Serbiją palaužusi Lietuvos rinktinė kovos dėl aukso

Publikuota: 2015-09-19
Benoit Tessier („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
„Verslo žinios“

Be pralaimėjimų iki šiandienos Europos vyrų krepšinio čempionate žengę Serbijos krepšininkai, demonstravę puikų puolimą, šįvakar strigo lietuvių gynyboje. Lietuvos rinktinė laimėjo pusfinalio dvikovą 67:64 ir sekmadienį finale grumsis dėl Europos pirmenybių aukso. Lietuviai jau užsitikrino vietą 2016 m. olimpinėse žaidynėse.

Serbijos rinktinės treneris nuo pat rungtynių pradžios neišleido stipriausiojo savo penketo – Miroslavas Raduljica beveik pusę kėlinio sėdėjo ant suolo, o Zoranas Ercegas pasirodė tik ketvirčio pabaigoje.

Lietuviai, rungtynių pradžioje leidę serbams pirmauti 4 tšk. persvara netruko sustabdyti priešininkų puolimą ir po Artūro Milaknio tritaškio buvo priekyje 14:7, o po pirmojo ketvirčio pirmavo 22:17.

Antrojo kėlinio pradžioje serbai nerado kelio prie Lietuvos rinktinės krepšio, o lietuviai įgijo 11 tšk. persvarą – 28:17 po 13 min. žaidimo. Likus 2 min. iki kėlinio pabaigos serbai smeigė tritaškį, sumetė du baudos metimus ir pranašumas sumažėjo iki 35:30, o komandos išėjo ilsėtis mūsų krepšininkams pirmaujant tik 35:34. Lietuviai taškų nepelnė paskutines tris antrojo ketvirčio minutes.

Trečią ketvirtį lietuviai vėl pradeda sėkmingiau – 40:34, o serbai pirmuosius taškus įmeta tik 4 kėlinio minutę 40:36. Bet netrukus po serbų tritaškio vėl lieka tik minimalus pranašumas (39:40), o vėliau priekyje jau varžovai – 41:40, 43:40. Tačiau lietuviai nepalūžo, vėl susigrąžino iniciatyvą ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 48:43.

Sėkmingai sužaidę ketvirtojo ketvirčio pradžią Lietuvos krepšininkai nutolo 52:43, tačiau serbai vėl pasivijo 54:53. Bet Mantas Kalnietis tritaškiu nutraukia nesėkmingų atakų atkarpą 57:53. Nors serbai, pasinaudodami lietuvių netaikliais metimais darė viską, kad perimtų iniciatyvą ir persvertų rezultatą, tačiau lietuviai sugebėjo išplėšti svarbią pergalę ir paneigė išankstines prognozes, kad į finalą keliaus Serbijos krepšininkai.

Jonas Valančiūnas šį vakarą įmetė 15 tšk., o Mindaugas Kuzminskas ne tik pelnė 13 tšk., bet po krepšiais atkovojo ir 9 kamuolius.

Sekmadienį Lietuvos rinktinė 20 val. finale dėl Europos čempionų titulo susigrums su Ispanijos krepšininkais, kurie ketvirtadienį pusfinalyje per pratęsimą 80:75 palaužė Prancūziją.