B. Johnsonas: liūdna atsisakyti geriausio darbo pasaulyje

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas atsistatydina iš konservatorių partijos pirmininko pareigų, tačiau nori likti premjero poste tol, kol bus išrinktas naujas konservatorių partijos lyderis.
Pranešimas papildytas paskutiniais dviem skyreliais apie B. Johnsono asmenybę.
JK premjerui išėjus pasakyti savo kalbos girdėjosi plojimai.
Labai liūdžiu, kad atsisakau geriausio darbo pasaulyje, savo atsistatydinimo kalboje ketvirtadienį šalia Dauningo gatvės 10 numeriu pažymėto namo sakė B. Johnsonas. Jis taip pat pridūrė, kad eis premjero pareigas tol, kol bus išrinktas naujasis Torių partijos lyderis. Anot britų lyderio, tikslus tvarkaraštis naujų lyderio rinkimų turėtų paaiškėti kitą savaitę.
Kelias dienas aš taip kovojau dėl to, kad toliau tęsčiau savo darbus, nes jaučiau, kad tai mano darbas ir mano pareiga dėl mandato, kurį man suteikė rinkėjai 2019 m. Tai dariau ne dėl savęs, savo atsistatydinimo kalboje kalbėjo B. Johnsonas. Jis taip pat padėkojo už palaikymą savo šeimai.
Visų pirma noriu padėkoti jums, Jungtinės Karalystės visuomenei, už man suteiktą didžiulę privilegiją, kalbėjo B. Johnsonas.
Jis pridūrė, kad nė vienas politikoje nėra nepakeičiamas ir kad mūsų nuostabi darvinistinė sistema pateiks naują lyderį, turėdamas galvoje XIX amžiaus britų mokslininką Charlesą Darwiną, gyvybės evoliucijos, natūraliosios atrankos ir kovos už būvį teorijų autorių.
B. Johnsonas teigė naujam lyderiui teiksiantis visą įmanomą paramą.
Nors ir apsisprendęs trauktis, B. Johnsonas ketvirtadienį stengėsi stabilizuoti padėtį, paskyręs kelis konservatorius pakeisti atsistatydinusius kabineto narius.
Vienas iš jų yra Gregas Clarkas, uolus JK išstojimo iš Europos Sąjungos, kurį palaikė B. Johnsonas, priešininkas.
B. Johnsonas kalbėdamas nepamiršo ir Ukrainos.
Ukrainos žmonės, britai ir toliau padės jums kovoti su Rusija tiek, kiek reikės, sakė B. Johnsonas.
Naujo Torių partijos lyderio rinkimai turėtų vykti per vasarą, o rudenį B. Johnsoną poste pakeistų naujasis partijos lyderis.
Kyjivas savo ruožtu ketvirtadienį padėkojo B. Johnsonui už paramą Ukrainai sunkiausiais laikais, prasidėjus Rusijos karinei invazijai, kai vyriausybės vadovas paskelbė atsistatydinantis iš savosios Konservatorių partijos pirmininko pareigų, atverdamas kelią išrinkti naują ministrą pirmininką.
Dėkojame @BorisJohnson visada buvusiam paramos Ukrainai priešakyje, per Twitter parašė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio padėjėjas Mychaila Podoliakas.
Gera žinia
Pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos lyderis Keiras Starmeris ketvirtadienį pareiškė, kad Boriso Johnsono ketinimas pasitraukti iš ministro pirmininko posto yra gera žinia.
Vis dėlto jis pridūrė, kad vien pakeisti Konservatorių partijos lyderį nepakaks.
Mums reikia deramo vyriausybės pakeitimo, sakė K. Starmeris.
Svaras sterlingų po nepatvirtintų žinių brango 0,35% JAV dolerio atžvilgiu, iki 1,1966 USD už svarą.
Kremlius taip pat spėjo sureaguoti į BBC paskelbtą žinią, kad JK premjeras ruošiasi atsistatydinti.
Norėtume viltis, kad vieną dieną Didžiojoje Britanijoje į valdžią ateis profesionalesni žmonės, galėsiantys priimti sprendimus dialogu, sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. Tačiau šiuo metu vilties maža.
Santykiai tarp Maskvos ir Londono daugelį metų buvo pašliję, o kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 24 dieną pasiuntė karius į Ukrainą, jie praktiškai nutrūko.
B. Johnsono vyriausybė paskelbė sankcijas dešimtims su Kremliumi sąsajų turinčių turtingų rusų ir sako, kad jų pinigai JK nebepageidaujami.
Jis tikrai mūsų nemėgsta. Mes irgi jo nemėgstame, apie B. Johnsoną sakė D. Peskovas.
JK lyderis yra vienas didžiausių Ukrainos rėmėjų kovoje su Rusija: nuo karo pradžios jis du kartus lankėsi Kyjive ir užmezgė draugiškus santykius su ukrainiečių prezidentu Volodymyru Zelenskiu.
VŽ primena, kad B. Johnsoną jau kelis mėnesius persekioja virtinė skandalų, įskaitant premjero ir partijos reputaciją aptemdžiusį Vakarėlių skandalą, kilusį paaiškėjus, kad Dauningo gatvėje buvo rengiami pasilinksminimai, kai šalyje galiojo griežti suvaržymai dėl COVID-19 pandemijos.
Tačiau lūžio taškas įvyko praėjusią savaitę, kai buvo pareikšta, kad B. Johnsonas paskyrė vyriausiojo drausmintojo pavaduotoju įtakingą konservatorių Chrisą Pincherį, nors žinojo apie jo atžvilgiu nuskambėjusius kaltinimus lytine prievarta.
Nuo antradienio vakaro iš ministrų kabineto atsistatydino daugiau kaip 50 narių, įskaitant Šiaurės Airijos reikalų sekretorių Brandoną Lewisą, iždo kanclerį Rishi Sunaką ir sveikatos apsaugos sekretorių Sajidą Javidą.
Jam neegzistuoja tiesa
Alexander'as Borisas de Pfeffelis Johnsonas į politikos viršūnę iškilo tipišku konservatorių politikams būdu: iš pradžių elitinis Itono koledžas, paskui Oksfordo universitetas.
Itone dėstytojai skundėsi dėl jo atsainaus požiūrio į mokslus ir laikysenos, tarsi su juo reiktų elgtis kažkaip išskirtinai.
Numanoma B. Johnsono nuostata, kad taisyklės yra skirtos ne jam, o kitiems, pasimatė 2006 metais, kai jis per labdaringas futbolo rungtynes prieš varžovą kažkodėl ėmėsi regbio metodų.
Jo lankstus požiūris į tiesą buvo nukaltas Oksforde, kur jis buvo prezidentas debatų draugijoje Oxford Union, labiau vertinančioje retoriką ir sąmojį, o ne įgudimą pasitelkti tvirtus, šaltus faktus.
Iš jo privilegijuotųjų kohortos studentų politikos klastūnyne atėjo daug aktyviausių Brexit propaguotojų.
Netrukus po Oksfordo B. Johnsonas pirmąkart vedė studijų draugę Allegrą Mostyn-Owen. Vestuvės įvyko nepaisant nuotakos motinos būgštavimų.
Man nepatiko tai, kad jis buvo prie dešiniųjų, kažkada B. Johnsono biografui Tomui Boweriui sakė Gaia Servadio Tačiau labiausiai man nepatiko jo charakteris. Jam neegzistuoja tiesa.
G. Servadio pernai mirė.
Po universiteto B. Johnsonas buvo atleistas iš laikraščio The Times, nes išgalvojo vieną citatą, ir pradėjo dirbti The Daily Telegraph kaip šio leidinio korespondentas Briuselyje.
Iš ten jis 10-ajame dešimtmetyje augusį konservatorių euroskepticizmą gerai penėjo nuolatiniais euromitais apie tariamus ES planus dėl federalinės megavalstybės, keliančios grėsmę JK suverenumui.
Jo varžovai, kuriems tekdavo atsakinėti į jo abejotinus pareiškimus, kai kurias jo istorijas vadindavo visiškomis nesąmonėmis.
Oportunizmas
B. Johnsonas naudojosi Briuselyje didėjusiu savo žinomumu ir dalyvaudavo satyrinėse televizijos viktorinose, rašydavo skiltis laikraščiams ir žurnalams.
Daug jo žurnalistinio darbo buvo plačiai cituojama, ypač atspindinčio jo nesikeičiantį požiūrį įvairiausiais klausimais nuo vienišų motinų ir homoseksualumo iki britų kolonializmo.
2004 metais jis buvo išrinktas į parlamentą. Tuometinis torių lyderis Michaelas Howardas atleido jį iš savo šešėlinio kabineto už melą apie vieną nesantuokinį ryšį.
Nuo 2008-ųjų iki 2016-ųjų jis dvi kadencijas dirbo Londono meru ir vaizdavo save proeuropietišku liberalu, bet tos pozicijos atsisakė, kai buvo nuspręsta surengti referendumą dėl Brexit.
Jis tapo kampanijos už išstojimą iš ES veidu ir pasinaudodamas visuomenės akyse susiformavusiu savo, kaip taisyklių nepaisančio, bet simpatingo šelmio, įvaizdžiu atrado trumpiausią kelią į valdžią.
Jo buvęs redaktorius The Daily Telegraph Maxas Hastingsas tokį elgesį vadino cinišku, bet sakė, kad to buvo galima tikėtis. B. Johnsonui, pasak jo, nerūpi jokie interesai, išskyrus jo paties šlovę ir pasitenkinimą.
Trečiadienį, stiprėjant raginimams ministrui pirmininkui pasitraukti, M. Hastingsas The Times rašė, kad B. Johnsonas sulaužė visas padorumo taisykles ir nė nebandė vykdyti kokios nors nuoseklios politinės darbotvarkės, neskaitant Brexit.
Tačiau jis buvo toks pats moraliai žlugęs kaip tada, kai Konservatorių partija jį išrinko, dirbo lygiai taip pat chaotiškai, kaip tvarkė savo gyvenimą, rašė M. Hastingsas.
Dabar mums reikia ministro pirmininko, atkursiančio šalies ir jos valdžios orumą ir savigarbą, pridūrė jis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti