Veiklą pradeda „Darnaus miesto laboratorija“: ieškos sprendimų, gerinančių vilniečių gyvenimą

Publikuota: 2019-05-03

Ketvirtadienį savo veiklą oficialiai pradėjo vilniečių kompetencijas darnios aplinkos kūrimui sutelksianti „Darnaus miesto laboratorija“. Ši iniciatyva analizuos, siūlys ir įgyvendins sprendimus įvairiose sostinės darnaus vystymosi srityse.

 „Gyvename sparčiai augančiame, įvairiame ir skirtingiems požiūriams, kultūroms atvirame mieste. Kadangi savo veiklos tikslu pasirinkome kartu su vilniečiais kurti šį miestą, natūralu, jog kasdieniame darbe matome daugybę galimybių Vilniui vystytis taip, kad jame būtų gera visiems. Matome ir tai, kad kai kuriuos klausimus turime spręsti bendromis jėgomis, sujungę skirtingas kompetencijas, kad išnaudotume visą potencialą darniam Vilniaus vystymuisi“, – sakė iniciatyvos autorės, vienos didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kuriančios bendrovės „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

nuotrauka:: 1 left

Telks konkrečių sprendimų paieškai ir įgyvendinimui

Jos teigimu, „Darnaus miesto laboratorija“ suvienys specialistus diskusijai ir konkrečių pasiūlymų teikimui bei įgyvendinimui. Bus keliami klausimai, kokia turi būti Vilniaus urbanistika, architektūra, infrastruktūra ir sprendimai, kad jie prisidėtų prie pozityvesnės gyventojų ar miesto svečių savijautos ir gyvenimo, neapsiribojant dabartinėmis galimybėmis.

Pirmuoju iniciatyvos projektu, nukreiptu į daugelio mūsų kasdienę aplinką, tapo „Darnaus miesto laboratorijos“ užsakymu ISM universiteto prof. dr. Rūtos Kazlauskaitės ir doc. dr. Ievos Augutytės-Kvedaravičienės atliktas mokslo darbas, kuriame išsamiai analizuotas biurų aplinkos poveikis darbuotojams ir verslo rezultatams. Tyrime nagrinėta apšvietimo, triukšmo, temperatūros, šviesos, oro kokybės, geografinės padėties ir kitų kriterijų įtaka.

Suformuluotose darbo išvadose darbdaviams siūlomi konkretūs sprendimai, užtikrinantys darbuotojų gerovę, didesnę motyvaciją ir atitinkamai sėkmingesnius verslo rezultatus. Pavyzdžiui, kiek triukšmo lygis svarbus darbuotojui įsimenant informaciją, kokie darbo erdvės aplinkos elementai yra svarbiausi, kokia temperatūra geriausiai motyvuoja darbui ar koks apšvietimas tinkamiausias – visi šie sprendimai gali turėti nematomą, tačiau reikšmingą poveikį mūsų sugebėjimams.

„Šis tyrimas labai aktualus, nes šių dienų darbdaviai vis labiau atsižvelgia į darbuotojų poreikius ir nori kurti geresnes sąlygas jiems, tačiau dažnu atveju nėra aišku, kokie kriterijai yra svarbiausi ir lemiantys geresnius darbo rezultatus. Todėl šis, pirmą kartą Lietuvoje atliktas tyrimas – labai svarbus žingsnis mums ir, tikiu, kitiems erdvių kūrėjams, siekiant priimti ir įveikti ateities darbuotojų ir verslo iššūkius“, – komentavo „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

nuotrauka:: 2 right

Vienu projektu neapsiribos

Šiemet bus pristatyti ir kiti projektai, analizuojantys laimę miestuose užtikrinančius veiksnius, įtraukiant Vilniaus rajonų bendruomenes ir kartu įgyvendinant realius sprendimus.

„Kviesime mokslininkus, tyrėjus, įvairių sričių ekspertus, bendruomenes sėsti prie vieno stalo ir kalbėtis, o galiausiai – ir kartu įgyvendinti sprendimus, kuriais galėtume prisidėti prie miesto progreso“, – sakė S. Survilaitė-Mekionienė. 

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Kada iš tiesų prasideda darbo diena: atsisėdus prie stalo biure ar uždarius namų duris? Verslo tribūna 9

Darbdaviai vis daugiau dėmesio skiria darbuotojų savijautai biure, siekdami sukurti geras emocijas keliančią...

Tyrimas: efektyviausiai žmonės dirbtų miške. Kaip sukurti gamtą biure? Verslo tribūna

Gamtoje ieškome poilsio, ramybės, atgaivos – tą visi žino ir be tyrimų. Tačiau darbuotojų apklausos rodo,...

Biuro interjeras darbuotojų Lietuvoje nedžiugina: gali lemti prastus darbo rezultatus Verslo tribūna

Vilniuje ir Kaune apklausti modernių biurų darbuotojai prasčiausiai iš visų savo darbo vietos aspektų...

ERROR: Script GetRssFeed.vbs is missing!
Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau