Publikuota: 2015-09-13
Atnaujinta 2015-09-14 00:17
Benoit Tessier („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
„Verslo žinios“

Lietuvos rinktinė Europos vyrų krepšinio čempionate sekmadienio vakarą aštuntfinalyje 85:81 palaužė Gruzijos atstovus ir su italais kovos ketvirtfinalyje.

Pirmoje rungtynių dalyje lietuviai tik pačioje pradžioje buvo priekyje varžovų (6:2), o vėliau gruzinai perėmė iniciatyvą ir Lietuvos rinktinė dažniausiai buvo besivejančios vaidmenyje.

Antrojo ketvirčio viduryje gruzinai pirmavo ir 9 tšk. pranašumu (33:24), tačiau lietuviai sugebėjo pristabdyti ir priešininkus ir prieš didžiąją pertrauką gruzinų persvara buvo minimali – 40:39.

Trečią ketvirtį Lietuvos rinktinė pradėjo spurtu 7:0, tačiau gruzinai neleido nutolti ir netruko susigrąžinti persvarą – 55:49. Kėlinuko pabaigą sėkmingiau sužaidė lietuviai ir prieš paskutinį ketvirtį varžovai pirmavo 62:61.

Atkakli kova tęsėsi ir ketvirtame kėlinyje, tačiau lemiamu metu sėkmingiau sužaidė Lietuvos rinktinė ir iškovojo svarbią pergalę bei tęsia kovą dėl medalių.

Aštunfinalio rungtynėse šiandien rezultatyviausiai ir naudingiausiai sužaidė Jonas Mačiulis – 34 tšk.

Ketvirtfinalyje rugsėjo 16 d. Lietuvos rinktinės varžovu bus Italijos krepšininkai. Italai šiandien aštuntfinalyje nesunkiai 82:52 įveikė Izraelio atstovus.

infogr.am::infogram_0_ketvirtfinalio_poros