Spaudos ateitis priklauso kūrėjams, o ne tiražuotojams: kaip rinkos novatoriai keičia spausdinimo verslą?

  Reklama publikuota: 2021-09-06
  BMK direktorės pavaduotojas pardavimams Mindaugas Bačiulis ir „ZUZU Print“ vadovas Tomas Birbalas.
  svg svg
  BMK direktorės pavaduotojas pardavimams Mindaugas Bačiulis ir „ZUZU Print“ vadovas Tomas Birbalas.

  Spaudos gamybos industriją šiuo metu lydi ryškūs pokyčiai ir ji sparčiai žengia skaitmeninės transformacijos keliu. Todėl sėkmę jame lengviau užsitikrina rinkos žaidėjai, į ateitį žiūrintys strategiškai, turintys drąsos diegti inovacijas, kuriantys naujus verslo modelius ir galintys pasiūlyti paslaugas, kurių stokoja konkurentai. Tokios įmonės vadinamos ne tiražuotojais, o kūrėjais bei novatoriais, sutelkusiais potencialą tapti komercinės spaudos avangardu. Progresyvius įrankius jiems šiandien siūlo vienas spausdinimo technologijų lyderių „Xerox“, pristatantis unikalią spausdinimo mašiną „Xerox Iridesse“, kurią Lietuvoje diegia oficialus bendrovės atstovas Baltijos šalyse – „Biznio mašinų kompanija“ (BMK).

  Galimybės – milžiniškos

  Šiandien „Xerox Iridesse“ galimybes išbando Vilniuje įsikūrusi spaustuvė „ZUZU Print“. Anot jos vadovo Tomo Birbalo, bendrovė seniai laukė inovatyvios skaitmeninės technologijos, kuri turėtų papildomų spalvų.

  „Ypač – baltos. Ji egzistavo tik šilkografijoje, būdavo išgaunama rankiniu darbu, ofsetine spauda. Tačiau visi šie būdai – labai brangūs. Netgi bandomasis spaudos variantas kainuoja daug. Todėl dabar, turėdami tokią skaitmeninės spaudos inovaciją, galime bandyti spausdinti ir vieną spaudą ir taip iškart matyti, ką realu pagaminti, kaip atrodys produktas“, – naujove džiaugiasi T. Birbalas.

  Jo teigimu, be baltos spalvos, ši mašina spausdina ir aukso, sidabro dažais, dengia laku, o tai praplečia įprastą spalvinę gamą. Taip technologija tik padidina pranašumą prieš konkurentus. Todėl T. Birbalas tikisi, kad „Xerox Iridesse“ įsigijimas leis stipriai pasistūmėti verslui ir išauginti pajamas.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  „Šios spaudos mašinos potencialas – labai didelis. Dabar galime atlikti darbus, kuriuos anksčiau turėdavome užsakyti kitur. Tačiau nuo šiol siūlome visas paslaugas vienoje vietoje ir viską darome pigiau, greičiau, kokybiškiau. Dauguma spaustuvių laikosi saugaus požiūrio, nedrįsta investuoti į naujoves, o mes pasiryžome. Planuojame, kad ši investicija atsipirks per 4-5 metus, o mes per šį laiką sparčiai žengsime į priekį“, – pasakoja T. Birbalas.

  Pereina į patirčių ekonomiką

  „Xerox Iridesse“ įsigijusių įmonių patirtis liudija, kad ši spaudos mašina šiandien įkūnija tai, ko ieško kiekviena spaustuvė, agentūra ar su komercine spauda susijęs verslas. Taip teigianti „Xerox“ vadovė Baltijos šalims ir Moldovai Asta Dekinienė priduria, kad bendraudama su klientais pastebi siekį pasinaudoti atsiveriančiomis naujomis skaitmeninės transformacijos galimybėmis, ieškoti tvarių sprendimų.

  Anot jos, komercinei spaudai pereinant iš gamybos į paslaugų verslą, esminiu kriterijumi tampa vartotojų patirtys, kurias užtikrina noras kurti pridėtinę vertę. Todėl, pasak A. Dekinienės, tik inovatyvių technologijų diegimas rinkos žaidėjams atveria tokį potencialą. Kartu – leidžia pasiekti tvarų bei pelningą augimą. 

  nuotrauka::1 right

  „Jei pažiūrėtume į rinkos tendencijas, akivaizdu – didėja mažų tiražų užsakymų poreikis, auga noras juos atlikti kuo greičiau. Greitis komercinės spaudos segmente dabar yra pagrindinis kriterijus. Taip pat svarbi personalizacija – rinkodaros specialistai komunikuoja su klientais suasmenindami pasiūlymus, reklamas, produktus, pakuotes, o pastarųjų poreikis dėl padidėjusios e-prekybos masto dabar ypač išaugęs. Todėl spalvotos spaudos mašinos, siūlančios aukštą vaizdo kokybę, galimybę turėti personalizuotą spausdinimą, labai greitą mažų tiražų atlikimo laiką, dabar suteikia išskirtinę pridėtinę vertę. Tai – galimybė išsiskirti, būti unikaliems, kurti klientų patirtis, o šios sudedamosios šiandien lemia sėkmę rinkoje“, – pažymi A. Dekinienė.

  Pasak jos, verslas dabar funkcionuoja patirčių ekonomikoje, kurioje lemiamą vaidmenį ir vaidina inovacijos. Todėl „Xerox Iridesse“ yra ypatingas įrenginys. Ši technologija, A. Dekinienės nuomone, atliepia minėtus rinkos pokyčius, drauge leidžia diversifikuoti ir vystyti spausdinimo verslą, racionaliai galvojant apie jo ateitį.

  Vadina spaudos revoliucija

  Nors „Xerox Iridesse“ technologija skaičiuoja trečius metus, ji iki šiol rinkoje išliko vienu novatoriškiausių sprendimų. Tai tik patvirtina solidus šios spaudos mašinos tarptautinis pripažinimas. 

  2019-aisiais ji laimėjo pagrindinį Europos skaitmeninės spaudos asociacijos (EDP) apdovanojimą skaitmeninės lapinės spaudos inovacijų kategorijoje. Toks prizas skiriamas tik geriausiems metų produktams – technologijų naujovėms. „Xerox Iridesse“ atiteko ir grafinės komunikacijos pramonės „Oskaru“ vadinamas „InterTechTM“ apdovanojimas, suteikiamas JAV spausdinimo pramonės (PIA), ir daugelis kitų įvertinimų. Visgi BMK direktorės pavaduotojas pardavimams Mindaugas Bačiulis tikina – toks tarptautinių ekspertų pripažinimas stebinti neturėtų.

  „Ši skaitmeninės spaudos mašina yra vienintelė, spausdinanti iki šešių spalvų vienu ciklu. Tai – tikras perversmas tradiciniam CMYK keturių spalvų spalviniam modeliui.  „Xerox Iridesse“ turi galimybę naudoti priešsluoksnį, įprastas keturias spalvas ir antsluoksnį. Su pastaruoju dedamas lakas-skaidrus toneris, suteikiantis blizgumą. Juo taip pat dubliuojama balta spalva priešsluoksnyje ir antsluoksnyje, siekiant didesnio sodrumo. Mašina išlaiko tikslumą, leidžia dekoruoti sidabro, aukso, skaidriais bei baltais dažais, taip pat išgauti metalizuotus atspalvius, maišant CMYK spalvas su aukso ir sidabro spalvomis. Su ja galima spausdinti ir įstabia rausva fluorescencine spalva, taip pat ant juodos, pilkos spalvos, dekoratyvinių popierių. Todėl „Xerox Iridesse“ praplečia skaitmeninių spaudos mašinų dizaino galimybes ir kuria ypatingus vaizdus individualiems poreikiams“, – technologijos privalumus vardija M. Bačiulis.

  Jis akcentuoja – su šiuo įrenginiu gamyba tampa gerokai paprastesnė, taupomas laikas, resursai, mažėja broko tikimybė. Be to, šešių spalvų vienu ciklu spausdinimas kuria išskirtinės kokybės produktus ypač greitai ir viena sistema, ką įprastu analoginiu būdu pasiekti yra sudėtinga.

  „Ši spaudos mašina spausdina ypač kokybiškai, jai naudojamas pažangus automatizavimas. Dėl pastarojo kokybė bei produktyvumas sutelktas viename įrenginyje, leidžiančiame pasiekti norimą rezultatą be daugybės bandymų, klaidų, būdingų kitoms skaitmeninėms sistemoms. „Xerox Iridesse“ turi ir „Ultra HD Rezoliuciją“, palaikydama didelę skiriamąją gebą visoje vaizdo grandinėje: nuo spausdinimo serverio iki pačios spaudos mašinos. Tokia neprilygstama vaizdo kokybė leidžia spausdinti lygius perėjimus, smulkias linijas, išsamius šriftus, o dėl ypač mažų dalelių matiniu CMYK toneriu – sudėtingas paryškinimo bei šešėlių sritis. Verta paminėti ir „PredictPrint“ funkcijos dirbtinį intelektą, veikiantį spaudos mašinoje. Jis koreliuoja bei dalijasi naujausiais nustatymais, kai prieš spausdinimą nuskaitomi ketinamo naudoti popieriaus pakuotės brūkšniniai kodai. Taip operatorius atlieka mažiau rutininių žingsnių, o tikėtini rezultatai pasiekiami be papildomų nustatymų“, – kalba M. Bačiulis.

  Išliks tik kuriantys

  Nuo „Xerox Iridesse“ pasirodymo užsienio ir Lietuvos rinkose 2018-aisiais, spaudos mašiną šalyje įsigijo tik dvi įmonės. Ją dabar išbando „ZUZU Print“, o prieš kelerius metus įrenginį BMK įdiegė spaustuvei „Artrema“. Ši įmonė buvo viena pirmųjų Europoje, įsigijusių tokią technologiją.

  M. Bačiulis sako – spaudos mašina pastarajam klientui leido išgyventi sunkų pandemijos laikotarpį, kadangi, sumažėjus reklamos darbų apimtims, spaustuvė gausiau pradėjo spausdinti pakuotes. Taip radosi naujų užsakovų, išsiplėtė pridėtinę vertę teikiamų paslaugų įvairovė, atliepianti pasikeitusį rinkos poreikį, kartu padidėjo ir pajamos.

  Visgi paklaustas, kas kitas įmones atbaido nuo tokios investicijos, M. Bačiulis pabrėžia – komercinės spaudos rinką vis dar lydi savitas požiūris.

  „Šios spaudos mašinos kaina nėra didelė ir ją įsigyti gali bet kuri vidutinė ar didesnė spaustuvė. Didesnė problema – suvokimas. Mūsų rinka vis dar ganėtinai konservatyvi. Verslas gamybą taiko prie esamo poreikio. Jei jo nėra papildomoms spalvoms, išskirtiniam dizainui, nesiryžtama investuoti į technologijas, kurios tai galėtų sukurti. Todėl reikėtų skatinti suvokimo pokytį. Sudominti verslą tapti kūrėjais, novatoriais, o ne tiražuotojais. Ši sistema ir leidžia kurti unikalų, kūrybišką spaudos dizainą, kurį galima personalizuoti, panaudoti integruotus duomenis, atlikti daugybę kitų veiksmų. Tai visiškai kitas skaitmeninės spaudos lygmuo“, – mano M. Bačiulis.

  Savo ruožtu A. Dekinienė papildo – „Xerox Iridesse“ yra ir tvarus sprendimas, kadangi su šia spaudos mašina atspausdinti dokumentai gali būti vėliau perdirbti, prieš tai panaudojant „De-Inking“ procesą, kuris leidžia lengvai išimti spausdinimo dažus iš spaudo, bei pastarąjį kokybiškai perdirbti. Tarptautinė „Deinking“ industrijos asociacija (INGEDE) suteikė „Xerox Iridesse“ auksčiausią įvertinimą – 100/100.

  „Spaudos industrija šią mašiną jau pripažino kaip milžiniškų galimybių sprendimą. Todėl novatorių misija ir yra priimti riziką, išbandyti esamą potencialą bei formuoti rinką. Jos liūto dalį pasiims pradininkai, nebijantys naujovių, iššūkių bei turintys drąsos. Jie taps rinkos lyderiais, nes patirčių ekonomikoje svarbiausios – progresyvios technologijos, leidžiančios kurti naujus produktus, kurių anksčiau nebuvo“, – reziumuoja A. Dekinienė.

  Rugsėjo 22 d. BMK organizuoja renginį „Skaitmeninės spaudos transformacija“. Jo dalyviai kviečiami gyvai „ZUZU Print“ patalpose pamatyti naujai įdiegtą „Xerox Iridesse“ spaudos mašiną arba nuotoliniu būdu („Youtube“ platformoje) stebėti įrenginio galimybes bei išgirsti ekspertų įžvalgas apie besikeičiančią spaudos gamybos rinką. Daugiau informacijos apie renginį galima rasti BMK interneto svetainėje

  FOTOGALERIJA : (3 nuotr.)

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  FT: „Apple“ gerokai apkarpo mišriosios realybės akinių „Vision Pro“ gamybos planus

  JAV technologijų milžinė „Apple Inc.“ priversta gerokai apkarpyti mišriosios realybės akinių „Vision Pro“...

  Inovacijos
  20:30
  Pietų Korėjos nacionalinio orkestro koncerte – dirigento-roboto debiutas

  Praėjusį savaitgalį Seulo (Pietų Korėja) nacionaliniame teatre vykusiame koncerte debiutavo robotas-orkestro...

  Laisvalaikis
  19:39
  M. Galdikas. Geriausios rizikos valdymo praktikos „fintech“ sektoriuje: kas veikia?

  Per pastaruosius mėnesius keli „fintech“ sektoriuje veikiantys verslai dėl netinkamai valdomų rizikų...

  Nuomonės
  16:26
  Nors DI taikosi į konsultantų kėdę, Lietuvos įmonės į ją sodina žmogų Premium

  Tyrimas atskleidė, kad šalies įmonės domisi dirbtiniu intelektu (DI), tačiau dar vargiai išmano, kaip jį...

  Vadyba
  15:06
  A. Armonaitė ir lazerių verslo atstovai vyks į Pietų Korėją kalbėtis dėl investicijų

  Aušrinė Armonaitė, ekonomikos ir inovacijų ministrė, kartu su Lietuvos lazerių verslo atstovais lankysis...

  Inovacijos
  11:09
  „Iki“ pristato naujus parduotuvių formatus – širdelės padės apsipirkti dar patogiau Verslo tribūna

  Prekybos tinklo „Iki“ naujienų maratonas tęsiasi. Akylesni pirkėjai ant dalies parduotuvių fasadų jau...

  Prekyba
  09:00
  Asociacijos „Fintech Hub LT“ vadovė: visus pajėgumus tenka skirti ne verslo plėtrai, o Lietuvos banko reikalavimams Premium 8

  Šiandien vienu didžiausiu „fintechų“ rinkos skauduliu įvardinama nepastovi teisinė aplinka ir tvyrantis...

  Inovacijos
  07:51
  „Pokemon Go“ kūrėja atleidžia ketvirtadalį darbuotojų

  Vaizdo žaidimo „Pokemon Go“ kūrėja „Niantic“ teigia, kad atsisakys ketvirtadalio savo darbuotojų, nes žaidimų...

  Inovacijos
  2023.07.02
  Bandydami nusiplauti „kosminę gėdą“, mokslininkai sėkmingai paleido teleskopą „Euclid“

  Europos kosmoso agentūra (ESA) pranešė, kad buvo sėkmingai paleistas Europos kosminis teleskopas „Euclid“ ir...

  Inovacijos
  2023.07.02
  500 mlrd. USD pramonė: Nyderlandai apribos lustų įrangos eksportą į Kiniją

  Nyderlandai paskelbė naujas taisykles, kuriomis ribojamas tam tikros puslaidininkių gamybos įrangos eksportas.

  Inovacijos
  2023.07.02
  „Twitter“ laikinai apriboja matomų įrašų skaičių, nenori atiduoti duomenų pokalbių robotams

  Elonas Muskas, „Twitter“ savininkas, pranešė, kad laikinai apribojo naudotojų per dieną perskaitomų žinučių...

  Inovacijos
  2023.07.02
  Oksfordo doktorantės startuolis: lietuviai kuria smegenis stimuliuojantį lankelį

  Komanda, kurioje yra ir daugiau lietuvių, dirba Londone ir netrukus pasiūlys pirmąjį prietaisą moterims,...

  Mano verslas
  2023.07.01
  „Apple“ rinkos vertė vėl peržengė 3 trilijonų USD ribą

  Investuotojams besitikint, kad JAV technologijų milžinė „Apple“ sugebės padidinti pajamas, bendrovės rinkos...

  Inovacijos
  2023.06.30
  E. pinigų ir mokėjimo įstaigų pajamos pirmąjį ketvirtį augo 29%

  Elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų pajamos iš licencinės veiklos pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su...

  Inovacijos
  2023.06.30
  JAV ruošia naujus lustų tiekimo į Kiniją apribojimus

  JAV valdžios institucijos rengia naujus mikroschemų dirbtinio intelekto (DI) sistemoms eksporto į Kiniją...

  Verslo aplinka
  2023.06.30
  Skaitmeninis euras: konspiracijomis apraizgytą idėją sunku parduoti ir visuomenei, ir verslui Premium 3

  Europos Komisija (EK) šią savaitę pasiūlė savo gaires dėl skaitmeninio euro – tai vadinama svarbiu žingsniu...

  Inovacijos
  2023.06.30
  Duomenų svarba versle. Žinai, kad skauda, bet nežinai ką: ar sutiktum gultis ant operacinio stalo neišsiaiškinęs? Verslo tribūna

  Pasaulinės „Global DataSphere“ apklausos duomenimis, vos penktadalis įmonių priima duomenimis grįstus...

  Birželį pradėti ir baigti NT projektai Premium

  Birželį sostinėje pradėtos verslo centro, prekybinių sandėlių, daugiabučių, būstų nuomai statybos, Kauno...

  Statyba ir NT
  2023.06.30
  „Virgin Galactic“ pradėjo komercinius skrydžius į kosmosą

  Kosmoso turizmo kompanija „Virgin Galactic“ pranešė, kad į pirmąją komercinį skrydį išskridęs erdvėlaivis...

  Inovacijos
  2023.06.29
  DI startuolis „Inflection AI“ pritraukė 1,3 mlrd. USD, tarp investuotojų – garsūs vardai

  Dirbtinio intelekto (DI) startuolis „Inflection AI“, vystantis pokalbių robotą „Pi“, pritraukė 1,3 mlrd. USD...

  Inovacijos
  2023.06.29

  Verslo žinių pasiūlymai