Slapti Kremliaus košmarai – dar kietesnis britas?

Kremliaus brigada, ketvirtadienį trypusi džiaugsmo šokį dėl Jungtinės Karalystės (JK) premjero Boriso Johnsono atsistatydinimo, regis, taip ir nesuprato, kad niekas iš esmės nepasikeitė: susivieniję Vakarai gina demokratines vertybes ir remia Ukrainos kovą prieš imperializmą gaivinančią, visos Europos saugumui grasinančią Rusiją. O Didžioji Britanija lieka didžiausių karinės ir finansinės paramos Ukrainai teikėjų gretose.
Borisas Johnsonas ketvirtadienį oficialiai paskelbė atsistatydinantis iš valdančiosios Konservatorių partijos lyderio pareigų, bet liks vadovauti vyriausybei iki rudens.
VŽ primena, kad JK ministrą pirmininką jau kelis mėnesius persekioja virtinė skandalų, įskaitant premjero ir partijos reputaciją aptemdžiusį vakarėlių skandalą, kilusį paaiškėjus, kad Dauningo gatvėje buvo rengiami pasilinksminimai, kai šalyje galiojo griežti suvaržymai dėl COVID-19 pandemijos.
Tačiau lūžio taškas įvyko praėjusią savaitę, kai buvo pareikšta, kad B. Johnsonas paskyrė vyriausiojo drausmintojo pavaduotoju įtakingą konservatorių Chrisą Pincherį, nors žinojo apie jo atžvilgiu nuskambėjusius kaltinimus lytine prievarta.
Ministras pirmininkas sakė, kad naujo torių lyderio rinkimų procesas turėtų prasidėti nedelsiant ir kad jo kalendorius bus paskelbtas kitą savaitę. Jis pridūrė, kad nė vienas politikoje nėra nepakeičiamas ir kad mūsų nuostabi darvinistinė sistema pateiks naują lyderį, turėdamas galvoje XIX amžiaus britų mokslininką Charlesą Darwiną, gyvybės evoliucijos, natūraliosios atrankos ir kovos už būvį teorijų autorių. B. Johnsonas teigė naujam lyderiui teiksiantis visą įmanomą paramą.
Dar liepos 6 d. jis teigė, kad pasiruošęs atsistatydinti tik dviem atvejais: jei vyriausybė nebegalės dirbti ir jei vyriausybė negalės toliau teikti paramos Ukrainai.
Tad nenuostabu, kad ir ketvirtadienį kalbėdamas jis nepamiršo šios nuo Rusijos karinės agresijos kenčiančios šalies.
Ukrainos žmonės, britai ir toliau padės jums kovoti su Rusija tiek, kiek reikės, sakė jis ir paragino Britaniją tapti Ukrainos palaikymo lydere Europoje.
Tiesą sakant, ši šalis jau yra viena iš pagrindinių lyderių. JK premjeras visada palaikė Ukrainos teritorinį vientisumą, smerkė Krymo aneksiją ir kritikavo Putino politiką. Prasidėjus Rusijos karinei invazijai, Didžioji Britanija teikė Ukrainai karinę ir humanitarinę pagalbą, priėmė nuo karo bėgančius žmonės. Ši šalis ne tik viena pirmųjų pradėjo teikti sunkiąją ginkluotę, bet ir B. Johnsono iniciatyva pradėjo Ukrainos karių mokymus, kuriuose jie mokomi naudotis vakarietiškomis artilerijos sistemomis. Būtent JK premjeras ragino kitas šalis didinti karinę paramą Ukrainai, pats du kartus buvo nuvykęs į Kijevą. Visai neseniai jis pareiškė, kad Ukrainai pavyks susigrąžinti visas okupuotas žemes.
B. Johnsono vyriausybė skyrė sankcijas dešimtims turtingų, su Kremliumi susijusių rusų ir sako, kad jų pinigai Didžiojoje Britanijoje nebelaukiami.
Todėl Putino ir jo sėbrų reakcija į B. Johnsono atsistatydinimą nenustebino, o piktdžiugiška retorika tik dar kartą atskleidė jų baimes ir neapykantą Vakarams, stojusiems skersai kelio grobuoniškiems Putlerio planams.
Norėtume tikėtis, kad kada nors Didžiojoje Britanijoje į valdžią ateis profesionalesni žmonės, galintys priimti sprendimus per dialogą, žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. Tačiau šiuo metu vilčių maža.
Apie profesionalus kremlinai galėtų patylėti: jau visam pasauliui žinomas jų pačių profesionalumas tai melas, šantažas, grasinimai, vagystės. Ir karai.
Sukruto ir vėl panūdęs būti reikšmingas Dmitrijus Medvedevas, Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas.
Geriausi Ukrainos draugai išeina. Pergalei gresia pavojus! Pirmasis išėjo Logiškas britų arogancijos ir vidutiniškos politikos rezultatas. Ypač tarptautinėje arenoje. P. S. Laukiame žinių iš Vokietijos, Lenkijos ir Baltijos šalių, socialiniame tinkle rašė šis veikėjas.
Dėl perdėtos aistros iPhone telefonams aifončiku pramintas politikas pastaruoju metu vis labiau taškosi neapykantos Vakarams purslais. Ne juokai Apple telefonų nebegauna, vynuogynas Prancūzijoje nepasiekiamas, sankcijos lamdo visus šonus...
VŽ nuomone, rusai niekada nesuprato, kas yra draugai. Nes Rusijos vadeivoms rūpėjo ir rūpi tik interesai. Draugais Kremlius vadina tuos, kuriuos įbaugina, nuperka, užgrobia tokius, kaip bulvinis diktatorius kaimynystėje, kelios Afrikos tautelės, Sirijos diktatorius ir pan. Draugystė dažniausiai palaikoma tik tankais.
Laisvę bei demokratiją mylinčios ir ginančios tautos visada turės tikrų draugų. Rusijos vykdomas karas Ukrainoje parodė, kad Vakarai gali susivienyti ir parodyti stiprų kumštį imperializmą ir fašizmą puoselėjantiems grobuonims. Ne paslaptis, kad Kremlius savo įprastais metodais mėgina įvaryti bent menkiausią pleištą Vakarų vienybei pasitelkęs atidirbtus KGB metodus, propagandą, galiausiai - papirkinėjimą. Ieškodamas silpnų vietų Putleris stengiasi priversti Vakarus atlaisvinti sankcijų gniaužtus kaip kad šiuo metu vykstantys šokiai su kardais aplink Kaliningrado tranzitą.
Jis tikrai mūsų nemėgsta. Mes irgi jo nemėgstame, apie B. Johnsoną sakė D. Peskovas.
Jų nemėgsta ne tik B. Johnsonas. Jų nemėgsta visi, kurie nenori karo. Todėl Vakarai privalo išlaikyti vienybę, teikti visokeriopą paramą Ukrainai iki visiškos pergalės. Vardan taikos ir saugumo Europoje.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti