Kas tai? Eksperto įžvalgos

Kas bendro tarp „blockchain“, personalo valdymo sistemos ir reputacijos?

Reklama publikuota: 2022-09-21
„Blue Bridge Code“ „SharePoint“ sprendimų skyriaus vadovė Žaneta Čalkienė.
svg svg
„Blue Bridge Code“ „SharePoint“ sprendimų skyriaus vadovė Žaneta Čalkienė.

Terence Mauri, ateities lyderystės ekspertas, „Hack Future Lab“ steigėjas, Masačusetso technologijos instituto ir „IE Business School“ verslumo mentorius, apie sėkmingą ateities darbą yra rašęs: „Visi kalba apie ateitį, bet ateitis jau čia. Šiuo metu esame naujame posūkio taške, su 5 reikšmingomis inovacijų platformomis: blokų grandinė (angl. blockchain), energijos saugojimas, automatizavimas, robotika ir DNR sekos nustatymas. Tai yra nauja Meta visata, ir ji neturi nieko bendro su „Facebook“. Jei norite likti konkurenciniame žemėlapyje, jūsų organizacijos dizainas privalo būti perbraižytas“.

Ką šios ateities technologijos galėtų reikšti įmonėms, darbuotojams ir personalo specialistams, svarsto „Blue Bridge Code“ „SharePoint“ sprendimų skyriaus vadovė ir viena iš IT sprendimo „NeatModay“ kūrėjų Žaneta Čalkienė.

Bandant perbraižyti organizacijos dizainą pagal „blockchain“

 „Blockchain“ technologijos apibrėžimas skelbia, kad tai – bendra, nekintanti sistema, kuri suteikia galimybę visas verslo operacijų ir turto (namas, automobilis, pinigai, žemė, intelektinė nuosavybė, patentai, autorių teisės, prekės ženklas) stebėjimo proceso transakcijas įrašyti nekintamai, t. y. kiekviena operacija yra tarsi „blokas“, kuris padaromas nekintamas naudojantis šifravimo technologija. Tai suteikia galimybę visada būti tikram kas po ko įvyko ir kas už ką atsakingas. „Blokchain“ neleidžia pakeisti istorijos, tik kurti naują.

Ar „blockchain“ vis dar aktuali tik bankiniam sektoriui ir kriptovaliutų verslams? Tikrai ne, ypač dabar, kai daugelį dokumentų keičia įrašai sistemose; kai parašas ar spaudas – tik elektroninis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kalbant su klientais jie sutinka, kad įmonėje nekintamos informacijos istorija ir atsekamumas yra labai svarbu. Todėl ilgalaikėje perspektyvoje teks naudotis pažangiomis technologijomis. Bet kaip žengti pirmus žingsnius ir kiek jie sudėtingi?

Pradėti reikėtų nuo atsakymų į šiuos klausimus: ar mūsų įmonėje informacija struktūrizuota? Ar valdoma efektyviai ir pagal aiškias taisykles? Ar darbuotojai turi aiškias roles ir prieigas šios tvarkos kontekste; ar jų veiksmai kažkaip registruojami? Paprastai tariant, pirmas žingsnis yra visiškas verslo operacijų perkėlimas į skaitmeninę erdvę.   

Pažangiems procesams kurti kosmoso technologijų nereikia

Kuriant organizacijos dizainą „blockchain“ koncepcijos kryptimi gali padėti ir paprasti įrankiai. Tiesa, ne visi, nes retas standartinis produktas turi galimybę visiškai atspindėti individualius, jautrius verslo procesus.

Jautriais vadintume procesus, kuriuose bet kuris veiksmas gali vykti tik tam tikromis sąlygomis. Pavyzdžiui, darbų saugos instrukcijos po vadovybės patvirtinimo gali būti pasiekiamos tik nurodytai asmenų grupei arba naujos redakcijos bei tvirtinimo inicijavimui, kurį irgi gali vykdyti tik dedikuoti asmenys.

Tik jei sistemose preciziškai realizuoti šie procesai, galima tikėtis legaliai vertingo operacijų atsekamumo. Daug tokių pavyzdžių ir personalo valdyme, prie kurio dar grįšime.

Taigi, peršasi išvada, kad nors rinkoje siūloma daugybė sprendimų, – ir dokumentų, ir procesų valdymo, didelio proveržio su jais nepasieksi, nes gali kilti nepasitikėjimo banga, dėl kurios didžiausio preciziškumo reikalaujantys procesai kaip tik gali būti iškelti už panašios sistemos ribų.

Išeitis galėtų būti lengvai pagal individualius poreikius adaptuojami procesų ir dokumentų valdymo sprendimai. Būtent su tokia mintimi kūrėme „NeatMonday“ sprendimą, kurio pagrindas  daugeliui pažįstama „O365 SharePoint“ platforma, o pati esmė – sprendimas, leidžiantis sukurti dokumentų ir procesų valdymą jūsų organizacijos nustatytomis taisyklėmis.

Tokiu būdu ne tik sugalvojome, kaip apjungti individualias organizacijų taisykles „pagal užsakymą“ su standartine technologija, bet ir išsaugojome vieną vertingiausių „on-line“ savybių – reguliarų technologijos atsinaujinimą, nes „O365 SharePoint“ reiškia, kad visada turėsite naujausią, saugos standartus atitinkančią sprendimo versiją.

Personalo skyrius tampa inovacijų varikliu?

Pažvelkime, ką gi tai reiškia praktine prasme personalo valdymo procesuose, kuriuos, kaip minėjau, galima priskirsti prie jautrių procesų, kadangi jie reikalauja ir tikslumo, ir konfidencialumo.

 Vienas iš pirmųjų žingsnių darbuotojo „gyvavimo cikle“ yra dokumentų apie darbuotoją surinkimas bei įdarbinimas. „NeatMonday“ sistema ne tik suteikia galimybę pateikti dokumentus skaitmeniniu būdu, bet ir vadyti visus tolesnius klausimus:

·         kas gali matyti darbuotojo bylą, kas gali ją keisti ?

·         kas ir kada gali inicijuoti darbo sutarties ruošimą ?

·         kas ruošia sutartį ?  

·         kas ir kada tvirtina darbo sutartį ?

·         kas ir kada pasirašo darbo sutartį ?

·         kas ir kokiam etape informuojamas apie šio proceso eigą ?

·         kam išsiunčiama pasirašyta sutartis ?

·         kas ir kada vykdo darbo instruktažus ? kaip fiksuojamas susipažinimas ?

·         kas ir kada inicijuoja sutarties pakeitimus ?

·         kas ir kada tvirtina/pasirašo sutarties pakeitimus ?

·         kokie procesai inicijuojami sutarties nutraukimo atveju (pvz. apskaitos informavimas, darbo priemonių perdavimas, prieigų prie informacijos stabdymas) ?

·         kaip kinta visos šios taisyklės priklausomai nuo pareigų/atsakomybės lygio  ?

·         kada sutartis perduodama į elektroninį archyvą ?

·         daugelis kitų, specifinių konkrečiai organizacijai žingsnių. 

Žvelgiant į šį ilgą tik vieno proceso žingsnių sąrašą, sudėtinga įsivaizduoti, kaip jis galėtų tilpti didesnių organizacijų personalo skyriaus darbuotojų galvose. Todėl natūralu, kad personalo komanda dažnai pirmoji žvalgosi į Terence Mauri įvardintas automatizavimo ar robotikos kryptis. Iš dalies tai paaiškina, kodėl gavome personalo skyriaus bendruomenės paramą kurdami „NeatMonday“

Būtent interviu su personalo specialistais leido suprasti, kaip geriausiai spręsti konfidencialumo niuansus ir tam tikras specifines sąlygas automatizacijos būdu. 

Tyrimas taip pat leido sugalvoti esminį palengvinimą – naudodami „NeatMonday“ sprendimą, darbuotojai vykdo užduotis pagal savo rolę (pvz., direktorius – pasirašo sutartį). Jiems nereikia galvoti kas ką turi daryti – už juos galvoja sistema. 

Pažangūs procesai tampa ir reputacijos dedamąja

Negalime pamiršti ir to, kad technologijos ne tik gali palengvinti darbą, bet ir tampa prestižo klausimu. O kur daugiau perspektyvus darbuotojas gali įsitikinti jūsų įmonės pažangumu, jei ne susidūręs su personalo skyriumi?

Žmogiškųjų išteklių specialistas bei žmogiškųjų išteklių valdymo infrastruktūra yra pagrindiniai sąlyčio taškai,  pagal kuriuos naujokai susidaro nuomonę apie organizaciją. Todėl, pretenduojant į sėkmingo ir geidžiamo darbdavio statusą, reiktų atkreipti dėmesį į šiuos elementus. Būtinai „gyvas“ darbo pokalbis ar prašymas pristatyti popierinius dokumentus dažnai gali priversti jaunesnį darbuotojų susimąstyti, ar jis tikrai pateko į „dinamišką aplinką“, kuria vilioja dauguma darbo skelbimų.

Apie „NeatMonday“

 „NeatMonday“ – tai „SharePoint“ sprendimas, įtraukiantis ir žmogiškųjų išteklių valdymo modulį. Su šiuo moduliu įmanoma pakeisti popierinius dokumentus elektroniniais ir fizinius procesus – skaitmeniniais. Visą sukurtų procesų seką valdo sistema ir darbuotojai atlieka tik elektroninius pateikimo – vizavimo – tvirtinimo – pasirašymo veiksmus. „NeatMonday“ kūrėja – įmonė „Blue Bridge Code“, padedanti organizacijoms transformuoti veiklos procesus į skaitmeninius ir automatizuotus.

 

 

 

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Įjungus 5G – viltis, kad rusai pagalių į ratus neprikaišios Premium 6

5G mobilusis ryšys į pasaulį ateina su trenksmu – pažadais sukelti automatizacijos revoliuciją pramonėje,...

Inovacijos
2022.09.30
T. Lamanausko kelionė: iš Gargždų, per Vanuatu, į aukštas tarptautines pareigas Premium

Tomas Lamanauskas Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) generalinio sekretoriaus pavaduotoju išrinktas...

Inovacijos
2022.09.29
T. Lamanauskas išrinktas į aukštas pareigas Telekomunikacijų sąjungoje

Lietuvis Tomas Lamanauskas ketvirtadienį buvo išrinktas Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU),...

Inovacijos
2022.09.29
„Teltonika“ pradėjo masinę elektromobilių įkrovimo stotelių gamybą

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės „Teltonika“ bendrovė „Teltonika Energy“ Vilniuje pradėjo masinę...

Pramonė
2022.09.29
Startuolių pasirengimas recesijai: samdo lėčiau, kai kurie – atleidžia Premium 2

2021-ieji Lietuvos startuolių ekosistemai buvo istoriniai metai – per juos pritraukta apie 420 mln. Eur...

Inovacijos
2022.09.29
Geidžiamiausių darbdavių rugpjūčio atlygio medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kokias algų medianas šių metų aštuntąjį mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2022.09.28
Skaitmeninės spaudos proveržis: duomenų integracija atveria personalizuotos produkcijos galimybes Verslo tribūna

Paskutinius kelis dešimtmečius vykstančią spaudos technologijų ir gamybos transformaciją gerokai paspartino...

Išmani Lietuva
2022.09.28
5G ryšį įjungė ir „Tele2“ 5

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ antradienį paskelbė įjungusi 5G ryšį aukcione laimėtuose dažniuose iš 700...

Inovacijos
2022.09.27
„Telia“ aukcione laimėtuose dažniuose įjungė 5G 3

Telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ skelbia pirmadienį gavusi Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) leidimą...

Inovacijos
2022.09.26
Naują technologiją vystančių lietuvių trintuvas pradinę prašomą sumą „Kickstarter“ viršijo 20 kartų Premium 7

UAB „Millo Appliances“ sukurtas trintuvas „Millo Air“ minios finansavimo platformoje „Kickstarter“ praėjus...

Inovacijos
2022.09.26
Inovacijų agentūros vadovė: apie tai, ko iš institucijos gali tikėtis verslas Premium 1

Rudenį verslas galės teikti paraiškas gauti naujo ES finansavimo periodo paramą. Šįkart didelis dėmesys bus...

Inovacijos
2022.09.26
Prekybą JAV pradėjęs startuolis „Pulsetto“ ruošiasi minios finansavimo kampanijai Premium

Streso valdymo ir miego kokybės gerinimo technologiją kurianti UAB „Pulsetto“ netrukus planuoja rengti...

Inovacijos
2022.09.25
ES inovacijų švieslentėje Lietuva užėmė 19 vietą

Lietuva šiemet pagal inovacijų išvystymą išlaikė 19 vietą visoje Europos Sąjungoje (ES), Latvija liko 25...

Inovacijos
2022.09.22
Kas bendro tarp „blockchain“, personalo valdymo sistemos ir reputacijos? Verslo tribūna 1

Terence Mauri, ateities lyderystės ekspertas, „Hack Future Lab“ steigėjas, Masačusetso technologijos...

Išmani Lietuva
2022.09.21
Lyderystė versle = konkurencinis pranašumas? Verslo tribūna

Kodėl lyderystės tema šiandien tapo daugelio įmonių prioritetu? Kodėl vis plačiau kalbama apie tai, kad...

Išmani Lietuva
2022.09.20
Kartais augantis šeimos verslas matuojasi elektronikos pramonės chalatą Premium

Bevielio ryšio įrangą kurianti UAB „8Devices“ pastaruoju metu pardavimus augina kartais ir 2022 m. planuoja...

Pramonė
2022.09.19
Išmanaus investavimo įrankį sukūrę estai žada nebūti kaip „Robinhood“ Premium 1

„Fundvest“ gimė 2020 m., prieš pat pasaulį sukaustant pandemijai. Tų pačių metų pabaigoje Lietuvoje įkurta...

Inovacijos
2022.09.16
„Bitė“ šalia Vilniaus atidaro naują duomenų centrą 1

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ netoli Vilniaus atidaro naują duomenų centrą, kuris įmonės teigimu,...

Inovacijos
2022.09.15
Ankstyva pažintis su blokų grandine: porą metų jos nesuprato ir patys Premium

2010-aisiais įkurta Švedijos skaitmenizacijos ir elektroninio parašo paslaugų teikėja „Scrive“ – ketvirtas...

Inovacijos
2022.09.15
„Uber“ Lietuvoje uždaro IT padalinį, pavėžėjimo paslaugos lieka Premium 14

Pavėžėjimo ir prekių pristatymo į namus platformas valdanti JAV kompanija „Uber“ uždaro Lietuvos IT paslaugų...

Inovacijos
2022.09.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku