Paaiškėjo naujoji prezidentės komanda

Publikuota: 2009-07-03
Atnaujinta 2015-06-03 12:20

Penktadienį išplatintame pranešime spaudai
atskleidžiama būsimosios prezidentės Dalios Grybauskaitės komanda.
(papildyti skyriai Politika ir Užsienio politika)

Ekonomika ir socialinė politika

Nerijus UdrėnasBuvęs SEB banko vyriausiasis analitikas Nerijus Udrėnas atsakys už ekonominės ir socialinės politikos sritį.Ponas Udrėnas buvo kadenciją baigiančio prezidento Valdo Adamkaus komandoje, dirbo Ramūno Vilpišausko vadovaujamoje Ekonominės ir socialinės politikos grupėje.Tuo metu jis buvo vienas iš derybininkų dėl nacionalinės investuotojos AB LEO LT formavimo, iš p. Adamkaus komandos pasitraukė deryboms dėl LEO LT pasibaigus pernai pavasarį.Būsimasis patarėjas dėsto, kad pagrindinis jo uždavinys bus šalies biudžeto konsolidavimas.

Politika

Audronė NugaraitėUž politikos analizės ir institucinių ryšių sritį atsakinga Vilniaus universiteto Žurnalistiko instituto docentė, socialinių mokslų daktarė Audronė Nugaraitė (g. 1955 m.). Jos dėstomi kursai: ryšiai su visuomene ir žurnalistika, rizikos komunikacija, pilietinė žurnalistika, ryšiai su visuomene ir etika, ryšiai su žiniasklaida.Svarbiausia šiame darbe, pasak būsimos patarėjos, yra komunikacija ir bendra geriausių sprendimų paieška

Užsienio politika

Užsienio politikos patarėju skiriamas ambasadoriaus rangą turintis diplomatas Darius Jonas Semaška. Dabar jis yra ambasadorius ypatingiems pavedimams Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES.Ponas Semaška VZ.LT teigė ilgai nedvejojęs priėmė pasiūlymą dirbti prezidentūroje ir patikino, jog jo bendradarbiavimo su p. Grybauskaite patirtis yra tik teigiama."Pora metų kartu dirbome Vašingtone (Lietuvos ambasadoje JAV, - VZ.LT), mūsų buvo nedaug, o darbų atvirkščiai - labai daug. Manau, buvome geri kolegos, mokėjome dalintis veiklą ir tuomet pasiekėme neblogų rezultatų", – sako būsimasis prezidentės patarėjas.Kol kas jis neskelbia, kas dar dirbs prezidentūroje užsienio politikos patarėjų grupėje.Būsimų Lietuvos užsienio vizitų, politikos krypčių ar tono p. Semaška nekomentuoja ir pabrėžia, jog tai prezidentės prerogatyva. Anot jo, patarėjų darbas - rinkti informaciją ir patarti, o sprendimus priims tik prezidentė.

Saugumas

Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Markevičius (g. 1970 m.) patars nacionalinio saugumo klausimais.Pagrindinis minėto departamento uždavinys – vykdant žvalgybą ir kontržvalgybą stiprinti krašto apsaugos sistemos saugumą ir šalies gynybinę galią.Markevičius krašto apsaugos sistemoje dirba nuo 1997 m. Yra stažavęsis Vokietijoje, JAV, Kinijoje, mokęsis įvairiuose NATO kursuose.

Švietimas, mokslas, kultūra

Virginija BūdienėVilniaus Universiteto Švietimo politikos centro vadovė Virginija Būdienė (g. 1955 m.) bus atsakinga už švietimo, mokslo, kultūros, nevyriausybinių organizacijų klausimus.2006-2008 m. p. Būdienė buvo švietimo ir mokslo viceministrė. Be to, ji yra Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ir kitų tarptautinių švietimo organizacijų ekspertė, Tarptautinio švietimo politikos centrų tinklo iniciatorė ir koordinatorė.Ponia Būdienė portalui cv.lt tvirtina, kad darbų bus apstu, tačiau konkrečiai apie juos kalbėti ji linkusi tik komandai pradėjus dirbti.

Solveiga CirtautienėTeisė

Mykolo Romerio Universiteto Civilinės ir komercinės teisės katedros docentė (nuo 2009 m.), teisės mokslų daktarė Solveiga Cirtautienė kuruos teisės klausimus. Jos dėstomi dalykai - civilinės teisės specialiosios dalies paskaitos, asmens neturtinių teisių įgyvendinimo ir gynimo dalyko bei prekių ženklų ir dizaino dalyko paskaitos teisės magistrams.VETO LT advokatų profesinė bendrijos advokatė nuo 2008 m. rugsėjo mėn. 5 d. iki 2009 m. balandžio mėn. 1 d. Iki 2008 m. rugsėjo dirbo Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėjo padėjėja."Kol kas nieko komentuoti nenoriu, nes realus darbas prasidės liepos 13 d.", – plačiau nekomentavo patarėja, teigianti, kad šiuo metu tvarkomi dokumentai, nes ji palieka buvusias darbovietės.

Linas BalsysSpaudos tarnyba

Buvęs Lietuvos Radijo ir Televizijos korespondentas Briuselyje Linas Balsys vadovaus Spaudos tarnybai ir kartu eis prezidentės spaudos atstovo pareigas."Vienintelė mano patarėjų privilegija - daug įtempto darbo, - teigia liepos 12 d. inauguracijos laukianti išrinktoji prezidentė. - Nei tarnybinių automobilių vežioti į darbą, nei nebūtinų lėšų reprezentacijai ar telefoniniams pokalbiams nebus."

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau