Bažnytinio paveldo muziejaus naujiena – interaktyvios grindys
FOTOGALERIJA Bažnytinio paveldo muziejaus naujiena (8 nuotr.)
Keli kolegos, paklausti, ar lankėsi Bažnytinio paveldo muziejuje, tik gūžtelėjo pečiais: Bažnytinio? Supraskite, tai tas pats, kaip netikinčiajam eiti į sekmadienio mišias. Be reikalo: Vilniuje, tiesiai prieš Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių bei vienuolyno ansamblį veikiantis muziejus vienas iš labiausiai technologizuotų Lietuvoje.
Bažnytinio paveldo muziejus nuo 2009 m. veikia Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje, jo ekspozicijoje pristatomi vertingiausi muziejaus eksponatai iš Vilniaus miesto šventovių: Katedros, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo, Šv. Mikalojaus, Šv. Teresės bažnyčių. Ekspozicijos šerdis auksakalystės šedevrais vadinami Vilniaus katedros lobyno monstrancijos bei relikvijoriai. Stiklo vitrinose išdėlioti puošnūs bažnytinės tekstilės pavyzdžiai, kiti meniški liturginiai reikmenys atveria lankytojams turtingos Lietuvos bažnyčios istorijos ir sakralinio meno puslapius.
Muziejaus ekspozicijoje įrengti informaciniai terminalai kviečia į virtualią kelionę po Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią ir bernardinių vienuolyną taip gali aplankyti vietas, į kurias lankytojai nėra įleidžiami: vienuolyno reflektoriumą ir virtuvę, bažnyčios varpinę ir kriptą, vidinį kiemą ir buvusius ūkinius pastatus.
Terminalams sukurti edukaciniai filmai pristato katalikiškų mišių eigą, liturginių judesių simboliką ir prasmę, liturginių indų ir apdarų istoriją, raidą, funkciją, ikonografiją. Trumpi filmai parodo Vilniaus katedros lobyno istoriją ir jo atradimo 1985 m. peripetijas.
Naujiena grindys
Tik ką muziejus pranešė apie dar vieną įdiegtą technologinę naujieną interaktyvių grindų instaliaciją Radiniai bernardinių vienuolyne. Kaip rašoma muziejaus pranešime, interaktyvios grindys Lietuvoje gana reta technologinė idėja, kurią galima puikiai panaudoti edukacinių žaidimų kūrimui praplečiant tradicines mokomąsias programas ir inovatyviomis technologijomis pagerinant jų kokybę. Animacijoje naudojami radiniai unikalūs, iš tiesų rasti per 19932008 m. buvusio bernardinių vienuolyno teritorijoje vykdytus kasinėjimus.
Interaktyvių grindų instaliaciją sudaro keli vaizdo sluoksniai. Pirmasis, kuriame matomas archeologinis gruntas, nubyra lankytojams užlipus ant projekcijos. Tuomet priklausomai nuo vaikščiojimo krypties veriasi antrasis sluoksnis su archeologiniais radiniais vienuolių buičiai ir liturgijai naudojamais autentiškais daiktais ir jų fragmentais. Trečiajame sluoksnyje radiniai ir iš XV a., kai vienuolyno šioje vietoje dar nebuvo.
Atkastus radinius lydi projekcijoje rodomi informatyvūs aprašai ir garso efektai.
Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su kompiuterinių technologijų įmone UAB Multimediamark, Lietuvos muziejų ekspozicijose sukūrusia ne vieną edukacijai skirtą instaliaciją. Tikimasi, kad inovatyvus mokomasis žaidimas bus įdomus moksleivių grupėms, o artimiausiu metu planuojama įkelti kompiuterinę jo versiją į Bažnytinio paveldo muziejaus svetainę.
Nauja paroda
Ta pačia proga: šiuo metu Bažnytinio paveldo muziejuje veikia paroda Piligrimų ženklai. Archeologiniai pamaldumo Marijai įrodymai viduramžių Gdanske. Joje 200 eksponatų iš XIVXVI a., kai Gdanskas tapo vienu iš svarbiausių piligrimystės centrų. Paroda siekiama pristatyti piligrimystės reiškinį, kurio ištakos siekia antikos laikus.
Informacija www.bpmuziejus.lt
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti