Kas tai? Eksperto įžvalgos

  Kas bendro tarp „blockchain“, personalo valdymo sistemos ir reputacijos?

  Reklama publikuota: 2022-09-21
  „Blue Bridge Code“ „SharePoint“ sprendimų skyriaus vadovė Žaneta Čalkienė.
  svg svg
  „Blue Bridge Code“ „SharePoint“ sprendimų skyriaus vadovė Žaneta Čalkienė.

  Terence Mauri, ateities lyderystės ekspertas, „Hack Future Lab“ steigėjas, Masačusetso technologijos instituto ir „IE Business School“ verslumo mentorius, apie sėkmingą ateities darbą yra rašęs: „Visi kalba apie ateitį, bet ateitis jau čia. Šiuo metu esame naujame posūkio taške, su 5 reikšmingomis inovacijų platformomis: blokų grandinė (angl. blockchain), energijos saugojimas, automatizavimas, robotika ir DNR sekos nustatymas. Tai yra nauja Meta visata, ir ji neturi nieko bendro su „Facebook“. Jei norite likti konkurenciniame žemėlapyje, jūsų organizacijos dizainas privalo būti perbraižytas“.

  Ką šios ateities technologijos galėtų reikšti įmonėms, darbuotojams ir personalo specialistams, svarsto „Blue Bridge Code“ „SharePoint“ sprendimų skyriaus vadovė ir viena iš IT sprendimo „NeatModay“ kūrėjų Žaneta Čalkienė.

  Bandant perbraižyti organizacijos dizainą pagal „blockchain“

   „Blockchain“ technologijos apibrėžimas skelbia, kad tai – bendra, nekintanti sistema, kuri suteikia galimybę visas verslo operacijų ir turto (namas, automobilis, pinigai, žemė, intelektinė nuosavybė, patentai, autorių teisės, prekės ženklas) stebėjimo proceso transakcijas įrašyti nekintamai, t. y. kiekviena operacija yra tarsi „blokas“, kuris padaromas nekintamas naudojantis šifravimo technologija. Tai suteikia galimybę visada būti tikram kas po ko įvyko ir kas už ką atsakingas. „Blokchain“ neleidžia pakeisti istorijos, tik kurti naują.

  Ar „blockchain“ vis dar aktuali tik bankiniam sektoriui ir kriptovaliutų verslams? Tikrai ne, ypač dabar, kai daugelį dokumentų keičia įrašai sistemose; kai parašas ar spaudas – tik elektroninis.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  Kalbant su klientais jie sutinka, kad įmonėje nekintamos informacijos istorija ir atsekamumas yra labai svarbu. Todėl ilgalaikėje perspektyvoje teks naudotis pažangiomis technologijomis. Bet kaip žengti pirmus žingsnius ir kiek jie sudėtingi?

  Pradėti reikėtų nuo atsakymų į šiuos klausimus: ar mūsų įmonėje informacija struktūrizuota? Ar valdoma efektyviai ir pagal aiškias taisykles? Ar darbuotojai turi aiškias roles ir prieigas šios tvarkos kontekste; ar jų veiksmai kažkaip registruojami? Paprastai tariant, pirmas žingsnis yra visiškas verslo operacijų perkėlimas į skaitmeninę erdvę.   

  Pažangiems procesams kurti kosmoso technologijų nereikia

  Kuriant organizacijos dizainą „blockchain“ koncepcijos kryptimi gali padėti ir paprasti įrankiai. Tiesa, ne visi, nes retas standartinis produktas turi galimybę visiškai atspindėti individualius, jautrius verslo procesus.

  Jautriais vadintume procesus, kuriuose bet kuris veiksmas gali vykti tik tam tikromis sąlygomis. Pavyzdžiui, darbų saugos instrukcijos po vadovybės patvirtinimo gali būti pasiekiamos tik nurodytai asmenų grupei arba naujos redakcijos bei tvirtinimo inicijavimui, kurį irgi gali vykdyti tik dedikuoti asmenys.

  Tik jei sistemose preciziškai realizuoti šie procesai, galima tikėtis legaliai vertingo operacijų atsekamumo. Daug tokių pavyzdžių ir personalo valdyme, prie kurio dar grįšime.

  Taigi, peršasi išvada, kad nors rinkoje siūloma daugybė sprendimų, – ir dokumentų, ir procesų valdymo, didelio proveržio su jais nepasieksi, nes gali kilti nepasitikėjimo banga, dėl kurios didžiausio preciziškumo reikalaujantys procesai kaip tik gali būti iškelti už panašios sistemos ribų.

  Išeitis galėtų būti lengvai pagal individualius poreikius adaptuojami procesų ir dokumentų valdymo sprendimai. Būtent su tokia mintimi kūrėme „NeatMonday“ sprendimą, kurio pagrindas  daugeliui pažįstama „O365 SharePoint“ platforma, o pati esmė – sprendimas, leidžiantis sukurti dokumentų ir procesų valdymą jūsų organizacijos nustatytomis taisyklėmis.

  Tokiu būdu ne tik sugalvojome, kaip apjungti individualias organizacijų taisykles „pagal užsakymą“ su standartine technologija, bet ir išsaugojome vieną vertingiausių „on-line“ savybių – reguliarų technologijos atsinaujinimą, nes „O365 SharePoint“ reiškia, kad visada turėsite naujausią, saugos standartus atitinkančią sprendimo versiją.

  Personalo skyrius tampa inovacijų varikliu?

  Pažvelkime, ką gi tai reiškia praktine prasme personalo valdymo procesuose, kuriuos, kaip minėjau, galima priskirsti prie jautrių procesų, kadangi jie reikalauja ir tikslumo, ir konfidencialumo.

   Vienas iš pirmųjų žingsnių darbuotojo „gyvavimo cikle“ yra dokumentų apie darbuotoją surinkimas bei įdarbinimas. „NeatMonday“ sistema ne tik suteikia galimybę pateikti dokumentus skaitmeniniu būdu, bet ir vadyti visus tolesnius klausimus:

  ·         kas gali matyti darbuotojo bylą, kas gali ją keisti ?

  ·         kas ir kada gali inicijuoti darbo sutarties ruošimą ?

  ·         kas ruošia sutartį ?  

  ·         kas ir kada tvirtina darbo sutartį ?

  ·         kas ir kada pasirašo darbo sutartį ?

  ·         kas ir kokiam etape informuojamas apie šio proceso eigą ?

  ·         kam išsiunčiama pasirašyta sutartis ?

  ·         kas ir kada vykdo darbo instruktažus ? kaip fiksuojamas susipažinimas ?

  ·         kas ir kada inicijuoja sutarties pakeitimus ?

  ·         kas ir kada tvirtina/pasirašo sutarties pakeitimus ?

  ·         kokie procesai inicijuojami sutarties nutraukimo atveju (pvz. apskaitos informavimas, darbo priemonių perdavimas, prieigų prie informacijos stabdymas) ?

  ·         kaip kinta visos šios taisyklės priklausomai nuo pareigų/atsakomybės lygio  ?

  ·         kada sutartis perduodama į elektroninį archyvą ?

  ·         daugelis kitų, specifinių konkrečiai organizacijai žingsnių. 

  Žvelgiant į šį ilgą tik vieno proceso žingsnių sąrašą, sudėtinga įsivaizduoti, kaip jis galėtų tilpti didesnių organizacijų personalo skyriaus darbuotojų galvose. Todėl natūralu, kad personalo komanda dažnai pirmoji žvalgosi į Terence Mauri įvardintas automatizavimo ar robotikos kryptis. Iš dalies tai paaiškina, kodėl gavome personalo skyriaus bendruomenės paramą kurdami „NeatMonday“

  Būtent interviu su personalo specialistais leido suprasti, kaip geriausiai spręsti konfidencialumo niuansus ir tam tikras specifines sąlygas automatizacijos būdu. 

  Tyrimas taip pat leido sugalvoti esminį palengvinimą – naudodami „NeatMonday“ sprendimą, darbuotojai vykdo užduotis pagal savo rolę (pvz., direktorius – pasirašo sutartį). Jiems nereikia galvoti kas ką turi daryti – už juos galvoja sistema. 

  Pažangūs procesai tampa ir reputacijos dedamąja

  Negalime pamiršti ir to, kad technologijos ne tik gali palengvinti darbą, bet ir tampa prestižo klausimu. O kur daugiau perspektyvus darbuotojas gali įsitikinti jūsų įmonės pažangumu, jei ne susidūręs su personalo skyriumi?

  Žmogiškųjų išteklių specialistas bei žmogiškųjų išteklių valdymo infrastruktūra yra pagrindiniai sąlyčio taškai,  pagal kuriuos naujokai susidaro nuomonę apie organizaciją. Todėl, pretenduojant į sėkmingo ir geidžiamo darbdavio statusą, reiktų atkreipti dėmesį į šiuos elementus. Būtinai „gyvas“ darbo pokalbis ar prašymas pristatyti popierinius dokumentus dažnai gali priversti jaunesnį darbuotojų susimąstyti, ar jis tikrai pateko į „dinamišką aplinką“, kuria vilioja dauguma darbo skelbimų.

  Apie „NeatMonday“

   „NeatMonday“ – tai „SharePoint“ sprendimas, įtraukiantis ir žmogiškųjų išteklių valdymo modulį. Su šiuo moduliu įmanoma pakeisti popierinius dokumentus elektroniniais ir fizinius procesus – skaitmeniniais. Visą sukurtų procesų seką valdo sistema ir darbuotojai atlieka tik elektroninius pateikimo – vizavimo – tvirtinimo – pasirašymo veiksmus. „NeatMonday“ kūrėja – įmonė „Blue Bridge Code“, padedanti organizacijoms transformuoti veiklos procesus į skaitmeninius ir automatizuotus.

   

   

   

   

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Rašyti komentarą 0
  „Interactio“ metai: pajamas pralenkę nuostoliai ir suvaldytas pinigų „deginimas“ Premium

  Sinchroninio vertimo platformą vystantis startuolis „Interactio“, užpernai pritraukęs 30 mln. Eur rizikos...

  Inovacijos
  2023.06.29
  Įgyvendinti NIS2 direktyvos reikalavimai kurs saugesnę kibernetinę erdvę Verslo tribūna

  Vis labiau skaitmenizuotame pasaulyje kritinės infrastruktūros ir jautrios informacijos saugumas...

  Išmani Lietuva
  2023.06.28
  D. Dvilinskas: „TransferGo“ padarė didžiulį postūmį link vienaragio Premium 1

  Daumantas Dvilinskas, pinigų pervedimo bendrovės „TransferGo“, laikomos vienu realiausių pretendentų tapti...

  Inovacijos
  2023.06.27
  Išskirtinis dėmesys inovacijoms – „Rimi“ startuolių idėjoms ketina skirti iki 200 tūkst. eurų Verslo tribūna

  Vienas pirmaujančių mažmeninės prekybos tinklų Baltijos šalyse „Rimi“ birželio 16 d. baigė išskirtinį etapą –...

  Išmani Lietuva
  2023.06.27
  „Hostinger“ vadovas A. Stuopelis: pasaulis pagreitės ir tai yra superįdomu Premium

  Arnas Stuopelis, svetainių prieglobos ir susijusių paslaugų grupės „Hostinger“ vadovas, sako, kad per...

  Inovacijos
  2023.06.23
  5G plėtra pripažinta valstybei svarbiu projektu

  Projektas, pagal kurį iki 2030 m. visoje Lietuvoje turėtų veikti itin spartus mobilusis 5G ryšys, pripažintas...

  Inovacijos
  2023.06.21
  Startuoliams – kvietimas dalyvauti NATO akceleratoriaus atrankoje

  NATO gynybos inovacijų akceleratorius Šiaurės Atlanto regionui (DIANA) paskelbė kvietimą startuoliams ir...

  Inovacijos
  2023.06.21
  „Hostinger“ spurtas: pakeliui į 70 mln. Eur – per liūdnos vasaros iššūkį Premium

  Svetainių prieglobos ir susijusių paslaugų grupė „Hostinger“ praėjusiais metais gavo 69,6 mln. Eur...

  Inovacijos
  2023.06.19
  Atidarytas naujas Registrų centro duomenų centras 2

  Registrų centras ketvirtadienį pranešė sostinėje baigęs įrengti naują duomenų centrą, kuriam, kaip skelbia...

  Inovacijos
  2023.06.15
  „Cleantech“ proveržis Lietuvoje – ar bus pakartota „fintech“ sėkmė Premium 2

  Lietuva bando pakartoti „fintech“ sektoriaus sėkmės istoriją žaliųjų technologijų srityje. Kiek šie bandymai...

  Inovacijos
  2023.06.14
  Verslui ir visuomenei – pažadas per metus atverti daugiau duomenų 1

  Iki 2024-ųjų birželio visuomenei ir verslui ketinama atverti daugiau didelės vertės duomenų rinkinių. Nauji...

  Inovacijos
  2023.06.13
  Lietuvą plėtrai pasirinkęs danų startuolis „comundo“ pritraukė 2,3 mln. Eur

  Danijos klimato technologijų startuolis „comundo“ atidarė biurą Vilniuje bei pritraukė 2,26 mln. Eur itin...

  Inovacijos
  2023.06.12
  Muitinės profesionalai darbo rinkoje vertingi kaip auksas Verslo tribūna 1

  Muitinės specialistai atlieka svarbų vaidmenį palengvinant tarptautinę prekybą ir užtikrinant teisėtą ir...

  Išmani Lietuva
  2023.06.09
  Prie naujojo prekybos parko UNA „sugrįžo“ anksčiau šioje teritorijoje augę medžiai Verslo tribūna 3

  Dešimtus metus veikianti statybos UAB „Baltijos plienas“ Vilniuje, šalia Molėtų plento, baigė 16.300 m2 ploto...

  Išmani Lietuva
  2023.06.08
  „Rimi“: patogų apsipirkimą lemia įsiklausymas į pirkėją ir diegiamos inovacijos Verslo tribūna 2

  Apsipirkimo įpročiai nuolat keičiasi, o pastaruosius keletą metų postūmių pokyčiams tikrai netrūko. Pirkėjų...

  Išmani Lietuva
  2023.06.08
  Lietuvos gyventojai vis labiau nori kurti verslą, bet bijo nesėkmės Premium 1

  Mokslu pagrįstas verslumas vėl atsirado tyrėjų akiratyje. Gegužę pristatytas Pasaulio verslumo stebėsenos...

  Inovacijos
  2023.06.08
  Didžiausias investicijas šiemet pritraukę Lietuvos startuoliai Premium

  Investicijų pritraukimo aplinka startuoliams Lietuvoje, palyginti su 2020–2022 m., pasikeitė gana reikšmingai...

  Inovacijos
  2023.06.04
  Evoliucija, kurią stebime realiuoju laiku  Premium

  2022 m. lapkričio 30 d. JAV dirbtinio intelekto bendrovė „OpenAI“ išleido pokalbių robotą „ChatGPT“. Atrodo,...

  Verslo klasė
  2023.06.02
  Stambesnes startuolių investicijas šiemet galima skaičiuoti rankos pirštais Premium

  Pirmaisiais praėjusių metų mėnesiais Lietuvos startuolių ekosistema džiaugėsi paskelbtais įspūdingais lėšų...

  Inovacijos
  2023.06.02
  Technologijos muziejuose padeda moderniai ir patraukliai papasakoti istoriją Verslo tribūna

  Pastaruoju metu stebimas vis glaudesnis ryšys tarp technologijų ir meno. Daugelis menininkų pasikliauja...

  Išmani Lietuva
  2023.06.02

  Verslo žinių pasiūlymai