Investicijos į „Interactio“ išaugo iki 580.000 Eur
„Interactio“ konferencijose vietoje sinchroninio vertimo įrangos siūlo vertimo į norimą kalbą klausytis išmaniuosiuose įrenginiuose. 2016 m. lapkritį į bendrovę neatskleidžiamą sumą investavo rizikos kapitalo fondų valdytoja „Practica Capital“ ir verslo angelai.
Praėjus mažiau nei 8 mėnesiams nuo pirmosios investicijos, bendrovė sulaukė dar vienos finansinės injekcijos. Dabar prie investuotojų prisijungė naujas Baltijos šalių rizikos kapitalo fondų valdytoja „Change Ventures“ ir iš ankstesnių investicijų Lietuvoje jau žinomas „Kima Ventures“.
Greita investicija
Kelių mėnesių tarpas tarp investicijų pritraukimo etapų startuolių ekosistemoje yra gana trumpas. Vykdomasis direktorius pasakoja, kad praėjus maždaug 3 mėnesiams po pirmos finansinės injekcijos, atsirado investuotojų, kurie panoro prisidėti prie bendrovės.
„Nusprendėme, kad dabar pritraukti naujų pinigų ir pilnai suformuoti pradinės (angl. seed) investicijos etapą, yra logiška. Palaikėme ryšius su investuotojais, pastoviai pateikdavome informaciją apie tai, kas pas mus vyksta, jie parodė interesą ir nusprendėme sandorį įgyvendinti“, – VŽ komentuoja Henrikas Urbonas, bendrovės vykdomasis direktorius.
Didins pardavimus
Pasak jo, nauji pinigai bus panaudoti siekiant padidinti pardavimus.
„Praėjusiais metais ir šių metų pradžioje parodėme, kad žmonėms mūsų produktas yra reikalingas, dabar reikia rasti kanalus, kuriuose norime auginti savo pardavimus“, – sako p. Urbonas.
Vadovas pastebi, kad „Interactio“ dažniau naudojamas tose šalyse, kurios turi daugiau mažumų. Pavyzdžiui, viena iš didžiausių rinkų šiuo metu yra JAV, nes ten daug kitomis kalbomis kalbančių žmonių, pavyzdžiui, ispanų ir kinų.
„Jeigu atvykęs į šalį gerai nemoki kalbos, esi atskirtas nuo bendruomenės. Mes dirbame su įvairiais klientais nuo korporacijų iki bažnyčių, kur matome savo funkciją tuos žmones įtraukti“, – mano vadovas.
Bendrovė savo IT sprendimus pardavinėja renginių organizatoriams, o kaina priklauso nuo to, kiek žmonių naudojasi paslauga. Ponas Urbonas prisimena, kad praėjusiais metais „Interactio“ paslauga buvo panaudota 300-500 renginių. Pasak jo, dabar augimas yra toks, kad vien per balandį su šia įranga buvo verčiama 300 renginių.
„Augimas gana stiprus. Šioje rinkoje yra šiek tiek sezoniškumo, bet siekiame, kad per šiuos metus mūsų produktas būtų panaudotas 5.000 renginių“, – planus brėžia pašnekovas.
Bendrovė dėl investicijų į plėtrą šiuo metu veikia nuostolingai, tačiau lūžio, kai gaunamas pelnas, tikimasi pasiekti šių metų pabaigoje ar kitų pradžioje. „Interactio“ šiuo metu turi 7 darbuotojus.
Naujas fondas
„Change Ventures“ yra į Baltijos šalis orientuoras rizikos kapitalo fondų valdytojas, kuris apie savo veiklos pradžią paskelbė gegužę, bet investicijų žvalgytis pradėjo anksčiau . Jis investuoja į čia esančių ir čia gimusių, bet savo verslus iškėlusių į kitas šalis, bendroves. Maksimali fondo vienos investicijos suma siekia 500.000 Eur.
„Nors verslo angelai ir plėtros fondai tampa vis labiau prieinami Baltijos šalių startuoliams, pradines (angl. seed) investicijas, kurios būtų palankios verslininkams, lanksčios ir suteiktų papildomą vertę, teikiančių fondų vis dar mažai. Mes esame tam, kad pakeistume šią situaciją“, – teigiama „Change Ventures“ tinklaraštyje.
Bendrovės vykdomasis partneris Andris K. Berzinis yra gerai žinomas Latvijos startuolių ekosistemoje. Jis yra investavęs į neseniai parduotą latvių startuolį „Infogr.am“, patarinėja kitoms pradedančiosioms bendrovėms ir yra vienas iš „Techhub Riga“ įkūrėjų. Taip pat komandoje yra du broliai verslininkai ir investuotojai iš Estijos: Yrjo ir Raitas Ojasaarai.
Be „Interactio“ šis fondas dar investavo į Estijos programos medienos matavimams ir duomenų valdymui kūrėjus „Timbeter“. Taip pat į Estijos startuolį „Guaana“, kuris padeda mokslininkams dirbti su projektais.