaulyje, veiksmą, laiką, sąmonę.

Daugiau informacijos apie parodą rasite čia.

Visą vasarą Klaipėdoje eksponuojama Algimanto Kunčiaus fotografijų paroda „Prie jūros“.

A. Kunčiaus (g. 1939 m.) nuo 1965 m. fiksuojama fotografijų serija yra savotiškos žmonių kasdienybės ir ryšio su aplinka studijos. Fotomenininkas atskleidžia, kad ciklas „Prie jūros“ atsirado iš kito, jo nuo vaikystės stebimo sekmadienių ciklo.

„Buvau pamėgęs rugpjūtį pavasaroti Palangoje, kur sekmadieniais po mišių žmonės su šeimomis nuo altoriaus traukdavo prie jūros. Mane domino socialiniai momentai tarp kiekvieno iš jų – į jūrą brendant tiek vaikams, tiek močiutėms, stebėdavau jų džiaugsmą ir betarpiškumą. Pastebėjau, kad su laiku žmonės tik dabinasi kitaip, o daugiau niekas iš esmės nesikeičia. Jūra ir saulė čia tampa visų, žmonės nusimeta savo darbus ir statusus, suvienodėja. Bet man įdomu tai, kad kiekvienas turi savo unikalų gyvenimą ir likimą. Todėl aš slampinėju ir stebiu juos, fiksuoju ir studijuoju žmonių kasdienybę, ieškodamas savo scenografijos“, — sako fotomenininkas.

Fotografijų ciklą į pajūrį atvežė MO muziejus, jį galima apžiūrėti gastrobare „Švyturys Bhouse“.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Buvusioje XIX a. areštinėje atidaryta sukilėliams skirta paroda

Lietuvos nacionalinis muziejus parengė parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“. Ji...

Laisvalaikis
2019.11.20
„Džokeris“ jau užsidirbo 1 mlrd. USD

Gerą mėnesį pasaulio kino teatruose rodomas „Džokeris“ tapo pirmuoju riboto turinio filmu, uždirbusiu 1 mlrd.

Laisvalaikis
2019.11.19
Turkija įvedė pagalvės mokestį turistams 1

Turkijos parlamentas pritarė įstatymo projektui, numatančiam viešbučiuose apsistojusius turistus nuo 2020 m.

Paslaugos
2019.11.19
Italai ruošia daugiau mokesčių turistams

Nuo 2020 m. liepos 1 d. atvykusiems į Veneciją teks mokėti miesto lankymo mokestį. Rinkliavą už dieną...

Laisvalaikis
2019.11.18
Knygos: nepatiklus flirtas su „Slaptąja pasaulio istorija“ Premium

Skaitytojo flirtas su knygomis, kalbančiomis apie slaptus dalykus, yra žaidimas su ugnimi. Jos pašildo...

Verslo klasė
2019.11.16
Dėl kelialapio į olimpiadą Lietuvos krepšininkai rungsis Kaune 1

Pasaulio krepšinio asociacijos FIBA vykdomasis komitetas penktadienį nusprendė, kad vienas atrankos į Tokijo...

Laisvalaikis
2019.11.15
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgalį

Šį savaitgalį kino festivalis „Scanorama“ baigiasi Vilniuje ir veža gerus filmus į kitus šalies miestus. Be...

Laisvalaikis
2019.11.15
Festivalyje – džiazo legendų intriga

Įsisiūbuojančio „Vilnius Mama jazz“ festivalio rengėjai viena iš galimų kulminacijų vadina šeštadienį,...

Laisvalaikis
2019.11.14
Norvegai stato įspūdingą banginių stebėjimo centrą 

2022 m. Andojos (Andoya) saloje Šiaurės Norvegijoje iškilsiantis banginių stebėjimo centras, panašu, taps...

Laisvalaikis
2019.11.12
„Vilnius Mama Jazz“ – nuo pašėlusių belgų iki lietuvių legendų

Lapkričio 13 d. Vilniuje, Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), prasideda 18-asis tarptautinis festivalis „Vilnius...

Laisvalaikis
2019.11.12
Nemunu planuoja paleisti turistinius laivus tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities 3

Lietuvos ir Kaliningrado srities atstovai planuoja atgaivinti turistinę laivybą pasienio upe Nemunu, praneša...

Paslaugos
2019.11.12
Vyrų krepšinio rinktinei vadovaus D. Maskoliūnas 1

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei vadovaus Darius Maskoliūnas, pakeisiantis atsistatydinusį Dainių Adomaitį.

Laisvalaikis
2019.11.12
Išrinkti geriausi šių metų pasaulio laikrodžiai

Savaitgalis pažėrė naujienų besidomintiems laikrodžių industrija. Šveicarijoje, Ženevoje, paskelbi laikrodžių...

Laisvalaikis
2019.11.11
Kinas: Vasarą jau beveik išgyvenome, kaip išgyventi toliau?

Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ skambiai pristatomas kaip įvairių tarptautinių kino festivalių...

Verslo klasė
2019.11.10
Kelionių atradimai: Kjodža – žvejų miestas šalia Venecijos Premium

Ilgo savaitgalio kelionių maršrutus dažnai diktuoja tiesioginių skrydžių kryptys. Patogu, taupai laiką,...

Laisvalaikis
2019.11.10
Pokalbis be alaus su A. Kaušpėdu 1

„Rašydamas dainų tekstus jaučiuosi tarsi matematikas, ieškantis teisingos formulės, o prozoje viskas kitaip –...

Laisvalaikis
2019.11.09
VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Vilniuje jau prasidėjęs, o ateinančią savaitę ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose startuosiantis kino...

Laisvalaikis
2019.11.08
Ką ir kodėl žiūrėti šių metų „Scanoramoje“

Kino festivaliai iš elitinės institucijos į paralelinį kino teatrams filmų sklaidos kanalą mutavo jau prieš...

Laisvalaikis
2019.11.07
Tyrimas: pabėgti nuo ankstyvos mirties padės bėgimas 2

Naujo mokslinio tyrimo duomenimis, bet koks bėgiojimas – greičiau ar lėtai, trumpomis ar ilgomis...

Laisvalaikis
2019.11.07
HBO kurs serialą apie „Sostų karų“ priešistorę

„Sostų karus“, vienu sėkmingiausiu televizijos istorijoje vadinamą serialą, kūrusi HBO nenori prarasti savo...

Laisvalaikis
2019.11.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau