Rygos Jūrmalos muzikos festivalis pagerbs legendinį latvių dirigentą M. Jansoną

Reklama publikuota: 2021-04-27

Užpernai startavęs Rygos Jūrmalos muzikos festivalis pristato dar vieną iniciatyvą – kuria dokumentinį filmą apie neseniai iškeliavusį legendinį latvių dirigentą Marį Jansoną (1943-2019). Filmo sumanymo ir režisūros ėmėsi britų televizijos prodiuseris ir režisierius Peteris Maniura, pelnęs daugybę apdovanojimų ir sulaukęs tarptautinio pripažinimo, daugiau nei 25-erius metus muzikos ir meno laidas kūręs BBC, Europos transliuotojų sąjungai, dabar dirbantis nepriklausomu meno projektų kuratoriumi.

Jau dabar aišku, kad filmas vadinsis „Keturių orkestrų pasaka“, žiūrovai jį išvys kitų metų pradžioje. Filmo pavadinimas nurodo, kad legendinis dirigentas bus atskleidžiamas per pasakojimą apie keturis orkestrus, kuriems vadovavo.

„Šis filmas sieks naujai pažvelgti į latvių muzikos superžvaigždę ir kaip kūrėją, ir kaip žmogų. Jo gyvenime svarbiausi buvo keturi orkestrai labai skirtinguose miestuose – Osle, Pitsburge, Amsterdame ir Miunchene.

Filme M. Jansono didžioji šeima – jo orkestrų muzikantai bei mokiniai dirigentai – muzikos genijų atskleis per asmenines perspektyvas, savo specialiais pasirodymais pagerbs muzikos pasaulio legendos palikimą“, – pasakoja P. Maniura.

videoklipas::1

Ypatingas žmogus, transformavęs orkestrus

Be archyvinės medžiagos su M. Jansonu, P. Maniura filme naudos dar niekad nepublikuotus pokalbius su orkestrų muzikantais, parodančius, kaip muzikos legendą vertino tiek ant dirigento pakylos, tiek už jos ribų. Prie filmo kūrimo jau prisidėjo valstybinė Latvijos televizija, Norvegijos transliuotojų korporacija.

P. Maniura savo kuriamais projektais siekia menu sudominti kuo didesnę auditoriją žmonių, tam pasitelkdamas ir skaitmeninius kanalus. Jo darbai įvertinti aibe apdovanojimų, tarp kurių – Britų akademijos kino apdovanojimas (BAFTA), „Emmy“ už BBC2 televizijai sukurtą „Holokaustas: muzikinis paminklas Aušvicui“. Naujausi P. Maniura darbai – tiesioginės operų „Sraigto posūkis“, „Fidelijus“ transliacijos britų „Opera North“, Londono simfoninio orkestro koncertai; jis taip pat vadovauja talentų ugdymo platformai „IMZ Academy“.

„Džiaugiamės, galėdami pagerbti vieną iškiliausių visų laikų dirigentų, kuris transformavo orkestrus ir palietė daugybės melomanų širdis. Prie projekto prisideda daugybė žmonių, taip pat ir muzikų iš visų keturių M. Jansono orkestrų. Dėkojame visiems, kurie pandemijos paveiktus metus skyrė kitokiai muzikos formai ir prisideda prie šio projekto“, – sako Rygos Jūrmalos festivalio direktorė Zane Čulkstena.

Įspūdinga festivalio artėjančios vasaros programa

Pernai gyvus pasirodymus dėl pandemijos atšaukęs Rygos Jūrmalos festivalis jau šiai vasarai paruošęs įspūdingą programą. Ryškiausios šių metų festivalio žvaigždės – Bavarijos radijo simfoninis orkestras, diriguojamas britų žvaigždės Džono Elioto Gardinerio, Nyderlandų karališkasis orkestras („Concertgebouworkest“), diriguojamas brito Danielio Hardingo, Sankt Peterburgo filharmonijos orkestras su legendiniu dirigentu Jurijumi Temirkanovu priešakyje bei Bairoito festivalio orkestras, kuriam diriguos latvis Andris Nelsons. 

Ne mažiau svarbūs ir festivalyje pasirodysiantys solistai. Koncertuos daugybė garsiausiose pasaulio scenose žinomų pianistų: žavioji kinė Yuja Wang, islandas Vinkinguras Olafssonas, vengras Andrasas Šifas, amerikietis Džordžas Li, Arkadijus Volodos, Jefimas Bronfmanas, Aleksandras Kantorovas, jaunasis latvis Daumants Liepins, Anabelė Twaite, norvegas Leifas Ove Andsnesas, japonas Mao Fujita, portugalė Pires Marija Žuaun.

Smuikais grieš Danielis Lozakovich, Renaudas Capuconas, šešiolikmetis izraelietis Yoav Levanon, Markas Bouchkovas, violončele – Trulsas Mørkas. Vokalo mylėtojams festivalis pasiūlys klausytis baritono Matthias Goerne, boso-baritono Bryno Terfelio, tenoro Klauso Floriano Vogto, boso Giunterio Groissbocko, sopranių Rene Fleming, Christine Goerke, britų vokalinio seksteto „King's Singers“.

Kviečia planuoti vasarą jau dabar

Festivalis vyks antroje vasaros pusėje ir rudens pradžioje Rygos ir Jūrmalos miestuose, melomanų lauks 4 savaitgaliai. Kiekvieną iš jų akcentuos vis kitas aukščiausios prabos simfoninis orkestras, kurie rengs įspūdingus vakaro koncertus, o dienomis muzikos mylėtojai bus kviečiami klausytis kamerinių koncertų.

Muzikos mylėtojai kviečiami planuoti vasaros koncertus kaimyninėje Latvijoje jau dabar. Visa festivalio programa vyks pagal aukščiausius saugumo reikalavimus dėl COVID-19. Organizatoriai užtikrina, kad pasikeitus aplinkybėms, susijusioms su COVID-19, visi įsigiję bilietų galės nedelsdami atgauti pinigus.

Festivalio rengėjai užtikrina, kad pakitus ir pablogėjus situacijai dėl COVID-19 Latvijoje, visi įsigiję bilietų galės tuojau pat atgauti pinigus, jei koncertas būtų atšauktas ar jei negalėtų vykti į festivalį dėl COVID-19 ligos ar keliavimo apribojimų.

Sėkmingas festivalio startas

2019 m. startavęs Rygos Jūrmalos muzikos festivalis dviejuose Latvijos miestuose surengė 20 simfoninės ir kamerinės muzikos koncertų. Per keturis vasaros savaitgalius Rygos ir Jūrmalos muzikos salėse grojo daugiau nei 450 muzikų, iš kurių – keturi bene geriausi pasaulyje simfoniniai orkestrai, vedami legendinių dirigentų – Zubino Mehta, Michailo Pletnevo, Gianandrea Noseda ir Susanna Mälkki.

Renginyje apsilankė daugiau nei 15 tūkstančių melomanų net iš 50 šalių, tarp kurių – Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Japonijos, Argentinos, Izrealio, Meksikos, Tailando, Australijos ir kt. Ranka pasiekiami vasaros koncertai sulaukė ir daug lietuvių dėmesio.  

Festivalį didžiule sėkme pripažino ir muzikos kritikai, ir gausiai koncertus lankiusi publika iš įvairiausių pasaulio kampelių. Į daugelį pasirodymų bilietų neliko dar gerokai iki renginio, o tarptautinė spauda (tarp jų – ir „The Daily Telegraph“, „Condé Nast Traveller“) festivalį pavadino didžiausia ir kokybiškiausia naujiena vasaros muzikos renginių žemėlapyje. Melomanus sužavėjo ir puikiai parinktos festivalio vietos – istorija dvelkianti Latvijos sostinė Ryga ir pušynais nusėtas Jūrmalos pajūris.  

Festivalio komanda, vadovaujama meno vadovo Martino Engstroemo ir jo dešiniosios rankos Miguelio Estebano, įdėjo be galo daug pastangų, kad Latvijoje vasarą susirinktų aukščiausios kokybės muzikai iš viso pasaulio. Renginio organizatorius vienija ne tik didžiulė meilė muzikai, bet ir tikėjimas, kad Ryga ir Jūrmala gali tapti Šiaurės Europos vasaros perlu, kuris pritraukia melomanų, ieškančių dar neatrastų muzikos ir vasariškos Baltijos potyrių.

Daugiau informacijos apie festivalį ir bilietai www.riga-jurmala.com.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Rygos turizmo biuru www.LiveRiga.com.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Vaistai iš Kinijos kelia šalutinį poveikį Europai Premium

Šalutinis skiepų nuo COVID-19 poveikis pastaruoju metu yra viena labiausiai aptariamų globalių temų. Tačiau,...

Laisvalaikis
2021.04.27
Rygos Jūrmalos muzikos festivalis pagerbs legendinį latvių dirigentą M. Jansoną Verslo tribūna

Užpernai startavęs Rygos Jūrmalos muzikos festivalis pristato dar vieną iniciatyvą – kuria dokumentinį filmą...

Laisvalaikis
2021.04.27
Kūrybinėms industrijoms skirs 15,5 mln. Eur  

Europos Komisija patvirtino pagal iniciatyvą REACT-EU skiriamas lėšas Lietuvai, tarp jų – ir finansavimą...

Laisvalaikis
2021.04.26
Šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’21“ suplanuota spalį

12-oji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“, tradiciškai rengiama birželį, šiemet dėl pandemijos...

Laisvalaikis
2021.04.26
„Oskarų“ apdovanojimuose triumfavo „Klajoklių žemė“

„Klajoklių žemė“ („Nomadland“) laimėjo geriausio filmo, režisieriaus ir aktorės „Oskarus“.

Laisvalaikis
2021.04.26
Lyderių užkalbėtojas: kiekvienam vadovui reikia kvailio Premium 2

„Visi atrodo normalūs, kol artimiau su jais nesusipažįsti“, – sako Manfredas Kets de Vriesas, garsus...

Laisvalaikis
2021.04.25
Lietuviai ir estai labiau prisitaikė prie pandemijos pokyčių

Šiemet Lietuvos ir Estijos gyventojai pandemijos pokyčius kasdienybėje jaučia mažiau nei Latvijos gyventojai,...

Rinkodara
2021.04.24
Japonija įveda naujų ribojimų, bet olimpiada vyks

Japonija dėl koronaviruso penktadienį vėl paskelbė ekstremaliąją padėtį Tokijuje ir dar trijuose šalies...

Laisvalaikis
2021.04.23
E. Laurinaitis: žmogaus jausmai yra kaip pinigai – jie yra arba jų nėra  Premium 3

Pandemijos akivaizdoje visos svarbiausios saugumą apibrėžiančios žmogaus savybės buvo daugiau ar mažiau...

Prekyba
2021.04.23
EVA: „AstraZeneca“ vakcinos nauda didėja su amžiumi

Europos Sąjungos vaistų priežiūros tarnyba penktadienį pranešė, kad įvertinus „AstraZeneca“ vakciną nuo...

Laisvalaikis
2021.04.23
Paminklai. Konkursai. Fiasko Premium

Kažin, ar kas suskaičiavo, kiek Lietuvoje nepriklausomybės metais buvo paskelbta konkursų paminklams sukurti,...

Laisvalaikis
2021.04.23
Tokijo olimpiadoje vietoj Rusijos himno skambės P. Čaikovskio kūrinys

Rusijos olimpinių medalių laimėtojai šiemet Tokijuje ir 2022-aisiais Pekino žiemos žaidynėse vietoje šalies...

Laisvalaikis
2021.04.22
Vilnius skiepijimui nuomojasi „Litexpo“ centrą

50 vakcinacijos kabinų ir iki 15.000 skiepų gyventojams per parą – tokiais pajėgumais nuo kitos...

Laisvalaikis
2021.04.22
Istorikas A. Bubnys paskirtas nauju Genocido centro direktoriumi

Istorikas Arūnas Bubnys paskirtas nauju Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC)...

Laisvalaikis
2021.04.22
V. Adamkaus premija skirta „Sengirės“ režisieriui 1

Prezidento Valdo Adamkaus gamtosauginė premija skirta gamtininkui, režisieriui Mindaugui Survilai už filmą...

Laisvalaikis
2021.04.22
Prabangos prekės nušluostė nosį kosmosui Premium

Elonas Muskas, „Teslos“ ir „SpaceX“ vadovas bei įkūrėjas, „Forbes“ sudaromo turtingiausių žmonių sąrašo...

Laisvalaikis
2021.04.21
Futbolo lygų karai dėl milijardų: katė maiše ir reklamos užsakovams, ir transliuotojams Premium

Futbolo bendruomenę suintrigavusi ir supriešinusi žinia apie planuojamą naująją Europos superlygą, kurią...

Rinkodara
2021.04.20
Dar kartą apie vakcinas: ko nenorime išgirsti Premium 4

„Skiepai nuo COVID-19 gali sukelti nepageidaujamų organizmo reakcijų, tačiau skiepytis, žinoti tas reakcijas...

Laisvalaikis
2021.04.19
Mirė mikrochirurgas prof. K. Vitkus 2

Balandžio 19 d., eidamas 69-uosius, mirė žinomas mikrochirurgas profesorius Kęstutis Vitkus.

Laisvalaikis
2021.04.19
S. Eidrigevičiaus menų centrui – beveik 5 mln. Eur 15

Praėjusią savaitę ministrų kabinetas patvirtino Valstybės investicijų programos planą, kuriame numatoma...

Laisvalaikis
2021.04.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku